Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BudFox
BudFox 2008. 04. 28. 15:25
Előzmény: #3059  sly36
#3060
köszönjük Sly:-))

részlet:
7. A TÁRSASÁG 2008. ÉVRE VONATKOZÓ KILÁTÁSAI, TERVEI
A Konzum Nyrt. stratégiája továbbra is az építőanyag kereskedelmet tekinti fő tevékenységének.
Az anyavállalat holdingként működik, és a befektetésekkel kapcsolatos stratégiai döntéseket hozza meg. A tevékenységet a leányvállalatok végzik.
A 2008-as év fő célkitűzése a leányvállalatok jövedelmezőségének növelése.
A számszerű tervek 9,3 Milliárd Ft árbevétel és 70 M Ft adózás előtti eredmény elérésével számolnak.
sly36
sly36 2008. 04. 28. 14:44
Előzmény: #3058  akibaci
#3059
Közgyűlési határozat: link

Éves jelentés:
link

Jelentés a felelős társaságirányítási gyakorlatról:
link
akibaci 2008. 04. 26. 13:21
Előzmény: #3057  BudFox
#3058
Hát, szerintem nem jár úgy, mint a Gardénia, már csak azért sem, mert a Konzumnak van vagyona. Az egyrészvényre jutó saját tőke valahol 400-500 forint körül van. Régen 400 körül volt, aztán legújabban már mintha 500 fölöttit olvastam volna, ingatlan érték növekedés miatt.
Ilyen szempontból nagyon olcsó. Sajnos azonban ez még nem jelenti azt, hogy ott is forog (bár közgazdaságilag hosszú idő alatt a részvény ára közelít a fair árához). Most valahogy nincs piaca az alulértékelt, illikvid papíroknak. Forrás és mélyen a saját tőke alatt van, mégsem kell senkinek.
Amíg a béten ilyen kicsit a forgalom, és az is bluekban látszik, ráadásul bizonytalan a helyzet, addig a kis (illikvid) papírokon nincs figyelem, nem érdemes beszállni spekulatív jelleggel, mert a befektetés megtérülésének időtávja kérdéses.
Nekem is volt konzumom sokáig, nemrég adogattam el 200-on. Hiába a fundamentálisan magasabb érték, ha a kutyának nem kell és csak a pénz áll benne. Forrással ugyanígy tettem. VAn még Pannon Váltóm, az is hasonló eset, szerencsére ott most van mozgolódás, és ott van nyereség is, magas osztalék, srv. lesz, szóval abban jobban bízok, mint ezekben a nulla kommunikációjú, nem befektetőbarát cégekben.

Régen nem szerettem a bluekat, inkább a kicsikben pörögtem, de most ezekben nincs rövid távon biznisz. Lehet, hogy egy éves távlatban megérné venni 200-on, és akár lehetne is egy év alatt 300, úgy jó hozam lenne, de más az 'attitűdöm', és ott van a 'ha'.
BudFox
BudFox 2008. 04. 26. 12:45
Előzmény: #3056  Törölt felhasználó
#3057
Szerintetek van rá esély hogy fölmegy ez a Konzum 300 forintra ? vagy Gardenia sorsára jut ?

vélemények ?

mondjuk tüzépre mindig szükség van...
Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 12:10
Előzmény: #3055  BudFox
#3056
Nem én voltam.Nincs idegrendszerem 10-200db-ban kiszórni a csomagot.Beszéltem egy ismerőssel és lehet átveszi tőlem egyben, még a hétvégén átgondolja.
Mindegy nagy hatással nem lesz az árfolyamra,mert vagy 180ig adom, ha van bent annyi vevő vagy áttranszferáltatom az ismerősnek vagy megtartom és kiszórom 100-on :-)
BudFox
BudFox 2008. 04. 25. 17:02
Előzmény: #3054  Törölt felhasználó
#3055
na sikerült valamennyit elpasszolni ? vagy nem te voltál ?
20.000 db az sok..egyszer láttam egy 50.000 -es vételt 330 Ft -on..szép volt. kinek van még ennyi -db -ja ?
Törölt felhasználó 2008. 04. 25. 11:35
Előzmény: #3053  BudFox
#3054
Likviditást kell biztosítanom és mivel elegem lett ebből a papírból gondoltam ezzel oldom meg.180 alatt én sem szórom ki.Mivel tudom milyen nehéz gyüjtögetni is így , ha valaki venni akar gondoltam akad itt olyan aki hisz benne annyira,hogy megveszi a másik 10k-t.
Nem akarom odadobni a félét és a másik felét meg benthagyni offerben,mert elég elkeserítő alatta a bid oldal és csak magam meg mindenki alatt vágnám a fát.
Mindegy 1-2 napig él ez az akció :)
Legrosszabb esetben együtt kivárjuk megint a feltámadást...
BudFox
BudFox 2008. 04. 25. 11:15
Előzmény: #3052  Törölt felhasználó
#3053
20.000 darabot akarsz eladni ? szerintem legjobb ha elkezded önteni, és akkor lemegy egy "kicsit", talán akkor megjönnek a vevők,és elkezdik majd venni is.. felét kiszórod, felét megveszik...

de ez csak egy ötlet.
Törölt felhasználó 2008. 04. 25. 11:06
#3052
Én kiszállnék ezen az áron elég nagy bukóban.Nem akarom szétbombázni az árat mert kb a felét tudnám eladni 180-ig.Ha valaki annyira hisz benne akkor erõsitsétek meg a vételt 180-ig hogy 20k-t el tudjak adni.
Szerintem vissza fog menni 400ig csak nincs idõm akár évekig ebben ücsörögni...
BudFox
BudFox 2008. 04. 22. 17:08
Előzmény: #3050  Törölt felhasználó
#3051
Már nem sok hiányzik hozzá hogy elinduljunk. jön a közgyűlés. most már gyűjtögetni érdemes Konzum társak :D
Törölt felhasználó 2008. 04. 22. 12:40
Előzmény: #3049  BudFox
#3050
2007.08.17-én írtam,hogy talán a 180 megállítja.Akkor 300 felett volt.Eljött az idő,lehet emelkedni.
BudFox
BudFox 2008. 04. 21. 12:28
Előzmény: #3048  pami2
#3049
Up, támasszuk !!4

itt is kéne egy ilyen összeírás mint a Phylaxia topikban, lehet másoknak is van egy két ezer darab...

közgyűlés is lesz emberek.
pami2 2008. 04. 18. 10:15
Előzmény: #3047  pami2
#3048
huuu......
kicsit támasztom már én is :))
pami2 2008. 04. 12. 12:53
Előzmény: #3046  BudFox
#3047
túl nagy áldozatot nem hoznak a szinten tartáshoz,sokszor 3-5 db-al teszik vissza záróelőtt :)
vészesen illikvid ,kiszálláson ne nagyon gondolkodjon senki :((
mélyen ár alatt van csak valhogy nem érdekel most senkit.
BudFox
BudFox 2008. 04. 12. 11:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#3046
kicsit felhozom megint a topikot.. nem hagyják hogy 200 alá menjen, itt már mindig megveszi valaki, lehet ez lesz az alja.
kis papírok elindulnak egymás után felfelé, Konzum is beáll a sorba.
kissherceg 2008. 04. 08. 16:47
Törölt hozzászólás
#3045
BudFox
BudFox 2008. 04. 08. 16:46
Előzmény: #3043  Törölt felhasználó
#3044
Olyan ez mint a mesében , amikor nyuszika megy m indennap a boltba, és látja a sort a bolt előtt...megy előre, de a medve meglátja és hátradobja, NYuszika várj a sorodra...
másnap megint megy a boltba,,ugyanaz...

mikor harmadnap is hátravágja a medve nyuszikát, az felháborodva ezt kiabálja a többieknek : Nesztek, akkor ma se nyitok ki !

Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 15:04
Előzmény: #3042  BudFox
#3043
Már napok óta ki sem tud nyitni. Mit akarsz? :o)))
BudFox
BudFox 2008. 04. 08. 15:02
Előzmény: #3041  Sumerolog
#3042
Up
Sumerolog 2008. 04. 06. 20:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#3041
Ez a "150 alatt" azért talán túlzás......Bár Mutyesztánban - ahol egy cipőfűző vásárlásához is korrupció kell, vagy legalábbis házassági ajánlat a csúnyácska eladó hölgynek - minden megeshet.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek