Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2020. 03. 15. 12:21
Előzmény: #17897  boxika
#17900
azért köszi :)
pomperj
pomperj 2020. 03. 15. 12:20
Előzmény: #17889  filius
#17899

A gondolatod nem rossz, de:
-2-3% penz aramlott ki, viszont a benntlevo masik 98-97% penz az erteket elvesztette, eddig kb -30%
mertekben,
-szoval a penz 2-3% kimenekult, de 20-30% kozben inkabb elegett, eltunt
-viszont megmaradt az ossszes adossag (!), 
ami az eltunt penz jo reszenek a   forrasa (es hitel-fedezet) volt, 
-igy hirtelen sokkal sulyosabbak lettek az adossag terhek az adosok szamara,
tehat a bankok szamara is megnottek a kozkazatok, 
plane a sok sajatreszveny vasarlonak,  
a teves/ elhibazott befektetesnek amik hitelbol vannak, de kereslet-eltunes miatt nem termelnek, stb
,
Szoval, elobb deflacios a hatas, aztan utana inflacios
opandup 2020. 03. 15. 12:12
Előzmény: #17886  Törölt felhasználó
#17898
Én alapvetően a mainstream által kijelölt utat veszem figyelembe. Mindenki tudja, hogy egy technológia alapú világban élünk, és minden törekvés ebbe az irányba mutat jelenleg. Ha bármilyen iparágat veszünk is figyelembe, szinte kivétel nélkül az automatizáció, robotizáció van főszerepben a fejlesztések terén.
.
Ez persze nem azt jelenti, hogy minden befektetére váró pénz ebbe az irányba kerül majd befektetésre, azonban az esélye elég magas, így egy referencia értékként szolgálhat a jövőt illetően...
.
Azonban ettől függetlenül sem lehet tudni előre semmit , és nem is kell, mert a piac majd elmondja nekünk, hogy merre haladjunk...
boxika 2020. 03. 15. 12:09
Előzmény: #17896  boxika
#17897
Elnézést, nem ide akartam.
boxika 2020. 03. 15. 12:08
#17896
At Deutsche Bank AG, five straight years of losses have eroded its ability to offset unexpected hits to earnings. Commerzbank AG is one of the biggest lenders to the mid-sized companies that tend to rely heavily on foreign sales. It also owns about 9.5 billion euros worth of Italian sovereign bonds that could come under pressure if the crisis in Italy deepens. (Bloomberg)
https://www.msn.com/en-us/money/markets/europe-offers-relief-to-banks-still-hurting-from-last-crisis/ar-BB1109vP?ocid=FinanceShimLayer
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 12:08
Előzmény: #17893  pitcairn2
#17895
Azért van más is olajon kívül, ami commodity :)
Az olajnál bármi, és annak ellenkezője megtörténhet most. De azért hosszabb távon nem várok 20$-os árakat.
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 12:04
Előzmény: #17890  Down
#17894
Ugyanez a helyzet nálam is. Nagyon el tud menni a nap tőzsdézéssel, olvasgatással... Pláne most, amikor szakmai szempontból nagyon izgalmas történések vannak.
pitcairn2 2020. 03. 15. 12:04
Előzmény: #17886  Törölt felhasználó
#17893
"commodity fordulat"
az árprojektálást inkább elkerülném, de egy biztos
jelenleg egyszerre növelik a kínálatot (olajpiaci árháború) és csökkentik a keresletet (mindenki maradjon otthon...)
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 12:03
Előzmény: #17889  filius
#17892
Szerintem ezt nem tudjuk megmondani.
Okoskodunk a jó értelemben inkább.
Keress vissza, talán berlini linkelt egy jó cikket a vírusról. A végkövetkeztetése az volt, hogy a szigorú karantén bevezetésében 1-2 nap elképesztően sokat változtat a végeredményen. Ettől függően lehet az infláció igen komoly probléma, vagy éppen egyáltalán nem fontos probléma.
Ha a járvány erősen elterjed, akkor lehetséges áruhiány. Ez a háborús analógia. Itt komoly inflációval lehet számolni. Ha a spirál beindul, minden meglehet.
Ha nem lesz komoly áruhiány, viszont a kereslet visszaesik, akkor nemhogy az infláció, hanem várhatóan a dezinfláció fog negatív fogyasztási spirált beindítani (deflációs spirál és likviditási csapda).
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 12:03
Előzmény: #17889  filius
#17891
Szerintem ezt nem tudjuk megmondani.
Okoskodunk a jó értelemben inkább.
Keress vissza, talán berlini linkelt egy jó cikket a vírusról. A végkövetkeztetése az volt, hogy a szigorú karantén bevezetésében 1-2 nap elképesztően sokat változtat a végeredményen. Ettől függően lehet az infláció igen komoly probléma, vagy éppen egyáltalán nem fontos probléma.
Ha a járvány erősen elterjed, akkor lehetséges áruhiány. Ez a háborús analógia. Itt komoly inflációval lehet számolni. Ha a spirál beindul, minden meglehet.
Ha nem lesz komoly áruhiány, viszont a kereslet visszaesik, akkor nemhogy az infláció, hanem várhatóan a dezinfláció fog negatív fogyasztási spirált beindítani (deflációs spirál és likviditási csapda).
Down
Down 2020. 03. 15. 11:59
Előzmény: #17888  pitcairn2
#17890
Igen, ez így van. Én a utazás szektorban online működtetem a céget, nincs iroda, semmi. Otthonról vagy bárhol a világban,ahol vagyok, dolgozom. Csak néha a léhaság és vanmégidőm-hangulat nem jó irányba visz. De soha nem adnám fel ezt az életmódot.
filius 2020. 03. 15. 11:55
#17889
Sziasztok !
"Laikusként" kérdezem a hozzáértők véleményét az elmúlt napok eseményeit követve:
Esnek ugye a tőzsdék, meg szinte minden, az onnan kiáramló pénz ha jól gondolom államkötvényekbe helyeződik első sorban. Ugyanakkor a 2008 óta globálisan zajló QE révén rengeteg fedezetlen pénz áramlott ki a jegybankoktól. Én már azon is csodálkozom, hogy ez nem okozott inflációt. Talán azért nem, mert a pénz zöme a tőzsdékre helyeződött. Most azonban, hogy a tőzsdékről kiáramlik a pénz, nem áll fenn fokozott infláció veszélye, esetleg hiperinfláció veszélye ? Főleg akkor, ha a vírus megrengeti az USA gazdaságát is, ezáltal a legbiztosabb menekülő valutát au USA dollárt ? Lehet, hogy a válságban nyerőnek tartott cash is bukót jelenthet ?  Lehet, hogy mégis tőzsdébe kell fektetni, mert egy működő cég reáleszköz, a pénz viszont csak egy papír vagy számsor ? Vagy a mélyrepülésben lévő nyersanyag a jobb út ?
pitcairn2 2020. 03. 15. 11:54
Előzmény: #17884  martin36
#17888
tapasztalatból mondom: nagyon könnyű rákapni a home office-ra, nem is mennék már szívesen olyan helyre dolgozni ahol nem lehet alapjáraton heti 1-2 napot otthonról dolgozni
persze ennek is vannak árnyoldalai, pl. nagyon jól el tud csúszni az ember napja ha nincs észnél, de ezt némi gyakorlattal remekül lehet kezelni
opandup 2020. 03. 15. 11:51
Előzmény: #17884  martin36
#17887
Természetesen nem így értettem, mert nyílván vissza fog minden állni a helyére, amint vége ennek az egésznek. Azonban, ha ebből valamiért egy tartósabb (több év) dolog lenne, akkor lenne némi létjogosultsága...
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 11:50
#17886
Nem tudom mit gondoltok, de egyre jobban azt érzem, hogy nem szabad az eddigi keretek között gondolkodni.
Azt sejtem, hogy azok a "modellek", számítási metódusok, amiket használunk - talán az Elliott elméletet kivéve, mert azt pont ilyenre találták ki:) elérkeztek működési tartományuk határához. Nem vagyok benne biztos, hogy innen célszerű használni őket, mert a modellek a határaik feszegetésekor elkezdenek rosszul viselkedni.
Nagyon nehezemre esik megfogalmazni, de azt érzem, hogy mostantól valahogy máshogy kell kalkulálni, mint eddig. Lehet hogy ez valójában az a commodity fordulat, amit itt többször elemezgettünk? Elkezd az inga a virtuális/IT spektrumból ismét visszalendülni a materiális, anyag alapú irányba? Nem tudom, ezek már inkább intuíciók, mint reális elemzések.
pitcairn2 2020. 03. 15. 11:48
Előzmény: #17884  martin36
#17885
a jelenlegi helyzet évtizedek óta tartó folyamatokat katalizál
ergo
igen jelentős szerepet játszhat a szemléletformálásban
pl. a távmunkától, home office-tól, részleges és teljes távoktatástól eddig leginkább a régi beidegződések miatt idegenkedtek sokan, nem pedig a gyakorlat "lehetetlensége" miatt
martin36
martin36 2020. 03. 15. 11:43
Előzmény: #17882  opandup
#17884
Azert azt ne hagyjatok  figyelmen kivul,h nem az evszazad vegeig tarto eletmodvaltasrol van most szo,hanem par het,esetleg egy v ket honaprol.
Nem fognak ennyi ido alatt gyokeresen megvaltozni a vasarloi szokasok amire elmulik ez az elmebaj.
pomperj
pomperj 2020. 03. 15. 11:40
Előzmény: #17879  dt7
#17883
A brit kamat masfel eve esik, pl 10Y Gilt 1,8%rol mostanra 0,4% korulig,
es meg tud esni a hozama, talan jobban is mint EUR, sot ha bajban lesznek ahhoz  kepest tovabb is,
szoval mulik a GBP vonzereje az EUR-hoz kepest
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200315v00rguh5.jpeg
,
Nem valasztanam se EUR, se USD helyett
opandup 2020. 03. 15. 11:38
Előzmény: #17881  pomperj
#17882
Teljes mértékben igazad van, mert ha mindenki otthonról dolgozna és otthonról tanulna, akkor egyáltalán nem lennének meg azok a szükségletei, amik a munkába illetve iskolába járással keletkeznek.
.
pl: nem kellene annyi ruhát venni, nem kellene annyi céges ebédekre járni, nem kellene annyit a kollégákkal, barátokkal beülni enni vagy inni stb....és nem kellene annyit közlekedni sem, ami aztán totál felborítaná az egyes országok költségvetését.
.
Gyakorlatilag teljesen megváltoznának az eddig megszokott fogyasztási szokások, ami első körben drasztikusan visszavetné a gazdaságokat...
pomperj
pomperj 2020. 03. 15. 11:20
Előzmény: #17878  Törölt felhasználó
#17881

1)Van regimodi, de  egyszeru modszer is ;-)
nagymama mondta mindig, aki atelt par katasztrofat:
Ures polcok a boltban? ---ebbol----  Munkanelkuliseg ----ebbol---  Recesszio  ---ebbol----  Csodok
,
2)Az konnyen kiderulhet, hogy a hirtelen divatos
"otthon dolgozunk"
"otthon tanulunk"
egy fantazia, ami nem mukodik, es az egesz gazdasag kozben a foldhoz veri magat

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek