birkanyiiroo
4
3
4
2012. március 29. | 08:12

DAX  

Minden ami DAX.

Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.

Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 17:44
előzmény: #218761  joe001
Ha neked ez folyamatos végigshortolás, akkor nyilván igazad van.
Mint ahogy az is "végiglongolta az esést" 2008-ban, aki otp-t vett 3k-n és nem dobta el 1200-on, pedig "rossz irányba ment". :)
Igaz, több éves pozinak készült mindkettő, nem daytrade-nek, de elismerem, hasonlít egymásra a kettő, könnyű összekeverni. 

Látom, bonyolult dolgok ezek. Majdnem annyira, mint a százalékszámítás. 

:))))
ma, 17:42
előzmény: #218762  joe001
ki vagy te a konkurensem ,
vagy az egyik újabb nickem,
minden bizonytalan a rosseb tudja,
de az én kedvencem, mesterem is a gopa,
olyan nekem mint egy üde virág,
olvasom és szebb a világ,
mindig vidám mosolyt csal az orcámra
mikor zseniális gondolatait írkálja   
ma, 17:37
előzmény: #218763  goapsy1
"nem higítottam semmit."

"2305-ön dobok egy hetedik sp shortot is." (gopa, 2017. febr. 09.) :)

oké, tőlem átlagolásnak is nevezheted, ha azt a szót jobban kedveled.

:))
ma, 17:31
előzmény: #218754  daxlisgyuszi
Na, akkor újra, 223-szor.
1, nem higítottam semmit. Sőt, a mostani napizós, stopos pozikat kivéve eggyel kevesebb shortom van, mint anno.
2, nem volt dowom.
Minden más stimmel. :D
ma, 17:27
előzmény: #218761  joe001
 "  ma, 09:28előzmény: #218687  joe001#218689juro szépen lent kicsit még mennie kéne lefele (sztem csak persze), igazi gbl húzás lenne egy 470 + áfa a kicsik zömének jobban fájna ....arra illene mennie és igy kultúráltan beszopatnák a többséget......végső soron sztem amcsik döntenek majd 16 után DDD)) "
vak kappan is talál szemet és óda a mesteremhez:
írhatsz hosszan szépen ,erről nincs kétségem,  
 egy biztos adózni a tőzsde után idén sem fogsz szépen, 
 de ezt te is tudod, kár a pénzedért ,mert szükség van rá ,mint egy falat,    
 várja a vöröskereszt no meg a máltaiak
ma, 17:24
előzmény: #218752  daxlisgyuszi
reménytelen a mesterem, de kitartó ......folyamatosan végig shortolta a történelem második (eddig) leghosszabb bika piacát..........ahogy a svájci (angol?) tudósok mondják nem hülye csak nincs szerencséje mikor gondolkodik....:(
ma, 17:23
Ezt már elsütötted egyszer, reagáltam is rá, a 2200-as nyitás elkapkodott volt (meg kellett volna várni vele a longforever mesterek aranyköpéseit :))) a többit tartom.
Most már keress újakat. :). Vagy esetleg másold be a te akkori beírt pozijaidat, hogy összehasonlíthassuk. :)))))))))
ma, 17:19
előzmény: #218756  Mikieger85
Teljesen igazuk van,nagy a verseny a lakosság kifosztásában, nem akarnak lemaradni... :-)))
ma, 17:19
előzmény: #218755  Mikieger85
Na ez az, sokan pontosan ezt tették...

ma, 17:13
előzmény: #218742  goapsy1
Ja, hogy te elhiszel mindent, amit leírnak, arról én nem tehetek... :-))))
Természetesen nem lehetett tudni, hogy mikor lépnek, de azt igen, hogy lépnek, mert - ha jól emlékszem - több cikk is szólt arról, hogy  elég komoly veszteséget okoz az árfolyamküszöb fenntartása.
Szóval maradjunk annyiban a spekulatív tőke elég agresszív módon lépett fel s a nagy arcukkal nem számítottak rá, hogy MER lépni a svájci jegybank, annak ellenére, hogy tett utalásokat erre a jegybank... :-))) Hogy  - majdnem mindenki leszarta -, az nem a jegybank kockázata... :-))))
 Hogy ez mitől analóg a te agyament shortjaiddal, azt persze továbbra sem tudom... :-)
ÉS tévedsz: több forexes ismerősöm, sőt, cég is akkoriban szinte minden poziját zárta, pont a várható lépés miatt - ja, hogy 1-2 hétig nem csináltak semmit, kit érdekel??? :-))))) Persze nem voltak sokan, igen minimális a mintám, de gondolom nekik szóltak Svájcból... :-))))

ma, 17:02
előzmény: #218750  goapsy1
Abban a hangulatban énis gondolkoztam rajta, hogy simán frankot veszek. És nagy biznisz lett volna, 1-2 hét alatt...
ma, 16:59
https://i.imgur.com/japphja.png

re: "mestertréder"

:)))
ma, 16:58
Köszönjük, ez is mutatja, hogy a legjobbakkal nem könnyű felvenni a versenyt... :-))))
ma, 16:55
előzmény: #218738  joe001
akkor közkívánatra ismét: Shortosok kérték, mi teljesítjük! :)) 

"Embere válogatja. Én akkor aggódnék, ha a longjaitokban ülnék." (gopa, 2017. január 05.) 

"Ez inkább egyfajta fogadás részemről, ahol a shortok a tétek arra, hogy a tőzsde a nem túl távoli (értsd: max 1-2 év) jövőben lesz jelentősen lejjebb is, mint ahol most van." (gopa, 2017. jan. 07.)

"Befektetni azért fektetsz be, h nyereségre tegyél szert. Olcsóbban vegyél, mint ahogy adsz. 
Hogy ez időrendben milyen sorrend szerint történik, sztem tökmindegy." (gopa, 2017. jan. 07.)

"Így van. Azt is írtam, h sp-re még bőven 2500 fölötti értékre is adott a fedezet." (gopa, 2017. jan. 07.)

"Nem, sp-t nem nyitok többet. Elég abból 5 :)" (gopa, 2017. jan. 10.)

"Ha enyém lenne Soros lóvéja, minden pont emelkedésben nyitnék egy shortot." (gopa, 2017. jan. 10.)

"Tervbe is van véve, h elkezdek majd opciózni, csak most még nincs rá fölös tőkém." (gopa, 2017. jan. 11.)

"Épp ezért nem értem Sorost, mi a francnak realizált épp most. A türelem a tőzsdén is kifizetődő." (gopa, 2017. jan. 14.)

"Egy 2600-on nyitott short nyilván jobb, mint egy 2200-as - csak ennek feltétele is van, márpedig az, h sp elmenjen oda bármiféle esés előtt, ami korántsem biztos." (gopa, 2017. jan. 15.)

"sztem a mostani pozijaiddal jól fogsz keresni, de az azért nem tuti, h ma." (gopa asap-nak, 2017. jan. 17.)

"Az sp shortokat meg gyakorlatilag bármeddig tartom." (gopa, 2017. jan. 25.)

"Frász törje ki, hogy pont most nincs meló az Amazonnál. Mibe, hogy pont akkor lesz, mikor kidurran majd a lufi, aztán épp nem leszek gépnél." (gopa, 2017. jan. 25.)

"A mostani shortjaim akkor is meglesznek, ha bankot kell rabolnom a marginért 3000-es sp-nél :DD " (gopa, 2017. jan. 25.)

"Ezt tényleg megtanultam, az emberi hülyeséget nem lehet eléggé alulbecsülni:))" (gopa, 2017. jan. 25.)

A tőzsdén nem gyorsan kell meggazdagodni, hanem nagyon:)  A legjobb pozinak is idő kell, mire beérik. Ha van elég marginod, 2235-ös shorttal nem lesz gond. (gopa kimpának, 2017. jan. 25.) :))

"Felőlem, én ráérek:)" (gopa, 2017. jan. 25.)

"Hát ha ezek után se lesz legkésőbb február elején valami kis korrekció, az valóban világcsúcs lesz." (gopa, 2017. jan. 25.)

"Én nyugodtan alszom éjjel, és nyugodtan hagyom itt a gépet, ha valami dolgom van. A 2300-as söpö longosok meg hegyezgethetik a zabszemet a seggükben, és imádkozhatnak, hogy ne a következő másodpercben durranjon a képükbe az agyonnyomott vix. " (gopa, 2017. jan. 26.)

"Shortot nyitni hosszú távra pedig akkor kell, mikor mindenki vesz, mint az őrült, 10-es vix mellett." (gopa, 2017. jan. 26.)

Attól, h vki gazdag, még nem kell h hüje is legyen :) ha megkapsz vmit olcsón is, kár drágán megvenni. (gopa, 2017. jan. 26.)

Shortolom ott is, shortolom mindenhol (gopa, 2017. febr. 08.)

"2305-ön dobok egy hetedik sp shortot is." (gopa, 2017. febr. 09.)

"Nagyon a vége felé járhatunk már ennek az őrületnek." (2017. febr. 12.)

"Legyen igazad, mondjuk én ráérek, de tényleg rohadt idegesítő már ez a konzumőrület." (gopa, 2017. febr. 13.)

...
...

:))

http://imagizer.imageshack.us/v2/335x491q90/924/27OzcT.png

))
ma, 16:51
előzmény: #218750  goapsy1
Indithatjátok a söpö shortokat
ma, 16:02
előzmény: #218745  Mikieger85
A konkrét sztorira már nem emlékszem, csak arra, hogy nagyon megtáltosodott az asszonyka :DDD
ma, 15:58
előzmény: #218747  joe001
Mivel minden tőzsdézős fillérem poziban van már, nehéz lenne "nem kereskedni". Mondjuk nem zárok, ez igaz.
ma, 15:55
előzmény: #218747  joe001
ebben spec van valami...
ma, 15:53
előzmény: #218746  Mikieger85
csapkodó irány nélküli nehezen kereskedhető piac .....egy viszonylag nevevesebb tréder irta , hogy ilyenkor minden kihagyott tréd pénzt termel mert nem vesztesz....:)
ma, 15:45
előzmény: #218745  Mikieger85
Ez a szerencsétlen daxli megint lentmaradt, tényleg abba kéne hagynom a daxozást. Amit az amcsi papírok megtermelnek, ez a sz@r mind elviszi.
ma, 15:44
előzmény: #218744  goapsy1
Korántsem shortokat nyitott, hanem szimplán frankra váltott egy adag pénzt a számláján (persze ezek nem magyar közmunkásbérből élnek, nem 2 fillérről volt szó). Azért akkoriban erősen rezgett a léc, már hónapok óta rá volt tapadva az 1.200-s értékre az árfolyam és folyamatosan cikkeztek róla, mennyire elszállt az SNB devizatartaléka és hogy mennyire tarthatatlan ez a gát.
.
Ettől függetlenül persze kaphatott fülest az asszonyság, ki is rúgták az uracskáját tüstént.
ma, 15:14
előzmény: #218743  Mikieger85
Nyilván, egy ilyen esemény addig titok, míg senki nem tudja (bár csúnya pletykák azt rebesgetik, hogy a svájci jegybankelnök feleségének tréderi képességei nagyot fejlődtek abban a pár napban, és masszív nyerőben jött ki a -mit ad isten, épp a buli előtt nyitott- eurchf shortokból:)))
Ettől persze az, hogy "tudható volt", nyilván hülyeség, hogy lett volna az. Nem véletlenül nem jósolhatók előre a black swan-ok.

De az egész csak a kockázatkezelés kapcsán jött elő, ami amúgy fontos téma, csak nem mindenható. Megtapsolom, aki lekezeli azt a kockázatot, hogy egy álmos csütörtök délután egyszer csak a világ két legfontosabb pénzének átváltási arányában keletkezik egy 30-40%-os gap. :))))
ma, 14:57
előzmény: #218742  goapsy1
Nyilván ha a svájciak bárkinek elkottyintják, beindul a gőzmalom és ők buknak rajta. Lagarde, akárki - senkiben sem lehet bízni a pénzügyi világban, ha valaki, akkor ezt ők tudják.
ma, 14:42
előzmény: #218739  bubodoktor
"csak éppen a long oldalon, akkor arról mindjárt kiderül, hogy egy idióta..."

Szó nem volt erről. Épp ellenkezőleg. Nálatok volt automatikusan hülye mindenki, aki kb bárhol shortot mert nyitni. Ettől zeng a topik kb másfél éve. Mert ugye ahogy okosan megmondtad, shortot akkor kell nyitni, mikor szólnak a szakértők, hogy lassulás várható. :))))))))
Meg ugye nálad a hozamszintek miatt se aggódott senki - 2 nappal egy hozamemelkedés kiváltotta 250 pontos sp-esés előtt. :))

"ki az a hülye, aki longol, amikor bármikor beeshet?"

Szó nem volt erről. Nyilván a trendkövető kereskedő long trendben longol. Csak az én pozim nem erről szólt, hanem arról, hogy megfelelő margin birtokában egy általam jónak gondolt helyen shortot nyitok, és kivárom, míg nyerő lesz. Még egyszer: megfelelő marginnal, több évre szánt pozi.Na, ez volt az, ami minden öröklonger mestertrédernek meghaladta a felfogóképességét, aztán jönnek még most is az olyan okos kérdések, hogy "miért nem sikerült zárnod lassú emelkedésben a szar pozikat" - azért, öreg, amiért a 3k-n vett otp-imet sem zártam 2k-n 2008-ban. Mert tudtam, h van rá fedezet (ill nem hiányzik az a pénz) és h előbb-utóbb nyerőben jövök ki belőle.Csak ezt valamiért baromi nehéz felfognotok, hogy nem daytrade-re szánt pozi volt, hogy ki akarjak lépni belőle, ha épp rossz irányba megy.

"már korábban is tudható volt, hogy lépni fognak"

Persze, persze, tudható volt. :))) Ezért mentek csődbe komplett brokicégek tokkal-vonóval, ezért sokkolta a sztori a teljes világot úgy, h még az imf vezetője is meglepődött (Még az IMF előtt is titkolóztak a svájciak2015.01.15 20:50Az IMF első számú vezetője, Christine Lagarde sem tudott a svájci jegybank mai lépéséről, és "egy kicsit meglepőnek" nevezte, hogy a 3 éve fenntartott árfolyamküszöb eltörlése kapcsán nem léptek kapcsolatba vele - írja a CNBC) és ezért vakargatja jópár kereskedő azóta is a masszív mínuszba ment számlája üszkös romjait. 

De neked nyilván tudható volt - persze utólag.
Esetleg onnan, hogy beszéltek előtte a szakértők a tévében? :))))) 

Az én sp shortom tökéletesen végiggondolt döntés volt, arról, hogy a különböző időtávokra nyitott pozik eltérő jellemzőit nem vagy képes felfogni, nem én tehetek.
Az időzítés az valóban el lett rontva, az tény, legközelebb ilyen szituációban megvárom, hogy "újra szexi" legyen a tőzsde, és te, meg a többi mestertréder elkezdjetek örök longról, meg 3800-as sp-kről beszélni. :D
ma, 14:18
Gőzöm nincs, mennyiből áll meghamisítani, mert nem érdekel a téma. De nekem, aki nem vagyok profi a témában, két perc lenne kb. Szóval bocs, de nekem az ilyen utólag feltöltött, zéró buktás pozit tartalmazó screenek olyanok, hogy vagy úgy volt, vagy sem. Eleve milliószor egyszerűbb egy számot bepötyögni reálban, mint képeket mentegetni-töltögetni utólag. Képről az se feltétlen derül ki, mit kockáztatott, milyen időtávra, mekkora pozimérettel szánta, stb. Ott van pl egy 10 pontban kivágott nyerő dax-trade, az 3 pontos stopnál dax-skalpra überf@sza, több napos pozinál, 100-200 pontos kockázatnál meg kb nullában zárt trade.

"egy lúzer vagy és vidám szint folt a topikban ,de a te pénzed a te dolgod ...asapot meg ne keverd bele sztem ő azért nagyon messze értelmesebb nálad"

Most egy világ omlott össze bennem, hisz véleményed rendkívül fontos számomra. :(

(Az "értelem"-témakörben írt hozzászólásaid pedig különösen. :)))))) 
ma, 13:29
Ott a pont... :-)))
ma, 13:28
előzmény: #218730  goapsy1
1.
Hát igen, na ez az, amit TE kirakatba téve gyakorolsz...
Jó látni, hogy ha más csinálja (bocsánat, feltételezed, ami nem ugyanaz) csak éppen a long oldalon, akkor arról mindjárt kiderül, hogy egy idióta... :-)))))
2. Kiváló gondolatmenet, ki az a hülye, aki longol, amikor bármikor beeshet? Ja, hogy a totálisan elhibázott, végig nem gondolt stratégiádat követve a lassú emelkedésben sem sikerült zárnod a szar pozikat, ahol elvileg működhetne a stop, az nem lényeges... :-))))  Gratula!
A svájci példád meg tipikusan olyan, ami semmit nem igazol: már korábban is tudható volt, hogy lépni fognak, aki meg ezzel nem törődve is fogadott, hát lelke rajta, legalább olyan végiggondolt döntés volt, mint a te SP shortod... :-))))

ma, 13:14
előzmény: #218736  goapsy1
mt4ről hozol hamis fotót és berakod 10-20 perc után....egy nyilt fórumra meghamisitasz 1-2 gyagyás kedvéért hááát merész gondolat, úgy hogy nem akarsz eladni semmit rábeszélni senkit semmire (ha igen az más akkor nagy érdeked átbacni a népet) és ráadásul nem minden nap hanem havi 1-2x....téged nem szakértelek a véleményem szilárd pár éve shortolsz folyamatosan először a daxot majd elfogyott a lé és a söpöt.... egy lúzer vagy és vidám szint folt a topikban ,de a te pénzed a te dolgod ...asapot meg ne keverd bele sztem ő azért nagyon messze értelmesebb nálad 
ma, 13:05
előzmény: #218732  Mikieger85
Nem is rád gondoltam, te korrektül beirkálod a tieid.
Nem elvárás persze, csak ha valaki rendszeresen szakérti más poziját, néha mutasson már valamit a sajátjából is:) elég lenne a nagyobbakat, nekem is van egy csomó gyors pozim, amit mire beírhatnék, már lezártam (nagy mozgásnál meg ugye kereskedek, nem írogatok.:)

Ja, ilyen pozim nekem is volt, pláne most, h már 3 cégnél van számlám :))))))
De muszáj, mert mindenhol más, ami jó és használható.
ma, 13:02
előzmény: #218733  joe001
Előre beírt pozira gondoltam:)
Nem kell nagy faxni, nyitás, ha van, stop, meg célár.

Persze nem elvárás, csak ha már valakik rendszeresen szakértik asap, az én, vagy a többiek short pozijait, ugyan villantsanak már meg valamit ők is a sajátjukból ;)
Előre persze, utólag én is bármiről hozok fotót, nem vagyok egy fotoshop májsztró, de még én is simán kivagdalok bármit egy egyszerű paintben is, nemhogy az, aki velem ellentétben ért is hozzá. :)
ma, 12:56
előzmény: #218734  Dehogynincs
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
ma, 12:52
előzmény: #218730  goapsy1
"Dehogynincs, ezt a dumát, amit tolsz, kismilliószor olvastam már itt mástól is."
Már egy ideje nem piszkálom a daxot és azóta nem tolok itt semmiféle dumát.
Dehogynincs.
ma, 12:47
előzmény: #218727  goapsy1
hűűűű hosszúak mint a lenin összes meggyőztél mindenben....nézd meg jobban pár pozim idén felraktam....:)
ma, 12:30
előzmény: #218731  goapsy1
Ez jogos, engem nem érdekelnek a mások pozijai, épp elég ha a sajátjaimat fejben tartom. Tavaly volt, hogy nagy izgulva néztem egy árfolyamgörbét, majd összecsináltam magam, amikor "mínuszba ment" - aztán a számlára ránézve kiderült, hogy 2 hónapja zártam:D
ma, 12:19
előzmény: #218728  Tre-der
Speciel itt nem rád gondoltam, hanem azon rosszmájú kollégákra, akik mindig nagyon okosak a más poziját illetően, csak épp tőlük pozit még nem olvasott/látott/hallott soha senki :))))))
ma, 12:17
előzmény: #218724  joe001
"csak én, nincs ti ....:)"

Dehogynincs, ezt a dumát, amit tolsz, kismilliószor olvastam már itt mástól is. :)

"aki 2870nél nyitott és tartotta 2530 körül is megérdemli, hogy semmire se legyen bűszke , mert a kockázatkezelésről nem nagyon hallott". 

1, ha valaki 2870-en 3800-as sp-t vár, az miért ne tarthatná 2530-on? Ennyi simán belefér még tán stopnak is:)
2, ez a " kockázatkezelés" szöveg mindig tetszett, csak pl a 0 maradványértékű long certiben hogy is néz ki konkrétan ez, mikor másnap kinyitott 800 ponttal lejjebb a dax?
Odaszólsz a szolgáltatónak, hogy "bocs, ne 0 legyen már a maradványérték, mert én 1300-on kezeltem a kockázatot?" :DDD
És akkor egy svájci jegybanki árfolyamgátas atombombára már ki se térek, sok sikert ott a kockázatkezeléshez (tőkeáttét nélkül is) 30-40%-kal odébb. :)))))))))

"Erről napestig el lehet vitatkozni csak nincs értelme"

Látod, erről van szó. Leírtam a shortok nyitásakor is, és azóta is kb naponta, hogy minimum 1-2 évre szánt pozikról van szó. Leszarom, napi szinten merre kacsázik épp az árfolyam.
Ehhez képest az összes nagyokos minden fél pont emelkedés után naponta azon derült, hogy húú, megint 5 pippel nagyobb a buktám - egy le se zárt, margittal bőven ellátott pozin.
Most akkó' mivan?

Vannak daytrade pozijaim, abban van long, short vegyesen, csak éppenséggel azokat zárom is rövid időn belül. 
ma, 12:07
Èn beìrom: 2726 átlagròl elèg sok sp shortom van
ma, 12:07
Èn beìrom: 2726 átlagròl elèg sok sp shortom van
ma, 12:03
előzmény: #218720  joe001
Ööö... Stoppolt pozikról nem hallottál még? Ennek pontosan melyik része is volt higítás? :)
Meg ahogy elnézem, újranyitott pozikról se hallottál még :)) Próbáld ki, szerintem neked sem tilos. Bevallom őszintén, én mostanság is shortolgattam, pl mikor a dow esegetett cirka 1000 pontot pár perc alatt 2 hete... Tudom, longolni kellett volna, hisz' óccsó, meg 3800, meg lúzerekjátéka, mea culpa :))) 

A 2100-at meg leírtam pont neked 2 napja, meg ma is leírtam már másvalakinek, olvasni is ott tanultál, ahol százalékot számolni? :))))))))
Még egyszer, csak ezúttal fogd már fel, please, unom már leirkálni ezredszerre: 2200-as shortjaim vannak.
Igen, volt shortom 2100 fölöttről is. Csak éppenséggel azokat bezártam szűk 100 pont nyerőben Trump megválasztásának reggelén, sp -5%-on, mikor te épp a másik oldaladra fordultál az ágyban. 

Semmi gond, a szándékot azért értékelem, hogy figyelemmel kíséred a munkásságom :))
Tenném ezt én is veletek, csak valami rejtélyes okból kifolyólag akárhogy keresgélem, sehol nem találom a beírt pozijaitokat :)))) Így sajnos kénytelen vagyok olyan mezei logikából kiindulni, hogy valószínűleg azok, akik 2870-en épp 3800-as sp-kről, meg 1 millás dow-okról áradoznak, ők nem annyira a shortjaikat bővítgetik akkor ott éppen. :DD
ma, 12:00
előzmény: #218725  Tre-der
Shortolni most kell
ma, 11:59
előzmény: #218724  joe001
ÌGY VAN
ma, 11:56
előzmény: #218722  goapsy1
csak én, nincs ti ....:) 
aki 2870nél nyitott és tartotta 2530 körül is megérdemli, hogy semmire se legyen bűszke , mert a kockázatkezelésről nem nagyon hallott (kivéve ha valami nagy fiú, mert az más szint) .....és azon bukhat minden....mivel nem tudjuk mi lesz csak némi szir sz@rokból valószínűsítünk.....lehet új csúcs , lehet eljön a te időd és nagy leves lesz ......egy biztos a töretlen emellkedés megtört , ami akár lehet egy korrekció vagy  hetesen havin az ár elkezd tetőt építeni és jön majd  egy fejes...erről napestig el lehet vitatkozni csak nincs értelme , egy biztos az uccsó 2 évben olyan brutál long trend volt amcsiba , hogy öngyilok volt shortolni , mert meg lehetett bacni az összes indit mutatott az bármit is 
ma, 11:51
előzmény: #218722  goapsy1
2400 körūl ùtjukra kell engedni szèpen őket.Kicsi vesztesèggel...2 hèten belűl lesz rá lehetősèg.Aztán utána venni,majd 3-4ezer derekán adni mint állat.
ma, 11:44
előzmény: #218715  joe001
Igazán köszönöm, mindennél fontosabb nekem, hogy Ti büszkék legyetek rám! :)

Arról, hogy a 2200-as shortok mennyire voltak nyerő trédek, majd beszámolok, ha zártam őket. Gyaníthatóan nyerőbbek lesznek, mint a 2870-en 3800-as célárral nyitott longok. :)))
ma, 11:44
https://de.investing.com/indices/germany-30
12.377,50 -92,99    -0,75%
ma, 11:41
előzmény: #218711  goapsy1
aztatat most akkor butaság hígítgatni ??? 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171128v00m509a.jpeg
(2100 short , 2200 short , 2300 short 350 stoppal, 2820 short 2865 stoppal párat biztos kihagytam .... ki is irkálta ezt be azzal a felkiálltással , hogy tartja a lenti shortjait és higit ki lehetett az a lúzer , akivel a tetőn végzett a stop...DD)))
http://bit.ly/2ogLmXY
https://www.youtube.com/watch?v=V9jBhNW6XuI
ma, 11:31
földet rá ez előbb utóbb "beszakad"
ma, 11:18
előzmény: #218714  Tre-der
Látod Gyusz?
ma, 11:16
előzmény: #218704  daxlisgyuszi
  "nyikorog a kosár"
ma, 11:06
előzmény: #218710  goapsy1
kétségtelen tény , az utolsó mondat lényegéről gyakorlatban is betudsz számolni 2 éve már , ....így maximálisan hiteles vagy....én büszke vagyok rád...:)
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180222v00nk4wr1.jpeg
ma, 10:58
előzmény: #218708  daxlisgyuszi
200 forintos az
ma, 10:57
előzmény: #218711  goapsy1
Jaja.Jòl beszèlsz te
ma, 10:55
előzmény: #218708  daxlisgyuszi
Ott csak forint van,kopejka nincs Gyusz
ma, 10:51
előzmény: #218705  Tre-der
Igen, jópár visszahúzást várok én is, mielőtt rendesen leverik.
Alkalmat kell adni Mestertréder Bélának, hogy rendesen bevásároljon az ath alatt 2%-kal már "rendkívül olcsó" papírokból - és természetesen legyen ideje higítani is ath alatt 3%-kal. :))
Erre ugye egy azonnali leverés esetén nem lenne lehetősége. 
Márpedig akkor kitől vennék át a nagyok a medvepiac alján a papírokat? :)))
ma, 10:46
előzmény: #218706  totem_is_back
Kész, te itt halott vagy, elvágtad magad örökre :)))))))

Ki kéne írni a topik címébe, hogy aki itt be akar vágódni a mestereknél, az szigorúan azzal kezdje, hogy neki még 2860-ról is vannak longjai, mert töretlenül várja a 3800-as sp-t. :)))
(Ha még hozzácsapod, hogy "amerika shortolása a lúzerek játéka, akkor tuti jól indítasz ;) :D
ma, 10:45
előzmény: #218706  totem_is_back
ez a beszéd! nem bacik ki holmi söpö a tökös magyar spekivel! :)))))
ma, 10:42
előzmény: #218705  Tre-der
A sok tíz-húszezres mellett ott a viaszkosvászon nyárikonyha-abroszon az nem 1 kopejka véletlenül??

:))))
ma, 10:42
előzmény: #218702  daxlisgyuszi
Változatlanul 2200 körül kezdtem építeni :)
2100 fölött is építettem, csak azt a tábornokod megválasztásának napján szűk 100 pont nyerőben zártam is. :)  Ti akkor még aludtatok, épp 3800-as sp-ről álmodhattatok :D
Amúgy igaz, annyira szar hely az a 2200, hogy rögtön az első kis korrekció már félig lement odáig (2860-2530-2200) - mi lesz itt, majd komolyabb gebaszban? :)) 

Még szerencse, hogy amerika shortolása a lúzerek játéka!! :)))))

"100 év múlva meg?... (úgy 100k söpö táján) esetleg lehet egy 50% “visszateszt“ 50k-ra...:)) a nyugdíjas unokáid akkor nagyot kaszálnak végre a 2100-es söpönél nyitogatott trump-shortjaiddal... feltéve ha a swapot minden héten rendesen megspórolgatták közben is, (ahogy tanítottad nekik).

*/*  szigorúan "optimizmus" jeligére! :)))))
ma, 10:41
előzmény: #218702  daxlisgyuszi
Nyugi, nekem van 1900-ről is... sőt ha valósan nézem 1600-ról is...  kiülöm.. :)) ....az idő nekem dolgozik.. :)
ma, 10:35
előzmény: #218700  goapsy1
Igen,2800 feletti sp tartományban sok optimista szereplő volt.Viszont nem elèg...Ennek a konjukturànak mèg nincs vège.Egyenlőre az elmùlt 23-24 hònap korrekciòját látjuk,ami az sp szemszögèből 2400 környèkèn lesz.Utàna lesznek mèg bőven ùj csùcsok! Aztán a kamatemelèsek is beèrnek(Ekb rèszèről is) ès jön a nagy zuhe!!
ma, 10:30
előzmény: #218701  haller-agi
ez oké mama, de mán 1 hete “mindig, meg-megállva“ ?? :))))
ma, 10:27
Valòban,ITT ùj vagyok...
ma, 10:26
Mi se láttunk itt annyi pesszimistát, mint 2100 körüli sp-nél... (tudod, ahol a “befektetési“ shortpiramisodat építeni kezdted). :)))
ma, 10:22
 gyűn a baj---szóltam
ma, 10:20
előzmény: #218696  Tre-der
"Játèk eladni a teteje körūl,hagyni egykis margint ès okosan zárni majd amikor mindenki már a világvègèt látja."

Te új lehetsz itt, errefelé ez épp fordítva szokás :))))

Soha annyi optimista embert nem láttam itt, mint január második felében, 2800 fölötti sp-nél :))
ma, 10:10
előzmény: #218695  Mikieger85
szép leves szagú.... de amcsig piszkálja a rosseb.....
ma, 10:06
Maradj velünk Darth Tre-der... jókat fogunk együtt szórakozni, ennyit ígérhetek.

:)))
ma, 10:03
Egyszerűen ès nyugodtan!
ma, 10:01
előzmény: #218694  Tre-der
Meg zuhanò piacnál felejtsetek el minden dupla alj,fūlescsèsze,vállfejváll,egyèb buta formáciòkat.Pontos szögmèrős,derèkszöges,vonalzós csárt számìtásokat mert csak összezavarnak bennetek.Keveset vagy semmit fogtok keresni.Játèk eladni a teteje körūl,hagyni egykis margint ès okosan zárni majd amikor mindenki már a világvègèt látja.
ma, 09:58
előzmény: #218691  joe001
Most megdobták, kicsit későn ébredtek a fritzek ma.
ma, 09:55
előzmény: #218692  goapsy1
Sokat hablatyolnak ám feleslegesen.Emelkedő piacot tudnak akár támogatni,ápolni..De ha jön a zuhanás,pròbálnak optimista ,nyugtatò dolgokat mondani,azonkìvūl bármit tesznek hatástalan marad, mìg a az utolsò remegó tapasztalatlan kèz,ki nem szòrja a rèszvènyeit.Egy maci piacot mèg Roccsild bárò sem tud megállìtani.
ma, 09:39
előzmény: #218688  Mikieger85
Nem,dehogy..A jegesmedvèmet sètáltattam meg.Most korrekt az időjárás hozzá!
ma, 09:36
előzmény: #218683  bubodoktor
Rendes tőled, hogy megengeded neki :)

Ha meg már az én "szakértőim", ehhez a szakértőhöz mit szólsz? :)
Febr 4-én szakértette az illető, 2 nappal egy 10%-os esés előtt, bánom is már, h nem álltam a " jó" oldalra ;)

"Nem akarok károgó lenni, de nem ez lesz az az esés, ami nullába viszi az eddigi is "nyerő" shortokat... Nem kellene mégis a jó oldalra állnod? :-)))
Azé'  lássuk be,  a várva-várt kataklizma nem fog egyhamar ideérni. Értem én, hogy most mindenki a kamatokon pörög, de, ahogy nemrég egy IMF szakértővel  folytatott beszélgetésből kiderült, nagyon is figyelemmel követik a piaci folyamatokat s sok tekintetben más stratégiát követnek, mint pl. 2008 előtt tették - ennek mibenléte sajnos nem lett kifejtve, de   gyanítom, ha már így kiemelte, nem lesznek tétlenek, ha nagyobb elmozdulás lenne...
Az sem volt szerintem lényegtelen momentum, hogy eléggé marginális kérdésként kezelte a "kamatkérdést", messze nem ez volt a fókuszban, lassulással pedig sehol nem számolnak a közeljövőben... :-))
Persze lehet "előre" is fogadni a magas kamat okozta zuhéra, csak szerintem ez még egy picit korai... :-)) "
ma, 09:35
előzmény: #218690  Mikieger85
ja ja az a furi , hogy nem esik.....
ma, 09:29
előzmény: #218687  joe001
Az esés épp csak elkezdődött és már le is nyugodott a piac. Eddigi ismereteim szerint a short legnagyobb ellensége a nyugalom, mert akkor gyűlik a partvonali pénz és egyszercsak megindul a hosszabb távú trend irányába a piac.
ma, 09:28
előzmény: #218687  joe001
juro szépen lent kicsit még mennie kéne lefele (sztem csak persze), igazi gbl húzás lenne egy 470 + áfa a kicsik zömének jobban fájna ....arra illene mennie és igy kultúráltan beszopatnák a többséget......végső soron sztem amcsik döntenek majd 16 után DDD))
ma, 09:28
előzmény: #218682  Tre-der
Megdurrantották a babettát az udvarról?