Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 11. 29. 13:15
Előzmény: #53018  berlini
#53020

Nyaralásra bérelni kell nagy kombit. Mondjuk most pont kombim van, de előtte hosszabb utazáshoz béreltem. Rövidebb útra meg tetőbox. A tetőboxot is béreltem, mert kb 8 év után lettem volna nullán. Ott az volt a helyes döntés, de mióta kombim van, nem kell tetőbox.
Annyira maradin gondolkodnak a zemberek, ha autóról van szó, hogy a bérléstől félnek mint tűztől.
Gaguse
Gaguse 2019. 11. 29. 13:13
Előzmény: #53018  berlini
#53019
én nem a parkolóhelyek méretéhez igazodva veszek autót, de megértem azt is amit mondasz. Van 1 4 hónapos és 1 4 éves fiam, kell a hely :)
berlini
berlini 2019. 11. 29. 13:08
Előzmény: #53014  Gaguse
#53018
És igazad is lenne. 
Ha többnyire Tatabányán autóznék, plusz üdülni a balcsira, vagy a horvát tengerpartra, akkor az kell.
Ha viszont valaki nap mint nap azon küzd, hogy találjon egy parkolóhelyet a belvárosban, akkor elgondolkodik azon, hogy egy 5 méteres autó helyett ne inkább egy 4,2m-est vegyen.
Persze a helykinálat nem lesz szuper(b), de 4 nagyranőtt felnőttnek jócskán van térd és fejtere a T-ROC-ban is. (Kb. az Octavia szintjén, ami közel fél méterrel hosszabb, persze nagyobb csomagtartója is van.)
Gaguse
Gaguse 2019. 11. 29. 12:53
Előzmény: #53015  Törölt felhasználó
#53017
lol, ezt miből szűrted le? a babaváró 10 guriga mind máp+ban! autót hitelre nem veszek bélám ;)
Gaguse
Gaguse 2019. 11. 29. 12:52
Előzmény: #53012  Törölt felhasználó
#53016
nem baj hogy vagytok :D imádom ezt! akkor elmesélek neked valamit, mivel az eur-ft árfolyam befolyásolja az új autók árát nagy mértékben, a 2017.09 es Octaviam került 5,2 milló ft-ba. na már most májusban amikor összetörték, összesen 5,6 millió ft-t harcoltam ki a biztosítótól (ennyit romlott a ft) de ekkor már 1,5 éves volt ugye az autó. 
Amikor a használt autó ára meredeken emelkedik, akkor el kell gondolkozni hogy mi is a helyzet. Na már most értem én, hogy neked teljesen jó a 10-12 éves autó, de nem kell lehülyézni mert újat veszek, kicsit utánaszámolsz és már nem is olyan csúnya a helyzet! Ezek a jajj kitolod a szalonból és minusz 1,5 millás aranyköpések már rég nem igazak, csak nézz körül és rájössz! 
Törölt felhasználó 2019. 11. 29. 12:52
Előzmény: #53014  Gaguse
#53015
Jó helyre forgatod be a babavárót :)
Gaguse
Gaguse 2019. 11. 29. 12:43
Előzmény: #53009  berlini
#53014
9,2 ért SuperB-t veszek ;)
Gaguse
Gaguse 2019. 11. 29. 12:42
Előzmény: #53008  Törölt felhasználó
#53013
ez májusban volt, kiütötték asszony alól a verdát, szóval kellett valami gyorsan! nem baj, jön még az új is ide, 2 év ;)
Törölt felhasználó 2019. 11. 29. 12:41
Előzmény: #53006  Gaguse
#53012

Én annyiért szoktam használtautót venni, amennyit te lealkudsz, esetleg csak kicsit többért. Nem a vételárról beszélek, hanem a különbözetről :) Nem baj, hogy vagytok, mert így tudok olcsó használt autót venni. 4-5 évente cserélem amikor 10-12 éves lesz a gépszárkány mert ugye ott már jöhetnek a masszív karbantartások.  Vannak alkalmi vétele, mikor bratyómnak vagy a kollégájának a volt cégáutóját meg tuttam venni tőlik :) Piaci áron adták, nem volt kifejezetten olcsó, de ismert és dokumentált volt a kocsi előélete, ez a legfontosabb. Cserébe a föld-hold távolságot már megtették. A gondom csak az, hogy én most már kombis vagyok, cégautóban az ritka. Ettől független, ha van ismerős érdemes rákérdezni, mert több cégnél is megvehetik és mivel kapják is azonnal az újat, rendszerint eladják.
Ja, ingatlanos téma. Most kuponoztam alzákoknál jóárasítva gyerekeknek konzolt és egy srác is ps4pro-val osont elfele, aztán beszélgettünk a lifnél meg a parkolóban. Vidékről jött fel, albérletben van, el is kértem a számát, mert szimpatikus gyerek, dolgos, törekvő fajta, az ilyennel kevesebb a kockázat, bár most vannak bérlőim, de sose lehessen tudni. Srác azt mondja, hogy már majdnem lefoglalózott egy kéglit 2014-ben, de a szülei nem tudták odaadni neki az ígért pénzt, mert nem ment el az örökölt ház szolnokon és várták a vevőt, de mire ott el tudták adni, pesten már begyújtották a rakétákat. Utána meg csak azért se vett, mert hogy ilyen áron már nem, azért sem, na el lehet képzelni a lelkiállapotát 2019-re :( Mondtam neki ne legyen már hülye, ha ennyibe kerülnek ennyibe kerülnek, de a hitelek olcsók. Le kell ülni kockás papíron kiszámolni, mert simán megérheti 3-5 év alatt is venni valamit, csak olyant próbáljon venni, aminek az ára nem csökken le nagyon. Nem szokásom idegeneknek segíteni, de tényleg udvarias, okos gyerek, ha látok valami kisebb lakást jó vételre, szólok neki, csak az esély nulla közeli ugye, mert nem ilyent keresek most.
Én azt a részét nem értem és nem is kaptam rá érdemi választ, hogy miért kell érzelmet belevinni ebbe? Mondtam neki, hogy nekem is volt vevőm, de nem bírta a hitelt elintézni és ennyi, utána meg befagyott a piac, de nem kezdtem stresszelni, hogy jajj mi lenne ha, hanem ha ez így van, akkor megnézem mit lehet a helyzetből kihozni előnyt most. Nem azon agyalok, hogy mi lehetett volna, meg mi lehetne és mennyi lesz meg mikor. Úgyse tudja senki, hogy mi és mennyi lesz, ki kell számolni a jelenben, hogy mi a logikus lépés aztán csinálni, akkor is ha max kijön nullszaldóra 5 év múlva. Még akkor is jobb, mint aki ül aztán les tátott szájjal bambán.
Mindegy nekem végül is, kellenek bérlő típusú emberek is, végül is kiadásban is érdekelt vagyok.
berlini
berlini 2019. 11. 29. 12:36
Előzmény: #53004  Kicsigesztenye999
#53011
A Suzuki S-Cross olcsóbb lett volna 2 millióval (4x4-es meghajtás, autómata váltó) mint a T-ROC-ból ugyanaz, de a próbautak meggyőztek arról, hogy megéri az árkülönbözet.
berlini
berlini 2019. 11. 29. 12:33
Előzmény: #53007  Törölt felhasználó
#53010
Igy van!
Opel Mokka x -et már 4,4 millióért is lehet venni, mert megszünt a gyártása (Helykinálatban eléri a T-ROC szintjét.)
berlini
berlini 2019. 11. 29. 12:32
Előzmény: #53005  Gaguse
#53009
Dehogynem értem. :)
Nekem is sikerült 1,5 milliót alkudni hogy kijöjjön a 9,2 milla. (Cserében full extra, kivéve panorámatető, mert a nagyranőtt családtagok abban nem férnek el hátul.)
Törölt felhasználó 2019. 11. 29. 12:03
Előzmény: #53005  Gaguse
#53008
Törölt felhasználó 2019. 11. 29. 11:57
Előzmény: #53005  Gaguse
#53007
kifutó modellre könnyebben adnak engedményt. 
Gaguse
Gaguse 2019. 11. 29. 11:35
Előzmény: #53004  Kicsigesztenye999
#53006
magánszemélyként sikerült sokat a listaárból alkudni, amúgy amikor autót veszek kb 20 helyről kérek be ajánlatot, de már tudom hol a legolcsóbb közel s távol ;)
Gaguse
Gaguse 2019. 11. 29. 11:31
Előzmény: #52999  berlini
#53005
na látod, ez az amit nem értesz meg. T-ROC listaár 9,2 m, miközben 6,5 - 7 m-ért kihozom szalonból. Most vettem nemrég a második új Skoda Octaviámat szalonból, mert sajnos az elsőt kiütötték alólunk,  listaár 7,8 m, kedvezmény 1,6 m ft, ennyit sikerült alkudni, de már majdnem kiraktak a szalonból :D lol 
Kicsigesztenye999 2019. 11. 29. 11:30
Előzmény: #53003  Gaguse
#53004
Azért ahhoz nagy baleknak kell lenni hogy valaki listaáron hozzon el egy autót szalonból, de vw nem arról híres hogy milliókat enged.... A másik, hogy cégre vásárolva meg hitelfinanszírozással lehet nagyobb engedményeket elérni. Az a vicc hogy természetes személyként, kp-ra alig kapsz valamit. De egy szuzukinál pl már teljesen más a helyzet..
Gaguse
Gaguse 2019. 11. 29. 11:24
Előzmény: #52999  berlini
#53003
LOL!! :D az csak LISTAÁR  a T-ROC-nál 
johai 2019. 11. 29. 11:08
Előzmény: #52997  berlini
#53002
Logikus az okfejtesed,de elfelejtkezel a bujtatott inflarol,ezt a lakossag fele mar most se birja!
Tehat az a vonal nem megy tovabb hogy kinalatszukulet ujba,ezert veszik a hasznaltat....nem mukodik,elore be lett arazva minden,illetve ujepitesueknel ratettek 40%-ot az afa miatt elore:)
impudent 2019. 11. 29. 10:54
Előzmény: #52998  impudent
#53001
A 8 million feluli penz lufi teljesen felesleges kiadas

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek