Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 29. 16:13

Ki mennyit visz haza a fizetéséből a régióban?  

Az átlagkereset duplájából mi adózzuk a legtöbbet a visegrádi országok között....

Véleményetek?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2007. 08. 31. 14:30
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
:-)

Az OK , hogy mi ezt tudjuk, de ők honnan tudják???

Gyanús vagy :-).
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 14:24
Előzmény: #87  tokos.
#88
Egyértelmű, hogy a szövegből a "tirkán" akasztotta ki őket. Ez az egyik Zimbabwe-i törzsi nyelv legcsúnyább káromkodása:)

tokos. 2007. 08. 31. 14:07
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Ez ilyen:

Kedves tokos.!

A fórum moderátora figyelmeztetésben részesített!

2007-08-31 09:32: Tisztelt Felhasználó!

Alábbi hozzászólásod a Fórum felhasználói szabályaiba ütközõ volt. A moderálási elveinknek megfelelõen figyelmeztetésben részesítünk.
További higgadt fórumozást kívánunk!

Portfolio.hu

-------- Az eredeti hozzászólás ----------
Fórum: Ki mennyit visz haza a fizetéséből a régióban?
2007-08-31 08:42:52 - Re: jól élünk?
Világos, értem is, hogy mit mondasz.

De én veled ellentétben megértem azt is, aki, miután azt látja, hogy nap-mint nap futyinszúrják újabb és újabb megszorításokkal, amire csak azért van szükség, mert a pénzt saját hatalmuk érdekében elkótyavetyélték, fogja magát, és azt mondja, ő ezt nem tovább, tele van a hócipője, ehhez már nem béget mint a birkák, hanem a maga módján megpróbál ellenállni.

Nem magyarkodási szemszögből nézem ezt, vagy bármi, egyszerűen az ember azt mondja, anyukátok tirkán próbáljátok legyömöszölni a f@rkatokat, ne az enyémen.

Ha meg még emellé azt is látja, hogy míg őt folyamatosan szivatják, a másik röhög a markába, és dőzsől a "minimálbéréből" akkor végképp tele lesz a hócipője az egésszel.

tokos.

Amennyiben rövid időn belül ismét szükségessé válik a figyelmeztetés, hozzáférésednek nem engedélyezzük a részvételt a fórumban!

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy ha azt írom, hogy az édesapukájuk kolbászát..., akkor azt is nem odaillőnek veszik-e, hiszen én ebben az esetben természetesen egy Gyulai, vagy Makói kolbászra gondolok, ami alapvetően nem kifogáspolható.

Rossz az, aki rosszra gondol, mondják az okosok
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 13:59
Előzmény: #85  tokos.
#86
Ja, már értem, felnyomták a 'nyomják le anyukájuk torkán...' szövegedet. Ha felnyomta egyáltalán valaki és nem hivatalból indult ellened eljárás:)

És mi van egy ilyen figyelmeztetésben? Mégegy ilyen és kiraknak, vagy hogy van ez?
tokos. 2007. 08. 31. 13:49
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#85
Megjelent egy rózsaszínű ablak, amikor bejelentkezek.

Először azt hittem, hogy valami pasi akar ösmerkedni velem, de aztán rájöttem, hogy egy irgumburgum a moderátortól.
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 12:52
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Ja, úgy érdekesebb lett volna, átlaggal, közszféra, versenyszféra, szektoronként. Jó lenne egy ilyen cikket is látni, annyira nem lenne bonyolult összegyűjteni az adatokat.
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 12:05
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Nem olvastam vissza, ezért elnézést ha valaki már írt erről:
Jó a cikk,
DE:
a. / legalább az átlagos bérszinvonalat leírhatták volna EURÓ-ban.
b./l esetleg egyes szektorok bérszinvonalát is.
pl. közigazgatás ipar, pémzügy
asszem más lenne a leányzó fekvése
Na cóval nem dialaktikus a czikk. Ez most BÍRÁLAT NEKIK: (((((.
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 11:31
Előzmény: #79  tokos.
#82
Tokos, nem értem ezt mire írtad.
tokos. 2007. 08. 31. 10:22
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Ha rákattintasz a beírásomnál az "Előzmény"-re, akkor arra a beírásra ugrik a rendszer, amire én hivatkoztam.

Ez nem a te beírásod, legalábbis nálam nem. Remélem nálad sem. Vagyis semmi bajom nem volt a nono-val.

Üdv:
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 10:16
Előzmény: #79  tokos.
#80
Már megint nem vagyok képben ...

Részemről a "Nono!" a hatökrözés miatt szólt.

Köpködésről meg annyit, hogy nem szokásom ... (hacsak nem fogmosáskor :) ... )
tokos. 2007. 08. 31. 10:00
Előzmény: #73  tokos.
#79
Egyébként kinek volt problémája ezzel a hozzászólással?

Conqui legalább voltl annyira gerinces, mikor valakit beköpött, hogy nyilvánosan vállalta.
tokos. 2007. 08. 31. 09:55
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#78
Te is it vagy :-).
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 09:48
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Nono !
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 09:30
Előzmény: #75  tokos.
#76
Te mondtad...:))

tokos. 2007. 08. 31. 09:28
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Ha jól számolom, akkor mindenki hatökör lenne?
Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 09:27
Előzmény: #73  tokos.
#74
Ebben a topicban az egy főre jutó Magyar Gárda tagok száma 5 fő
tokos. 2007. 08. 31. 08:42
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Világos, értem is, hogy mit mondasz.

De én veled ellentétben megértem azt is, aki, miután azt látja, hogy nap-mint nap futyinszúrják újabb és újabb megszorításokkal, amire csak azért van szükség, mert a pénzt saját hatalmuk érdekében elkótyavetyélték, fogja magát, és azt mondja, ő ezt nem tovább, tele van a hócipője, ehhez már nem béget mint a birkák, hanem a maga módján megpróbál ellenállni.

Nem magyarkodási szemszögből nézem ezt, vagy bármi, egyszerűen az ember azt mondja, anyukátok tirkán próbáljátok legyömöszölni a f@rkatokat, ne az enyémen.

Ha meg még emellé azt is látja, hogy míg őt folyamatosan szivatják, a másik röhög a markába, és dőzsől a "minimálbéréből" akkor végképp tele lesz a hócipője az egésszel.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 22:07
Előzmény: #70  tokos.
#72
Tokos. Én is százszor jobban eltudnám költeni. És szerintem is magasak nálunk a kulcsok. És valóban elsősorban az öngondoskodás híve vagyok. És én se szeretek adózni. És bla-bla-bla... De a vita nem innen indult, nem ez volt a problémám, százszor leírtam.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 22:03
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#71
Visszaolvasva nem tudom, mi volt az a nagy személyeskedés, de mindegy, ahogy gondolod.
Nem válaszolni egyszerűbb.
tokos. 2007. 08. 30. 21:45
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#70
Hát ez szemlélet kérdése, azt hiszem ma magam számára sokkal több hasznos dolgot tudnék venni abból a pénzből, amit behajtanak adó címén.

Nemsok ez, pár száz K havonta. Hidd el, el tudnám úgy költeni, hogy sokkal több hasznát lássam, mint amit az államtól visszakapok cserébe.

Egyébként a liberális felfogás is ez lenne, én jobban tudom, mire köccsem, mint az állam, vagy mégse?
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 21:29
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
"igen, személyeskedtem, mert nem vagy egyenes jellem"
Még mindig azt teszed. Majd szólj, ha abbahagytad, addig átlapozlak.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 21:27
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
pénznyelő,
igen, személyeskedtem, mert nem vagy egyenes jellem, nem vállalod fel a hovatartozásod. Ez az egész magyar szerivilis média alapja is, etetik a "semlegességükkel" a választópolgárt, ahelyett, hogy a dolgukat végeznék. Ezért tartunk itt.
Láthatóan gondolkodó ember vagy és nem megtévesztett. Vagyis látod, mi történik az országban, tisztában vagy a helyzettel, de mintha a propaganda gépezet része lennél.
Ezért nem becsüllek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 21:18
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#67
"Hanem adózási morálról, erkölcsről, állampolgári kötelezettségről, értékrendről stb. stb. Persze, tudom, neked ilyen fogalmak nem léteznek."
Öreg, havi majd egy milliót fizet a cégem utánam mindenfajta adó formájában. A privát szférában. Ez az adózási morálom.
Persze emellett egy csomó más adót is behajtanak rajtam.
Bármikor megtehetem, hogy fogom a cuccaimat, megyek külföldre aztán gründolom az LLC-t a Bahamákon vagy leszek itthon vállalkozó és EVA-zok az állami adócsalás keretében. De nem teszem.
Az erkölcseimmel, morálommal sincsen semmi gond, ebben biztos lehetsz.

Beszarás, nem sérelmezhetem, hogy elkúrják a pénzemet. Védeni kell ezt az utolsó komcsi csürhét.
Olyan vagy mint a heti hetes tetvei, hangoztatod, hogy semleges vagy, aztán izomból véded a kormányt. Nem csak erre a topikra gondolok, hanem általában. Ez aztán erkölcs, gratulálok.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 21:14
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#66
Feltettél pár kérdést is, de mivel elvitted a dolgot személyeskedésbe, megfogadtam, nem válaszolok.
ujonc 2007. 08. 30. 20:55
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#65
Azzal, hogy nem fizetsz adót csökkented azt az összeget mellyet mindenféle jogcímen beszednek és aztán teljesen másra költenek. Azt hiszem, hogy ti a jövedelem adóról beszéltek. Szerintem leszögezhetjük ez egy olyan adótétel mely eltörpül az egyébb jogcímen beszedett adók mellet. Aki ebben az országban él adózik. A benzint nem veheted meg jövedéki adó, ÁFA mentesen. A kenyeret se. Az autódat levizsgáztatod és zöldkártyára is elviszed. A kötelezővel esetleg sumákolhatsz. Rengeteg adót fizetünk. Egy évből 2-3 hónapot simán azért dolgozunk, hogy az álamadóság KAMATAIT fizessük. Ezeknek a kölcsönöknek a feltételeit még csak nem is ismerhetjük, mert le van titkosítva. Nem kellene szörnyülködni az ókori rabszolga tartó társadalmakon. Most is az van, csak észre sem vesszük.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 20:46
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#64
"kran,
te pontosan azért dolgozol külföldön, mert ilyenek vannak, mint pénznyelő. Egy elvtelen, utolsó kormányt véd körömszakadtáig, valószínűleg érdekből."
Na ezt kikérem magamnak.
1. Nem védem. Eszemben nincs, nincs is miért. De itt nem is kormányoktról volt szó. Hanem adózási morálról, erkölcsről, állampolgári kötelezettségről, értékrendről stb. stb. Persze, tudom, neked ilyen fogalmak nem léteznek. Röhej, még leszek a szemét, mert azt mondom, hogy adóznia mindenkinek kell - na pont az olyanok miatt ment el, mint te, barátom;
2. 0.0 érdekem fűződik ehhez a kormányhoz.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 20:43
Előzmény: #61  tokos.
#63
"Azzal, hogy szemetelsz, magadat is megkárosítod, mert senki nem szívesen él trágyadombon"
Pont ugyanezt leírhatom az adóra is: azzal, hogy nem adózol magadat is megkárosítod, mert senki nem szívesen él trágyadombon.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 19:53
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#62
kran,
te pontosan azért dolgozol külföldön, mert ilyenek vannak, mint pénznyelő. Egy elvtelen, utolsó kormányt véd körömszakadtáig, valószínűleg érdekből. Mint a magyar média egésze. Mindent érdekből, álszent módon.
A gazdaságban szerzett jövedelmem után én fizetem az adót. Politika mentesen.
tokos. 2007. 08. 30. 19:53
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#61
Szerintem nem teljesen jó a hasonlat.

Azzal, hogy szemetelsz, magadat is megkárosítod, mert senki nem szívesen él trágyadombon, jó, néhány SzDSz szavazó biztos élvezi, ha belőve saját sz@rában fetreng, de ez most mellékes. Ha adót csalsz bizony előrébb jutsz, amíg el nem kapnak, illetve itthon a büntetés általában nem összemérhető az elérhető nyereséggel, tehát nyugodtan lekakilhatod, ha elkapnak.

Másik oldalról, ha nem szemetelsz, és elviszed a legközelebbi kukába a szemetedet, nem ró rád esetleg elviselhetetlen anyagi terhet, de igazából lelki terhet sem. Egy minimális erőfeszítés, vagy az se. Vagyis nem kerül semmibe, és ez a minimum normális emberéknél, hogy megteszed.

De lenne egy kérdésem, ami ilyen szempontból pontosabb párhuzam:

Ha napokon keresztül gyűjtögetnéd a szemetedet, mert nem találnál kukát, és miután megtalálnád a kukát, és miután önmagad boldogságára beléhelyeznéd a napok óta cipelt szutykot, azt látnád, hogy jön egy tapló (mondjuk a környezetvédelmi miniszter) és az egészet a nyakadba öntené, mit csinálnál? És ha minden egyes szemétbe dobott papírdarab után az egész kukát a nyakadba öntené mit tennél?

Jó, valszeg megküldenéd balról, aztán jobbról.

Mi viszont ezt nem tehetjük meg Gyurcsányal...

Topik gazda

eradam
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek