Egy hektár megműveléséhez kb 80 liter gázolajat használnak el. A felhasznált műtrágya, növényvédő szer, szállítás és még sok minden előállításának lábnyoma is elég tetemes. Jó lenne már látni egy tanulmányt, hogy a megújuló energiaforrások mennyire terhelik környezetünket, mert szerintem környezetszennyezőbbek, mint a kőolaj. Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy irány vissza a bányákba, szenet kitermelni, de a megújulók sem főnyeremény, csak a tulajok pénztárcájának.
Klímaváltozás
A brit kormány bejelentette, hogy ezentúl közvetlenül adja ki az engedélyt palagáz kitermelésére, annak érdekében, hogy megkerülje a gyakran túl lassú és vonakodó helyi hatóságokat.
A kormány ezen kívül lecsap a palagáz-kitermelést akadályozó önkormányzatokra is. Különösképpen azokat az önkormányzatokat szeretnék azonosítani, akik túllépik a kitermelési engedélykérelem elbírálására adott 16 hetes törvényi határidőt. A kormány szintén hozzáférhet majd az engedélyezési dokumentumokhoz azokban az esetekben, amikor a kitermelésre vonatkozó engedélyt elutasították, de a döntést kifogásolta a vállalat, ami engedélyt kért a fúrásokra.
A konzervatív kormányfő, David Cameron kabinetje lelkes támogatója a palagázhoz kapcsolódó fejlesztéseknek, mivel úgy vélik, hogy az olcsó és nagy mennyiségben rendelkezésre álló energiaforrásra alapozva a gazdaság is bővülhet. De az ambícióik ütköznek a palagáz kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokkal, akik eddig felelősek voltak az engedélyek kiadásáért. (Le Figaro)