A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Az amerikai adósságplafon megemeléséről szóló vita elhúzódásának is köszönhetően ma reggel 160 USD fölé emelkedett a Bitcoin árfolyama, ami közel 6 hónapos csúcsot jelent: link
Üdv:
A Bitcoin kilátásaival kapcsolatos talán legfontosabb adat szerintem a következő:
"A Reuters beszámolója szerint az előző három hónapban jelentősen megszaporodtak a Bitcoinhoz kapcsolódó startup-befektetések. Összesen 7 jelentősebb befektetést eszközöltek Amerikában kockázati tőke befektetők 12 millió dollár értékben, ami jóval magasabb összeg az időszakot megelőző negyedév 2 millió dolláros befektetéseihez képest." link
Üdv:
Az árazás tekintetében kimondottan jól teljesít a Bitcoin, idáig minden évben durván megtízszerezte az árfolyamát. Ezt az ütemet idén is tartja, a januári 13.5 USD-s ár mára 150 USD-re emelkedett.
Önmagában ebből még nem következik, hogy folytatni tudja az értékének további növekedését, ahogy nem következik az ellenkezője sem.
Üdv:
Van más vélemény is:
"Roger Ver, a Blockchain.info befektetője a világ legfontosabb találmányának nevezte a bitcoint az internet óta, mivel ezáltal egy centet éppúgy elküldhet bárki, bármikor, bárhonnan, bárkinek, bárhova, mint ahogyan akár egy millió dollárt is, és senki nem állíthatja le vagy tartóztathatja fel a tranzakciót. A bitcoin-felhasználás nagyságrendekkel nő: egy éve még csak 1.000 kereskedő fogadott el bitcoinos fizetést a BitPay-en keresztül, most már 10.000, jövőre pedig teljesen reális elvárás a 100.000 . A Coinbase felhasználói tábora hetente többszöröződik. Mindemellett pedig folyamatosan készülnek és indulnak be az egyre újabb bitcoinos alkalmazások, szolgáltatások és vállalkozások."
(bitcoin.hu)
Üdv:
látszólag aki kapja marj, de nyilván információs és technikai előny értelmében, ez még rosszabb mint ahogy gondoltam ;)
Monhdtajuk az kap több BTC-t aki több dohány (technika) elégetésével gyorsabb? ;)
Pénzmennyiség szabályozás semmi. Ezt egy kereslet-kínálat változási kilengés simán hazavágja... még szerencse hogy nem kezeli komolyabban a világ mint egy tulipánhagyma bolondságot ;)
ott is lehetett keresni, de az összhaszon egy nagy bukta lett végül...
Új bitcoinokat a hálózat csomópontjai generálnak minden olyan alkalommal, amikor sikeresen megoldanak egy új blokk létrehozásához szükséges matematikai feladványt. Ez egy bizonyító jellegű, igen nehéz és erőforrás-igényes feladat. A feladat megoldásáért járó díjazás mértékét a rendszer úgy szabályozza, hogy a Bitcoin-hálózat első négy évében összesen 10.500.000 BTC kerüljön kitermelésre. Eztán a kitermelhető összmennyiség négyévente feleződik. A következő négy évben tehát már csak 5.250.000 BTC termelődhet, az azt követőben 2.625.000 BTC – így az évek során kitermelt összmennyiség végül megközelítőleg 21.000.000 BTC magasságában fog tetőzni.
...
Ehhez feltehetőleg valamikor 2140 körül ér el a rendszer. Onnantól a forgalomban lévő bitcoinok száma 20.999.999,9769 BTC-n rögzül."
(bitcoin.hu)
A mai napon 11.839.775 db Bitcoin létezik: link
A forgalomban lévő Bitcoinok számának alakulása: link
Üdv:
A Bitcoinokat számítógépek segítségével "bányásszák". Ezt bárki megteheti, aki beruház a szükséges eszközökbe, azaz bárki bocsáthat ki Bitcoint. Magyarországon is sokan foglalkoznak vele: link
Üdv:
"mi a különbség a banki számlapénz és a bitcoin között? "
A kibocsátás mikéntje a leglényegesebb különbség.
Az elfogadók többsége kell hozzájáruljon a kibocsátáshoz egy ismeretlen senki számára hogy pénzt teremtsen.
Mindezt ismeretlen helyen, határokon át, ismeretlen jogrendszerben, jogrendszereken át, garancia vagy fedezet nélkül ha jól értelmezem.
Ez számomra és bárki számára csak akkor elfogadható ha ő bocsáthat ki pénzt ;)
"A mechanizmust, az elvet meséld el nekem, amit az algoritmusban megírtak."
Ebben nem tudok neked segíteni, mert nem mélyedtem el a témában ilyen szinten. És, hogy mi lesz, amikor már mind a 21 millió db forgalomban van? Semmi. Onnantól csak árfolyama szabályoz.
Nekem ez a bányászó algoritmus mint magyarázat kevés ahhoz, hogy megértsem. Nem véletlenül tettem föl többször is a részletesen megfogalmazott kérdésemet azzal kapcsolatban, hogyan, minek a hatására kerül forgalomba a még azon kívül lévő bitcoin, de msot azt is kérdezném, mi történik majd akkor, amikor mind a 21 millió forgalomban lesz?
A mechanizmust, az elvet meséld el nekem, amit az algoritmusban megírtak.
"De visszatérve arra, hogy max 21 millió bitcoinra van lehetőség az egész világon, ma mennyi van forgalomba hozva? Milyen mechanizmus által kerül forgalomba a többi? Azzal, hogy egyre többen ezzel fognak fizetni és elfogadni? Vagy azzal, hogy a gazdaság azon része, amely bitcoinban könyveli a tevékenységét, az az értékteremtéssel forgalomba hozza a többlet-értéket bitcoinból?"
11 millió db körül. A bányászó algoritmus szabályozza, hogy hogya kerül újabb bitcoin a rendszerbe. A bányászóalgoritmus, csak úgy mint a bitcoin minden tranzakciója nyilvános.
Törölt felhasználó2013. 10. 13. 16:08
Előzmény:
törölt hozzászólás
#81
"Olvashatatlan a forum miota visszajöttél."
1. Nem kötelező ezt a fórumot sem olvasnod, sem írnod ide.
2. Nem tudom, de nem is érdekel, hogy mi váltotta ki benned ezt a mérhetetlen gyűlöletet irányomba. Az azért minimum nevetséges, hogy az egész pénzügyi rendszerrel kapcsolatos minden bajodért engem okolsz.
3. A zsidózást és személyeskedést fejezd be. Senki nem kíváncsi az ocsmány fröcsögésedre.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046