Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 01. 03. 16:18
Előzmény: #1174  Törölt felhasználó
#1180
akármelyik, az már önmagában igen érdekes fényt vet erre a "rendszerellenes" rendszerre, hogy jóformán sehol sem akarják betiltani:)

pedig állítólag a "rendszer ellen van" és többi hasonló blabla:)
pitcairn2 2017. 01. 03. 16:16
Előzmény: #1175  Törölt felhasználó
#1179
OK, újra megkapod az előbbi kérdést:

""Akkor sokkal kisebb kapacitásért több BTC-t adtak"

no és ki dönt efféle ügyekben?

vmi központi bizottság? :)

6 évvel ezelőtt még 5 CENTÉRT is RENTÁBILIS volt a "bányászat"

a szatosi nakamoto ANONÍMUSZ 7 évvel ezelőtt meg talán 1 CENTÉRT "bányászott" EZER bitcoint? :)

vagy esetleg 1 centért 10000 bitcoint? :)

erre adjál vmi értelmes magyarázatot a kioktató gügyögés helyett:)"

KONKRÉT VÁLASZT KÉREK!:)

nem egy olyan nyavalygást hogy süsü vagy bameg:)

Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 16:15
Előzmény: #1176  Törölt felhasználó
#1178
Igen, és? Írta itt bárki az ellenkezőjét?
pitcairn2 2017. 01. 03. 16:14
Előzmény: #1164  Törölt felhasználó
#1177
"persze vannak összeesküvés (alátámasztott) elméletek is"

az sajnos__ szikár tény__, hogy __nem lehet tudni__, hogy ki találta ki ezt a rendszert...

Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 16:14
Előzmény: #1175  Törölt felhasználó
#1176
Ezt a FIZIKUS írta 2016.jún.17-én
"Mindezek mellett pedig továbbra se feledkezzünk el arról, hogy a bitcoin még mindig egy kísérleti fázisú eszköz, ami nem működik tökéletesen, és aminek az ára valamilyen jogi vagy technológiai kockázat aktiválódása esetén bármelyik pillanatban lenullázódhat."
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 16:10
Előzmény: #1172  pitcairn2
#1175
Hú basszus, mondom, hogy nézz utána az alapoknak, neked lövésed sincs a BTC-ről... Adtam linket, szólj, ha elolvastad legalább ezeket az írásokat.
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 16:09
Előzmény: #1173  pitcairn2
#1174
Melyik állam? És hogyan?
pitcairn2 2017. 01. 03. 16:08
Előzmény: #1171  Törölt felhasználó
#1173
pl. egyszerűen betiltja az egészet:)

pitcairn2 2017. 01. 03. 16:07
Előzmény: #1166  Törölt felhasználó
#1172
"Akkor sokkal kisebb kapacitásért több BTC-t adtak"

no és ki dönt efféle ügyekben?

vmi központi bizottság? :)

6 évvel ezelőtt még 5 CENTÉRT is RENTÁBILIS volt a "bányászat"

a szatosi nakamoto ANONÍMUSZ 7 évvel ezelőtt meg talán 1 CENTÉRT "bányászott" EZER bitcoint? :)

vagy esetleg 1 centért 10000 bitcoint? :)

erre adjál vmi értelmes magyarázatot a kioktató gügyögés helyett:)
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 16:04
Előzmény: #1168  pitcairn2
#1171
"+ állambá akármikor elintézheti az egészet ha akarja..."

Melyik állambá? És hogyan?
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 16:02
Előzmény: #1165  pitcairn2
#1170
Az alapblogon Fizikus sokat írt/ír a kriptopénzekről, azon belül is a BTC-ről és újabban az ETH-ról is. Érdemes olvasgatni.

link
pitcairn2 2017. 01. 03. 16:02
Előzmény: #1167  Törölt felhasználó
#1169
az 2015 júliusában indult

ergo

nincsen 2013 elejére visszanyúló idősor

szóval újra leírom:

az ÖSSZES olyan kripto-izé ami 2013-ban bitcoin szerű felfutást produkált ma 70-90%-os buktában van...

persze hozhatsz ellenpéldát, de olyat amire 2013 elején már kereskedtek...
pitcairn2 2017. 01. 03. 15:59
Előzmény: #1163  Törölt felhasználó
#1168
"A veszelyt sokkal inkabb a banyaszok ill. cegek felvasarlasa ill. 1 ujabb meg jobb technologia jelentene...;"

+ állambá akármikor elintézheti az egészet ha akarja...

de nem akarja...

ez is nagyon szépen egybevág azzal, hogy a bankárcimbik kreálták ezt a rendszert:)
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 15:57
Előzmény: #1165  pitcairn2
#1167
Nézz majd meg az Ethereumot is.
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 15:55
Előzmény: #1162  pitcairn2
#1166
"2010-ben még csak 5 cent volt egy bitcoin..."

Akkor sokkal kisebb kapacitásért több BTC-t adtak. Utána kéne már végre nézned a BTC-nek, mert durva, hogy úgy kampányolsz valami ellen, hogy egy átlagember szintje körül mozog az ismereted vele kapcsolatban. Nézz utána mit jelent a "bányászat", blokklánc, mi a BTC mögött lévő technológia lényege.
pitcairn2 2017. 01. 03. 15:53
Előzmény: #1163  Törölt felhasználó
#1165
" igy egyelore biztonsagban van...."

egészen a következő 70-90%-os beszakadásig:)

a bitcoin persze eddig még mindig visszamászott, de hol van pl. a litecoin?

amennyire utána tudtam nézni az összes kripto-izé ami 2013-ban "bitcoin-szerű" felfutást produkált ma kb. 70-90%-os negatív korrekcióban van...

Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 15:49
Előzmény: #1161  zotyó
#1164
Elég sokat olvasgattam, sőt találtam hideget, meleget, csak nem tudom eldönteni, melyik a reklám és mi az igaz.
Mind a két oldal a saját igazát fújja és persze vannak összeesküvés (alátámasztott) elméletek is.
link
Annál többet dolgoztam a pénzemért, hogy csak úgy kidobáljam az ablakon, mint 2008 végén. Inkább maradok a megfigyelő pozícióban (nem)irigyelve a sikereket és sikertelenségeket. Szeretem az "ugye megmondtam" befektetőket, akiknek véletlenül bejön egy befektetése és utána verik a mellüket és a legnagyobb szakértőnek hiszik magukat.
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 15:47
Előzmény: #1156  pitcairn2
#1163
Pitcairn2 en nagyon csiplek mert nagyon hasonloan latjuk a vilagot...,de BTC-ben mas velemenyen vagyok!!!

Probaljak meg beshortolni a BTC-t, mivel nincs jelen sem a hataridos piacon es nem lehet ra semmifele opcios es egyeb extrem penzugyi termeket kiirni, igy egyelore biztonsagban van....

Le kapcsolhatjak-e az internetet???
a valasz egyszeru:
elmeletileg igen...
gyakorlatilag pedig olyan szerves resze az eletunknek es annyi letfontosagu alkalmazas folyik rajta, hogy egyszerubb a BTC-t figyelmen kivul hagyni....
A veszelyt sokkal inkabb a banyaszok ill. cegek felvasarlasa ill. 1 ujabb meg jobb technologia jelentene...;de az sem fog 1-ik naprol a masikra megtortenni...

Ha egyebkent olvastad a korabbi hsz-kat figyelmesen akkor tudhatod hogy a vilag 30 legnagyobb bankja komoly kutatasokat ill. fejleszteseket tervez a BTC technologiara alapozva, na nem sziv josagbol hanem mert evente $ billios koltseg megtakaritast jelentene szamukra...

Egyelore a piac az en elgondolasomat igazolja, persze ez nem zarja ki azt a lehetoseget, hogy a vegen neked lesz igazad...
Viszont en mar eleg komoly penzt kerestem vele es ha holnaptol 0$-t erne a BTC en akkor is gyonyoru penzt kerestem vele...
(nem irom le hogy mennyit,de szerintem meg te is meglepodnel rajta)...
ezt pedig nem tudod visszacsinalni...

es mi van ha esetleg tevedsz es 10 ev mulva 5000$-t, esetleg 10000$-t vagy meg tobbet fognak fizetni egyert...
gondolom nem fogsz karpotolni erte ill. a kulonbsegert...
(egyebkent nem is varnam, mert en teljes felelosseget vallalok minden penzugyi dontesemert); ha tevedek azert fizetni szoktam a piacon...
egyebkent eleg gyakran fizetek,de amikor igazam van akkor viszont kompenzalnak a tevedeseimert...
az egyenleg pedig poztiv...

kezdo kereskedok attol felnek, hogy tevednek ill. veszteseget ernek el 1 kereskedesen...
en inkabb attol felek, hogy 1-1 jobb szeria utan elkenyelmedesedek es nem forditok elegendo idot es lemaradok a legjobb lehetosegekrol...
(az is tud am fajni piszkosul)...

Elofordult mar veled hogy valamiben 100%-san biztos voltal es kesobb kiderult, hogy tevedtel...velem mar jo nehanyszor elofordult...

Tevedhetek hat persze, de akar igazam is lehet es minnel tobben vannak ellene ill. tartjak butasagnak annal erdekesebbnek tunik szamomra...

Extrem spekulativ es mivel sok kinai hasznalja a karakterisztikaja igazi tulipanhagyma oruletre emlekezteto elmozdulasok figyelhetok meg benne idonkent...

Fellegi Tamast nagyra tartom talan meg konyvem is van tole, joval korabbrol...

szamomra nem leteznek "blue chip"-ek
csak hozam/kockazat ill. kockazat kezeles...
BTC extrem spekulativ mint ahogy mondjuk Paladin Energy, barmelyik kereskedesen, befektetesen veszithet penzt az ember...

fizikai arany ill. ezustben elmeletileg nincs kockazat, gyakorlatilag pedig barmikor alulteljesithetik a kulonbozo eszkoz osztalyokat honapokig akar evekig, szerintem felul fogjak teljesiteni...de ebben is tevedhetek...
Nyilvan egeszen mas alulteljesiteni nehany evig a rv indexeket, kotvenyeket stb.stb. mint elvesziteni a toket,de eppen ezert fontos hogy megfelelo aranyban, tokere vetitve megfelelo %-ban erdemes csak penzt fektetni ilyen eszkozbe...

Az ido majd eldonti kinek lesz igaza...
ha te nem hiszel benne nincs ezzel semmi baj...

Ettol fuggetlenul meg lehetsz egy eszmeletlenul okos, tapasztalt befekteto; kereskedo...
( egyebkent a BTC-n elert profitbol, vettem en mar aranyat, ezustot es platinat is)...
;)
pitcairn2 2017. 01. 03. 15:33
Előzmény: #1161  zotyó
#1162
2010-ben még csak 5 cent volt egy bitcoin...

akkor ki "bányászott" és miért? :)

zotyó 2017. 01. 03. 15:31
Előzmény: #1152  Törölt felhasználó
#1161
Nálunk valóban nem éri meg bányászni, mert viszonylag magas az áram ára. A bányák olyan helyekre települnek, ahol olcsó, pl Kínába. Internetre szükség van, de a bitcoiniok biztonságos tárolása megoldható.
Ha érdeklődsz a bitcoin iránt, akkor azt javaslom, hogy olvass utána, magyarul is sok infót találhatsz.
Csak néhány oldal a sok közül:
link

link

link

link

link

Üdv:

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek