Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 10. 08:18

ETF kereskedés  

Tisztelt Kollegák !



Szeretnék tanácsot kérni az ügyben, hogy hol, melyik cégnél érdemes ETF kereske- désbe - pontosabban idő- és rutinhiányból kifolyólag - inkább befektetésbe belevágni.

A segítséget előre is köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tibcsi5
tibcsi5 2023. 04. 06. 15:45
Előzmény: #100  lo5o_
#101
Megnézem, kössz!
lo5o_ 2023. 04. 06. 15:27
Előzmény: #99  tibcsi5
#100

esetleg ez?
.
 https://www.gettex.de/en/etfs/
tibcsi5
tibcsi5 2023. 04. 06. 15:08
#99
Sziasztok!
Tudtok esetleg olyan oldalt ahol az ETF-eket tudom real time-ba nézni? 
Főleg XETRA-n jegyzettek érdekelnek.
kezdo_capa_bebi 2023. 02. 14. 12:30
Előzmény: #97  Verona
#98
Kedves Verona!
Szerintem a befetketési alapba fektető sem lesz tulajdonosa a részvényeknek. Az viszont biztos, hogy ETF-ek után fizetnek osztalékot, én is kaptam már részvény ETF után osztalékot, ezeket az ETF-eket hívják distributing ETF-eknek. Ha van köztünk valaki, aki érti hogy egy ETF hogyan mehet csődbe, az írjon róla valamit, mert ez új nekem.Talán azzal van összefüggésben, hogy passzív vagy aktív ETF? Az aktívan kezelt ETF-ek tudnak csődbe menni? 
Verona 2023. 02. 14. 10:57
Előzmény: #96  kezdo_capa_bebi
#97

Van egy befektetési alap ami részvényekbe fektet, ezt az alapot veszik meg a befektetők így nekik jár az osztalék és a befektetési védelem is 100000 /euró ig.
Az ETF csak leköveti azt az alapot amelyik részvényekbe fektet. Az ETF-be fektetőknek ténylegesen nem kerül birtokukba a részvény, nem jár osztalék sem, ETF-et nem biztosít a befektetési védelmi alap így csőd esetén gyakorlatilag teljes bukás az ETF-be fektetőnek.
kezdo_capa_bebi 2023. 02. 14. 10:00
#96
Kedves befektető társaim!
A segítségetek kérem. Olyan helyzetbe kerültem, hogy csődbe ment az ETF, amibe fektettem, és az összes bent lévő pénzt elvesztettem. Nem gondoltam volna, hogy befektetési alapoknál van olyan kockázat, hogy csődbe mehet. Nemrégiben néztem egy ETF-ekről szóló videót, amiben szó volt arról, hogy sok ETF "megszűnik". Még akkor sem gondoltam azt, hogy a "megszűnés" csődöt jelent. A most csődbe ment ETF egy részvény ETF volt. Az ETF részvényeket vásárol, csődbe akkor mehetne az ETF,  ha a vásárolt részvényeket kibocsátó vállalatok csődbe mennek. De a vállalatok nem mentek csődbe, ezért nem értem hogyan mehet csődbe egy ETF. Ha valaki tudna magyarázatot adni arra, hogyan mehet csődbe egy ETF, azt megköszönném.
kovaax
kovaax 2021. 07. 04. 17:25
#93
kovaax
kovaax 2021. 05. 23. 12:36
#89
A justetf.com-on van egy rakat jó cikk, érdemes böngészni. Ezt pl. most küldték:
https://www.justetf.com/en/academy/sustainable-investments-with-etfs.html
kovaax
kovaax 2021. 05. 13. 10:58
Előzmény: #87  kovaax
#88
(Mondjuk szerintem az etf-ek pont nem daytradelésre valók, de hát ők ebből élnek.)
kovaax
kovaax 2021. 05. 13. 10:57
#87
Ismerd meg az ETF befektetések világát
Május és június között háromrészes webinárium-sorozattal jelentkezik a Random Capital,  középpontban az ETF befektetésekkel. A sorozat célja, hogy a téma iránt érdeklődő ügyfeleinknek átfogó tudást nyújtson az ETF befektetésekről és azok aktív kereskedésének jellemzőiről. Három héten át tartó webinárium-sorozatunkban egészen az alapoktól kezdve kaphatsz bepillantást az ETF-ek világába, a sorozat végére pedig olyan magasabb kockázatú alapokkal és kereskedési startégiákkal ismerkedhetsz meg, melyek nem hiányozhatnak egy ETF-ekkel kereskedő daytrader eszköztárából sem. Milyen témákkal készülünk?
Bevezető az ETF-ek világába
2021.05.19. – 17:30
Inverz ETF-ek, tőkeáttételes ETF-ek és egyéb fenevadak
2021.05.26. – 17:30
ETF PhD: Volatilitás, árupiaci ETF-ek sajátosságai és mintaportfóliók
2021.06.02. – 17:30
Érdekel az ETF befektetési forma? Akkor ne hagyd ki a jövő szerdán induló webinárium-sorozatunkat! A regisztrációhoz kattints a lenti gombra és iratkozz fel bármely saját tudássszintednek megfelelő webinárium alkalomra, vagy vegyél részt az összes előadáson, hogy átfogó képet kaphass a tőzsdén kereskedett alapok témaköréről!
kovaax
kovaax 2021. 05. 03. 08:46
#85
Nemhogy az etf-ek tartalmát nem ismerik sokszor, de a leghíresebb indexekről se mindig biztos, hogy azt hiszik az emberek, amik valójában:
https://alapblog.hu/az-sp-500-cegek-hanyatlasa-es-felemelkedese/
kovaax
kovaax 2021. 04. 22. 16:39
#84
kovaax
kovaax 2021. 04. 19. 08:46
Előzmény: #82  kovaax
#83
Az UBS SRI-ket nem ismeri ez a honlap, úgyhogy azt nem tudom megnézni. Amúgy ezt a portfoliót eléggé lehúzza az Eu, lehet emelni kéne az S&P 500-on, vagy csak azt venni. Franc tudja. A múltbéli teljesítmény ugye nem mond semmit a jövőről...
kovaax
kovaax 2021. 04. 19. 08:34
Előzmény: #81  kovaax
#82
kovaax
kovaax 2021. 04. 19. 08:00
Előzmény: #80  Seismic
#81
Elég sokat gondolkoztam én is, hogy kell-e nekem NYESZ. A 20% adójóváírás pár év alatt 1% alá esik teljes tőkére vetítve, és a pénzem benne van egy kötött konstrukcióban, amit bármikor beszánthat az állam, mint a magánnyugdíjpénztárakat anno. Egyelőre a szabadság mellett döntöttem, de megnézem majd, hogy mit hoz ez a portfólió az enyémhez képest, mert lehet többet (én szélesebb indexekbe fektetek, MSCI World és FTSE All-World, amik kevésbé volatilisek, de kevesebbet is hoznak, mint az S&P 500 pl.).

Topik gazda

negyes
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek