Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dniel
dniel szombat, 17:23
Előzmény: #305899  ktamask
#305903
NEm feltétlen vártam egy nap alatt le de viszonylag hamar... Ami kicsit zavar az valoban a gyorsaság és az hogy a sávom alá esett ... viszont hogy mikor mi történik azt érdemes át gondolni... a rotáláson szeretsz lovagolni de sztem nem érted hogy ez hogy történik.. amikor a hangulat vezérli a tözsdét nem számit semmi csak sell és kész ... 
Csütörtökön a Broadcom-ot nyitás elött elpusztitották és a fertözés átterjedt a többi AI, Tech papírra is... Ezen a napon erős rotálás is volt mert pl a DOW a pánik közepette ATH-t ütött az egyenlö sulyozásu S&P-t sem érintette a fertözés... A VIX ezért is volt a nyugalom tengerén mert senki nem érezte indokoltnak hogy a piac essen pár tech papir miatt... 
Szoval volt már egy sztori csütörtökön ami az AI-val kapcsolatos... nem trump, meg nemtomén mi... 
Erre jött a pénteki NFP ami továbbra is erös gazdaságot mutat nem akar össze rogyni hogy kamatot lehessen cskkenteni... Ami pár emberben át irta a narrativát... leginkább azok fejében akik eddig arra alapozva fektettek be hogy majd jönnek a kamat csökkentések és a habzsi dőzsi.... szoval ezeket a sztorikat átárazták... hogy vége van e nem tudom minden esetre a következőkben azonnali forditás szükséges... semilyen trend nem tört de közelk vagyunk hogy nagyobb lépés közökben lehessengondolkodni de erre fogadni ugyan olyna lutrni mint minden nap a piaci tetöt várni... majd a piac irányt mutat nekünk nem az a dolgunk hogy el döntsök minek kel lenni én egyböl átálok a sötét oldalra ha a charton azt látom azon az oldalon van... de a saját fejem után menve nem gondolok semmit mert nem az én véleményem számit... 
Kamat fel, dollár fel, kamat csökkentés egyre kevesbb és távolabb folyamatossan átárazodást generál... ez nem piaci össze omlás csak a piac egy része változtat a hozzá állásán... hisz a gazdaság erös nincs ok össze omlani... ha a gazdaság egyébként erős és a tech le ereszt akkor mehet az átrotálás más szektorokba amik eddig el voltak felejtve... sok alvo vulkán van a tözsdén ami azért stagnál mert nem jut rá elég likviditás nincs a perifériába de ha a reklám papirokat elkezdik feladni akkor vissza térhet a töke ezekbe a szektorokba... és igy az indexek továbbra sem omlanak össze... még egyenlöre szeparált a piac.... vannak mozgolodásk de hogy erös töke rotáciorol lehessen beszélni ahoz kevés de az minden képpen folyamatossan látszik hogy ahogy az emelkedésben ugy az esésben sem szélesedik ki a piac vagyis valamenyi már most is rotálodik át a lemaradokba...
Nesztee
Nesztee szombat, 14:57
Előzmény: #305901  tom122
#305902
Sajnálom! Ezen mindenki átesik. 
Én már nagyon régen magam mögött hagytam a margin call-t. Ha megvan a napi 100-200 pöttyöm, akkor utána, ha nagyon unatkozom és nem bírok magammal, a szokásos pozi méretének 1/4-vel "játszom". A méretezésre nagyon kell figyelni! A margin szintet nem engedem 200% alá+biztonsági stop.(nálam 300 pötty)
Tegnap is így történt. Délelőtt összegyűjtöttem 150 pöttyöt, utána negyedeltem és azzal buktam 200 pöttyöt. Így még mindig plusz lett az egyenleg.
Csak azért írtam le, hátha valakinek hasznos a tapasztalatom, amit az évek során megtanultam. (Egyébként tegnap szépen kielemeztem H1-en, hogy short várható, mégis longoltam, amikor úgy gondoltam, hogy eleget esett.......és nem.)
tom122 szombat, 12:03
#305901
Na,ja ,én is nosztalgiáztam kicsit tegnap,sikerült lefeleznem a számlámat,margitnéni segítségével :)Visszaemlékeztem azokra a régi szép időkre :) Mondjuk  jó pár éve azért nem egy pozival hoztam ezt össze és nem 1 nap alatt.Ehhez persze az kellett, hogy hiába elemeztem ki a short irányt és azt is ,hogy milyen szinttörésből milyen  messze mehet le az árfolyam,egyébként oda is ment,ahova vártam,igaz nem feltétlenül 1 napra gondoltam.Ja és persze, stopom sem volt,hogy üdvözölhessem  margitnénit.Vagyis kellet egy pozició ami ellentétes az ellemzésemmel,stop elhagyása,és hogy nyitás után,ez az Usa nyitásakor volt egyébként aljáról még akkor,amire legközelebb csak este néztem rá,egyébként két szint volt az első meglett egyből az első órában,ide vártam eredetileg,de ha alá megy akkor jött a második szint ahova lemehetne,ez volt a napi záró végül..
Egyébként esni azért tudott ilyen szabadon ha már nincsen TA :)),mert az első körbeölelő napos gyertya kombináció ott volt a csúcson,most érdekesség képpen egy hetes körbeölelője van,ettől még ezervalahány pontot is vissza jöhet NQ,meg persze akár eshet is tovább szép komótosan ahogyan a stoppok zárodnak a longosoknál,vagy margitnéni besegít,mert ha jól sejtem nem sok pozició nyitás van,ami felfelé viszi,még ha csak ideiglenessen is.
ktamask szombat, 10:00
Előzmény: #305899  ktamask
#305900

Kereslet kínálat, lassú emelkedésnek kellet volna lennie, ehelyett tolták amíg lehet.
És amikor 1 piros jött, jött a klotild kampó, kőkeményen.
Ilyenkor nincsenek call-ok, ilyenkor nem veszik meg az esést, mint csütörtökön az NQ-t.
Szerintem MI biztosan nem számítottunk ekkora esésre 1 nap alatt, még te sem.
Vagy ha tényleg végigvitted a shortodat.
NQ 29150 körül mondtad,h itt lehet a vége, még lement 28750-ig, "tévedni emberi dolog", még 400-al ponttal odavertek neki.
Én lerolóztam a +16%-omat, ezt őszintén vállalom, mert néha próbálkoztam a longgal, jöttek a -100 pötyik.
Már mínuszban is mentem, de számomra kaszinó, tehát nem érdekel a mai mínusz.
Ez van, 1x bejön, ma nem jött be.
ktamask szombat, 09:58
Előzmény: #305893  dniel
#305899

Röviden összefoglalnám.
Te mutogatod, hogy S&P 7400-ig leeshet le is esett, de kb. egy nap alatt oda vártad? -2,5%? 
Azt írtad, a tech papír szenvedhet esetleg.
"Rotálás" vesznek mást, ami nem tech, tehát akár napokig hetekig is oldalazhatna.
Hát ez a várakozás ez nem jött be, max az S&P 7400, az tényleg bejött.
Nem volt kérdés, jöttek láttak. SELL: NQ -5%, S&P -2,5%, mindent adtak amit értek.
35%-os NQ rally után -5%, átfogtak 10 napot. (NQ)
dexter-atya
dexter-atya szombat, 06:40
#305898
Milliárdok a semmiből - A tech-gigánsok veszélyes játéka    https://www.youtube.com/watch?v=gUaVPsm1L-A
ktamask péntek, 21:48
#305897
29005-29100
29010-29100
Ezt elkaptam
ktamask péntek, 21:23
Előzmény: #305895  tibbi60
#305896
-1450
Csdobos?
Nagyon hallgatsz.
Remélem végig aludtad.
tibbi60
tibbi60 péntek, 21:21
#305895
Nasdaq több mint mínusz 4% esésben
Nesztee
Nesztee péntek, 20:54
Előzmény: #305858  Nesztee
#305894
-200 pöttyben zártam a pozit.😔
dniel
dniel péntek, 20:43
Előzmény: #305892  dniel
#305893
shortolni eddig volt érdemes
dniel
dniel péntek, 20:43
Előzmény: #305891  ktamask
#305892
nálam még csak most ért fordulos célzonába az s&p 500, de fordulat még nincs... sztem ma már nem is kel keresni mert felhalmozás lesz valoszinü ha fordul hétfö kedden...
ktamask péntek, 20:35
Előzmény: #305889  dniel
#305891
Én csak abban bízok hogy zotlan longban maradt nqban.
ktamask péntek, 20:30
#305890
Vix már zöld nálad is?
Nálam szuper zöld
dniel
dniel péntek, 20:10
Előzmény: #305885  ktamask
#305889
https://www.tradingview.com/x/JTckmODj/
Nézd a teslát! Mondtam jo lesz az akkor is ha kiszállok belöle....
dniel
dniel péntek, 19:06
Előzmény: #305887  dniel
#305888
nagyopn egyszerrü fizika az egész... kereslet kinálat egymásnak feszül és amelyik a több az billenti a mérleget...
dniel
dniel péntek, 19:04
Előzmény: #305883  ktamask
#305887
ez nem értelem kérdése... addig tolják a shortot amig van eladó papir és ez addig tolja le az árakat aig a long oldal nem állitja a egyensulyba a kinálatot... 
tibbi60
tibbi60 péntek, 18:50
Előzmény: #305885  ktamask
#305886
Spx résen megint,ez talán elég lesz 
ktamask péntek, 18:46
#305885
Csak egy irány létezik a jo irány.
Ez ma az esés.
ktamask péntek, 18:46
Előzmény: #305879  dniel
#305884
Zotlan te meg a longos dumáiddal elteheted magad a hétvégére.
ktamask péntek, 18:44
Előzmény: #305879  dniel
#305883
Addig tolták a shortosokat amíg volt értelme.
Tegnap még volt értelme, mert közel volt a csúcs, a stoppok.
30150-130-110-rop 30500-600 talan
Most meg 30500-29400.
Mert tele tolták magukat shorttal.
És elkezdtek realizálni.
saját magukat védik az öntéssel.
ktamask péntek, 18:40
Előzmény: #305879  dniel
#305882
Te most shortban vagy?
tibbi60
tibbi60 péntek, 18:30
#305881
Tacot sokkolta az esés,nincs képben a manus
joe001
joe001 péntek, 18:27
Előzmény: #305877  feketemelos
#305880
Megint összezavarja a populációt:...)  https://www.youtube.com/watch?v=QeWAXb1EN4g
dniel
dniel péntek, 18:21
Előzmény: #305876  ktamask
#305879
nem tudom miröl beszélsz ha minden áldott nap lefele vérod egyszer igazad lesz... én egyetlen egyszer jeleztem hog yitt a rövid távu short lehetösége betettem hogy itt a tettö nem vaktában lövöldöztem... ott volt a charton... 
ktamask péntek, 18:18
Előzmény: #305875  dniel
#305878
Szerda ath. Heti max.
Csütörtök Piros.
Péntek Piros.
Pipa
feketemelos
feketemelos péntek, 18:12
Előzmény: #305843  feketemelos
#305877
500 környékén sacc èrdemes a bàtoraknak zàrni   https://www.youtube.com/watch?v=0J-tAoGxM4s
ktamask péntek, 18:09
Előzmény: #305874  dniel
#305876
Ez a vonat már elment.
S&P és nq meg 10 napot ment.
Én mit mondtam? Short.
Most meg -3%.
És esik tovább.
Én meg ezt mondtam, 1* elindul nem lesz visszateszt, nincs is
dniel
dniel péntek, 17:43
Előzmény: #305874  dniel
#305875
az oka egyszerü 5 ször nagyobb likviditás és ha csunyán de érthetöen akarok folgalmazni a "több pénz b.szik"
dniel
dniel péntek, 17:42
Előzmény: #305873  ktamask
#305874
az a baj csak nq-ban agyalsz... mást nem nézel... s&p 500 a kötekező elem abban a képletben ami az irányt eldönti nem a nasdaq... ettöl még lehet trédelni csak ha érteni is akarod hol döl el az irány akkor s&p 500
ktamask péntek, 17:37
Előzmény: #305871  dniel
#305873

29800 shorton agyaltam NQ-ban, de mindig bennem van,h ellenem megy.
-2,6%, lassan leállhatna.
ktamask péntek, 17:36
Előzmény: #305870  dniel
#305872

kivéve ha söpö visszajön.
jó adat  jött.
dniel
dniel péntek, 17:35
Előzmény: #305870  dniel
#305871
Hétvégén lesz video ha akarsz tanulni és nem össze esküvés elméletek alapján tradelni nézd majd meg...
dniel
dniel péntek, 17:33
Előzmény: #305864  ktamask
#305870
koncentrált az esés tegnapi pánik második hulláma, dax zárva zárd be... olaj esik... látod semmi össze függés... nyuggi van.... macro adatok höttek piacok mozdultak de a fö narrativát nem változtatja meg... szoval amig nagy idösikon nincs törés addig csak piaci zajjal van dolgunk... 
https://www.tradingview.com/x/V8hfnfWO/
ktamask péntek, 17:29
Előzmény: #305851  dniel
#305869

szóval tegnap a -1%-ból visszajött 0-ba, mert van likviditás, most -2,5%-nál nem éri meg fordulni? Birka nép.
ktamask péntek, 17:28
Előzmény: #305866  tibbi60
#305868

ktamask péntek, 17:27
#305867

https://www.investing.com/indices/nq-100-chart
29800 körül van egy pici m1-es rés, addig kilőhetne, utána kit érdekel, ha beszakad....
tibbi60
tibbi60 péntek, 17:27
Előzmény: #305865  ktamask
#305866
Spx most rés otason lejjebb 50-nel megint,meg akar ma meglehet 
ktamask péntek, 17:26
#305865

29645-ről jött egy izmos felszúrás 685-ig, azóta nem jött ki új aljra.
"Küzdj és bízva bízzál".
ktamask péntek, 17:25
#305864
dAX dow jones látszólag nem akar tovább esni, NQ küszködik.
ktamask péntek, 17:25
#305863

Nem lehet azt mondani,h nem próbálgatom a longot.
bezzeg tegnap, hülyegyerekek mentek rést tölteni.
MA ? GAP down és -2,5% hulló kések...ugye...tegnap meg long volt...
dniel te miben látod a különbséget? én semmiben.
csak annyiban, hogy néha néha bepróbálkozok a longgal ,de amikor 5x kiüt, megunom.
ktamask péntek, 17:21
#305862
ktamask péntek, 17:16
Előzmény: #305851  dniel
#305861

Ez a vonat, meg hajó, meg Space X is már elment.
1x tesztelte vissza alulról a 4h közepet, és elakadt.
Tom írta, ha megáll 30500-nél, mára 29600 lehet belőle.
Először nem hittem a szememnek, de most már igen.
29680
ktamask péntek, 17:14
Előzmény: #305856  csdobos
#305860

zotlan okostojás hova tűnt? -2,5% NQ-nál longoljon az, akit 2 apáca nevelt.
Botta' se piszkálnám most longra.
Tudod még mit mondott Buffett? "Néha jobb hallgatni, mint marhaságokat p...zni".
ktamask péntek, 17:13
Előzmény: #305856  csdobos
#305859

Szóval szerintem, amit írtál,h NQ-t nem érdekli az olaj.
Vagy eddig nem érdekelte, mert úgy vélték,h nem lesz infláció.
Jó USA foglalkoztatottsági adat, pörgetheti még tovább az inflációt, ami viszont már baj, USA kötvények pattantak is.
Nézd meg a piaci reakciókat +40 -100, és jött a visszaerőlködés
Nesztee
Nesztee péntek, 17:12
#305858
17:10 long
ktamask péntek, 17:11
Előzmény: #305856  csdobos
#305857

-2,2%
lélektani határ.
ritkán, de volt már -3, -4%.
Ebből hétfőre nagyon csúnya nap lehetne.
csdobos péntek, 16:58
Előzmény: #305855  csdobos
#305856
Egyelőre csak megállították..
csdobos péntek, 16:56
Előzmény: #305852  csdobos
#305855
H4 100-as EMA-Yba,meg a napos boliközépben bíztam,hogy fordítanak rajta..
ktamask péntek, 16:55
Előzmény: #305851  dniel
#305854

Hova?
Nem néztem amúgy.
csdobos péntek, 16:54
Előzmény: #305848  ktamask
#305853
Olaj k@rvára nem érdekli nasit,ahogy eddig sem érdekelte..
csdobos péntek, 16:51
Előzmény: #305846  ktamask
#305852
920-nál zartam a longot,0-ban,onnan short 820-ig,most pedig onnan újra long..
Elcsesztem,mert tegnap húztak rajta 400 pontot 16 után..De ma nem tegnap van..
Mindegy,egyelőre küzdök tovább..
dniel
dniel péntek, 16:42
Előzmény: #305848  ktamask
#305851
amugy figyelted japcsik hajnalban hova szurtak vissza nagy forgalommal???
dniel
dniel péntek, 16:35
Előzmény: #305836  ktamask
#305850
a tegnapot ne keverd a mával
dniel
dniel péntek, 16:34
Előzmény: #305848  ktamask
#305849
nem csak ő
ktamask péntek, 16:30
#305848

ha ilyenkor jön egy olaj beszakadás.
akkor csdobos kaszál.
ktamask péntek, 16:23
#305847

amíg nem fogják meg, nem jön emelkedőbb bollinger alá, m1-m5-m15, addig nem longolok.
ktamask péntek, 16:22
Előzmény: #305842  csdobos
#305846

le is fordult.
dax esik tovább.
tom szokta írni,h pénteken napon belül ritkán fordul USA.
ktamask péntek, 16:21
Előzmény: #305842  csdobos
#305845

jó vagy, de most már figyeljél.
Capi77
Capi77 péntek, 16:08
Előzmény: #305842  csdobos
#305844
  Mr. 5K is zárta  ashortot  3 638,00 5000 2026. 06. 05. 13:52:55 itt vette, 4 258,00 5000 2026. 06. 05. 15:58:53 itt adta
feketemelos
feketemelos péntek, 16:07
#305843
680-700 alatt a 480 környèke a köv. megállóhely a nasban
csdobos péntek, 16:03
#305842
780-ról a harmadik long..
tibbi60
tibbi60 péntek, 16:02
Előzmény: #305840  ktamask
#305841
Nasi résen 

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek