Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2021. 03. 26. 12:42
Előzmény: #40496  Boole
#40500

Engem bárányhimlő ellen oltottak, mivel ifjabb koromban nem kaptam el, ezért beparáztam, mikor a gyerkőceim pöttyösödni kezdtek. Ami érdekes volt, hogy gyermekkorunkban nővérem elkapta és együtt voltunk, de rajtam nem jöttek a pöttyök.
A gyerkőcöknél már javában mutatkoztak a tünetek, mikor a volt osztálytársam (orvos) mondta, hogy ennyi idősen inkább ne tudd meg, milyen a bárányhimlő. Én akkor oltattam be magam. Ott is meg kellett volna ismételni, de arról elfeledkeztem.
A háziorvosom azt mondta, több mint valószínű, hogy már gyerekkoromban elkaptam, és már védett vagyok, csak nem jelentkeztek a tünetek. Azóta a legkisebb is hazahozta az oviból, de megint semmi bajom nem volt, szerencsére.
Remélem, tényleg védett vagyok, mert ha az unokáimtól kapom el, állítólag végzetes is lehet olyan korban.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 03. 26. 12:33
Előzmény: #40495  magnezium
#40499
bár nem engem kérdeztél;de én is hasonló dilemma miatt vásároltam ma két befalapból is,az egyik -8%-on a másik több,mint -10%-on áll...
Boole 2021. 03. 26. 12:29
Előzmény: #40497  Boole
#40498
Persze ezt nem tudhatjuk, lehet, hogy nincs összefüggés a kettő között.
Boole 2021. 03. 26. 12:28
Előzmény: #40492  TrebronOne
#40497
Igen, ez szerintem is benne van. Ráoltani nagyon veszélyes.
Boole 2021. 03. 26. 12:27
Előzmény: #40491  fudge
#40496
Életem során én nagyon sok olyan oltást kaptam, ami orosz típusú volt, hagyományos védőoltás és 50-70%-osként jelölték meg, de hatékonynak tekintették abban az időben és megfelelően is működtek. Abban az időben is volt olyan, aki a hepa B oltást megkapta és két napon belül leállt a veséje és utána meg is halt. Én is kaptam ilyent, nekem nem volt semmi bajom tőle. Nincs 100%-os vakcina, szerintem ez erős torzítás. Szerintem csak kutató orvos, és emberi vírusszakértő véleményére érdemes adni, mert a többi orvos csak a hallott véleményeket mondja tovább, ami folyamatosan torzul és változik. Olyanról még nem tudok, hogy valakit kétszer beoltottak és kialakult benne a védelem, az később elkapta volna a vírust, pláne, hogy meghalt volna. Tehát a vakcina nagyon fontos, nélkülözhetetlen. A mi eseteink mind olyanok voltak, hogy a vírus biztos, hogy bennük volt az oltás idejében. Ilyen eseteink a hozzátartozókat is beleszámolva 17 főnél volt, de ebből egyelőre 3-an haltak meg, ők a britt mutánst kapták meg és más alkalommal, más helyen is oltották őket. A két hozzátartozónál is sajnos van esély a halálozásra, de a többiek szerintem nem ezt kapták meg, hanem egy enyhébb változatot. Ez a 3 kolléga helyileg is máshol dolgozik. Összesen tehát volt 80 fő oltva a kollégák közül, de csak ennél a három főnél volt tragédia. A többiek egyelőre jól viselik és úgy néz ki, hogy gyógyulnak.      
magnezium
magnezium 2021. 03. 26. 12:11
Előzmény: #40467  pomperj
#40495
Janos, elkepzelheto, hogy a nikkei, kina a50, hang seng befejezte a korrekciot es ujra felfele haladnak? 🙄
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 03. 26. 12:05
Előzmény: #40493  szieszta
#40494
"leap of faith" - van az ugy, hogy nem tudsz jobbat tenni, mint bizol benne, hogy a tudosok jot kotyvasztottak. Izrael a legjobb pelda, ha erdekel.
szieszta 2021. 03. 26. 12:02
Előzmény: #40491  fudge
#40493

Ezek a százalékos védettségek nekem eléggé érdekesek. Mit jelent ez?
Nem 42 fokos lázam lesz, hanem csak 38,5? Vagy 60 % a az embereknek semmi baja, a többi meg kis lázzal megússza?  Vagy a mostani halálozásnak már csak a 40%-a lesz???
Az is kérdéses, hogy meddig marad meg a védettség? Főleg a mutációk során.
TrebronOne 2021. 03. 26. 12:00
Előzmény: #40489  poreci
#40492
Ebben egyetértek, szerintem is kéne PCR az oltások előtt mert ha valaki fertőzött és a legyengült szervezetére kap még egy dózist, akkor az már valószínűleg káros mint sem hasznos. Ez valamilyen mértékben biztos növeli a halálozási esetszámokat, de az eddig tapasztalt tesztelési mennyiségeket tekintve a minden oltás előtti PCR elég valószínűtlen, plusz kapacitás sem biztos hogy lenne rá. 
fudge
fudge 2021. 03. 26. 11:53
Előzmény: #40488  TrebronOne
#40491
Így van, sőt, Astrazenecánál pl két dózis után 59,5% a védettség, akkor, ha a második dózist 4-12 héten belül kapod. Ha később, akkor mehet fel 75,4%-ra. 
szieszta 2021. 03. 26. 11:53
Előzmény: #40489  poreci
#40490

Én úgy tudom, hogy ha már az első oltást megkapta valaki, egy bizonyos idő után (1 hét) már ha megfertőződik is, enyhébb tünetei lesznek és ez az idő múlásával  egyre jobb.
Az nekem is logikusnak tűnik, hogyha egy fertőzött embert oltanak be, annál viszont rosszabb hatást érnek el, hiszen még a felkészületlen immunrendszert terhelik tovább.
Itt nem a vírusba halnak bele az emberek, hanem az immunreakcióba.
Nővéremet astrazenecával oltották, egy hét után elkezdett folyni az orra, ezért elment tesztre, ami negatív lett, majd 2 nap múlva ismét, ami már pozitív eredményt mutatott. Akkor már az orrfolyás csillapodott és szerencsére folyamatosan javult.
poreci 2021. 03. 26. 11:40
Előzmény: #40488  TrebronOne
#40489
Azért az oltások előtt hasznos lenne, ha csinálnának egy PCR-t, mert az akiben már pl. benne van a betegség és ráoltanak, akkor igenis súlyosbítanak a helyzeten. 
Tehát már csak emiatt sem zárnám ki azt a lehetőséget, hogy a rosszkor beadott (már megfertőzött , de akár tünetmentes) emberek esetében az oltások igenis közrejátszhatnak a halálozások emelkedésében.
És a legyengült szervezetek esetében is maga az oltás is okozhat súlyos következményeket -bár ezen emberek esetében ha magát a vírust kapták volna el , az is valszeg súlyos következményekkel járna.
TrebronOne 2021. 03. 26. 11:23
Előzmény: #40484  poreci
#40488
Az hogy ha valaki megkapja az oltást az nem azt jelenti hogy egyből védetté is válik. Elméletileg az második oltás után 1-2-3 héttel alakul ki a védettség ami "csak" 80-95% védelem, oltástól függően, ami nem 100%, szóval biztosan védetté még akkor sem válik senki. Éppen ezért az hogy ha valaki az első oltás után elkapja és 1-2 hét után meghal, az sajnos benne van a pakliban, mert hiába kapta meg az oltást valaki az első még nem ad védelmet. Ugyanakkor hosszú távon csak az oltás adhat majd védelmet. Sajnálom azokat akik már a célegyenesben estek el, vigyázzon mindenki. 
Fortunee 2021. 03. 26. 11:21
Előzmény: #40485  poreci
#40487
Az esetszám pedig azért nő ilyen gyorsan, mert sokkal agresszívebb a brit mutáns, nem azért, mert oltanak..
Fortunee 2021. 03. 26. 11:19
Előzmény: #40485  poreci
#40486
Ne terjessz kérlek fals információkat. Akik megkapják mindkét oltást (amennyiben kettő kell), x idő elteltével (oltástól függően) 100%osan védettek a súlyos lefolyás ellen.
Boole példái egyáltalán nem ilyen esetek voltak.
Ami az oltottságot illeti Izraelt érdemes nézni, ott mi történik, a számok magukért beszélnek.
Ja aki meg oltott valóban terjeszheti, de sokkal kisebb valószínűséggel.
poreci 2021. 03. 26. 11:09
Előzmény: #40482  Boole
#40485
Az szintén érdekes, hogy azok akik be vannak oltva -mint kiderült hamis biztonság érzettel sokkal jobban terjeszthetik a kórt, mint oltatlan felebarátaik. Mivel itt az oltás nem véd meg a betegség elkapásától és terjesztésétől -mint mondjuk a bárányhimlő esetében- csak elvileg tünetmentesebben , legalábbis a súlyos tüneteket kerülheted el vele (legalábbis a propaganda szerint -mint látjuk személyes példákon, ez sem teljesen igaz.) 
De azt is látom, hogy akik be vannak oltva, azok már menni akarnak mindenhova, a legtöbb maszk nélkül - mondván ők már nem fertőznek és nem fertőződhetnek meg.
Ha egy ilyen oltott emberbe pedig vírus kerül és tünetmentesen maszk nélkül terjeszteni kezdi tudta nélkül a kórt, annak még brutálisabb hatása lehet mint ha tényleg mindenki karanténban csücsülne, vagy maszkkal közlekedne...
Ez lesz majd a 4. hullám gondolom.
poreci 2021. 03. 26. 11:05
Előzmény: #40482  Boole
#40484
Bazzeg, hogyan oltottak Titeket, hogy ennyien meghaltak az oltás után??
Amúgy nekem is egyre jobban feltűnik az, hogy minél intenzívebb az oltás , annál durvábban elszaporodott a vírus, annál több ember kerül intenzív ellátásra, annál többen halnak meg...
Vajon van-e a kettőnek köze egymáshoz? 
Vajon ha nem oltatnánk, akkor maradnánk a 2. hullám szintjén és csak azért durvult be ennyire mert egy csomó embert beoltottak? Vagy ha nem oltottak volna be ennyi embert, akkor még többen halnának meg?
Nem tudom. De azt látom, hogy a média és a politika teljes erővel nyomja az oltás propagandát és ezek az esetek, amiket te is említesz , azokat egyáltalán nem vizsgálják és nem propagálják.
Te nem vagy személyes kapcsolatom, de személyes kapcsolat rendszeremben is már több ember úgy halt meg, hogy már beoltották... Akkor hány ilyen lehet még? 
Zsh9999 2021. 03. 26. 10:56
#40483
Köszönöm a néhány reakciót.
Engem Boole véleménye is nagyon érdekelne mind a 2 kérdésről, mert ő több ábrát is berakott hogy március x meg y napján az S&P elindul a lefele de nagyon.. köszönöm ha ír valamit! 
Boole 2021. 03. 26. 10:42
Előzmény: #40480  Boole
#40482
Szerintem USA-ba most kezd majd terjedni a britt mutáns, már apró jelek látszanak a számokon. Kezd nagy lenni az oltottság, de mi van, ha ez ellen nem lesz hatásos. Lesz nagy félelem. Ne legyen így. Sajnos a harmadik volt kolléga is meghalt és a házastársaik is a kórházban vannak rossz állapotban. Mindenki nagyon vigyázzon magára. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 03. 26. 10:29
Előzmény: #40480  Boole
#40481
Ehhez kapcsolodik: tuz volt a Renesas (autoipari chipgyarto) Naka uzemeben Japanban.
https://www.eetasia.com/fire-destroys-300mm-line-of-renesas-naka-factory/
Shippy boi keresztben a Szuezi-csatornaban szinten nem segit az autopiarnak Europaban. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek