Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed 2018. 05. 28. 10:09
Törölt hozzászólás
#23160
azember 2018. 05. 28. 10:01
Előzmény: #23158  azember
#23159
Talán nem ezzel kellett volna korán reggel kezdeném... Kicsit kitört az indulat..
azember 2018. 05. 28. 09:53
Előzmény: #23156  lohran
#23158
Akkor mégiscsak ugyanugy gondoljuk...
azember 2018. 05. 28. 09:51
Előzmény: #23153  lohran
#23157
A sok mindenkinek aki magyarisztanozik meg lop csal hazudik főleg külföldön!
Bárhol eddig jártam éltem és dolgoztam Amerikatol kezdve Európán és Ázsián keresztül sokszor én voltam az első magyar akivel emberek cégek találkoztak. Megfigyelhető tendencia hogy sok helyen a menedzsment aktívan kezdett magyarok is toborozni sőt sokan mondták hogy hozzám az én fajtájámat. Jó munka morál, és karakter sok jó pontot eredményezett. Soha nem mocskolnam be mert tudom mennyire fontos egy ország imázs. (Főleg úgy hogy sajatagadag minősíted) Sokan jöttek Magyarországra turistaskodni, vettek fel magyar munkaerőt vagy éppenséggel befektettek Magyarország on csak azért mert amilyen emberként ok engem látták vagy amilyen információk alapján én segítettem őket. Szóval igen, nekem ez vörös posztó amikor emberek a nagyvilágban ennek az ellenkezőjét teszik!!! Hidd el nekem egy boldog ember 20 embernek mondja el de egy boldogtalan legalább 100nak. Szóval én úgy látom ha valaki tudatosan rombolja az ország imázst az mindnekinek a szemébe kopik. Saját magaeba, az anyjával, még a te szemed közé... 
lohran 2018. 05. 28. 09:45
Előzmény: #23155  azember
#23156

Nálam az a norma aki dolgozik,tanul és mértéktartó életet él és úgy gondolom ,ha a Magyarok ezt teszik akkor a világban is jó hírük lesz.
Nincs szükség semmiféle hírvivőre ,reklámra amit pl: a politika hangsúlyoz.
Szeretnék olyan csendesen,nyugodtan élni mint az osztrákok,svájciak,dánok stb. ahol feleennyi világbajnok ,nemzet ez meg az van.
Te a másik oldalon állsz !
azember 2018. 05. 28. 09:32
Előzmény: #23153  lohran
#23155
Akkor lapozz vissza ha már kommentelsz és nézd meg miről is írsz. Ilyen emberek vannak, ezek viszik a te jó híreket a nagyvilágban... Ezért volt kiírva Bécsbe hogy ne lopj magyar. Még 1 ilyen után le 100 olyan mint én hogy helyrehozza a kart a Magyarok megítélésében...
azember 2018. 05. 28. 09:27
Előzmény: #23150  Vortex
#23154
Nem szirom az előrébb lepoket. Én is az vagyok. Mondtam mindneki találja meg a boldogságot, és hogy jó egy időre kulfdre menni tanulni és dolgozni de ha lehet akkor a szulohazadat is tamogasd.. Ezzel szerintem te is egyet értesz. Mert ez a normális a világon bárhol...
lohran 2018. 05. 28. 09:26
Előzmény: #23152  azember
#23153
azt olvastuk ,hogy éppen anyázol !
azember 2018. 05. 28. 09:24
Előzmény: #23150  Vortex
#23152
Elolvastad mi az amit MPagnes nepszerusit? Olvasd el kérlek érdekelne a véleményed!
lohran 2018. 05. 28. 09:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#23151

Érdekes népi megfigyelés !
Akik Ncseed nevű kolléga haverjai pl: mamoka47, azember stb. miért beszélnek trágár módon ?
Érdekes egy csapat ,talán madarat tolláról embert barátjáról.
De lehet ,hogy ez csak a véletlen műve.
Vortex 2018. 05. 28. 09:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#23150
"Anyádat mennyiért adnad el?"
Érdekes ember vagy.
Ncseed kollégát nem szidod? Őaz aki azt, hangoztatja, hogy aki nem tudja megfizetni a budapesti árakat, az költözzön vidékre, majd szelektálódik a piac.
Aki próbál előre lépni, azt meg szidod.
Ezért tart itt Magyarország.
Vortex 2018. 05. 28. 09:14
Előzmény: #23146  OTP2018
#23149
"Két ember 400 nettoval azert ma is gond nelkul tud berelni"
Gond nélkül lehet bérelni, de a 400 azért nagyon karcsú.
150 - bérleti díj, 30 - rezsi, 20 - bérlet, 100 - kaja
Ez 300. Marad fejenként 50 ezer és nem vettél ruhát, nem mentél sehova. Csak fenntartod magad. Ez ám a perspektíva.
Lehet itt fikázni a Magyarországot elhagyókat, de többségük mégis jobban él külföldön.
azember 2018. 05. 28. 09:07
Törölt hozzászólás
#23148
azember 2018. 05. 28. 08:56
Előzmény: #23141  mpagnes
#23147
"Persze a pénz a döntő,de ahol vagyok nem éppen keresek jól a helyi viszonyokhoz képest, mert az alsó negyedben vagyok. A pénz így is bőven a magyar bér többszöröse" 
"Az ismerős pedig kaszált egy olyan ingatlanon ami soha nem volt az övé és szinte semmit nem tett érte. Ja és 12 évig olcsón lakott, nagyon olcsón"
Wow, micsoda karakter vagy! Egy nagyon dodgy sajnálatra méltó lehuzast meg a nyomorgó életedet próbálod előadni mint valami követendő példa...
Ez az ami duhiteni fogja a te fajtáját az az hogy Magyarországon is lehet normális életet élni szép luxus lakásokban luxus körülmények között ez a nagymenő duma az állandó külföldről egyre kevésbé hozza meg a várt eredményt. Szóval a magyarok egyre hülyébek, egyre több ilyen magyar forumozassal lehet kis pozitív visszajelzést kicsikarni. Erről szól az egész nem? Egy lenézett dodgy looser with questionable morals vagy és aprópénzért vergodsz. Közben meg sztarolsz olyan embereket akik a társadalom legalja. Bravo! Jó példa! Jó példa arra hogy ha mentálisan az alapszinten vagy akkor csak azért mert máshol vagy fizikailag még ugyanolyan szinten maradsz. Egyebbkent meg azért is vagyok most nagyon kiakad a mert a magyarok többsége nagyon rendes, hardworking intelligens ember. Nagyon büszke típus. Akik nap mint nap bizonyítják mennyire ratermettek. Erre van egy két ilyen vegleny aki még beleszarik a renomeba...
Nagyon mérges vagyok ilyen emberekre pedig magyarokkal mindig próbálok nagyon kedves lenni.
OTP2018 2018. 05. 28. 07:27
Előzmény: #23142  mpagnes
#23146
Két ember 400 nettoval azert ma is gond nelkul tud berelni, de egy szingli sajnos csak roppant nehezen a maga 200 nettojabol. Egyetertek, hogy elobb-utobb ki kell alakulnia egy egyensulyi piacnak. A berbeadok jo lokacio eseten az ingatlanjuk aremelkedesebol is szepen profitalhatnak. 
nemecsekerno 2018. 05. 28. 07:00
Törölt hozzászólás
#23145
nemecsekerno 2018. 05. 28. 06:54
Törölt hozzászólás
#23144
mpagnes 2018. 05. 28. 04:12
Előzmény: #23142  mpagnes
#23143
Még annyit, hogy a betéti kamatok, ha 2-5 százalékkal emelkednek és esetleg az ingatlanba fektetők ki akarnak szállni, na majd akkor tudják meg, hogy megvenni mennyivel könnyebb volt az ingatlant , mint eladni. Ez nem betétkönyv, hogy a pulthoz állok és azonnak kifizetik. 
mpagnes 2018. 05. 28. 03:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#23142
Nem mintha számítana vagy fontos lenne az én véleményem, de azért leírom, hogy szerintem mi a gond a jelenlegi magyar ingatlanpiaccal. Az ingatlanokat én mindenképpen a  "tömegcikk", tartós fogyasztási cikkek kategóriájába sorolom. Ezen belül pedig nagyon erős a szelekció a jövedelmek és szokások alapján, hogy kik milyen kategóriában laknak. Tehát vannak, akik családi házban laknának csak és vannak akik csak lakásban, de ez nem feltétlenül a jövedelem miatt alakult így, mint ahogy sokan hiszik ( családi ház mindenkinek az álma-----ez nem így van). Ezt csak bevezetésnek írtam. A pár éve tartó, leginkább a lakásokra irányuló vételekkel az szerintem a fő gond, hogy olyan jövedelmi rétegből vásárolják, akik nem feltétlenül laknának lakásban. Véleményem szerint van egy adott lakáspiac, adott jövedelem és ehhez rendelt  bérlők, tulajdonosok. A ténylegesen használók elhelyezkedéstől függően képesek ezekre a 40-80 nm-es lakásokra 50-150 ezer bérleti díjat fizetni vagy ugyanennyit törleszteni. A probléma onnét jön a képbe, hogy a befektetési céllal vevők nem használják ezeket a lakásokat, de az árak emelkednek miattuk. A használók (bérlők) jövedelme nem feltétlenül emelkedik úgy, hogy képesek legyenek követni a bérleti díjakat, mert mondjuk a 20 milliós lakást kétszer annyiért akarják kiadni, mint 10 éve. Persze ugyanarról a lakásról van szó. Ez a logika mindenképpen el fog érni egy határt és onnét nincs tovább.Csak azt akartam leírni, hogy azért , mert egy tehetősebb réteg be tud vásárolni az ingatlanpiacon, attól még a hasznosítás erős korlátokba ütközik. Az is egy jó példa erre, hogy az autót behozó nepperek hiába hoznának csak 3 millió Forint feletti használt autókat, attól még a használt autó árakat nem tudnák 3 millió Forint fölé emelni. Lehet, hogy nem volt jó a példa és az is lehet, hogy nem volt egészen érthető, hogy mit akartam írni. Csak azt akartam írni, hogy különböző jövedelmi rétegek nem tudják tartósan eltéríteni az árakat attól az ártól amit a tényleges használók képesek tartósan elviselni. Ha az adott 2 milliós lakáspiacot egy adott jövedelmű 5-6 milliós réteg lakja, akkor annak az értéke ehhez az 5-6 millió embernek a lehetőségeihez fog igazodni és nem azokhoz, akik képesek mondjuk 100-150 ezer darabot 4-5 év alatt megvenni befektetési céllal. Látszólag működik, de hosszabb távon biztos nem. A külföldi vevők ugyanilyen alapon nem tudták tartósan emelni a balatoni ingatlanok árát 20-30 éve. Talán érthető volt, hogy mit akarok mondani. Ha nem, akkor elnézést.
mpagnes 2018. 05. 28. 01:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#23141

Hát én nem szeretem ezt a népcsoport szerinti megkülönböztetést, de mindegy, értem miről beszélsz. Ezzel csak az a gond,. hogy öltönyös, tanult nem cigány népcsoport sokkal károsabb cselekedetek hajt végre minden szinten. Na hagyjuk, mert nem is erről szól a téma most.
A folytatás …..a bank a kilakoltatási védelem és a nem fizetés miatt az 560 ezer dolláros hitelt átadta egy végrehajtó cégnek, gondolom 10-20 % környékén, mert ez a szokásos ár. A kilakoltatási védelem természetesen továbbra is vonatkozott a végrehajtó cégre is. Az ismerős elkezdett tárgyalni a végrehajtó céggel, hogy a házat hajlandó elhagyni 300 ezer dollárért. A végrehajtó cég ebbe bele is ment, hiszen nincs más megoldás. Az ismerős pedig kaszált egy olyan ingatlanon ami soha nem volt az övé és szinte semmit nem tett érte. Ja és 12 évig olcsón lakott, nagyon olcsón. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek