Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 10:03
#14680
link az jo volna az 5 .ig lebontani ezeket a krpta panelokat
kbb 2017. 05. 31. 10:00
Előzmény: #14677  Törölt felhasználó
#14679
Újépítésűben meg sok a nagyképű újgazdag, panelben és peremkerületben a bunkó proli, vidéken meg a gumicsizmás paraszt. :) De legrosszabb a hegyre felköltöző vidéki, aki gumicsizmában ül be a terepes bömösbe, és közben szidja a tősgyökeres szomszédjait, hogy mennyire fent hordják az orrukat. :)
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 09:25
Előzmény: #14671  gambadoro
#14678
Erről az elitizmusról beszéltem, ami igazából a ti bajotok, csak furcsáljuk, de nagy örömömre szolgálna, ha biccenthetnék a svábhegyi cba-ban :D. Az is igaz, hogy a kolléga a racionális okokat se igen látja be. Amúgy szerinted is kuka a rehab IX?
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 08:34
Előzmény: #14674  kbb
#14677
Van egy lágymányoson lakó mentôs ismerôsôm, azt mondta Ô sose költözne a XII-be, annyi ott a rátarti ember :)
mage 2017. 05. 30. 23:01
Előzmény: #14665  sacis49
#14676
Komolyan elhitted hogy létezik az a lakás? :D
kbb 2017. 05. 30. 22:04
Előzmény: #14673  pickpepe
#14675
Nemrég Zsiday is ezt írta, és hihetőnek tartom. Viszont ez már buborékgyanús emelkedés lesz, így befektetőknek lehet gondolkodni az optimális kiszállási ponton.
kbb 2017. 05. 30. 22:01
Előzmény: #14672  gambadoro
#14674
A hegyi lapostetős kockák utcáról nézve esztétikailag a felújítatlan panelházakkal egy kategória (soknál már a vakolat is elkezdett omlani), ahol sok van belőlük, nem igazán érezni, hogy elit negyedben jár az ember... Persze tudom, hogy a lakóközösségük jellemzően kifejezetten magasan iskolázott, csak az életkoruk miatt nem szívesen költenek a házra. De ez az utcáról nem látszik...
pickpepe
pickpepe 2017. 05. 30. 22:01
Előzmény: #14672  gambadoro
#14673
Tele vannak pénzzel az emberek (egyes rétegek) ha alacsony marad tartósan a hozamkörnyezet akkor az ingatlanok áremelkedése (a preferált helyeken, Bp, megfelelő munkahelyekkel rendelkező megyeszékhelyek, nyugati országrész) tovább fog folytatódni. link
gambadoro 2017. 05. 30. 21:22
Előzmény: #14670  kbb
#14672
ja a vidékieknek kellemesebb:)))))))))) budapest határán kellene megfogni ezt a dolgot
gambadoro 2017. 05. 30. 21:21
Előzmény: #14667  Törölt felhasználó
#14671
én azt mondom, hogy a kuka kerületek nagyon megdrágultak, aminek vannak racionális okai de ettől még ezerszer laknék felétek, mint a 6-kerben
kbb 2017. 05. 30. 19:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#14670
Ízlés kérdése... Orbánhegy a sok rusnya, málló vakolatú szoci kockaházzal, vagy a Teve utca eleje (Frangepánig szinte full újépítésű)? Szoros meccs lenne, ha megszavaztatnánk a nemrég felköltözött fiatal vidékiekkel vagy külföldiekkel (akiket nem befolyásol, hogy mi volt 20 éve), melyik környék a kellemesebb. Persze most sarkított példákat írtam, vannak a hegyen is jobb környékek, és Angyalföldön is sokkal rosszabbak.
kbb 2017. 05. 30. 19:28
Előzmény: #14616  gambadoro
#14669
"hát az a helyzet, hogy nem követi az inflát egyedül a hozamot követi, aminek van némi köze az inflához bár nem sok" Mi ez a zagyvaság? Teljesen ellentétes a kettő: inflációból a magas, kamatból meg az alacsony növeli a lakásárakat...
kbb 2017. 05. 30. 19:26
Előzmény: #14613  signal2
#14668
"Nyilvánvaló hülyeség.Eszerint az állítás szerint nem létezik reálár és reálbér csökkenés és növekedés." Hol írtam én ilyet? Azt írtam, hogy az infláció növekedése ceteris paribus = minden mást változatlannak tekintve arányosan növeli a lakásárakat és a reálbéreket is. Természetesen simán előfordulhat, a fentiek nem tartanak lépést az inflációval. A magyar pénzügyminiszterek pl. pártoldaltól függetlenül nagyon szeretik ÁFA-emeléssel gatyába rázni a költségvetést, ha a gazdaság gyengélkedése miatt nem jönnek a bevételek. Ez esetben (a magasabb adó miatt) felpörgő infláció reálbércsökkenéssel és reál, vagy akár nominál lakásárcsökkenéssel járhat együtt (mint erre több példa is volt a rendszerváltás óta). De a most várható infláció nem ilyen, egyszerű monetáris oka lesz neki (=pénznyomtatás), ilyenkor alapesetben minden ár és bér arányosan emelkedik (a lakásoké is) - még egyszer, ahhoz képest, mint ha minden más változatlan lenne, tehát ez jelentheti az árcsökkenés fékezését is akár.
Törölt felhasználó 2017. 05. 30. 18:33
Előzmény: #14664  gambadoro
#14667
Bocsánat, nem szántam beszólásnak, csak bizonyos városrészek tekintetében nagyon egy követ fújtok, kb mintha 10 éve jártatok volna arra utoljára. De biztosan nekünk magasabb bizonyos dolgok tekintetében az ingerküszöbünk, viszont úgy tűnik a vásárlóknak, bérlőknek, szobára járóknak is. Amit #14650-ben leírták, azzal teljesen egyetértek, bár erről is írtunk korábban, hogy max kisebb haszonnal, de továbbra is mehet jobban adóztatva a szobáztatás.
gambadoro 2017. 05. 30. 18:29
Előzmény: #14665  sacis49
#14666
alkuval annyi ingataln.com-on fent van asszem 37,9 talán nekem nem kellene 1 emelet de rácsos ablak inkább félemelet 40 körül is hirdeti közvetítő pár hete még megvolt
sacis49 2017. 05. 30. 18:24
Előzmény: #14660  gambadoro
#14665
Nem akarsz válaszolni a kérdésemre, hogy hol láttad az 58m2, 35millás+beállós lakást? Vagy Te már megvetted?Köszönöm válaszod
gambadoro 2017. 05. 30. 18:23
Előzmény: #14663  Törölt felhasználó
#14664
mondjuk a cinikus beszólásoktól megkímélhetsz
Törölt felhasználó 2017. 05. 30. 18:21
Előzmény: #14662  gambadoro
#14663
A kolosy is kupálódgat, van buda gurmé, vapiano, miegymás. Lelki társad, settevoltesette ezen kommentjén derülök: link Általában nem az istenhegyin tekerek, hanem mellékutakon, néha pl akár a diós árkon, városkúti út, kissvábhegy, majd mártonhegy, zugligeti - béla király. Bár nem tudom milyen irányú a gratuláció.
gambadoro 2017. 05. 30. 18:14
Előzmény: #14661  Törölt felhasználó
#14662
olyan mint egy főút, a kolosy mint célpont pedig hervasztó szerintem drogozol? az jó mondjuk, ha tényleg feltekersz az istenhegyin ahhoz csak gratulálni tudok
Törölt felhasználó 2017. 05. 30. 18:08
Előzmény: #14660  gambadoro
#14661
Igen, drogozni én is a városba járok, ez annyira jó volt, még most se térek napirendre fölötte :D. Nekem egyébként azért is jó a hegyen lakni, mert amíg hazabiciklizek már megvolt az edzés is. Mit élhetnek meg mások, a füstöt, a kutya és egyéb élőlényvizelet, galambürülékszagot, a törött sörösüvegeket, hajléktalanokat, sörbicikliket, hömpölygő tömegeket az utcán, a villamoson, a metrón, szelfiző kínaiakat, a táskákra vadászó zsebeseket, a hányásukban fetrengő angol szesztúristákat. Zöldmál mitől rossz, mert ezek pl nem jellemzők rá.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek