Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 30. 16:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#14640
Ahol irodahazakat húztal fel az elmúlt 10-20 évben, és ezért erősen felértékelődött a lakáspiac is (elsősorban XIII., XI., IX. és III. kerület), nyilván a drogos bulisok húzzák fel átmenetileg az árakat... Az a baj, nagyon eltávolodtál a realitásoktól. Jöttél itt Budapest-Miskolc összevetésekkel, meg hugyos-szaros utcákkal, miközben a munkaerőpiacot, mint az ingatlanpiacot mozgató legfontosabb tényezőt még mindig nem vagy hajlandó figyelembe venni.
Törölt felhasználó 2017. 05. 30. 15:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#14639
Még egy utolsó utáni kísérlet. A rehabilitált IX is szar hely, igaz? Én jártam még a rehab előtt ott, és jártam azóta is sokszor. Ég és föld. Országbíró környékét annyira nem ismertem, de oda is annyi új (lakó)házat húztak fel mostanában, hogy az is sokat változott, de a röppentyű is. El kellene felejteni ezeket a skatulyákat. Illetve olvasd át párszor még, amit írtam, hogy esetleg másnak mások a preferenciái környékválasztási szempontból, pl 2-3-5 évre. Az a te bajod, hogy nem tudsz más fejével gondolkodni.
settevoltesette 2017. 05. 30. 15:59
Törölt hozzászólás
#14638
gambadoro 2017. 05. 30. 15:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#14637
A Czakó mondjuk extrém példa de ott is az a baj, hogy nincs üzlet a téren van egy cba szóval beülsz az autódba és szennyezed a budai belvárost van ezért ebben némi ellentmondás nem?
Törölt felhasználó 2017. 05. 30. 15:57
Előzmény: #14631  gambadoro
#14636
Nem azonnal követi az inflát, de évtizedes távlatokban nem tud tőle eltávolodni. Igen, nem homogén a piac, ezért beszéltem átlagról.
gambadoro 2017. 05. 30. 15:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#14635
hehe volt 3 villa na ja, üdülőnek használták és építettek pluszba pár szanatóriumot tüdőbetegeknek a 80 százaléka kocka, hatvanas de még inkább a hetvenes években épült de a lényeg az, hogy sajnos a trend a belváros felértékelődése, amit persze a booking is meghatároz és valljuk be, ha elmész bécsbe, párizsba, rómába téged sem a zöldövezet érdekel ezt el kell fogadni rómában a cenro storico, vagy bécsben a graben tetőtéri lakása annyiba kerül mint egy nagy ház a zöldben
settevoltesette 2017. 05. 30. 15:52
Törölt hozzászólás
#14634
settevoltesette 2017. 05. 30. 15:46
Törölt hozzászólás
#14633
gambadoro 2017. 05. 30. 15:45
Előzmény: #14630  Törölt felhasználó
#14632
szerintem meg a halál fszán lévő széchenyi hegy sem volt soha jó hely és nem is lesz emlékszem, 30 éve kb a kutyának nem kellett fillérekbe kerültek a telkek most is a legtöbben kínjukban mennek oda, mert mást nem tudnak megvenni, de mégis budát, zöldet és hegyet akarnak meg 12. kerületet aztán nyomnak 40 percet az istenhegyin a dugóban, esetleg menekülnének a költőn, hagyjuk már, ótvar a közlekedés, az orbán térig bolt sincs, csak pár kuka cba egy óvoda iskola nulla a gyerek ahogy nő úgy anyázik, hogy mennyit kell utaznia hogy tetszik?
gambadoro 2017. 05. 30. 15:42
Előzmény: #14617  Törölt felhasználó
#14631
tehát nem követi az inflát amit írsz, hogy van ahol igen máshol nem, az mégis mennyiben infla követő???????? ez nem egy homogén piac arról meg ne beszéljünk, h a valós inflát végképp nem követi legalábbis magyarországon az infla egy pseudó adat, mesterkélt, kitalált szempontok alapján számolt soha nem az infla számít, hanem a bevétel-megélhetés=maradék ez utóbbiból jut ingatlant venni vagy nem a többi hülyeség
Törölt felhasználó 2017. 05. 30. 15:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#14630
Mint ahogy a kacsa utca se. Feladom, másik filmet nézünk.
settevoltesette 2017. 05. 30. 15:36
Törölt hozzászólás
#14629
gyula1971
gyula1971 2017. 05. 30. 15:32
Előzmény: #14615  Törölt felhasználó
#14628
Nem ismerem, nem vagyok közgazdász. Egy érdekes cikk Németekről:link
Törölt felhasználó 2017. 05. 30. 15:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#14627
Már? Olyan nincs. Budapest folyamatosan épül, fejlődik. Leírtam, hogy az ótvar 13-ban is mennyi irodaprojekt volt, akár a 11-ben. Arra se reagáltál semmit. Azokban az irodákban dolgoznak is, nem kevés pénzért. Vagy akár a Corvin, amire én is húzom a számat, ha arra járok, mert ott tényleg még mindig elég tropa emberek szoktak felbukkanni, mégis horror ára van, és maradni is fog annyi, amennyi minden oda is épült mostanában.
settevoltesette 2017. 05. 30. 15:17
Törölt hozzászólás
#14626
settevoltesette 2017. 05. 30. 15:15
Törölt hozzászólás
#14625
Törölt felhasználó 2017. 05. 30. 15:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#14624
Biztosan nagy tapasztalatod van, de nem tudod mégse figyelembe venni mások szempontjait, amik alapján ingatlant vásárolnak/kivesznek. Rengeteg példát hoztam már én is, miért felkapott a XIII, XI, a belváros, annak ellenére, hogy az egyikben sok a panel, a másikban keveset süt be a nap, alig van az utcán zöld, az is inkább galambszar. Mivel nem mindenki engedheti meg magának, hogy a rózsadombra költözzön, ezért keres egy még élhető alternatívát. Sokan alig laknak a lakásban, dolgoznak, buliznak, tanulnak, kirándulnak, így az elsődleges szempont a lokáció. Ebben a belvárost, a XI, XIII-at nehéz überelni, függően attól, ki merre mozog a városban. Számomra is meglepő továbbra is, hogy tényleg sokan 100-ért bérelnek 30 nm-t csak azért, mert az a Móricz vonzáskörzetében van. Én inkább ennyiért a hegyen béreltem, de én is öreg vagyok már ezekhez képest(33), nem nyüzsgök annyit, van autóm, stb. Vita tárgyát képezi hány lakás tűnt el az airbnb miatt, mindenesetre ez is hatott az árakra. Ezeket és még 100 másik dolgot hol szoktál figyelembe venni?
ncseed 2017. 05. 30. 14:54
Törölt hozzászólás
#14623
settevoltesette 2017. 05. 30. 14:49
Törölt hozzászólás
#14622
settevoltesette 2017. 05. 30. 14:46
Törölt hozzászólás
#14621

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek