Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 18:30

Klímaváltozás  

A brit kormány lecsap a palagáz-kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokra



A brit kormány bejelentette, hogy ezentúl közvetlenül adja ki az engedélyt palagáz kitermelésére, annak érdekében, hogy megkerülje a gyakran túl lassú és vonakodó helyi hatóságokat.



A kormány ezen kívül lecsap a palagáz-kitermelést akadályozó önkormányzatokra is. Különösképpen azokat az önkormányzatokat szeretnék azonosítani, akik túllépik a kitermelési engedélykérelem elbírálására adott 16 hetes törvényi határidőt. A kormány szintén hozzáférhet majd az engedélyezési dokumentumokhoz azokban az esetekben, amikor a kitermelésre vonatkozó engedélyt elutasították, de a döntést kifogásolta a vállalat, ami engedélyt kért a fúrásokra.



A konzervatív kormányfő, David Cameron kabinetje lelkes támogatója a palagázhoz kapcsolódó fejlesztéseknek, mivel úgy vélik, hogy az olcsó és nagy mennyiségben rendelkezésre álló energiaforrásra alapozva a gazdaság is bővülhet. De az ambícióik ütköznek a palagáz kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokkal, akik eddig felelősek voltak az engedélyek kiadásáért. (Le Figaro)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 09. 06:49
Előzmény: #1198  Törölt felhasználó
#1200
Nagyon érdekes azt is megfigyelni, ahogy az egész vallássá fejlődött. Ma már ha valaki tudományos alapon kételkedni mer a globálmelegben, azt megkövezik.
hellforceone 2019. 05. 08. 23:05
Előzmény: #1198  Törölt felhasználó
#1199
Erre bizony már én is gondoltam, hogy vajon honnan tudjuk, hogy nem e késtünk már el... vagy lehet, hogy tényleg elkéstünk és már csak próbálják tompítani a bajt, amíg lehet.
Törölt felhasználó 2019. 05. 08. 22:43
Előzmény: #1197  hellforceone
#1198
Szerintem már elkéstünk, csak nem akarják ezt hangoztatni, mert ha feladjuk, akkor 100%, hogy itt a vége, így meg csak 99. Már öngerjesztő folyamatok indultak be, úgymint a metán kiszabadulása a permafrosztból vagy a sarki jég olvadása.
hellforceone 2019. 05. 08. 20:47
#1197
Igazabol rengeteg dolgot kell(ene) megvaltoztatnia az embernek, de a penz utani sovargas, a mohosag "akadalyozza" az emberiseget ebben, ezert lehet itt mondani szep dolgokat, de ha valaki megnezi azt a feltett youtube videot, akkor lathatja, hogy mar kozel 40 evvel ezelott is errol ment a beszelgetes es mar akkor figyelmeztettek a politikusokat. Mi tortent azota? Nos, egy-ket dolog igen, de az tul keves az igazi valtozashoz. Az igazi nagy problemarol - szerintem - a filmben nem is esett szo es azt hiszem, ezt senki nem is nagyon akarja emliteni, mert nagy tarsadalmi felzudulas lehetne belole, de a lenyeg az lenne, hogy a populacio novekedeset kellene megallitani. Persze a politikusok ilyesmit sosem tuznenek a zaszlajukra, mert ugyebar nem lenne nepszeru intezkedes es azert a hatalom fontosabb. Ha limitalt is lehet az emberiseg jovoje, azert addig, amig lehet, ki kell hozni belole ugye a legjobbat - maguknak. Igaz, hogy a fejlett vilag nepessege konstans, enyhe csokkenesben van, de a CO2 kibocsatas evrol evre no. Ha pedig a vilag elmaradott resze, de nem is kell egeszen Afrikaig menni, csak Kina elmaradottabb reszeire, vagy Indiaba... Ha ezek is felfejlodnenek es kozel ugy akarnanank elni, ahogy a nyugati ember, nos, akkor mar oriasi bajban vagyunk... Tobb ember tobb kibocsatast jelent, tobb fejlett vilagban elo ember pedig sokszor tobb kibocsatast. Termelhetjuk az energiat megujulokbol, ha az ember pocseklo fogyasztasaval elcsesz mindent. Itt mar nem csak a klimavaltozas kerdes, de tobb elelemhez a talajt meg kemenyebben ki kell szipolyozni, azt is tonkretettuk mar. A videoban a vegen probaljak pozitivra hangolni a nezot, en valahogy megis ketkedessel nezem ezt az egeszet, vajon idoben vagyunk e meg es, ha igen, akkor vajon eleg e az, amit teszunk...
_Macika_
_Macika_ 2019. 05. 08. 15:17
#1196
A szén-dioxid-szint elérte a 415 ppm-et
.
Az egyik hawaii obszervatóriumban múlt héten a levegő szén-dioxid-koncentrációja meghaladta a 415 ppm-et, ami azért aggasztó, mert ez az érték nem a kibocsátás mértékét jelzi, hanem arra vonatkozik, ami a levegőben marad. Még rosszabb a helyzet, ha elővesszük a korábbi számokat, és hogy a tudósok hol húzták meg a határt.
.
Hat évvel ezelőtt, 2013 májusában léptük át a 400 ppm-es szintet, tavaly pedig a 410 ppm-et is sikerült túllépni. Ha viszont azt szeretné az emberiség, hogy 2 Celsius-fok alatt maradjon a globális hőmérséklet emelkedése, akkor a szén-dioxid koncentrációjának 450 ppm alatt kellene maradnia.
Érdemes utánaszámolni, ha már úgyis éppen matematikából érettségiznek azok a fiatalok, akik a klímaváltozás katasztrofális és pusztító hatásai mellett fognak felnőni: 
.
HA ILYEN ÜTEMBEN HALADUNK, MIKOR ÉRJÜK EL A 450 PPM-ET?
.
Volt már a Föld légkörében ilyen mennyiségű szén-dioxid, például 3 millió évvel ezelőtt, amikor a tengerek szintje sokkal magasabban volt, és jóval melegebb volt a bolygón, mint napjainkban.
A klímaváltozás egyike azoknak a tényezőknek, amelyek hozzájárulnak az élőhelyek átalakulásához, és ahhoz a folyamathoz, amely egymillió fajt fenyeget kihalással.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 08. 13:09
Előzmény: #1194  _Macika_
#1195
Nyolc ország az éppenséggel nem többségi álláspont. A kis huncut újságíró hozza az újságírói formát.
_Macika_
_Macika_ 2019. 05. 08. 12:34
#1194
Az Euractiv által ismertetett, nem hivatalos kiszivárgott dokumentumban a nyolc ország tulajdonképpen felszólítja az Európai Uniót, hogy tegyen többet a "pusztító" mértékű klímaváltozás megelőzése érdekében, valamint hogy az Európai Bizottság tervénekmegfelelően "legkésőbb" 2050-ig csökkentse nullára az EU nettó üvegházgáz-kibocsátását.
.
A kezdeményezést Franciaország, Hollandia, Belgium, Svédország, Dánia, Spanyolország, Portugália és Luxemburg jegyzi, míg - az előzmények ismeretében nem meglepő módon - egyebek mellett Németország, Lengyelország és Magyarország neve is hiányzik a papírról.
.
Ezek az országok már korábban elutasították a 2050-es klímasemlegességre vonatkozó többségi álláspontot. A márciusi hírek szerint az országok az EU intézkedési tervének közvetlenül a Párizsi Klímaegyezményhez való kötése mellett azt is elutasították, hogy bármilyen határidőt határozzanak meg az EU szén-dioxid-kibocsátásának nullára csökkentésére, a 2050-es évszámra való minden hivatkozást törölve a közös tervezetből.
.
Az uniós klímaterv a május 9-i romániai EU-csúcson is a fő témák között szerepel majd, a szeptemberi New York-i ENSZ-klímacsúcson pedig szintén a figyelem középpontjába kerülhet. 
.
Az ENSZ álláspontja szerint a jelenlegi folyamatok alapján a Párizsi Klímaegyezményben a világ szinte minden országa által kitűzött klímavédelmi cél teljesülésére esély sincsen. Az egyezmény 1,5, legfeljebb 2 Celsius-fokban korlátozná a globális átlaghőmérséklet emelkedését a század végéig az iparosodás előtti szinthez képest, az ENSZ szerint azonban jelen állás szerint a felmelegedés mértéke meghaladhatja a 3 fokot is, amelynek katasztrofális hatása lenne a bioszférára és az emberiségre.
.
A klíma-erőfeszítés elégtelen jellegére mutatott rá a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) megújuló energiaforrások nem kellő ütemű terjedését jelző, héten publikált jelentése, illetve a Carbon Market Watch szintén napokban megjelent elemzése, amely a nemzeti kormányok klímaügy melletti elköteleződésében súlyos hiányosságokat talált, külön kiemelve e tekintetben az olasz, a lengyel, a román és a magyar kormányt.
.
Az uniós klímapolitikáról és kibocsátáscsökkentési erőfeszítésről a Portfolio Clean Energy & Disruptive Trends Summit 2019 című, június 4-i konferencián bővebben is szó lesz. Még nem késő jelentkezni!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 07. 16:07
Előzmény: #1191  _Macika_
#1193
ki is engedek ma este a kandallókéményemen némi üvegházgázt védekezésképpen
Törölt felhasználó 2019. 05. 07. 13:50
#1192

_Macika_
_Macika_ 2019. 05. 07. 13:38
#1191
Farkasordító hideg májusban - megdőlt egy 133 éves rekord
_Macika_
_Macika_ 2019. 05. 07. 13:35
#1190
Gondolkoztál már azon, hogy mit fogsz csinálni, amikor fel kell adnod az eddigi életmódodat?
.
„A rendelkezésre álló bizonyítékok alapján fel kell készülnünk a klímaváltozás egy olyan bomlasztó és irányíthatatlan szintjére, amely éhezést, pusztítást, migrációt, járványokat és háborúkat hoz magával. 
.
Nem tudjuk biztosan, hogy a klímaváltozás hatásai mennyire lesznek felforgatóak, vagy hogy hol fogja leginkább kifejteni hatását, főleg mivel a gazdasági és társadalmi rendszerek összetett módon fognak reagálni. De egyre több bizonyíték van arra, hogy ezek a hatások már a mi életünk, a mi társadalmaink számára is katasztrofálisak lesznek. Azok a viselkedési normáink, melyeket 'civilizációnak' nevezünk, elfajzhatnak. Amikor elgondolkozunk ezeken a lehetőségeken, könnyen absztraktnak tűnhetnek. A szavak, melyekkel az előző bekezdést zártam, ösztönösen úgy tűnhetnek, mintha egy olyan helyzetet írnánk le, melyet a tévében vagy a neten látva sajnálkozva nézünk. 
.
De amikor éhezésről, pusztításról, migrációról, járványokról és háborúról beszélek, a te életedre értem ezeket. Amikor elmegy az áram, hamarosan víz sem jön majd a csapból. Amikor a szomszédaidon fog múlni, hogy jutsz-e élelemhez és egy kis meleghez. Alultáplált leszel. Nem fogod tudni, hogy menj vagy maradj. Attól fogsz félni, hogy erőszakos halált halsz, még mielőtt éhen halnál.”
.
Ezek nem egy hollywoodi katasztrófafilm ajánlójából származnak, hanem egy brit kutató, Jem Bendell rengetegszer letöltött és megosztott tanulmányából. 
_Macika_
_Macika_ 2019. 05. 02. 08:02
#1189
Törölt felhasználó 2019. 04. 28. 20:59
#1188

https://www.portfolio.hu/vallalatok/ez-kiveri-a-biztositekot-az-elektromos-auto-jobban-szennyez-mint-a-dizel.322291.html
Sokan azt sem veszik figyelembe, hogy a bioetanol és biodízel, sőt a biogáz sem a legtisztább üzemanyag. Valmikor nagy segítség volt a parasztoknak, hogy a felesleges termést hasznosítani tudják, de azóta megváltozott a helyzet. Az alapanyagot célirányosan termelik, csak erre a célra, kivágva  a fákat és intenzíven megművelve az eddig ugaroltatott területeket. Senki nem veszi figyelembe, hogy a bioüzemanyag előállítása mennyire szennyezi környezetünket, ráadásul ez csakis támogatásokkal kifizetődő.
_Macika_
_Macika_ 2019. 04. 28. 19:56
#1187
Csaknem 90 százalékkal kevesebb a bébikorall az ausztrál Nagy-korallzátonynál, mint az 1990-es években volt – derült ki egy új tanulmányból, amely a zátonyt sújtó közelmúltbeli tömeges korallfehéredéseket teszi felelőssé a jelenségért.A Nature című tudományos folyóiratban publikált tanulmány készítői tavaly végeztek vizsgálatokat a Nagy-korallzátonynál. Megnézték, hogy mennyi felnőtt példány élte túl a 2016-os és 2017-es tömeges korallfehéredéseket, valamint felmérték az új korallok számát. A Nagy-korallzátony hosszában átlagosan 90 százalékkal alacsonyabb az új korallok száma az 1990-es évekhez képest.Andrew Baird, a tanulmány társszerzője.  "egészen elképesztőnek" nevezte a bébikorallok számának visszaesését és hozzátette, hogy a korallzátonynak valószínűleg soha ezelőtt nem volt még ilyen mértékű regenerálódási problémája. A szakember szerint ha az egyik zátony el is pusztul, akkor a többin általában még jócskán vannak felnőtt példányok, amelyek képesek szaporodni.A közelmúltbeli tömeges korallfehéredések azonban a Nagy-korallzátony 1500 kilométernyi szakaszát érintették. "A pusztulás mértéke jelenleg olyan magas, hogy egyszerűen nem maradt, ami újra benépesítené a zátonyt" – húzta alá Baird.© MTI / EPAA szakemberek azt is megállapították, hogy a bébikorallok faji összetétele is megváltozott: 93 százalékos csökkenést észleltek az Acropora korallnem képviselőinél. Az Acropora fajok a legfontosabb zátonyalkotó korallok közé tartoznak, vagyis kulcsfontosságú szerepet játszanak a mészkőváz felépítésében.A kutatók szerint a korallzátonyok a következő 5-10 éven belül mégis képesek lennének a regenerálódása, ha a jövőben nem sújtja őket újabb tömeges korallfehéredés. Baird azonban megjegyezte, hogy a jelenlegi becslések szerint egy ilyen forgatókönyv "szinte elképzelhetetlen".Az Ausztrália keleti partjainál 2300 kilométer hosszan elnyúló zátonyt az elmúlt években a töviskoronás tengericsillagok inváziója, a vízminőség romlása, az óceánvíz savasodása, a zátony csaknem kétharmadát súlyosan károsító 2016-os és 2017-es tömeges korallfehéredés sújtotta. A korallfehéredés a beteg korallzátonyok jellegzetes vonása. Amikor a tengervíz túlságosan felmelegszik, a korallokban élő, azok színét adó algák kilökődnek, és csak a fehéres színű mészváz marad utánuk.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek