Nem tudom másnak is feltűnt-e, hogy a tegnapi Xtb leálláskor az esedékes (06.13) görgetés időpontját is módosították 06.19-re. Lehet valami jelentősége neki?
Szinte mindenben egyetértek a leírtakkal, az utolsó mondathoz írnék pár szót. A leírt árak (100-150 Ft) helytállóak, de fontosnak tartom hozzátenni, hogy ez a borszőlő piacra jellemző nagy felvásárlók átvételi árai. A durva az, hogy ezek az árak már 20 éve is ilyen szinten voltak! A csemegeszőlő árak magasabb árszinten vannak, de azért ott sem annyira rózsás a helyzet.
Civilizációnk és az energia összefüggése a múltban, jelenben, jövőben. Az olcsó energia segített eljutni erre a szintre ahol most vagyunk, mi várható? Ez is a videó témája:https://youtu.be/4Mqud7JPa1k?t=1459
Aki tudja(sejti) merre megy a Dollár index, az tudhatja a forint irányt is. Dollár index gyengül...forint erősödik(stagnál). Dollár index erősödik forint gyengül....
"Mit kell (másképp) tudni a „klímaváltozás”-ról? 1. Nem nincs, hanem van. Persze eddig is volt, de ez most más. 2. Nem „globális felmelegedés”, hanem a szélsőségek növekedése. 3. Nem „klímaváltozás”, hanem komplex környezeti összeomlás. 4. Nem csak környezeti összeomlás, hanem gazdasági-társadalmi rendszereink összeomlása is. 5. Nem környezet- és/v. természetvédelmi probléma, hanem értékrendi alapú gazdasági probléma, népjóléti és nemzetbiztonsági kérdés. 6. Nem „majd” baj lesz, ha így haladunk tovább, hanem a baj elkezdődött. 7. Nem a CO2 növekedése a baj, hanem az a rendszer, ami létrehozza a CO2 arányának növekedését – és a többi válságjelenséget. 8. Nem a gázokon múlik, hanem a vizeken, tehát a felszínborításon, tehát a tájhasználaton, tehát az ember-Természet viszony értékrendi szintjén. A klímaszabályozás eszköze a víz. A vízszabályozás eszköze a tájhasználat. 9. Nem lehet a bajt megoldani a tünetek /jelenségek kezelésével, hanem a teljes rendszer átlátásával és átalakításával, az értékrend – struktúra – működés szintjein. 10. Nem számít kezelésnek a tünetekről való beszélgetés, akkor sem, ha az nemzetközi konferenciák sorozata, hanem a másképp gondolkodás és cselekvés (tájhasználat) járna gyógyulással. 11. Nem lehet rendszeren belül megoldást találni, mert a baj rendszerszerű, hanem egy másik rendszer felépítése a megoldás. Rendszeren belül hamis helyzetértékelés van és tehetetlenség, rossz és félmegoldásokkal, aminek tünete a klímaszorongás. 12. Nem igaz, hogy nincs megoldás, hanem van: a megoldás egy új rendszer. A katarzis (szembesülés) majd az értékrend (struktúrák, működés) visszatermészetesítése.Balogh Péter, gazdálkodó geográfus, a SZÖVETség az Élő Tiszáért Egyesület elnöke"