Szeretnék tanácsot kérni az ügyben, hogy hol, melyik cégnél érdemes ETF kereske- désbe - pontosabban idő- és rutinhiányból kifolyólag - inkább befektetésbe belevágni.
Kedves Verona! Szerintem a befetketési alapba fektető sem lesz tulajdonosa a részvényeknek. Az viszont biztos, hogy ETF-ek után fizetnek osztalékot, én is kaptam már részvény ETF után osztalékot, ezeket az ETF-eket hívják distributing ETF-eknek. Ha van köztünk valaki, aki érti hogy egy ETF hogyan mehet csődbe, az írjon róla valamit, mert ez új nekem.Talán azzal van összefüggésben, hogy passzív vagy aktív ETF? Az aktívan kezelt ETF-ek tudnak csődbe menni?
Van egy befektetési alap ami részvényekbe fektet, ezt az alapot veszik meg a befektetők így nekik jár az osztalék és a befektetési védelem is 100000 /euró ig. Az ETF csak leköveti azt az alapot amelyik részvényekbe fektet. Az ETF-be fektetőknek ténylegesen nem kerül birtokukba a részvény, nem jár osztalék sem, ETF-et nem biztosít a befektetési védelmi alap így csőd esetén gyakorlatilag teljes bukás az ETF-be fektetőnek.
Kedves befektető társaim! A segítségetek kérem. Olyan helyzetbe kerültem, hogy csődbe ment az ETF, amibe fektettem, és az összes bent lévő pénzt elvesztettem. Nem gondoltam volna, hogy befektetési alapoknál van olyan kockázat, hogy csődbe mehet. Nemrégiben néztem egy ETF-ekről szóló videót, amiben szó volt arról, hogy sok ETF "megszűnik". Még akkor sem gondoltam azt, hogy a "megszűnés" csődöt jelent. A most csődbe ment ETF egy részvény ETF volt. Az ETF részvényeket vásárol, csődbe akkor mehetne az ETF, ha a vásárolt részvényeket kibocsátó vállalatok csődbe mennek. De a vállalatok nem mentek csődbe, ezért nem értem hogyan mehet csődbe egy ETF. Ha valaki tudna magyarázatot adni arra, hogyan mehet csődbe egy ETF, azt megköszönném.
Május
és június között háromrészes webinárium-sorozattal jelentkezik a Random
Capital, középpontban az ETF befektetésekkel. A sorozat célja, hogy a
téma iránt érdeklődő ügyfeleinknek átfogó tudást nyújtson az ETF
befektetésekről és azok aktív kereskedésének jellemzőiről. Három héten
át tartó webinárium-sorozatunkban egészen az alapoktól kezdve kaphatsz
bepillantást az ETF-ek világába, a sorozat végére pedig olyan magasabb
kockázatú alapokkal és kereskedési startégiákkal ismerkedhetsz meg,
melyek nem hiányozhatnak egy ETF-ekkel kereskedő daytrader eszköztárából
sem.
Milyen témákkal készülünk?
Bevezető az ETF-ek világába
2021.05.19. – 17:30
Inverz ETF-ek, tőkeáttételes ETF-ek és egyéb fenevadak
2021.05.26. – 17:30
ETF PhD: Volatilitás, árupiaci ETF-ek sajátosságai és mintaportfóliók
2021.06.02. – 17:30
Érdekel az ETF befektetési
forma? Akkor ne hagyd ki a jövő szerdán induló webinárium-sorozatunkat!
A regisztrációhoz kattints a lenti gombra és iratkozz fel bármely saját
tudássszintednek megfelelő webinárium alkalomra, vagy vegyél részt az
összes előadáson, hogy átfogó képet kaphass a tőzsdén kereskedett alapok
témaköréről!
Az UBS SRI-ket nem ismeri ez a honlap, úgyhogy azt nem tudom megnézni. Amúgy ezt a portfoliót eléggé lehúzza az Eu, lehet emelni kéne az S&P 500-on, vagy csak azt venni. Franc tudja. A múltbéli teljesítmény ugye nem mond semmit a jövőről...
Elég sokat gondolkoztam én is, hogy kell-e nekem NYESZ. A 20% adójóváírás pár év alatt 1% alá esik teljes tőkére vetítve, és a pénzem benne van egy kötött konstrukcióban, amit bármikor beszánthat az állam, mint a magánnyugdíjpénztárakat anno. Egyelőre a szabadság mellett döntöttem, de megnézem majd, hogy mit hoz ez a portfólió az enyémhez képest, mert lehet többet (én szélesebb indexekbe fektetek, MSCI World és FTSE All-World, amik kevésbé volatilisek, de kevesebbet is hoznak, mint az S&P 500 pl.).
ETF kereskedés
Szeretnék tanácsot kérni az ügyben, hogy hol, melyik cégnél érdemes ETF kereske- désbe - pontosabban idő- és rutinhiányból kifolyólag - inkább befektetésbe belevágni.
A segítséget előre is köszönöm!