Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 02. 23. 10:44
Előzmény: #1374  mereszZenesz
#1380
Szerintem ha elszáll, nem áll meg ennyinél. Nem arról híres a bitcoin, hogy szoidan regálna egy all time highra. Ahogy nézem, ilyen esetekben eddig legalább duplázott, ráadásul hatalmasat bővült a felhasználók száma a legutóbbi ilyen eset óta.
Törölt felhasználó 2017. 02. 23. 10:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#1379
Egyébkén hogyan lehetséges, hogy nyomon tudták követni? Gondolom ez csak bizonyos esetekben lehetséges. Ha az utcán veszi az ember, kétlem, hogy le tudnák követni.
Törölt felhasználó 2017. 02. 23. 10:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#1378
Egyébkén hogyan lehetséges, hogy nyomon tudták követni? Gondolom ez csak bizonyos esetekben lehetséges. Ha az utcán veszi az ember, kétlem, hogy le tudnák követni.
-pny 2017. 02. 23. 10:26
Törölt hozzászólás
#1377
Törölt felhasználó 2017. 02. 23. 10:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#1376
Egyébként olvastam, hogy Trump költségvetési tanácsadója vagy milye nagy Bitcoin rajongó. Ez plusz, hogy csökkenteni akarják a regulákat az ETF elfogadása mellett szól. Illetve az, hogy előbb utóbb meglépik valahol, így inkább ez náluk történjen.

Szeintem is el fog szállni..

Hogy, rosszat is írjak:

link

Ez,nem túl jó hír az árfolyamnak sztem hosszú távon.
-pny 2017. 02. 23. 07:17
Törölt hozzászólás
#1375
mereszZenesz 2017. 02. 23. 02:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#1374
Ez el fog szállni sztm.. 1500 ig várom záros határidőn belül !
-pny 2017. 02. 22. 22:39
Törölt hozzászólás
#1373
zotyó 2017. 02. 22. 22:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#1372
-pny 2017. 02. 22. 12:14
Törölt hozzászólás
#1371
-pny 2017. 02. 22. 12:12
Törölt hozzászólás
#1370
Törölt felhasználó 2017. 02. 22. 12:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#1369
ha barmikor rateszem a bitcoin tozsdes szamlamra akkor ugye van kockazatom mind a bitcoin tozsdes szamlaval kapcsolatban mind a btc-mel ill. a penz ami ott van????

(eppen ezert nem ertem mit erolkodsz a bitcoin tozsdes szamlaval) extra kockazat!!!

broker kockazat ill. btc kockazat!!!

az en bitcoinjaimnak nincs broker kockazata se digitalis kockazat hogy hekkerek ellopjak...

Hogy ertsd, megprobalom a leheto legegyszerubben leirni:

CFD szolgaltatomnal nincs bitcoinom, hanem van 1 mini kontraktus btc long poziciom...( ami 10BTC-nek felel meg)
ami azt jelenti, hogy a CFD szolgaltato elszamolja a veteli ill. a jelenlegi ar kozotti kulonbseget szamomra ill. amikor zarom a poziciot...

CFD szolgaltatonal nincs hekker kockazat, nyilvan van kockazat a szolgaltatoval kapcsolatban mint ahogy brokercegnel a broker kockazat....

Szerintem fuss neki parszor remelem 1 nap megerted...
tudod volt ezen a forumon 1 srac aki 2500-as S&P-rol irogatot....mar majdnem ott vagyunk,de nem hiszem hogy megertette mi a problema az elkepzelesevel, ugyan ez a problema a te elkepzeleseddel...
;)

Tema reszemrol lezarva, kar lenne ezert a topikert...

Sok sikert a bitcoin tozsdes kereskedeshez ill. az etf-hez....a tema reszemrol lezarva...
Törölt felhasználó 2017. 02. 22. 11:59
Előzmény: #1364  upgrayeddAKS
#1368
Nem vagyok kozgazdasz es nem kivanok kozgazdasagi alapfogalmakat kitargyalni ezen a forumon...

akik nem ertik a modern penzugyi rendszer mukodeset azokat kellemetlen meglepetes erheti a jovoben....

eppen ezert fontos a nemesfemek ill. bitcoin...

-pny 2017. 02. 22. 11:59
Törölt hozzászólás
#1367
Törölt felhasználó 2017. 02. 22. 11:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#1366
ha beteszed a penztarcadba a btc-det akkor azzal nem kereskedsz!!!
egyebkent ezt meg mindig nem ertem hogy mire irod...(abban sem vagyok biztos hogy te erted...)

papirpenztarcanal ami privat vaultban van nem tudok biztonsagosabb tarolasi lehhetoseget, ha te tudsz kerlek vilagosits fel!!!
probald meg azt ellopni...
;)))

CFD (fogado iroda) anglia ill. a vilag egyik legnagyobb market maker-e aki egyebkent csak ugy megvette az fxcm (broker-t)...ami ugye 1 ugynevezett "komoly" es "szabalyozott" brokerceg volt elmeletileg; (az en velemenyem az volt roluk hogy 1 kis bucket shop) gyakorlatilag meg tudjuk mi tortent, bar aki regebb ota olvassa a hsz-mat az tudja hogy mi a velemenyem ill. volt 1-2 evvel ezelott az FXCM-rol...

Nem erdekel, hogy a CFD szolgaltatom hogyan fedezi magat, opciokkal vagy rendelkezik-e BTC-vel, tolem mehet az ar 0-ra is....

Egyebkent a CFD szolgaltatom hibazott az arjegyzesnel korabban, erre ebben a topikban volt nehany hsz-as, csak te errol sem tudsz... ha van kedved olvass vissza...
;)
azzal is kerestem penzt...
nem erdekel, hogy 5 perc mulva mit mutat az arfolyam maga a trend erdekel...

Egyebkent nem volt vita, te csinaltal azt belole mint ahogy te keztel el az en arcomrol irni ill. szemelyeskedni...

velemeny kulonbseg volt es van is, szerintem nincs igazan nagy jelentosege a BTC etf-nek, szerinted meg van...
majd meglatjuk...
tobbszor irtam hogy van a GBTC befektetesi alap es van jo nehany ceg ami nincs bevezetve a tozsdere ahol tudsz befektetest eszkozolni ha BTC-be akarsz fektetni es nem akarod a btc-ket megvenni....
leirtam azt is hogy miert nem tartom ezt egyelore okos dolognak....
ugy latszik ezt sem erted, vagy nem sikerult vegig gondolni...

Nincs azzal semmi baj valakinek kevesebb valakiknek tobb idore van szukseguk....
-pny 2017. 02. 22. 11:48
Törölt hozzászólás
#1365
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 22. 11:29
Előzmény: #1363  upgrayeddAKS
#1364
jav.: Ezek arra lettek tervezve, hogy egy-egy konkrét pénzintézet bedőlésének esetére ejtőernyőt...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 22. 11:28
Előzmény: #1360  Törölt felhasználó
#1363
Remélem, nem lesz sok személyeskedés a vitátokban, de van itt egy dolog, ami érdekes... OBA, BEVA téma.
Nyilvánvaló, hogy messze nem elég a bennük levő pénz a teljes pü.-i rendszer "lefedésére" (tehát bedőlés esetén az összes ügyfél kárpótlására). Ezek arra lettek tervezve, hogy egy-egy konkrét pénzintézet esetére ejtőernyőt adjanak a betéteseknek / befektetőknek, és eddig ez jól is működött. Hasonló lényegében, mint egy biztosítás: az sem fizet semmit nukleráis katasztrófa, háború, stb. esetén. Ezért is kell szvsz. a tőkéből szignifikáns részt külföldön tartani. De ez egy olyan dolog, hogy Ausztrália is igencsak veszélyeztetve van pl. cunamik által. Kevés az olyan földrengés ill. egyéb jelenség (bármilyen más szeizmikus aktivitás, nagyobb meteor, stb.), ami a Csendes-óceán partvidékét elárasztaná egy brutál cunamival, de 2004-ben ez mégis megtörtént az Indonéz szigetvilágban. Szóval tökéletes biztonság nem létezik...
-pny 2017. 02. 22. 11:23
Törölt hozzászólás
#1362
-pny 2017. 02. 22. 11:19
Törölt hozzászólás
#1361

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek