Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 18:30

Klímaváltozás  

A brit kormány lecsap a palagáz-kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokra



A brit kormány bejelentette, hogy ezentúl közvetlenül adja ki az engedélyt palagáz kitermelésére, annak érdekében, hogy megkerülje a gyakran túl lassú és vonakodó helyi hatóságokat.



A kormány ezen kívül lecsap a palagáz-kitermelést akadályozó önkormányzatokra is. Különösképpen azokat az önkormányzatokat szeretnék azonosítani, akik túllépik a kitermelési engedélykérelem elbírálására adott 16 hetes törvényi határidőt. A kormány szintén hozzáférhet majd az engedélyezési dokumentumokhoz azokban az esetekben, amikor a kitermelésre vonatkozó engedélyt elutasították, de a döntést kifogásolta a vállalat, ami engedélyt kért a fúrásokra.



A konzervatív kormányfő, David Cameron kabinetje lelkes támogatója a palagázhoz kapcsolódó fejlesztéseknek, mivel úgy vélik, hogy az olcsó és nagy mennyiségben rendelkezésre álló energiaforrásra alapozva a gazdaság is bővülhet. De az ambícióik ütköznek a palagáz kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokkal, akik eddig felelősek voltak az engedélyek kiadásáért. (Le Figaro)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2015. 10. 07. 07:31
Előzmény: #439  Bekre_Pal
#440
a klímakutatásról olvastam már annyit, hogy lássam, mennyire bonyolult, így aztán eszembe sincs lineárisan meghosszabbítani bármilyen trendvonalat.

a tudományos kutatás módszerét ettől függetlenül elismerem és támogatom, és erős szkepticizmussal fogadom, amikor valaki nem tudományos úton próbálja megkérdőjelezni a tudományos módszert követve megfogalmazott kijelentéseket.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 10. 06. 22:13
Előzmény: #438  elemes
#439
ja, nehéz az élet

viszont
elemes
elemes 2015. 10. 06. 19:31
Előzmény: #437  Bekre_Pal
#438
(sóhaj)

szép estét.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 10. 06. 19:20
Előzmény: #436  elemes
#437
ellentmondásos amit írsz

nem értesz hozzá de szerinted jól bevált

most akkor mire fel állítod, ha nem értesz hozzá?
elemes
elemes 2015. 10. 06. 19:11
Előzmény: #434  Bekre_Pal
#436
De nem megy :-)

Egyrészt, többedszer is leírhatom, eszembe sincs diagramokon, adatokon vitatkozni. Ugyanis nem értek hozzá. Pontosabban: annyi keveset már tudok a témáról, hogy lássam, mennyire rettentő keveset tudok a témáról.

Amit szintén többedszer tudok mondani: a tudományos kutatás módszere meglehetősen jól bevált. Ezzel szemben elképesztően gyenge konteók, meg mindenki más hülyének nézése áll.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 10. 06. 18:58
Előzmény: #433  elemes
#435
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 10. 06. 18:58
Előzmény: #433  elemes
#434
megy ez, gondolkozz, gondolkozz :)
elemes
elemes 2015. 10. 06. 18:53
Előzmény: #432  Bekre_Pal
#433
valóban. háromnapos MOL árfolyamból nem lehet lineárisan extrapolálni. és?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 10. 06. 18:32
Előzmény: #431  elemes
#432
hát meg nem is igen lehet rá mit mondani :)
elemes
elemes 2015. 10. 06. 18:10
Előzmény: #430  Bekre_Pal
#431
Pedig csak nem értettem a kérdést.

Én nem fogom Mackó diagramjait extrapolálni semerre.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 10. 06. 16:15
Előzmény: #399  Bekre_Pal
#430
Na igen, nem is vártam választ
elemes
elemes 2015. 10. 06. 16:06
Előzmény: #428  pitcairn2
#429
ezt focizzátok le Mackóval.

én közben azon mosolygok, hogy az óceánok mélyvizi hőmérsékletének emelkedéséről egy pasi azt írta, hogy persze, most emelkedni látszik, és pont annyival nőtt az óceánokban tárolt hőenergia, amennyi a harminc évvel ezelőtti klímamodellek szerint a levegőből hiányzik, de az óceánok mélyvizi hőmérséklete százéves ciklusokban változik, emelkedik-csökken.

paff.
pitcairn2 2015. 10. 06. 15:57
Előzmény: #427  elemes
#428
Mackó grafikonja a NOAA Global Historical Climatology Network (GHCN) alapján megy...

link

az meg bizony meglehetősen sok támadási felületet ad...

pl. "nagyvárosi hősziget jelenség", meglehetősen szelektív mintaválasztás, stb.

talán nem kéne "globálisnak" titulálni:)

elemes
elemes 2015. 10. 06. 15:48
Előzmény: #424  pitcairn2
#427
ne keverjük gizikét a gőzekével.

1. a nujorki vagy a müncheni álompolgárt az érdekli, hogy ahol ő lakik meg utazik, milyen meleg van. ezért a civileknek szóló "tényleg kurva meleg van" jelentést a civilek által lakott és látogatott területek alapján készítik. Joe Sixpack-et vagy Kurt Müllert iszonyúan nem vigasztalja az antarktiszi rekordhideg.

(tudod, a kórházban a betegek a fele negyvenfokos, a másik fele meg már kihűlt, így az átlag rendben van, de ez nem vigasztalja az előbbieket.)

2. a klímamodellezésben az egész földet mérik.
elemes
elemes 2015. 10. 06. 15:41
Előzmény: #425  pitcairn2
#426
én semmilyen olajlobbiról nem írtam.
pitcairn2 2015. 10. 06. 15:13
Előzmény: #423  elemes
#425
hagy már ezt az "olajlobbi" csacskaságot...

az "olajlobbinak" jóformán semmit sem ártott a globálmeleg hisztéria

pl. 2008-ban 147 USD-ig mentek a kőolajárak...

a globálmeleg-biznisz elsősorban a szénbányászatot nyírta ki

szóval engem max. a "szénlobbi" finanszírozhat:)

pitcairn2 2015. 10. 06. 15:11
Előzmény: #419  elemes
#424
bezony... annak alapján ügyködnek...

még egy cikket is találtam a témában:)

"Figures from the US National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) use a ___network of ground-based weather stations___ to compile their results and recently predicted that this year will outrank 2014 as “the hottest ever”.

However findings from ___Remote Sensing Systems (RSS)__ and the University of Alabama (UAH) – which use satellite data – show a ___strikingly different picture___, with neither showing last month as the hottest March on record, nor 2014 as the warmest year yet."

New Claims ‘Murky’ Global Warming Statistics Are ‘Guessed At’
link

elemes
elemes 2015. 10. 06. 15:08
Előzmény: #421  pitcairn2
#423
"mivel __fantasztikusan keresnek_"

tudom, a fordított olajlobbi által finanszírozott konteó.
pitcairn2 2015. 10. 06. 15:01
Előzmény: #419  elemes
#422
én azonban egy kissé utánanéztem

Mackó 135 éves grafija szerintem az alábbi alapján megy:

Global Historical Climatology Network (GHCN)
link

ennek pedig csak __szárazföldi__ (és tengeri szigeteken elhelyezkedő) mérőállomásai vannak (lásd alábbi térkép)

link

amelyeknek a kiválasztásával nagyon szépen lehet játszani (pl. jóformán alig van mérőállomás az Antarktisz belső területein...

meg hát aztán egyes mérőállomások eltűnnek a listáról...

mások meg megjelennek...

stb.

a műholdas adatgyűjtés egy külön buli...

UAH satellite temperature dataset
link

és szegény IPCC-nek meglehetősen kemény köröket kell futnia annak érdekében, hogy valahogy - kínkeservesen - összhangba hozza magát ezzel:)

(legalább nagyjából... különben egy külön pontot is szenteltek ennek a wikipedia szócikkben)
pitcairn2 2015. 10. 06. 14:53
Előzmény: #419  elemes
#421
"mert mind a sok ezren hülyék (csak én vagyok helikopter)."

te természetesen helikopter vagy, ők azonban nem hülyék mivel __fantasztikusan keresnek__:)

link

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek