Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 07. 28. 16:40
Előzmény: #2617  eurocent
#2620
#2613
eurocent 2018. 07. 28. 16:28
Előzmény: #2617  eurocent
#2619
Bocs, most látom közben meg is válaszoltad a kérdésekmet.
Boole 2018. 07. 28. 16:27
Előzmény: #2612  Törölt felhasználó
#2618
Egy érdekes elgondolás, amely igazodik az Én apa-fia gyakorlati példámhoz.Az állítás egyszerűen úgy hangzik, hogy az SP500 megduplázódik a következő öt évben.
Az ötéves megduplázó tézis azt is jelenti, hogy nem fogunk látni egy újabb recessziót, amíg a készletek duplája nem lesz, és nem fogunk látni egy másik medve piacot sem, amíg ez be nem következik.  
Valójában a piacnak csak évente átlagosan 14,9%-os nyereséget kell elérnie ennek érdekében. Ez nem olyan szűkös, hiszen a piac évente átlagosan 14,9% volt, mióta ez a bika piac 2009 elején kezdődött, annak ellenére, hogy a GDP (a tavalyi év előtt) csak anémiás 1,48%-os éves ütemben nőtt.Mindannyian ismerjük a gazdasági növekedés és összehúzódás jellegzetes 5 éves fellendülési és bukási ciklusát.
A múltban egy recesszió után a gazdaság 3-4%-kal több éves GDP-vel növekszik, és egy új bikapiac megkezdődik. A fellendülés megérkezik, a nyereségek emelkednek, és a gazdaság túlpörög.  
Ezzel az infláció emelkedni fog, és ezáltal a Fedet egy sor kamatemelésre ösztönözheti a gazdaság lehűtésére.
Végül a gazdaság lassulna, majd visszaesésbe kerülne, és recesszió következik be (medve piac mellett).
A likviditást szűkítik, a felesleges zsetonokat visszaszívják, az infláció csökken, és a gazdaság végül visszaáll.
Később a növekedés újra elindul, és az egész boom és a bust ciklus újra megismétli magát.
A 2007-2009-es recesszió után megváltoztak a dolgok.
Amikor a gazdasági fellendülés (és a tőzsdei fellendülés) 2009 márciusában kezdődött, a GDP abnormálisan lassabb ütemben nőtt.
Én azt éreztem, hogy a válságkezelés most egy kicsit másként zajlott, mint korábban. Sokkal óvatosabban kezelték, és körültekintően figyelték a kamatemelés ütemét. Az igaz, hogy egy kicsit korábban kezdhették volna, de ez egy másik kérdés. A hagyományos 5 éves boom és bust ciklus helyett most valami nagyon más következett be.
Mivel a gazdaság jelentősen lassabb ütemben nőtt, arra a következtetésre jutottam, hogy a "boom" ciklus 7-10 évre vagy hosszabbra megnyúlik, míg a következő "bust" ciklus mélyebb és rövidebb lesz, mivel a gazdaságban kevesebb a felesleges pénz és az infláció sem úgy robbant be, mint ahogy azt sokan várták. Azt most hagyjuk, hogy ebben mekkora a csalás.
És azt hiszem, ez az elmélet az eddig látottakat alátámasztja. Én alapvetően két elméletet tudok felállítani.
1.      elmélet: a gazdasági növekedéshez képest nem olyan nagy volt a likviditás növelése, hogy a felesleges pénz visszaszívása nagyobb összeomlást eredményezne. Tehát a pénznyomtatás igazodott a gazdasági növekedés mértékéhez és üteméhez.  2.      elmélet: olyan nagy volt a pénznyomtatás mértéke, hogy az idő múlásában a gazdaság akkora többletmennyiségű pénzt hozott létre, amely hosszabb távon képes a növekedést fűteni vagy kiegyensúlyozni.   Az aktuális boom ciklus 9,3 évig tart. A SP500 2009. március 6-ai alacsonyabb szintjéről több mint 322%-ot nyert 2018. július 27-ig. Az elmélet valósággá vált.
A transzformációs növekedés megkétszerezheti az SP500-t. Nem titok, hogy a piacot a Trump-adminisztráció növekedési ütemterve újratermelte, ami persze magában foglalja a történelmi társasági adócsökkentéseket is. Ez csökkentette a vállalati adókat 35%-ról 21%-ra.
Ez 69 év alatt a legalacsonyabb szintre terheli a vállalati adókat, egészen 1949-ig.
Az adócsökkentési terv továbbá ösztönzi a vállalatokat arra, hogy a tengerentúli (becslések szerint több mint 2,5 trillió dollárt) felhalmozott nyereséget hazaszállítsák, még alacsonyabb adókulccsal. (Valójában az Apple az év elején bejelentette, hogy az USA-ba visszaszállít 250 milliárd dollárt.)
És mit fognak tenni a vállalkozások az összes ilyen nyereséggel?
Kétségtelen, hogy ezek a pénzek a készletek visszavásárlására fognak menni, az alkalmazotti bónuszokra, ahogy azt már korábban láttuk. Az USA mostani kereskedelmi erőfitoktatása szerintem nem több, mint színjáték. Ennek fő célja, hogy az USA végül a megbékélő szerepben tetszeleghessen és új, a világ egyik legbarátságosabb országaként hatalmas új vállalati befektetéseket, üzleteket szerezzen.  
Ez magában foglalja a külföldi műveletek és beruházások amerikai területre történő áthelyezését.E gazdasági tevékenység egésze több új munkahelyet jelenthet. A több munkahely által erősebb fogyasztói réteg jön létre, ami több fogyasztási kiadást jelent. Ez persze jó üzlet, és az egész egy önerősítő folyamattá alakul. Hiszen mindenki tudja, hogy a fogyasztás a gazdaság motorja.
Ezek az adócsökkentések önmagukban várhatóan több évtizedes új jólétet jelentenek. Meg kell jegyezni, hogy ezek nem egyszeri ösztönző csomagok, amelyek csak ideiglenes ösztönzőket és szerény gazdasági előnyöket biztosítanak. A transzformációs növekedést eredményeznek azok a hosszú távú strukturális változások, hogy pl. a vállalatok üzleti tevékenységet folytatnak Amerikában.A gazdaság elérni kívánt célja a bika piac kezdetétől, hogy a gazdasági növekedés 1,5%-os éves GDP helyett várhatóan kétszeresére 3-4%-ra emelkedjen. Valójában a tavalyi év végén a GDP közel 3%-os éves ütemben ingadozott. A legutóbbi GDP 4,1% volt. Sokan azt mondják előre, hogy a GDP egy ilyen ütemben növekedni fog, mivel az adócsökkentések előnyei elkezdenek megvalósulni.
A legutóbbi fellendülés előtt a gyengébb, a normál gazdasági ütemben is, az elmúlt öt évben a piac több mint 126%-ot emelkedett.
Tehát nem nehéz elképzelni, hogy ha a GDP megduplázódna, vagy több is lenne (már ez realitás), akkor a bevételek tovább emelkedhetnek, és a készletek könnyen nyerhetnek további 100% ot az elkövetkező 5 évben.
Ne felejtsük el, hogy az értelmetlen szabályozások visszaszorítása magasabb növekedést jelenthet, hiszen elfojtották az üzleti tevékenységet. Ma azt tapasztaljuk, hogy jelentősen növelik a katonai költségvetést, nem is beszélve az adócsökkentési terv részét képező egyéni adócsökkentésekről.
A fentiek alapján úgy gondolom, hogy a nyereség sokkal nagyobb mértéket érhet el (nem az aranybányászoknál, viszont az olajnak ez a további fellendülés jót tehe).
Ez teszi a tőzsdei megduplázódás előrejelzését egy nagyon megvalósítható dolognak.
Mint korábban említettük, a jelenlegi 9,3 éves bika piac, amely már több mint 322%-ot nyert, most a második leghosszabb bikapiac a történelemben.
Mi a leghosszabb?
1987 decemberétől 2000 márciusáig a piac 12,3 évig emelkedett, 582%-ot hozott. Ezen még csak 3 év múlva haladnánk túl, amely akár realitás is lehet.
eurocent 2018. 07. 28. 16:26
Előzmény: #2613  pitcairn2
#2617
Érdekelne, hogy te mit olvasol ki a chart GDXJ:GDX chartból?
pitcairn2 2018. 07. 28. 16:24
Előzmény: #2612  Törölt felhasználó
#2616
a HUI-val és a XAU-val szemben még látványosabb
http://schrts.co/BJgJN6
http://schrts.co/HKDzv3
pitcairn2 2018. 07. 28. 16:18
Előzmény: #2610  eurocent
#2615
megjegyzem a junior aranybányászok már szűk fél éve az alaptermékkel is szembe mennek...
http://schrts.co/btuKdy
és az aranybányászok döbbenetes alulértékeltsége se nagyon vitatható...
https://www.gold-eagle.com/sites/default/files/images/lundeen042918-7.gif
pitcairn2 2018. 07. 28. 16:12
Előzmény: #2610  eurocent
#2614
a grafikon kb annyit mondott, hogy a legspekulatívabb junior bányász szegmens - képletesen szólva - vállat vont és sztoikus nyugalommal ignorálja a rémképedet:)
persze lehet, hogy pofára fognak esni a végén elvégre minden lehetséges... 
pitcairn2 2018. 07. 28. 16:09
Előzmény: #2603  eurocent
#2613
érdekes, hogy pont az egyik legalulértékeltebb szegmenst találod meg a piacon amikor a kedvezőnek tűnő GDP jelentés után a szent nasdaq obszcén magasságba inflált papírjai kerültek veszélybe:)
Törölt felhasználó 2018. 07. 28. 14:15
Előzmény: #2606  pitcairn2
#2612
Erdekes es a jovoben meg jol is johet ez az osszehasonlitas a GDXJ/GDX ill. SILJ/SIL kozott, foleg ha veget er a negativ momentum.Egyebkent ennek kicsit utana fogok nezni, mert SILJ/SIL-nel ez nagyon erdekes lehetosegeket hordoz magaban, aranylag nem tul nagy kockazattal. 
Persze igy elso ranezesre, a SILJ-ben a 6 legnagyob reszaranyban levo ceg adja az ETF tobb mint 50%-at, szoval ezeket nem fogjak olyan egyszeruen felvasarolni, de azert meg jobban megvizsgalom ha lesz tobb idom.
eurocent 2018. 07. 28. 14:03
Előzmény: #2610  eurocent
#2611

http://keptarhely.eu/view.php?file=20180728v00ozm67z.png
 
Ezt a Gold:PLATINA chartot akartam linkelni az előző hsz-hez.
eurocent 2018. 07. 28. 13:51
Előzmény: #2607  pitcairn2
#2610
Még egyszer és utoljára térek ki erre az osztásos grafikon témára, egyszerűen azért, mert kevés infót tartalmaznak a kereskedési döntés meghozatalához. Véleményem szerint nem érdemes ezek alapján kereskedési döntést hozni, megtévesztő. A számláló, hányados változásával csak arra lehet következtetni, hogy az elkövetkező időszakban melyik instrumentum fog relative jobban felül, vagy alul teljesíteni, de abszolút értékben, azaz profitban mérve nem szolgálnak infóval. Mondom ezt úgy, hogy nem értek a témához.
 
https://stockcharts.com/h-sc/ui
 
Ezeket az osztásos chartokat  akkor érdemes használni, ha az adott szektorban fordulatot vélünk felfedezni, ezt követően nagyobb találati aránnyal tudjuk meghatározni, hogy melyik instrumentumot válasszuk a több tucatból. Pl ha még szükség lesz a platinára, akkor amikor fordul a nemesfém piac, nagy valószínűséggel platina hozam felül fogja teljesíteni az aranyat. De az is lehet, hogy a chart csúpán azt jelzi, hogy ha a nemesfémek tovább esnek, akkor arany és platina ára kiegyenlítődik, azaz arany ára jobban és dinamikusabban eshet mint a platináé. De azt nehéz belőle kikövetkeztetni, hogy mikor fordul a piac, erre vannak jobb módszerek.
Törölt felhasználó 2018. 07. 28. 13:50
Előzmény: #2608  eurocent
#2609
Erdekesen gondolkodsz, foleg ha figyelembe vesszuk, hogy mar majdnem 10 eve nem volt medve piac ill. normalisabb eses.Nekem is vannak momentum alapon long pozicioim a legkedveltebb nasdaq rv-ben,de ez a tokem 25%-at teszi ki, raadasul a masik oldalon en fedezem sp500 shorttal ezeket a long pozikat.Igy legrosszabb esetben a vesztesegem a (nasdaq) pontosabban annak a nehany cegnek az esese es sp500 esesebol valo kulonbseg lehet, ha ehez hozza veszed hogy a tokem 25%-a van ebben, akkor nem nehez levonni a kovetkeztetest, hogy egy esetleges 30%-os eses a long rv-men konyen karpotolhatja az sp500 15-20%-os esese igy kb. kozel 10-15%-os kockazatom van ha pedig ehez hozza veszed, hogy a tokem 25%-a van ebben akkor ez kozelitoleg 2,5-3,75%-os kockazatot jelent, ha rosszul mertem fel a helyzetet es ennek a duplaja jonne ossze akkor is konyeden meguszhatom kb. 5-10%-os veszteseggel.
Szoval en mindig eloszor a kockazati oldalt vizsgalom, velemenyem szerint nincs igazan sok ertelme vizsgalni a hozam ill. nyereseg oldalt a kockazat ill. lehetseges veszteseg nelkul.Mi ertelme annak, hogy mondjuk kozel 60-70%-os valoszinuseggel keresel 1-2 esetleg 5%-ot mikozben kockaztatsz 10,20,30%-ot ill. annal tobbet.
eurocent 2018. 07. 28. 13:23
#2608
Szinte biztosra veszem, hogy US500 futures új csúcsra megy. Van még benne kakaó. Ugyanakkor az elkövetkező napokban nagy valószínűséggel legalább 2800 környékén is megfordul.  Előfordulhat, hogy előbb felrántják 2.855 főlé, majd beejtik. Ha nagyobb esés alakulna ki, akkor 2750 környékén érdemes zárni a shortokat, mert ezt követően hirtelen fordulhat. Még összejöhet a várt 3000 feletti csúcs.
Rövidtávon USTEC folytathatja az esést kb 7.190-ig, itt megállhat. Hosszabb távon úgy gondolom, hogy 2002 óta tartó nagy 3-as hullám akár el is készülhetett. Most az a kérdés, hogy 2018 február-április óta tartó emelkedés tovább nyúlik-e? Ilyen esetekben újabban nem totózóm, hanem újabb emelkedő jelre várok, és csak ezt követően határozok meg célárakat. Bárhogy is legyen, Nasdaq korrekciós szakaszba léphet.
pitcairn2 2018. 07. 28. 12:15
Előzmény: #2603  eurocent
#2607
pitcairn2 2018. 07. 28. 12:13
Előzmény: #2603  eurocent
#2606
pitcairn2 2018. 07. 28. 12:12
Előzmény: #2603  eurocent
#2605
Törölt felhasználó 2018. 07. 28. 12:08
Előzmény: #2603  eurocent
#2604
GDX-nek meg van az elonye es hatranya.Elonye hogy aranylag kisebb tokevel lehet a szektorba fektetni.
Hatranya hogy olyan cegekbe ill. regiokba is kerul a befektetesed ahol, jelenleg mar megtortent az elmozdulas jelentos resze.Erre pelda az au-ral nemesfem banyasz szektor ez az elmult 3-4 evben jelentos emelkedesen ment keresztul a gyengebb AUD miatt.Szoval nem optimalisan vasarolsz extrem alul ertekelt cegekbol.
Jelenleg nemesfemekben a bananyasz szektorban, nyersanyag szektorban komolyabb korrekcio ill. negativ momentum van; a momentum akar mikor fodulhat lehet jovo het, honap esetleg jovore.
Sokan ugy gondoljak hogy erosodo USD mellett az arany arfolyama nem emelkedhet, ez az esetek nagy reszeben igaz,de nem mindig!Egyre negativabb real kamatoknal az erosodo USD mellett az arany ara is emelkedhet.
En nagyon valoszinunek tartom, hogy ez a korrekcio ill. negativ momentum a kovetkezo 3-6honapban veget er.
Ha jobban beleasod magad a szektorba akkor egyre tobb pozitivumot talalsz; de itt nem nehany nap ill. nehany hetrol beszelunk.En egyre ritkabban foglalkozok a GDX-el, GDXJ-ben van jo nehany ceg ami felvasarlas aldozata lehet a kovetkezo evekben, ami az arfolyamban nagyobb elmozdulast okozhat.
Azt hozza kell tenni, hogy GDX ill. GDXJ barmikor kepes 50%-ot esni; meg a jelenlegi szintrol is.
eurocent 2018. 07. 28. 11:34
#2603
Nézem a piacokat. Mivel téma volt a bányászok, elsőként megnéztem GDX-et. Semmilyen pozitívumot nem látok. Ha a 21 szint elesik, akkor optimista esetben 17-18 sáv megfoghatja. Az esés ideális alja nálam 15 körül/alatt van. Forgalom csökken, ez is a további esés valószínűségét támogatja.
Törölt felhasználó 2018. 07. 28. 10:40
Előzmény: #2599  pitcairn2
#2602
Meg 10 ev ebbol az almokfutasbol az meg 1 generacio jovojet teheti tonkre.Arrol nem beszelve hogy szektorok tunhetnek el.Ha tenyleg kepesek lennenek meg 10 evig csinalni ezt az alapjaiban fogja megvaltoztatni a penzugyi rendszert, mert biztosito tarsasagok, nyugdijalapok, maga a nyugdij rendszer es a bankok fognak olyan utest kapni ill. olyan drasztikus valtozasok jonnek amit szerintem az emberek 99% el sem tud kepzelni; nekem is problemaim vannak ezzel.
Mit gondolsz mekkora lesz a FED balance sheet-je 10 ev mulva?
Mekkora lesz az USA kulso allamadossaga?
Mekkora lesz ha kepesek lennenek addig kihuzni az unfunded liabilities?
Nehezem tudok elkepzelni meg hasonlo 10 evet, es ha ez tenyleg megtortenne az jelentosen megnovelne 1 nagyobb katonai konfliktus lehetoseget.
2030-ra lesz vagy 80 millio kinai ferfi aki nem fog maganak partnert talalni kinaban stb.stb
Szoval jo nehany dolog extrem szintekre emelheti a feszultsegeket.
pitcairn2 2018. 07. 28. 10:04
Előzmény: #2600  ts3
#2601
Trump-ot a Wall Street-i nagyágyúk finanszírozták...
2:40 Wall Street’s Goldman Sachs Is Big Winner In Trump Election Victory
https://youtu.be/GRVFx8VMqFM?t=158
a putyin-gumicsontot csak a gügyéknek találták ki...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek