Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BKKT 2024. 09. 03. 10:41
Előzmény: #110459  pomperj
#110460

"De amig az emberek egy jo resze elfogadja az allitast hogy az penz, addig penzkent viselkedhet."
Szép gondolat!
Kiegészítem azzal, hogy a központi bankok általi ígéretekből már túl sokat láttunk...
Megtudják őrizni a pénzek vásárlói értékét? Nem.
Akkor miért bízunk bennük tovább, hogy még többet elvegyenek?
Új korszak köszöntött be a digitalizáció megjelenésével!
Olyan ez, amikor kard nélkül álltál ki egy kardal a kezében lévő ember ellen, ahol semmi esélyed nem volt az életben maradásra csak az, ha megadod magad.
A helyzet az, hogy egészen eddig nem volt esélyük az embereknek arra, hogy védekezzenek a politikusok és jegybankok rablásai ellen...
A digitalizáció megadta erre az esélyt, kardot adott a kezekbe Bitcoin formában és ezzel most esélyünk lett arra, hogy fájdalmas választ adjunk a mértéktelen kizsákmányolásra....
(A középkorban lázadoztak a tized ellen.. majd a 20-30-ad ellen amit általában háborús időkben vetettek ki.... Most 60%-okat rabolnak a dicsőséges nagyurak! és alig vagyunk a kivetett 60-ad ellen??? Ideje nektek is változnotok, lázadnotok kardal a kezetekben mert most már nektek is van kardotok...)
pomperj
pomperj 2024. 09. 03. 10:21
Előzmény: #110453  BKKT
#110459
A BTC nem fizikai penz.
A BTC mogott annyi igeret sincs, mint amennyi barmelyik  kozp. bank altala kibocsatott penznek van.
A BTC egy pszihologiai konstrukcio.
De amig az emberek egy jo resze elfogadja az allitast hogy az penz, addig penzkent viselkedhet.
A Tulipanhagyma is, a SouthSea reszveny is, stb.  egy ideig penzkent viselkedett.
terelemel 2024. 09. 03. 10:14
#110458

Idáig volt egy rejtett tényező a háttérben, ami a kamatemelések ellenére is nagyon támogató likviditási feltételeket tett lehetővé. Ez azonban megszűnni látszik és ennek messzemenő következményei lehetnek a részvénypiacokra is.
https://www.portfolio.hu/befektetes/20240903/most-kezdodhet-az-igazi-monetaris-szigoritas-az-usa-ban-706521
pomperj
pomperj 2024. 09. 03. 10:13
#110457
1)BTC
Egyelore nincs erdemi biztonsagos tudasom abban, hogy az utolso alj, 49.000$, nos, az micsoda?
Az vagy a wave(4) korrekcio vege 49.000-nel,  es onnan mar elindult felfele  wave(5)?
Vagy az csak egy kozbenso alj,  es meg egy sokkal  melyebb wave(c of 4)  korrekcio varhato? 
.
https://imgur.com/a/XS7kgVv
.
Napos tf-en egyaltalan nem eldontott, hogy a 49.000 alj tenyleg wave(4), 
vagy meg egy melyebb eses, esetleg sokkal melyebb van hatra? 
Egyelore BTC egy kockazatos trade, egyelore jobb a partvonalrol kivarni, amig valamelyiket attori.
.
https://imgur.com/a/bmUNvxu
.
2)Azsia
A Dollar esesbol stabiilizalodasba ment at, kivetel a kinai CNY, ami tovabb erosodik a Dollar ellen.
.
https://imgur.com/a/2AW1jLD
.
Az Azsia tozsdek igy tobbnyire oldalaznak, a heves recoverynek vege van NIKKEIindexekben. Ha az aug. 5-26 kozotti rally egy (a) hullam volt, akkor most  (b) hullamos korrekcio tart.
.
https://imgur.com/a/F4rOsro
.
A pozitiv kivetel persze most is India.
BKKT 2024. 09. 03. 10:02
#110456

Még egy gondolat amit érdemes fontolóra venni mindenkinek.
Sokan még mindig nagyon lemaradtak, hogy ha veszek is BTC.-t, mire tudom azt használni és, hogyan tudom elkölteni, például kiflire...
Rengeteg kripto-debit kártya van és éppen most olvasom itt a portfolion, hogy a revolut is készül ilyen kártya kibocsájtásra...
Számla nyitás egyszerű és talán 5-percig tart itt a neten...
A 89-éves dédimamám úgyis nagyon szeret utazni és költeni a világban, élményeket szerezni és biztos örülne ő is egy ilyen revolutos kártyának....
Dédi mamátok nektek is lehet, lepjétek meg ti is, had örüljenek neki a mamikák....
BKKT 2024. 09. 03. 09:44
Előzmény: #110452  FR73
#110455

Soha nem mernék jegybankok által kibocsájtott digitális pénzben értéket tartani... és ezzel már nagyon sokan tisztában vannak...
BKKT 2024. 09. 03. 09:42
Előzmény: #110452  FR73
#110454

Az a baj ezzel az érveléssel, hogy a BTC. éppen a világ uraitól való szabadulást és szabadságot jelenti...
BKKT 2024. 09. 03. 09:40
Előzmény: #110451  bimborablo
#110453

A kifli gyártónak korlátozottak a lehetőségei...
A Bitcoinnak meg a folyamatos fejlődés és folyamatosan növekvő ismerté válása miatt korlátlanok...
Kérdésedre pedig a válaszom az, hogy a teljes vagyonom kb. 80-90%-a van BTC.ben...
A fennmaradó hagyományos, kb. 10-20%-al is valahol a felső 10000-ben vagyok, úgyhogy én rendben vagyok...
Egyébként nálam is a legfontosabb a diverzifikáció és éppen ezért némi négykilences aranyat is tartok+néhány ingatlant...
Amikor az első BTC-ket vettem akkor még kevés értéket képviselt a Bitcoin a portfolomban, de időben észre vettem az ebben elbújó lehetőséget...
(akkoriban kaptam néhány millió osztalékot zömében osztrák befektetéseimből + eladtam egy szövetkezeti részvény csomagomat egy új belépő szövetkezeti tagnak és ennek egy részéből vásároltam az első BTC-ket.
Az, hogy a portfoliomban ekkora súllyal szerepel az nagy mértékben a BTC. jelenlegi árfolyamának köszönhető, persze azóta is gyűjtöm folyamatosan mivel ebben van a legnagyobb meggyőződésem.)
FR73 2024. 09. 03. 09:37
Előzmény: #110450  BKKT
#110452
"évezredekig is fennmaradó terméke, éppen a Bitcoin lesz... "
Vagy nem. Mondjuk a világ urai egyszerűen csinálnak neki egy másik digitális alternatívát, ahol a kártyákat már ők maguk osztják le első körben.
bimborablo
bimborablo 2024. 09. 03. 09:06
Előzmény: #110450  BKKT
#110451
Szóval, a kiflit is btc-vel fogom majd venni… de hékás  a cég ami a kiflit csinálja akkor ezek szerint btc-vel fog tranzaktálni? 
Akkor ez pénzként fog működni? 
Ha igen akkor minek fogadjak a jelenben arra, hogy ez ezzel és nem dollárral fog menni? Egyszerűbb a kifligyártót birtokolni, és nem fogadni arra, hogy mi lesz a btc sorsa. 
Egy kérdés, ha már nagytételben (jól rémlik?) nyomod a bitcoint és hiszel is benne nagyon: 
Mi van ha mégsem úgy van ahogy gondolod?
BKKT 2024. 09. 03. 08:53
Előzmény: #110449  Ishar
#110450

Addigra már lehet, hogy dollár sem lesz...
Én nem tudok olyan pénzről ami idővel nem tűnt volna el... 
A fiat pénzeknek ez a természete...
Az arany és néhány nemesfém, drágakő ami évezredek alatt is fenn maradt, de abban sem vagyok biztos, hogy a digitalizáció beköszöntésével ez még sokáig így is maradna..
Olvastam egy történetet arról, hogy amikor az első autókat megalkották, akkor nagyon sokan elutasítóak voltak az autókkal és nem akarták elfogadni a megjelenésüket mondván, hogy a lovak, ökrök által vontatott szekereknek, több évezredre is visszanyúló múltjuk van és ezt ezen az új "ördög-masinák" sem fognak változtatni..  Akkor az volt a többségi vélemény, hogy az állati erővel vontatott szekerek fogják még újabb ezer év elteltével is szállítani az árukat és az embereket....
Ma már látjuk, hogy az akkor élők tévedtek...
A digitalizációval ismét egy új korszak kezdődött és ennek az egyik, évezredekig is fennmaradó terméke, éppen a Bitcoin lesz... 
Ideje lenne ezt nektek is észre venni...
Ishar
Ishar 2024. 09. 03. 08:30
Előzmény: #110447  BKKT
#110449
Igen, és amikor már 1 millió USD lesz a Bitcoin és kibányásszák belőle a maximális 21 millió darabot, akkor 21.000.000.000.000 USD áll majd csak Bitcoinban.  :)
BKKT 2024. 09. 03. 08:05
Előzmény: #110447  BKKT
#110448

USA-ban egy nagyon erős kamatvágásokra számítok, de lehet, hogy ezzel megvárják a választást és utána csapnak oda a kamatoknak...
Dollár nyomda is beindul egy magasabb fokozatban....
(Ezzel az EU. is lépést fog már tartani... )
Részvények, indexek száguldani fognak még egy nagyot, de utána teljes piaci összeomlás fog következni...
Szociális háló sem fogja kibírni azt ami néhány éven belül be fog következni...
Vegyük észre, hogy a globálisan is felgyorsuló pénznyomtatás ellen a hagyományos eszközök részvények, ingatlanok stb. sem fognak menedéket nyújtani. 
Akiknek érték lesz a kezükben azoktól muszáj lesz elvenni...
Nincs választás, ez a folyamat már megállíthatatlan...
Olyan eszközökben lehet itt csak gondolkodni, amelyek mindenhol a világban értéket képviselnek..
Az arany/ezüst is ilyen. Még...
Én a Bitcoinban hiszek. 
Ha tetszik ha nem, ez az egyetlen eszköz ami menedéket fog nyújtani hosszú távon is.
Az jövő be fogja igazolni azt, hogy mennyire igazam lesz ebben, de ezt az én esetemben már a múlt is világosan megmutatja....
Soha nem késő Bitcoint venni, senki nem maradt még le semmiről, ezen az áron is a világ legjobb befektetése a Bitcoin.
BKKT 2024. 09. 03. 07:36
#110447

Morgen...
Bitcoin is életjeleket mutat...
Mélyebb korrekcióra számítottam...  Bejött 50000 alá, de most úgy látszik, hogy a második lépcsőt ami egy sokkal mélyebb megálló lett volna, nem fogja elérni és már nem esünk le oda...
Első megálló 140000-környékén lehet...
A második 180000-környéke lenne...
Biztonsági öveket bekapcsolni és élvezzük a kellemes utazást....
Sok sikert mindenkinek és még több Bitcoint a zsebetekbe!
pomperj
pomperj 2024. 09. 02. 08:51
Előzmény: #110437  borembuk
#110446
Ezt nagyon nehez tudni, de a honap elso napja szokasosan eros, erdemes inkabb longra gondolkodni.
Es akkor keddre nez meg 2 chartot, ezek a szokasos daytrade listambol:
.
ANET, Arista NetworkEPS=+33%, Sales=+16%
https://imgur.com/a/wxubP9k
.
APP, ApplovinEPS=+32%, Sales =+2%
https://imgur.com/a/b9v2ihO
pomperj
pomperj 2024. 09. 01. 12:47
Előzmény: #110444  maxhell
#110445
Jo kerdes, 
de van egy ennel fontosabb tanulsag a WB cash gyujtes, es cash  felhasznalas tortenetebol.
.
https://imgur.com/a/WZem2PC
maxhell 2024. 09. 01. 08:14
#110444
Részben off, de valamit nem értek. Megjelent már egy ideje és most megint, hogy Buffették adják a bankrészvényeiket. Korábban mindig 3 hónapos késéssel lehetett megtudni a pozi változásokat, most meg ezek a napokban, illetve júliusban történtek. Most ezeket akkor ők maguk publikálják hamarabb, vagy hogy tudódott ez ki?
Kirito
Kirito 2024. 08. 31. 22:25
Előzmény: #110440  MrSomm
#110443
 UCITS-ből nincs. Viszint vannak Emerging Market Bond ETF-ek amikben van brazil bond. Pl iShares SEML - 8,46% a brazil kitettség benne
pomperj
pomperj 2024. 08. 31. 20:34
Előzmény: #110422  Matthias_Fo_Rex
#110442
DELL  es  SMCI
Az SMCI osszeomlas fontos jelenseg az AI tortenelmeben? Szerintem az AI buborek kipukk kezdete.
Ettol meg lesz nagy AI feljlodes, de az eszement mania lecsillapodik, es normalisabb mederben folyik.
.
Igy utolag olvasva SMCI-rol, rola, az osszeomlas jo ideje benne volt a palacsintaban: 
SMCI alapito tulajdonosa mar 2018ben kilistazazasba vitte a ceget  a NASDAQ-rol,  aztan  a 
rakovetkezo evben atirtak az egesz erleget.  Aztan a tulaj visszahozta azokat, akiket akkor kirugtak.
.
Csak az ANVDA-val valo partnersag, es a jo marketing vitte fel. Kiderultt, gyakorlatilag nincs innovacio
kiadas a cegben (348m$, ami a bevetel 2% resze, ami szokatlan kicsi AI temaban ahol 20-% normalis),
a szamvitelben meg a  profit +1.34Mrd$, mikozben a FCF minusz  2.6Mrd$. Plusz USA export control
 megszegese Russia szallitas miatt.
Szoval? erosen ketlem, hogy SMCI kap ujabb  megrendeleseket, senki se akar bele keveredni.
.
Most a DELL elott kinyilt az AI  nagykapuja. A 115$ mostani arfolyamon, nos, nem kimondottan olcso. 
De nem olyan draga mint az AI mufajban most szokasban van.
,
A 2023 eves EPS=7.13$/sh,   2024 evben  8.0-8.5 $/sh savban  lesz, szoval PE=15.
Eves 95Mrd$ arbevetel mellett a 25Mrd adossag elfogadhato.
Aki akar az AI-ban egy poziciot, DELL szerintem szobajohet: benne van egy evi 20% novekedes is.
2027-re az EPS=12-15$/sh emelkedhet, az arfolyam 180-240$ egeszen realisnak tunik.
.
https://imgur.com/a/AEjNnib
KrisztinaI 2024. 08. 31. 16:00
#110441
Érdekes ez a Brazilía dolog, éppen most tiltották be a Twittert/X-t. 
https://www.youtube.com/watch?v=J1jcDq0ywIg

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek