Garajc

Regisztráció: 2023-08-07 13:33:42

Hozzászólások száma: 1 063

Utolsó hozzászólás: 2026-06-25 11:11


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 1
Népszerűség: 4

felfüggesztés(ek):

Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2024-12-22 12:19-ig (10 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Házirend

utolsó 20 hozzászólás

Wizz Air részvényesek topikja csütörtök, 11:11
Ide is jöhetne valaki egy 20 fontos felvásárlási ajánlattal és miután az árfolyam felment 20 fontra, majd jól elutasítjuk...
Wizz Air részvényesek topikja csütörtök, 11:09
Az EasyJet elutasította a Castlelake újabb felvásárlási ajánlatát
.
A brit fapados légitársaság, az easyJet PLC csütörtökön bejelentette, hogy igazgatótanácsa elutasította a Castlelake, LP negyedik felvásárlási ajánlatát.
.
A légitársaság közölte, hogy az amerikai befektetési társaság részvényenként 6,50 fontot ajánlott készpénzben az easyJet törzsrészvényeiért, javítva ezzel a korábbi részvényenkénti 6,25 fontos ajánlatát. „Az easyJet igazgatótanácsa, miután tanácsadóival alaposan megvizsgálta azt, továbbra is úgy véli, hogy a negyedik javaslat jelentősen alulértékeli a vállalatot és annak kilátásait, és továbbra is jelentős kérdéseket vet fel a megvalósíthatóságával kapcsolatban” – közölte a légitársaság.
.
Az easyJet azonban közölte, hogy korlátozott kereskedelmi információkhoz hozzáférést biztosít a Castlelake-nek, hogy magasabb ajánlatot kapjon.
Wizz Air részvényesek topikja csütörtök, 10:19
A 7 darab XLR gépből 4 áll a földön, mert kiszerelték belőle a hajtóműveket és 1 pedig Prágában rostokol.
A 2 darab üzemben lévő gép Londonban van. Ezek a G-XLRB és G-XLRD azonosítóval rendelkeznek.
Wizz Air részvényesek topikja szombat, 02:33
A Moody's Ba2-ről Ba3-ra rontotta a Wizz Air hosszú távú vállalati adósminősítését – jelentette a Bloomberg. Az úgy nevezett corporate family rating nem egy konkrét kötvényre vagy hitelre vonatkozik, hanem a teljes vállalatcsoport általános hitelképességét és csődkockázatát mutatja meg.
.
A Ba3 szintre történő leminősítés a következőket tükrözi:
» a vártnál gyengébb pénzügyi teljesítmény a 2026-os pénzügyi évben, 
» a jövedelmezőségre és az eladósodottságra (tőkeáttételre) nehezedő folyamatos nyomás,
» valamint a kereslet és a versenypiaci dinamika körüli megnövekedett bizonytalanság.
.
Ugyanakkor a nagy amerikai hitelminősítő a magyar gyökerű fapados légitársaság pénzügyi kilátásait negatívról stabilra változtatta.
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 16. 17:22
És ha jól emlékszem valahol 1200 GBp környékén szálltál be a kereskedésbe?
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 16. 16:47
Tibi, mi a bekerülési átlagárad forintban (ha szabad ilyet megkérdeznem, mert illeni, nem illik.)???
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 15. 21:42
Négy hónap után újra 10% alá esett a (látható) short-állomány!
.
Pénteki záráskor a short-állomány: 9,13%
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 15. 15:32
Az lehet, hogy most volt a legolcsóbb a részvény, de nem most fog elkezdeni száguldozni. Persze hacsak közben a világ minden pontján ki nem tör a világbéke. Akkor persze nagyot mozdul felfelé...
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 15. 15:19
Hát tartásra én se vennék most nagyon Wizz részvényt!
.
A jelentésből előretekintés:
"» RASK: 2027 első negyedéve közepes-magas egyszámjegyű csökkenéssel, 2027 második negyedéve stagnált éves szinten;
» Ex-Fuel CASK: A H1 árfolyama stagnál, de egyszámjegyű alacsony értékre emelkedett az előző év azonos időszakához képest."
.
És a 2027-es üzleti év sem lesz valami parádés az előrejelzések alapján: -322millió euró nettó profit
https://www.marketscreener.com/quote/stock/WIZZ-AIR-HOLDINGS-PLC-21163062/calendar/
.
A Q1-es jelentés ritka pocséknak néz ki, és a Q2-es sem tűnik diadalmenetnek, aztán jön a kritikus téli félév...
.
Kábé 1 év múlva tűnik úgy, hogy érdemes lesz beállni hosszútávra vételre Wizz részvényből. Addig el lehet bíbelődni a hullámzásokkal, lent venni, feljebb eladni... 
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 15. 14:48
A kábé 1230 GBp trendvonal korábbi pontjai, amiket összeköt: 2023. május 18. - 2024. június 12. - 2026. február 5.
.
Igen van egy ereszkedő trendvonal kábé 1300 GBp környékén is. Korábbi pontjai: 2025. május 14. - 2026. február 5.
.
Ha bármi is kisilabizálható ebből egy külső szemmel (kicsit kupis nálam a chart):
https://www.tradingview.com/x/1kQ0ip1w/
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 15. 06:38
Azért nézzünk fölfelé!!
.
Ellenállások:
» 1128 GBp - 200 napos MA
» 1148 GBp - 50 hetes MA
» 1160 GBp - rés alja
» 1190 GBp - rés teteje
» 1230 GBp környéke - trendvonal (ereszkedő)
» 1250 GBp - újabb rés alja
» 1290 GBp - 100 hetes MA
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 15. 06:24
"Trump végleges megállapodás nélkül újraindítja a légicsapásokat Iránra
.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke azzal fenyegetőzött, hogy újraindítja a katonai akciót Irán ellen, hacsak nem születik végleges megállapodás. Megjegyzései röviddel azután hangzottak el, hogy Washington és Teherán megerősítették szándékukat egy egyetértési megállapodás (MoU) aláírására a háború lezárása érdekében, megkezdve a békefolyamat első szakaszát. Azt is ígérte, hogy a megállapodás biztosítja, hogy a Hormuzi-szoros „véglegesen díjmentes” maradjon.
.
Az amerikai vezető felvetette annak lehetőségét is, hogy az Egyesült Államok a „Közel-Kelet őrzőjévé” váljon a régió olajbevételeinek 20%-áért cserébe, alternatív megoldásként az Iránnal folytatott újabb háborúra, amennyiben a végső tárgyalások sikertelenek bizonyulnak."
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 14. 15:45
Vigyázz!! NEM BÉKÉT, hanem 60 napos TŰZSZÜNETET akarnak kötni! A kettő között azért nagy a különbség!
.
A stratégiai célok egy tappodtat sem változtak egyik oldalon sem. 
.
Donnie-nak Irán olaja és maga az ország kell (azaz geostratégiai pozíciója, kereskedelmi útvonalai, nyersanyagai, piaca kell, és ezek elsősorban nem azért, mert neki ezek annyira kellenek, hanem, hogy ezektől Amerika versenytársait megfosszák, illetve ők irányíthassák ezeket és ezen keresztül a világ számos térségére befolyást tudjanak szerezni). Az iráni urán elsősorban csak ürügy (illetve akadály, ami megakadályozza céljai elérhetőségében).
.
Irán meg pontosan tudja ezt, és ezt csak két eszközzel tudja megakadályozni: Hormuzzal és az uránnal (meg persze mellékesen vannak még rakéták és proxik is).
.
A tűzszünet Amerikának azért kell, hogy az olajárakat lenyomhassa (infláció, jegybanki kamatok, választások), a tankereket kihozhassa az Öbölből, illetve a "szövetségesei" (elsősorban öböl országok és ázsiai országok) nyomását csillapíthassa. Továbbá a tűzszünet alatt Amerika újabb katonai felszereléseket tud a régióba juttatni (feltölteni a katonai készleteket) és akár még a "szövetségeseit" is ráveheti, hogy hadihajókkal menjenek be a szorosba biztosítani a tűzszünetet és így ők is katonai szereplőivé válnak a konfliktusnak és Iránnak ekkor már őket is támadnia kell, ha újra le akarja zárni Hormuzt.
.
Irán pedig Hormuz és urán nélkül védtelenné válik. Csak idő kérdése, hogy ezek nélkül meddig tud az amerikai nyomásnak ellenállni. Gyanítom, hogy kábé semeddig. Ha ezeket fel-, illetve átadja, akkor kábé az azt követő héten Donnie megvádolja az iráni vezetést, hogy pl. narkóterroristák (vagy bármi más blőd ürüggyel) és újra támadni fog. Ezért Irán azzal manőverezik, hogy Hormuzzal az amerikai (és öböl és ázsiai országok) gazdaságát megingatja, ami Donnie kényszerű meghátrálását eredményezheti...
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 13. 17:00
Az Air France-KLM is beszállhat az Easyjet felvásárlásába
.
Nyitott lehet a részvételre az Easyjet esetleges megvételében az Air France-KLM-csoport, ha a hírekben szereplő Castlelake befektetési társaság hivatalosan is ajánlatot tesz a brit diszkont légitársaságra.Erről Ben Smith vezérigazgató beszélt, de hangsúlyozta, hogy az Air France-KLM jelenleg nem vesz részt egyeztetéseken az Easyjet felvásárlásáról, és egyelőre csak elméleti lehetőségként tekintenek az ügyre.
.
Az Air France-KLM és a Castlelake nem először működne együtt: a két fél már partner volt a SAS Scandinavian Airlines 2023-as megmentésében és tulajdonosi átalakításában, amely az észak-európai légitársaság Chapter 11 szerinti csődvédelmi eljárásának részeként zajlott.
.
A Bloomberg szerint a nyilatkozat arra utalhat, hogy az Air France-KLM kész lehet szerepet vállalni egy esetleges Easyjet-tranzakcióban, ugyanakkor hivatalos ajánlatról vagy előrehaladott tárgyalásokról egyelőre nincs hír.
.
https://airportal.hu/az-air-france-klm-is-beszallhat-az-easyjet-felvasarlasaba/
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 13. 14:47
Két dolog még kimaradt:
» A CEO gépek kivezetése az elkövetkező 3 évben. Ezek miatt (lízing szerződésben vállalt kötelezettség, hogy a visszaadás előtt teljes felújításon kell átesniük a gépeknek) magas most és a következő három évben a karbantartási költség, illetve a könyvben az amortizáció (az amortizáció nyilván papíron rontja az eredményt, nem cash-ben). És persze amíg ezek a gépek üzemben vannak, addig ezeknek a röpülőknek drágább az üzemeltetési költsége is. Ebben az üzleti évben 24 gép hagyja majd el a flottát a flottaterv szerint, a '28-as üzleti évben 25, míg a '29-es üzleti évben pedig 14 és ekkor marad összesen 3 CEO gép.
» A P&W GTF motorok miatt a földön csücsülő gépek visszatérése: most 30 gép parkol, egy év múlva 15-20 közötti számban, míg két év múlva várhatóan 0.
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 12. 22:54
No, itt vagyok, vége az amerikai tőzsdének! 
.
Szépen levezetted!!
.
Egy-két kiegészítés részemről:
» Méretgazdaságossági előnyök tovább javítják az eredményt
» Osztalékot is benyomhat, ami további árfolyamemelő hatású
» Európai légipiacon további konszolidációk várhatóak az elkövetkező években, azaz szerintem marad 3 nagy legacy légitársaság és kettő ULCC, mint domináns szereplők. Tehát további piacszerzés lehetséges.
» Az európai légipiac is növekedni fog az elkövetkező években, azaz nagyobb is lesz a "torta". Ráadásul Ukrajna is visszatérhet a piacra.
» Én, személy szerint a LF-ban is várok javulást (szép lenne a 95%)
» A befektetői kategória visszaszerzése további beszállítókkal és üzleti partnerekkel előnyösebb szerződések kötését teszi lehetővé.
» A jövőbeli árfolyamra a számaid tetszenek, annyi hozzáfűzéssel, hogy ezeket a számokat jelenértéken számítva gondolom (de szerintem Te is). Jövőértéken nyílván majd magasabb lesz...
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 12. 18:27
Pakisztáni miniszterelnök: Megszületett a békemegállapodás „végleges szövege”
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 12. 17:05
Araghchi: Deal with US has never been closer
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 12. 15:19
Az iráni tárgyalófelek állítólag tagadják, hogy vasárnap aláírják a megállapodást
.
Az iráni Fars hírügynökség pénteken jelentette, hogy az iráni tárgyalók cáfolták a médiában megjelent pletykákat, miszerint megállapodás született Irán és az Egyesült Államok között, és azt vasárnap Genfben írják alá. Donald Trump amerikai elnök azt is állította, hogy egy 60 napos tűzszünetről szóló megállapodást is aláírhatnak ezen a hétvégén. „Az iráni felülvizsgálati és döntéshozatali folyamat még nem zárult le” – mondta egy, az iráni csapathoz közel álló forrás. 
Wizz Air részvényesek topikja 2026. 06. 12. 14:43
Ahogy mondod: a dolog komplex!! Lásd például Elon Musk cégeit! Jellemzően súlyosan veszteségesek, sőt vannak amik még gyakorlatilag bevételt is alig termelnek. Ettől még a részvény-árfolyamaik szárnyalni tudnak. A víziót árazza a piac. A növekedési sztorit. Ezekhez képest a Wizz gazdasági értelemben egy normális cég. Tehát van bevétel és azt növekedésre fordítja. Nincs osztalék sem, mert azt is növekedésre visszaforgatja. (Ha nem növekedne és így erre nem költene, akkor lenne akár nyeresége is, amit osztalékként ki is fizethetne.) A cégeknek van egy életciklusgörbéje. Négy fő ciklus van. Az elsőt (a legkritikusabbat (Bevezető szakasz)) túlélte a Wizz. Most a második fázisban van (Növekedési szakasz). Csak itt most belegabalyodott a Wizz sok előre nem kalkulált problémába, amelyek egy részéről nem tehet, egy másik részéről pedig figyelhetett volna rájuk jobban, míg egy harmadik részt fullba ők okozták a pancserségükkel. Ezért ilyen olcsó most a részvény. Ha ezekből kimászik akkor kábé tök ugyanez a cég többszörösét fogja érni. Ha pedig tovább tud lépni a harmadik szakaszba (Érettség szakasza), akkor pedig nem fogod tudni hova rakni már a pénzt, amit a Wizz részvényein keresel a mostani árfolyamhoz képest (Ebben a szakaszban van a Ryanair).
.
Csak most már másszunk ki innen!! Illetve mindenki fejezze be a háborúkat és a P&W javítsa ki a hajtóműveket!!

friss hírek További hírek