Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 02. 22. 10:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#1360
Szia,

???Szerintem meg ne személyeskedj és vegyél vissza az indokolatlanul nagy arcodból, mert éppen most az derült ki, hogy neked nincs lövésed a piacokról...???

Hat lehet hogy nekem fogalmam sincs, de ha hozzad viszonyitom magam velemenyem szerint min. 10-szer annyi kozom van mint neked...
tevedes jogat mint mindig fenntartom...

Nekem 1 nickem van neked hany???
;)
viszont szeretek jatszani!!!

Megkernelek, hogy kicsit probalj meg koncentralni, mert nagyon feluletes vagy!!!

Ki allitotta hogy cfd szolgaltatonal bitcoinom lenne????
olvasd el parszor ha nem erted, esetleg kerhetsz segitseget masoktol...
esetleg ismerkedj meg a cfd fogalmaval!!!

szabalyozott tokepiacok???
(ezt se eroltesd szerintem)

Miert ne lenne BTC-m....mint irtam rendekezek 21-el es semmifele szolgaltatonak ill. bitcoin tozsdenek semmi koze hoza es mivel nem digitalis helyen van tarolva a private key igy szinte 0 az eselye hogy ellopjak, feltorjek...

Ha bitcoin tozsden kereskedsz nem csak akkor van kockazatod ha penz van a szamladon hanem akkor is ha btc-d van vagy mindketto...
;)
CFD szolgaltatotol nem tudjak ellopni ill. feltorni a btc-ket...gondolom tudod miert...
;)

Beva es egyeb dolgokat ne hozz fel mert ez megint csak azt mutatja, hogy fogalmad sincs a tokepiacokrol...

Hazi csak neked, nezz mar utanna legyszi hogy mo-on mekkora toke van bank betetekben, befektetesi alapokban, rv-ben es egyeb szabalyozott penzugyi termekekben es mekkora a beva tokeje....
ill. nezz mar utana az alapfogalmaknak...
Modern Money Mechanics...

En nem vennek merget a beva-ra...te megteheted, valoszinuleg mivel nekem van nagy arcom es mivel en nem ertek a toke piacokhoz....

u.i.: kellemetlen meglepetesek erhetnek, ha tovabbra is hanyag es pontatlan vagy...
;)))))))))))))))))
-pny 2017. 02. 22. 08:28
Törölt hozzászólás
#1359
-pny 2017. 02. 22. 08:10
Törölt hozzászólás
#1358
-pny 2017. 02. 22. 07:50
Törölt hozzászólás
#1357
-pny 2017. 02. 22. 07:48
Törölt hozzászólás
#1356
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 23:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#1355
Bitcoin-t barkitol tudsz venni akinek van...
akar tolem is...
(bar az en bitcoinjaim ezen az aron nem eladok
)...

bitcoin tozsde 1 szolgaltatas, mint a digitalis penztarca, vagy digitalis vault (szef)...es meg szamtalan szolgaltatas elerheto manapsag a btc technologiara epulve; peldaul fizethetsz vele kozuzemi szamlakat, adot stb.stb

Nem tudom te mit nevezel kereskedesnek???
(nincs bitcoin tozsdem szamlam); viszont van jo nehany kereskedesi szamlam; es az egyik ezek kozul IG Markets (CFD szolgaltato) naluk jo nehany egzotikus termek elerheto ezek kozott talalhato a BTC is...

Rendekezem a BTC technologia 1/milliomod reszevel, ezt papirpenztarcakban tartom es ezeket pedig 2 kulonbozo vaultban oriztetem...

rendekezem tovabba (jelenleg 1 mini kontraktus 10db BTC-vel 540.04$-rol+ kamatkoltseg 03/08/2016-tol) es idonkent momentum alapon akar 20db-ra is felmegyek...
Nem kereskedem nap mint nap, mert a penz a trendben van es az egyelore long a btc-ben)

Viszont iden es tavaly is szep penzt tett a zsebembe, nem emlekszem de ha akarod utana nezek, hogy a 21 BTC-mbol, mennyi az amiert en fizettem es mennyi az amivel a piac mar megajandekozott, meg az is lehet hogy jo lesz majd az okunokaknak...(vagy jot mosolygok rajta ha esetleg nem lenne belole semmi)...

Szerintem ne eroltesd ezt a btc tozsdes dolgot mert csak arrol arulkodik hogy nem igazan erted a btc-t...ill. annak (lenyeget)...

Sok sikert!
-pny 2017. 02. 21. 17:52
Törölt hozzászólás
#1354
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 14:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#1353
És akkor arról nem is beszéltünk, hogy részben a fentiek miatt, részben emberi kényelem, lustaság okán sokan nem nyitnak külön számlát egy bitcoin tőzsdén, de pl. meglévő tőkepiaci számlájukon simán trédelnének vele és ETF-en keresztül tudni is fognak.bitcoinnal.

Ezzel nagyon egyetértek, az emberi lustaságot nem szabad lebecsülni..egyszerűen lehet, hogy emiatt kerül képbe, hall róla, amúgy ha hallott is róla nem néz utána mert lusta, vagy csak nem bízik benne. Na de ha a tőzsdei platformján hirdetik lehetőségként, rögtön nagyobb biztonságban érzi magát stb. és csak kattintania kell. Szerintem ez jogos.
-pny 2017. 02. 21. 14:06
Törölt hozzászólás
#1352
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 13:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#1351
Ne haragudj de mirol beszelsz???
BTC rengeteg kulonbozo helyen tudsz venni, nekem es cegemnek is van....Nem kell hozza BTC tozsde!!!
Nem kell szamlat nyitni!!!
Etf es befektetesi alap is csodbe mehet ill. Ellophatjak, feltorhetik a biztonsagi rendszert....
Probald meg ellopni az en BTC-jeimet, tudod mit ha sikerul ketszer annyit adok szamodra mint amit sikerul ellopnod...
;)

-pny 2017. 02. 21. 13:44
Törölt hozzászólás
#1350
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 13:38
Előzmény: #1347  Törölt felhasználó
#1349
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 11:11
Előzmény: #1347  Törölt felhasználó
#1348
link

link

Ilyen cikkekre gondolok, van belőle sok. Úgy gondolom ahogy Te, nem kisbefektetőnek való, de az intézményi befektetők előtt lehet ez nyitná meg a kaput, még akkor is ha kb. a bitcoin lényege veszik el a használatukkal. Mondom, ezt úgy hogy nem vagyok tájékozott a témában, de hátha itt valaki..
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 10:56
Előzmény: #1346  Törölt felhasználó
#1347
en csak: amerikai, ausztral, kinai es indiai befektetok ill. portalok hireit szoktam nezegetni ill. megvizsgalni....
a BTC-vel kapcsolatban...
rajtad kivul nem sok emberrel talalkoztam aki az ETF-s hirtol csodat varna...

Egyebkent mi ertelme etf-t venni esetleg GBTC-t, ha vehetsz BTC-t is...

Ha a BTC bevaltja a hozza fuzott remenyeket akkor a BTC arfolyam valtozasabol profitalhatsz ha nem akkor meg ugyis mindegy...
Ha viszont etf-et ill befektetesi alapot vasarolsz ahol a btc arfolyamabol akarsz nyereseget elerni...:
1. a nyereseg 1 reszet elveszted, mert a ceg nyilvan nem ingyen csinalja ill. mukodik...
2. van min. 1 extra kockazatod a befektetesi alap ill. etf uzemeltetoje megfeleloen vegzi a munkajat ill. az orszag ahol a ceg be van jegyezve hogyan all ehez az egeszhez....

Szoval minek extra kockazatot vallalni raadasul kisebb lehetseges nyeresegert???

u.i.: nem azert lesz a btc ill. nem csak azert lesz sikeres mert az otc piacon kivul is elerheto hanem mert egyre tobben egyre tobb dologra tudjak felhasznalni...
;)
ettol fuggetlenul kivanom, hogy igazad legyen...
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 10:32
Előzmény: #1345  Törölt felhasználó
#1346
Nemzetközi oldalakon elég nagy hangsúlyt fektetnek rá, hogy a lehetséges tőkebeáramlás, vagy a kierjesztett legitimizáció miatt azt nem tudom. Ha jól látom az OTC piacon eléhető, ez meg szerintem nem OTC lenne, így szélesebb körű befektetői körnek lenne elérhető, esetle intézményeknek is. Lehet hülyeséget írok, csak tippelek, nem értek hozzá, de gondolom nem véletlen a felfokozott várakozás.
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 10:13
Előzmény: #1343  Törölt felhasználó
#1345
Bocs de nem ertem miert ilyen fontos szamodra az ETF dolog; irtam hogy letezik. GBTC amit az amcsi tozsden jegyeznek es 1/10 BTC-t er az argolyama...
Szerintem sokkal erdekesebb mentalisan es pszihologiailag atlepje a BTC arfolyama es tartosan meghaladja az arany arfolyamat...
(Sajat velemeny)..,
zotyó 2017. 02. 21. 09:06
Előzmény: #1343  Törölt felhasználó
#1344
Rövid távon nem tudom, hosszabb távon annyit fog érni, amennyi a használati értéke lesz. Én az optimistábbak közé tartozom, többek között az általad leírtak miatt.
Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 02. 21. 08:54
Előzmény: #1342  zotyó
#1343
Szerintetek lesz all time high, így ETF döntés előtt? Sanszos, hogy átmegy rajta, jönnek a szalagcímek, hogy mindenkori legmagasabb áfolyamán a bitcoin stb. és ez az előző csúcs óta megnövekedett felhsaználóbázissal karöltve csuda dolgokra lehet képes. India (1 mrd ember) Kína (1 mrd ember), Nigéria (200 m), (Törökország 76 m), Venezuela (20 m)- hogy a többi országot ne is említsem- lakói egyre jobban édeklődnek iránta..Érdemes nézni a google trendben is..szépen látszik. A tranzakció szám is szépen nő. Szóval az előző csúcs óta rengeteg ember képbe kerülhetett ezt illetően. Ha ők elolvassák, hogy all time high, akkor az nagy lufit produkálhat, mivel szerintem az ETF indulást nem fogadják el, így utána le is hull, mint a kő. Bár az is lehet, hogy csak egy kedvező ETF döntés után lesz all time high, akkor meg aztán..Mit gondoltok erről?
zotyó 2017. 02. 11. 00:03
Előzmény: #1341  Törölt felhasználó
#1342
Egy merészebb jóslat:
link
Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 02. 08. 09:56
Előzmény: #1340  zotyó
#1341
Kovetkezo hetek, honapok arrol szolnak, hogy a BTC arfolyama attorje az arany arfolyamat, ha ez bekovetkezne es 3-5 napig felette tudna zarni akkor nagy spekulacios rally indulhat....
( nagyon sok BTC-ba fekteto befekteto ill. Speki az aranyhoz hasonlitja....
Viszont az arany arfolyamat sokkal konyebb manipulalni mint a BTC-jet...
Az europai valasztasok ill. Az a koruli bizonytalansag segithet ezt a gatat attorni, de vigyazni kell majd a parabolikus emelkedesnel!!!
Mert rovid tavu lufi alakulhat ki benne amit utana szerintem 18-24 honapig nem lesz kepes az arfolyam elerni...
Hogy hol lesz a rovidtavu csucs 1500, 2000, 3000, 5000 azt nem tudom de hogy volatilis lesz es parabolikus az nagyon valoszinu...
(Ez az elmelet ill. Pszhiches resze a dolognak); aztan meglatjuk mit hoz az elet...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek