Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2021. 05. 23. 12:28
Előzmény: #43955  Törölt felhasználó
#43960

Nekem is ez a tapasztalatom, hogy akik kínálják a hiteleket, még több évig biztosak az alacsony kamatokban. Persze nekik mindegy, hiszen a jutalékukat, vagy a fizetésüket ez nem befolyásolja.
A befektetési tanácsadó ismerősöm bevallotta, hogy kollégái nagy része leszarja az ügyfél hasznát, a magasabb jutalékra utaznak. Ráadásul a főnökük is hasonlóan gondolkodik, a "mítingeken" nem azt elemzik, hogy mi lesz a piacon, hanem mi éri meg jobban a cégnek. Arra kell rábeszélniük az ügyfeleket.
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 12:22
Előzmény: #43956  Boole
#43959
Teljesen egyetértek Veled.
A gond az, hogy nemcsak nagyon nehéz lesz elbújni az elől, ami jön, hanem szinte lehetetlen.
Nekem a pénzem 50-50%-ban arany alapú eszközökben és energy részvényekben van.
De sajnos egyikben sem vagyok különösebben optimista sem közép sem hosszú távon.
Csak az a gond, hogy jobb ötletem nincs... Ez most olyan veszteségminimalizáló stratégiának (legkisebb rossz) tűnik.
A cashtől meg azért félek, mert be kellett látnom, hogy a fed valójában azért harcol, hogy az USA negyven éve épülő credit buborékának kipukkanását egy kis idővel kitolja. És a sarokba szorított állat képes bármit megtenni, hogy mentse az irháját.
totoro
totoro 2021. 05. 23. 12:21
Előzmény: #43953  szieszta
#43958
A 100 mázsás kukoricáról. Hihetetlen mit fejlődött 30 év alatt a mezőgazdaság is. 30 éve szüleim még foglalkoztak kukoricával, jó földjeink voltak, és volt hogy 100 mázsa feletti termésátlag volt. Sokan nem hitték el, ez akkora szám volt akkoriban. Most az egyik barátomnak van kukoricája, tavaly 130 mázsa lett szárítás után az átlaga. Hihetetlen fejlődés, és ez még csak nem is géntechnológia.
lngnl 2021. 05. 23. 12:19
Előzmény: #43941  krida
#43957
Hopp, ugy nez ki valami hiba csuszott a ekek, zaszlok. tripla aljak szisztemaba.
Boole 2021. 05. 23. 12:11
Előzmény: #43952  pomperj
#43956
Arany
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/229/026/d8b48e057aad86bb8505fadfa2bd123664b49489.png
Bankos e-mail kérdésére is itt válaszolok az egyszerűség érdekében.
Nem vagyok biztos abban, hogy az aranyáraknak jelentősen és hosszan emelkedniük kellene. Én tartok EQX részvényt, mert jól vezetett vállalat, kiváló portfólióval. 
Indoklásom a következő. 
Ami biztos, hogy a jövőben magasabb lesz a kamatláb. Az ok meglehetősen egyszerű. 
A kincstár az elmúlt 3 hónapban a hiánykiadások finanszírozása érdekében nem volt kénytelen eladni a kincstári kötvényeket a befektetőknek, hanem a rendelkezésre álló egyenlegeket használta fel. Ez a tendencia azonban júniusban véget ér. Tehát hatalmas mennyiségű kötvényt kell eladniuk a befektetőknek. A külföldi befektetők felhagytak a kincstári kötvények vásárlásával, a tendencia jól látható, már a Fed veszi meg az összes mennyiség több, mint 60%-át. A Fed óriási mennyiségű napi repo ügylettel igyekszik alacsonyan tartani a kamatokat. Tehát egyelőre úgy néz ki, hogy a kötvények vásárlását egyre jobban az USA hazai befektetőinek kell finanszírozniuk. A befektetők magasabb kamatlábakat fognak megkövetelni, de mivel a kincstári árak a bullish trendvonalakon átfordulnak, ösztönzést fognak látni arra, hogy a kötvényeket inkább eladják, mint megvegyék. Ez egy olyan visszacsatolási hurok, amelyet az indulás után nagyon nehéz megállítani. Tehát a kötvényárak esnek, a kamatlábak magasabbra emelkednek, és az egyetlen játékos, aki ezt megállíthatná, az a Fed. De ha a Fed növeli a vásárlásokat, az tovább súlyosbítja a rendszerben lévő túl sok készpénz problémáját. Tehát a Fed kénytelen lesz a pálya szélén ülni, és ez alapvetően a kötvénypiac összeomlásához vezethet, amely a tech részvények árfolyamait sújtaná a legjobban. A hitelre vásárolt papírok mennyisége óriási mértékűre rúgott, talán soha nem volt még ilyen a pénzpiacok történetében. Az óvatos pénz egyelőre a pálya szélére költözik készpénzbe vagy külföldi devizába. Viszont, ha az USA-ban a kamatlábak emelkednek, akkor a dollár erősödni fog, és az erősebb USD pedig az arany árfolyamának csökkenéséhez fog vezetni. Tehát egyetértek Pomperj-el, hogy az arany sorsa nem annyira fekete-fehér. A valódi kérdés az, hogy a nagy pénzügyi bizonytalanság és a magasabb kamatlábak (csökkenő kötvények) környezetében a befektetők más pénznemekre váltják-e az eladott USD alapú részvényeket, instrumentumokat, vagy magát az USD-t, esetleg aranyba fognak menekülni? Jó lenne ezt előre tudni, de egyelőre az arany kitört a középtávú eső trendcsatornájából. Mekkora további áremelkedés várható, az már egy másik kérdés.
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 12:09
Előzmény: #43954  szieszta
#43955
En most betonoztam 15 evre 0,93%-on egy hitelt. Nagyon magabiztos volt a fazon, ami  az alacsony kamatokat illeti. Meglatjuk.
szieszta 2021. 05. 23. 12:05
Előzmény: #43952  pomperj
#43954
Én csak arra leszek kíváncsi, hogy a bankok mit tesznek majd, ha kamatemelésre kerül a sor, de őket köti a fixáció. Az új hiteleknél nem gond (abból nem lesz sok), de nagyon sokan akár 10 évre is bebetonozták kamataikat.
szieszta 2021. 05. 23. 11:57
Előzmény: #43951  Törölt felhasználó
#43953

Már többször írtam, hogy üzletkötőként tevékenykedtem, így nagyon sok emberrel hozott össze a sors. Az egyik ágazat az agro, ahol a gazdák hasonlóak voltak, csak ők a terméshozamban. Soknak naponta változott, attól függően, hogy milyen társaságban volt.
Az egyik 100 mázsás átlagtermésével dicsekedett, kukoricából, mikor négyszemközt kérdeztem, hogy mi volt azzal  a parcellával, ahol állt a víz, meg a másikkal, ahol nagyon ritka és rossz volt a kelés, hát azt nem számolja bele, ott örült, hogy valamit meg tudott menteni. Következő héten meg a kamaragyűlésen ő verte az asztalt, hogy valami támogatást adjanak, mert még a 60 mázsát sem érte el.
Na így van az , ki mikor száll be és ki.
pomperj
pomperj 2021. 05. 23. 11:32
#43952
1)Nagyon nehez lesz elbujtatni a penzt biztos helyre, amikor megcsuszik a tozsde.
A kivalto ok egyre vilagosabban kiemelkedik:  a kamat emeles lesz.
Ennek elojeleit latni mar az eheti MNB szobeli intervenciojan, es az EEM orszagok kozp.bankjaiban is.
,
Azert megis figyelemre melto, hogy a kamat emelkedes a legfontosabb EEM orszagokban, mint
China CN1Y kamat 1.5%--->2.6% szinre emelkedett egy even belul, es hasonloan
Brazil BR1Y     2.4%--->4.5%
Mexico MX1Y 4.2%---> 5.0%
Nigeria NG1Y 1.0%--->8.1%
Russia  RU1Y  3.5%--->5.7%
Az ATLAGOS kamat emelkedes a nagy, vezeto  EEM orszagokban  maris +2.5% !
.
Az allamoknak maris ennyivel tobbet kell kamatban fizetni, ha hitelt akarnak felvenni. 
Ez a koztudatig egyaltalan nem jutott el eddig. De nem sokara eszre fogjak venni.
.
2)Nem lehet meglepo a kamat ismereteben, ha az EEM es EEMA, az Emerging orszagokban,
a  tozsdeindex chartokon az emelkedesi trend, nos, eltunt.  Mar 6 honapja nincs netto elore haladas.
,
Igaz, meg nincs eles tozsdei eses sem. 
Lehet, hogy az oldalazas wave(iv) hullam, es meg egy utolso ketsegbe esett kamatcsokkentesi kiserlet lesz....mert valamiert romlik a helyzet. DE aligha tartha soka, ha egyaltalan lesz. 
Es lehet, hogy mar egy fokozattal nagyobb eses keszulodik.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210523v00w540cl.jpeg
.
3)Ha az EEM orszagokban emelkedik a kamat, akkor azok devizai erosodnek Dollar elleneben.
Es ez a trend tarthat addig, ameddig a FED kitart amellett, hogy elenkiteni kell, es nincs is inflacio. 
A HUF is erosodik, ha MNB hamarosan emelni fog.  Nem ketseges, hogy az eladosodott magyar cegek,
plane amik tele  hitelbol csinalt es  ketseges minosegu  akviziciokkal, hirtelen falba utkoznek.
.
Dehat FED-nel elkezdtek mar mondani a taper szot.
Nem sok ketsegem van, hogy le fogjak allitani a havi 120Mrd Bond vasarlast , meg az iden. 
Azutan mar csak a dollarkamat emeles marad. Lehet kezdeni futni az inflacio utan.
.
4)A kerdes azonban az, hol erdemes keresni az olyan szektorokat es orszagokat, ahol  a penznek 
jobb eselye  van  profitalni, de legalabbis relative jobban atveszelni?
Hol vannak fontos dolgok, amiket recesszioban is muszaj tartani es venni? 
,
Nehany gondolat a relativ dragasag es olcsosag viszonlatokban. 
Tozsde, Arany, Ingatlan, Nyersanyag.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210523v00wb9bbg.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210523v00wskf76.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210523v00woklw8.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210523v00wzqojd.jpeg
.
Aki hosszutavon gondolkodik, azoknak ebbol eleg konnyu egy sorrendet felallitani, hogy 
melyik eszkoz relative olcso es mi draga.  Es miben  erdemes inkabb a penzt tartani. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 11:28
Előzmény: #43949  szieszta
#43951
A világ már csak ilyen.
Nyilván mindenki el fogja a tőzsdei buborék tetejét is, engem, Jánost, Boolet, meg talán Téged kivéve.
Mi már csak ilyen lúzerek vagyunk. :)
szieszta 2021. 05. 23. 11:28
Előzmény: #43948  fatihszultan
#43950
Persze, amit az egyik oldalon megkeres, azt a másik oldalon elbukja. A jutalékot ( feet) meg a szülei fizetik.
szieszta 2021. 05. 23. 11:24
Előzmény: #43947  Törölt felhasználó
#43949

A bitcoinos fórumban az összes szektatag, akik mostanra már 200 k-t vártak, dobálják a coinokat. Sajnálom, hogy Tomibá most nem írogat ide, de biztosan már ő is megszabadult tőlük. Vagy hitelből még jobban betankol? Gondolom már 100 óránál is többet tanulmányozta a kriptókat, lehet le is érettségizett belőlük. :-)
Ráadásul az a csoda, hogy szinte mindenki a csúcson szabadul meg ezektől. A legnagyobb hodlerek is.
Krida meg természetesen mindig a jó irányba áll 100 szoros tőkeáttéttel. Szerintem ő percenként dobálja át a longot, meg a shortot, amerre indul.
Hallottam már ilyenről, állítólag a robotok kereskednek így, akár másodpercenkét váltva az irányt, centekből összecsipegetve a milliárdokat. :-)
fatihszultan 2021. 05. 23. 11:17
Előzmény: #43947  Törölt felhasználó
#43948
Szerintem egyik számlán nyit longot, egy másikon ugyanannyi shortot. Ezzel a stratégiával bármi történik, ő mindenképp keres bármilyen instrumentumon, bármilyen időtávon. :-))))))))))))))
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 11:08
Előzmény: #43946  fatihszultan
#43947
Biztos keresett rajta, aztán éjjel átment shortba. De délután jön a kitörés a fekvő anyakoca formáció miatt
fatihszultan 2021. 05. 23. 11:03
Előzmény: #43943  Törölt felhasználó
#43946
Persze, biztos a csúcsokon. Azóta már gondolom shortolja őket.
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 10:45
#43945
Nem árt figyelni a kripto piacot.
Már csak abból a megfontolásból, hogy a collapse előtt 2,5 trillions-os virtuális mérete volt.
Békeidőben (fed lufi hatás nélkül) a teljes USA tőzsdei kapitalizáció valahol 20 trillions $ körül lehetne nagyságrendileg. Vagyis a kripto lufi mérete kb. a teljes market cap 10-20%-a viszonyítási alapul. Ami jelentékeny. És ebből fakadóan átterjedhet... (ugyebár a kriptokat meglovagló huszonévesek erős kitettséggel rendelkeznek a tech-csodákban is).
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 10:33
Előzmény: #43870  krida
#43944
Mit jelent az unrealized P&L, csak nem azt, hogy ez egy demo felület?
Törölt felhasználó 2021. 05. 23. 09:58
Előzmény: #43941  krida
#43943
Időben zártad a longokat? 
kukker 2021. 05. 23. 01:45
Előzmény: #43913  Boole
#43942

Ezt egy másik weboldalon linkelték, érdekességképpen az inflációhoz:
https://www.youtube.com/watch?v=5l-HCaHQw2M
krida
krida 2021. 05. 22. 22:42
#43941
Zárógondolatok: ADA=triplaalj, megyünk fel.
ETH: fordított fej-váll készülődik szvsz, ha majd áttöri a nyakvonalat, megyünk fel.
BTC: szvsz órás duplaalj számít (ékből csak kis letörés volt), megyünk fel. Longjaim ízzanak, stoplossal.... 🙂

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek