Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BudFox
BudFox 2008. 05. 27. 21:54
Előzmény: #3099  Törölt felhasználó
#3100
Helló..
tényleg rengeteget esett a 399 képest. most már érdemes lenne venni is.

Törölt felhasználó 2008. 05. 27. 21:47
Előzmény: #3098  pami2
#3099
Csendes időszaka ez a Konzumnak, de véleményem szerint rövidesen vége lesz a pangásnak, és elindul felfelé hiszen erősen alulértékelt. Kitörés veszélyes! Na és akkor lehet kapkodni a vétellel! Én elkezdtem csipegetni belőle a meglévők mellé.
Ne felejtsétek el augusztus óta a felére csökkent az árfolyam. Ilyen szinten már ajánlott a vétel!
pami2 2008. 05. 27. 12:08
Előzmény: #3097  BudFox
#3098
félelmetes ..ilyen illikvid szart
BudFox
BudFox 2008. 05. 26. 14:05
Előzmény: #3096  Törölt felhasználó
#3097
na most hogy lement 180 -ra mér jó vétel is lehet belőle.
Törölt felhasználó 2008. 05. 26. 12:31
Előzmény: #3095  Törölt felhasználó
#3096
Most, h ilyen ijesztően alakul a könyv gondoltam előkaparom ezt az élettől pezsgő topikot.
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 18:05
#3095
uppsz remelem helyesirasi tanar nem nezi meg mit irtam:(
Hat megbuknek...
Sajna nem vagyok toppon az ejszakai melo utan
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 18:03
#3094
egyszer majd jo lesz ez,de mikor?
Remelem nem kell az unokakra hagyno a reszvenyt:)
Ha hejreallna a lakasepitesi kedv,itt is vidamabb lenne minden.
Sajna elegge borus a hangulat nemcsak ezea teren,de gazdasag es az ipar egyebb teruletein is.Sajna.
Dehat bizunk,hogy ettol csak jobb lehet:)
Sajna az elet nagy jatakos es mindig betudja bizonyitani hogy lehet ez meg sokkal rosszabb is.
Azert egy kis nyereseg is nyereseg:)
BudFox
BudFox 2008. 05. 15. 17:54
Előzmény: #3092  Törölt felhasználó
#3093
kösz Sly

A Konzum Nyrt. és 6 leányvállalatának tevékenységi köre az elmúlt évhez képest nem változott. A 2008. I. negyedévi konszolidált, nem auditált adatok szerint a csoport 1,7 milliárd Ft árbevételt ért el, ami 17,4 %-kal magasabb, mint az előző év első negyedévében. Az árbevétel 93 %-át adó építőanyag forgalmazás értékesítése közel 20 %-kal emelkedett. Az előző évi keresletcsökkenés után a piacon élénkülés figyelhető meg. A Tüzép-társaságok nagyobb figyelmet fordítanak a koncentrált beszerzésekre, az értékesítés területén pedig új vásárlói réteget céloztak meg, hangsúlyosabb szerepet kapnak a marketing eszközök. Mivel az értékesítés eltolódik a „hiteles” vásárlók irányába, a kintlevőségek növekedésének megakadályozására szigorodik a hitelbírálati rendszer. A háztartási cikkek nagykereskedelmével foglalkozó társaság jelentős piacvesztést szenvedett el, amit a közvetlen import lehetőségének kihasználásával próbál ellensúlyozni. Az ingatlan bérbeadással foglalkozó anyavállalat és áruházi kft. stabil bérleti szerződésekkel rendelkeznek. A társaságok életében jelentős események, tranzakciók nem történtek a negyedév folyamán. A veszteség csökkentésére meghozott döntések még nem hozták meg az eredményt, mivel a Tüzép-társaságoknál a teljesítmények a második félévben erősebbek. Az üzemi szintű veszteség csoport szinten 20 millió Ft, az adózás előtti veszteség pedig 47 millió Ft, szemben a bázis időszaki 51 millió Ft veszteséggel. A pénzügyi műveletek vesztesége nőtt, mivel év közben emelkedett a hitelállomány és magasabbak a kamatok. A mérleg eszközök és forrás oldalán számottevő változások nem voltak az első negyedévben. A csoport szintű létszám 217 fő, 1 fővel csökkent az év végéhez képest. Az időközi vezetőségi beszámoló a valóságnak megfelelő adatokat és állításokat tartalmaz, nem hallgat el olyan tényt, ami a kibocsátó helyzetének megítélése szempontjából jelentőséggel bír. A rendszeres és rendkívüli tájékoztatás elmaradásával, illetve félrevezető tartalmával okozott kár megtérítéséért a kibocsátó felel. Pécs 2008. május 15. _________________________ a Konzum Nyrt. Igazgatósága
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 16:58
#3092
Koszonjuk a nep neveben Sly36!!!!
sly36
sly36 2008. 05. 15. 16:50
#3091
Időközi vezetőségi beszámoló
2008. I. negyedév

link
Törölt felhasználó 2008. 05. 14. 15:09
Előzmény: #3088  Törölt felhasználó
#3090
Én szemezgetek vele egy kis ideje.
Bár sokat nem mernék belőle venni, max egy keveset. Bár nem igazán akar valahogy megindulni még "ilyen" jobb hangulatú napokban sem.
BudFox
BudFox 2008. 05. 14. 15:07
Előzmény: #3088  Törölt felhasználó
#3089
azéert elég sok embernek lehet, elég lenne visszaolvasni az 1 évvel korábbi oldalakat, elég sokan megfordultak itt... szerintem ők adják, apránként, akik megunták ezt.
Törölt felhasználó 2008. 05. 14. 14:55
#3088
meg hat kene a love:)
Ha most birtam volna venni egy motort milyen jol jart volna velem mindenki?:)
Fizetnem az adot utanna,nyomnam a penzt a benzinbe stb.Igy meg csak all a penz.Ez senkinek sem jo:)
Hajra konzy!
Irany a magasabb regiokba!
Itt oxigenhianyos a levego:)
Ja BudFox!
Cak szinte mi ketten irunk ide.Masnak nincs is?Akkor ki a csuda ad el mindig:)
HIHETETLEN
BudFox
BudFox 2008. 05. 14. 09:37
Előzmény: #3086  Törölt felhasználó
#3087
na előástam...

ha már annyi más papírra keresztet vehetünk. itt az ideje hogy elővegyük a Konzumot..

itt az építkezési, felújítási szezon... lehet cserélni a cserepeket a tetőn, járdát betonozni...jó lenne egy kis mozgolódás.
Törölt felhasználó 2008. 05. 05. 16:14
#3086
van mar megint egy kis mozgolodas:)
sajna megint lefele:(
de legalabb van valami kis elet:)
hajra:)
BudFox
BudFox 2008. 05. 05. 16:05
Előzmény: #3084  Törölt felhasználó
#3085
vagy mindkettőt ? :D
napelemgyár és atomerőmű ?
mondjuk egy jó kis napelem erőmű nem is lenne rossz üzlet, valahol az ALföldön, ahol sivatagos a terület.. egyik tüzép helyére :-))))

Discovery channel -en láttam ilyen napelemes erőműveket, a fényt összegyűjtik tükrökkel egy pontba, ahol gázt hevítenek, az forgatja meg a generátort...
Ez a jövő technikája....

tuti üzlet.
Törölt felhasználó 2008. 05. 05. 14:14
#3084
Nem bannam ha a telephelyken felhalmozott alapanygokbol epitenenek egy atomeromuvet vagy valami kamugyarat:)
Törölt felhasználó 2008. 05. 05. 14:14
#3083
Nem bannam ha a telephelyken felhalmozott alapanygokbol epitenenek egy atomeromuvet vagy valami kamugyarat:)
Törölt felhasználó 2008. 05. 05. 14:04
Előzmény: #3081  BudFox
#3082
Mikor lesz 300 fölött?
És nem akar a konzum is kamu-napelemgyár projektet?
mert akkor most szétveszem a 10X reményében!
BudFox
BudFox 2008. 05. 05. 14:02
Előzmény: #3080  Törölt felhasználó
#3081
majd csak beindul itt is a forgalom..lesz egykét rally és ott is leszünk. én optimista vagyok. már sokan mondták hogy túladott a Konzum.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek