Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Kapzsidözsi szerda, 11:45
Előzmény: #112137  N0MAD
#112140
Kína még ingatag én is azt érzem. A meglévő poziciókat hagyom, de újakat nem indítok egyelőre.
Kapzsidözsi szerda, 11:44
#112139
Earnings- játékot full technikai alapon meg azt hiszem egy életre abbahagytam. --- Eddig háromszor próbáltam, háromszor sikertelenül. 
Kapzsidözsi szerda, 11:41
Előzmény: #112134  kozi723
#112138
A kiszálló már eldölt bennem -- Általánosságban nagyon rossz hangulatot érzek retail-esek között solarban , szóval nem kérdés. (Bár nem tudom mennyi itt az intézményi arány.) --- Én lecsorgást várok és nem biztos, hogy az a 75-76 megfogja, még ha lesz is felpattanás. ---------------- Nagytrendben (5-10 év) is a nukleáris felfutást várom (ahogy itt többször említettem), még ha nem is a megújulók kárára de a solar hype-t biztos visszafogja.  
Egy kérdésem maradt tapasztalt rókákhoz: Statisztika és tapasztalat mit mutat, érdemes pre-marketben kilépni vagy érdemesebb a rendes kereskedési időt megvárni és akkor dobbantani? Ti hogy csináljátok? 
N0MAD szerda, 11:36
Előzmény: #112136  Bandita
#112137
Az amcsi elnökválasztásra gondolkozom hogy kiülök a kispadra. (Nagyrészt)
Meg aztán nehogy a várt soktrilliós kínai csomag is kisebb legyen, múltkor a semmitmondásra is beszakdt a kínai tőzsde sokunk nagy boldogságára. 
Ha megindul vissza lehet szállni, ha nem is az aljan. Még elmélkedek, hátha hó végén jó kiszálló lesz. 
Bandita szerda, 11:29
Előzmény: #112133  kozi723
#112136
Én is bizakodó vagyok, LAC sem kérdés.
Kínának adok 2 hetet, látszódnia kell.
Boole szerda, 11:28
Előzmény: #112130  pomperj
#112135

Az Egyesült Államok Geológiai Szolgálata hétfőn ismertette az eredményeket, megvizsgálva az Arkansas délnyugati részén található Smackover-formációban található hatalmas potenciális lítiumtartalékot, és becslések szerint a formáció 5–19 millió tonna lítiumtartalékot tartalmazhat.
https://www.usgs.gov/news/national-news-release/unlocking-arkansas-hidden-treasure-usgs-uses-machine-learning-show-large?utm_source=seeking_alpha&utm_campaign=rta-stock-news&messageid=2900&mailingid=37178012&serial=37178012.2861&utm_term=37178012.2861&source=email_2900&utm_medium=email
kozi723
kozi723 szerda, 11:25
Előzmény: #112132  Kapzsidözsi
#112134
Teljesen megértem az érzést. Pontosan ezt éreztem minden egyes alkalommal, amikor RIG korrekciózott és esni kezdett. Mindig attól paráztam, hogy eladom és nem tudok majd jobban visszaszállni és soha nem léptem meg. A többit már tudjuk (azóta benne ülök). Ettől még persze ENPH és RIG teljesen más témakör, más folyamatok mozgatják, csak azt szerettem volna szemléltetni, hogy néha bátornak kell lenni egy kiszállóhoz, hogy megpróbáld átb.szni a piacot. :D 
kozi723
kozi723 szerda, 11:19
Előzmény: #112128  Bandita
#112133

ALB-ben ezt el tudom képzelni:
.https://www.tradingview.com/x/B944kCZc/
Kapzsidözsi szerda, 11:17
Előzmény: #112127  kozi723
#112132
Igen, amennyiben és "ha". Az az érzésem ha eladom, akkor meg se nézetik vele a 75-76 -os dupla aljat, hanem innen fordul. --- Mindenesetre köszönöm az ötletet, de ha én most kiszállok akkor (ahogy írtam a lentiekben) egyéni rv.-be nem szállok vissza. Túl sok a bizonytalanság és a ha, a bagholdingolás meg már nagyon unalmas nekem még osztis cégeknél is. ( Benne vagyok MPW-ben, WBA-ban, kicsi pozikkal más spekákban is. ) - Arról nem beszélve, hogy itt még a választási kockázat is extrán itt van. Ha republikánus győzelem lesz, lesznek még ezek a cégek lejjeb is -- mint tudjuk.
En sokkal jobban meg tudom fogni a nagyobb trendeket szektorokban , nyersanyagokban etf-ekkel meg cfd-el. Ezekben sokkal sikeresebb voltam eddig is. Elkezdek akkor inkább arany, lítium , nukleár vonalon nézelődni, de lehet hogy hozzárakom a pénzt a kínai pakkhoz.
kozi723
kozi723 szerda, 11:16
Előzmény: #112128  Bandita
#112131
Én is tartom a kínai csodákat és hiszek a "szebb jövőben". :) BABA jó sok, JKS sok, egy Fidelity China Consumer Fund sok, XPEV kevesebb a fő pozik. Van még China Mobile-om is, amit 2021-ben vettem 4,6 euróért, de hát azt ugyebár nem tudom eladni :D
pomperj
pomperj szerda, 10:34
#112130
1)Gold
most mar az eros-dollar  plusz gyenge-yen kombinacio se segit a likviditason Japanban es Azsiaban.
Ha a gyenge Yen sem tolja meg a NIKKEI-t, akkor szamara most nincs  jo kilatas. 
ES  a  Gold nemcsak a Dollar elleneben emelkedik. 
Igazabol a Dollar a legjobb versenyparipa, de igy sem er a GOLD nyomaba. A tobbi deviza ocska gebe.
.
https://imgur.com/a/DZIrVn8
.
2)Kina
SSEC es HangSeng most kezdenek probalkozni a rally folytatasavol. Hogy kepes-e vagy nem ujra jol
beindulni, es mire szamithatunk, azt a kovetkezo par nap viselkedesebol mar lehet becsulni.
.
https://imgur.com/a/g6q50F6
.
Ma a HangSeng top20-bol csak 4 van pirosban, tehat az A/D technikai mutato javuloban van.
.
HK Stock- Top 20- Free Real Time Stock Quote - etnet
,
3)Bond
A piaci 10Y kamatok emelkedeses varhatoan  4.30 - 4.40  savban veget erhet, es vele talan
a Dollar ereje is eltunik. De egyelore a Dollar a kiraly.
.
https://imgur.com/a/VkvD3EP
.
4)Commodity helyzet
A Bloomberg egy nagyon erdekes chartot mutatott a Commodity temaban.
.
https://imgur.com/a/hm16UwY
.
A DBC/DOW, a commodity relativ helyzeete a reszvenyindexhez kepest  kezd fordulatot mutatni.
Igy aztan a vegletekig levert commodity, mint a lithium (es Li banyaszok) jo potencialok most.
.
https://imgur.com/a/Si9OhjD
Bodegue szerda, 09:27
#112129
Én is reménykedem a kínaiakban, nekem úgy tűnik, hogy HSI ben egyenlőre felfelé áll a zászló, nem tudom hozzáértők hogyan látják. Főként WB 9 átlaggal.
Bandita szerda, 09:13
#112128
LAC, ALB tartom, de mi legyen a kínai csodákkal?
Mindenki hisz a rövidtávú szebb jövőben?:)
kozi723
kozi723 szerda, 08:17
Előzmény: #112125  Kapzsidözsi
#112127
Bar nem vagyok kepben a ceg fundamentumaval, de a chart eleg csehul nez ki. Most hogy leszakadt a 100, majd a 96,70 majd a 95,20 tamaszok, minden bizonnyal megnezi a 76 dollart. Ott viszont egy dupla aljra siman ra lehet loni, mert biztonsaggal es jo R/R mellett stopolhato ha baj van. Tulajdonkeppen jo is, hogy felhivtad ra a figyelmet, mert ha valoban beesik, akkor ez egy nem rossz trade lehetoseg (szigoruan speka alapokon!)
Egyebkent hasonlo problemaim vannak CSIQ-val, azzal a kulonbseggel, hogy mar bagholder lettem -50%-ban csucsulok. Szerencsere nagyon kis pozicio. Pedig tetszett a ceg. Hozzateszem hetesen eros tamasz zonaban az is, tehat szerintem siman megveheto az is egy 11,20 koruli stop mellett. 
Ha mar solar tema, nekem van meg JKS-em, ami szinte jo fosul nez ki, de ott a kinai stimulus hatasai gyorsan fordithatnak a felallason. 
Egy szonak is szaz a vege, eleg rizikos mostansag solart tartani hosszura es inkabb tradelni kell oket, amig nincs erdemi javulas.
Miert nem csinalod azt, hogy ENPH-t eladod, es lent a dupla aljon visszaveszed 20%-kal novelt poziciomeretben? Dupla aljra siman lehet egy gyors es viszonylag nagy felhuzas. 
nyuszibroker szerda, 08:10
Előzmény: #112124  Boole
#112126
Vegytiszta 🐂.
Kapzsidözsi szerda, 00:41
#112125
ENPH --------- Hogy bassza meg a vacogó krokodil a solar cégét. - Ez megint jól beszívatott. 23 októbere  óta 3x - érte el a 80 - 100 közötti ellenállás sávot. Háromszor pattant fel és egyszer sem mertem megkockáztatni a vételt. Most hogy úgy éreztem hozza a kötelezőt , erre csak beszakad az earnings  után. -12 százalék most és ki tudja holnap hol áll meg. Sok hely van lefele. Múltkor a HOLO most ez, pedig már épp kezdett tisztességes nyereség felé fordulni a portfóliom. Erre most ez. ---- Azt hiszem az egyedi részvényesdit egyre inkább hanyagolni fogom. Túl sok a változó. 
Ha jól tudom vannak itt sorstársak, akik megpróbálták a swing tradet hozzám hasonlóan. Tartjátok vagy még most holnap likvidáltok? --- Szerintem 2-3 éves távlatban van benne lehetőség, még Trump győzelem esetén is, de nem szeretnék újra bagholder lenni. Hajlok a dobásra.
BGer86 kedd, 22:38
Előzmény: #112081  Boole
#112122
Ez az eddigi legnehezebb évem: +23%-ot realizáltam eddig.
Bízok a kínai pakkomban, bár az éppen kicsit mínuszos, a RIG-ben (mert sokszor kerestem vele, és Ti is meggyőztetek, hogy nem kell félni jó lesz :)))
Meg van egy-két baromság még amiben ülök szerintem még jó ideig (bár ez csak a portfólió 20%-a): Tilray, FFIE, Hyzon.
Na, hajrá Mindenkinek!
enexke
enexke kedd, 22:31
Előzmény: #112119  Boole
#112121
Kívánom, h jussunk el oda :)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek