Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zotyó 2016. 01. 19. 21:56
Előzmény: #959  Törölt felhasználó
#960
A The Washington Post újságírója már el is temette:
link
Üdv:
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 00:25
Előzmény: #958  zotyó
#959
;)
Ha valaki megnezi hogy melyik 40-en bankrol van szo...
es ezeknek mekora szerepe van a vilaggazdasagban ill. a penzugyi eletben, nem kell hozza tul sok fantazia es meg ismerni sem kell pontosan, hogy mekkora tokevel rendelkeznek ezek a bankok...
Az pedig hogy kozosen belefogtak ill. csatlakoztak 1 projecthez ami szaz milliokat ill. milliardokat takarithat meg nekik evente...
(talan piciket ovatosabnak kellene lenni a BTC halalaval egyelore).

Egyebkent sajat velemenyem szerint ha a BTC-t kisajatitanak maguknak ezek a bankok, az rengeteg lehetosegtol fosztana meg az embereket....

Mindenesetre Mike eleg transzparens 1 szemely, mert a media bevonasaval kozli, hogy ketsegei vannak a BTC-vel kapcsolatban es kiszall ennek a technologianak a fejlesztesebol, de azert elvallal 1 jo fizeto allast ahol vezeto szerepet kap ennek a technologianak a testreszabasara ( a bankok szamara) amit a vilag 40 legnagyobb bankja szeretne felhasznalni...
(persze ezt elfelejti megemliteni a mediaban, mikor is a BTC halalarol ill. korlatairol beszel).

Legyen szep hetetek!
zotyó 2016. 01. 18. 22:38
Előzmény: #957  Törölt felhasználó
#958
Mike már reagált is a bejegyzésedre, és visszautasítja a vádakat! :)
link
Üdv:
Törölt felhasználó 2016. 01. 18. 15:33
#957
link

"Across major media outlets, outside of the Times, there was little mention that Hearn is now employed by R3, and that the market strategy of his new employer is largely a response to the idea that the bitcoin network is ill-suited to the needs of major banks."

link

es nehanyan meg csatlakoztak ehez a kisebb diszes tarsasaghoz:

link

;)
zotyó 2016. 01. 18. 15:21
Előzmény: #955  zotyó
#956
A cikkben szereplő linkek bemásolva már nem működnek, az eredeti írás itt található, ha valakit érdekelnek a hivatkozások is:
link
Üdv:
zotyó 2016. 01. 18. 15:06
Előzmény: #953  Törölt felhasználó
#955
Köszönöm válaszod, megjegyeztem az "egy- másfél évet", amennyi hátra lehet még a bitcoinnak. Figyelek.
A Bitcoin Budapest Facebook oldalán találtam az alábbi írást Debreczeni Barnabástól (Octarine Labs kft.), aki az első budapesti Bitcoin ATM üzemeltetőjeként vált ismertté:

"Bizonyára sokan hallottátok, hogy Mike Hearn, aki a ‪#‎Bitcoin‬ egyik meghatározó fejlesztője, 2 nappal ezelőtti blogpostjában (link csalódottságát fejezte ki a "Bitcoin kísérlet"-tel kapcsolatban és tudatta azt a döntését, hogy eladta az összes bitcoinját. Ez a hír futótűzként terjedt a médiában, a Bitcoin halálát vizionáló címek alatt, és a Bitcoin árfolyama is erőteljes zuhanásba kezdett (amin persze sokan sokat keresnek…).

Bár azzal teljesen egyetértek Hearn-nel, hogy senki ne a féltett megtakarításait ölje Bitcoinba, hanem olyan pénzeket, amiket szívesen, bátran és félelem nélkül mer kockáztatni, azzal messze nem értek egyet, hogy a Bitcoint temetni kellene.

Létezik egy olyan oldal (link amely azt mutatja, hogy születése óta hanyadszor halt meg már valakik szerint a Bitcoin. E számláló szerint Hearn nyilatkozata a Bitcoin 89. halálát jelenti…

Hogy miért nem temetem én sem, az a következő pontokban foglalható össze:

1) egyetlen fejlesztő kiszállása - legyen ő bármennyire fontos fejlesztő - egészen biztosan nem dönt be egy több milliárdos iparágat, amelybe több száz cég fektetett, amelynek alapjául szolgáló Bitcoint több millió ember használja már. Ez nem egy egyszemélyes játék.

2) valóban vannak olyan gondok, amelyek eddig nem merültek fel (pl. a Bitcoin továbbfejlődésének módjával kapcsolatos, a vezető fejlesztők közötti véleménykülönbségek megjelenése), de e gondok nem a rendszer halálát, hanem átalakulását eredményezik csupán.

3) "Bitcoin Classic" név alatt már össze is fogtak azok a fejlesztők (link akik Satoshi eredeti álmát szeretnék továbbvinni, és akiket már most támogat a bányászok háromnegyede, valamint a bitcoinos cégek és a felhasználók 95%-a - vagyis úgy tűnik, a Hearnt kiakasztó viták ellenére igenis kialakul egy demokratikus konszenzus a Bitcoin továbbfejlődésének irányáról.

4) még ha a Bitcoin Classic csapat a jelenlegi nagy támogatottsága ellenére sem maradna talpon, maga a Bitcoin egész rendszere arra épül, hogy mindig a legnagyobb támogatottságú fejlődési irány győzzön automatikusan.

Szóval, maradjunk abban, hogy a 100. halálkor pezsgőt bontunk! "

Üdv:
Törölt felhasználó 2016. 01. 18. 14:17
#954
Szerintem megallapodhatunk hogy a BTC-t leirhatjuk mondjuk $10-nal...
(talan erdemes volna ebben megegyezni ebben a topkban)...

Ahogy en latom nem hiszem hogy akar 50$ alatti arfolyamnal az ar kepes lenne megfordulni...
(ez nagyon ritka barmilyen befektetesnel ill. befektetesi termeknel, hogy kepes lenne 96%-nal nagyobb veszteseget ledolgozni).

Hamarosan kiderul szerintem hogy hogyan tovabb, felre ertes ne essek en a mult heten 5 mini kontraktus (50db) BTC-tol szabadultam meg es jelenleg csak annyit tartok amennyit elterveztem ,hogy ebbe a lehetosegbe fektetek (1% a vagyonomnak).
Azonban szeptember es januar kozepe kozott volt benne 1 eleg eross pozitiv momentum es mint kereskedo ezt meg kellett lovagolnom.

300$-os arfolyamnak tartania kellene, ha az elesik akkor a 170-225$-os arfolyam a vegso "tamasz" arfolyam ami ala ha benez es kepes lenne mondjuk 3-5 kereskedesi napnal az alatt tolteni akkor onnan mar nagy valoszinuseggel nem lesz kepes uj csucsra menni.
Azt ne feledjuk, hogy julius kornyeken jon a felezes es utana mar nem 25BTC hanem csak 12,5BTC kerul a rendszerbe 10 percenkent...
(elmeletileg ekkortol a 170-225$-os hatar akar 340-450$-ra emelkedhet).
Nem hiszem hogy ez tul sok embert erdekelhet, de jelenleg az ar illetve az elmult 3 honapban eppen ebben a savban oldalaz....
Azt se feledjuk, hogy a folyamatos penznyomtatassal amit a jegybankok muvelnek a Bitcoinnak nem kell, hogy sokat fejlodjon, mert a penzunk vasarlo erteke folyamatosan romlik attol fuggetlenul, hogy ezt egyesek elfogadjak vagy sem.
Kanadat nevezhetjuk 1 fejlett orszagnak es eleg jo gazdasagi teljesitmenye volt aranylag magas es stabil eletszinvonalal...az elmult 6-9 honapban a gazdasaguk szinte sulyed es reg nem latott inflacios nyomas van a haztartasokon...

Azt se feledjuk, hogy az elmult evben a legerosebb currency eppen a BTC volt es csak aztan jott az USD...

Azt pedig en is elismerem hogy kozel 50% eselye van annak hogy megbukik a BTC.
Viszont van 30% esely ra hogy az erteke tovabb fog noni a kovetkezo 3-5 evben es erre a technologiara fognak epulni az uj penzugyi decentralizalt halozatok.
20%-os eselyt adok annak hogy a BTC arfolyama kepes lesz a kovetkezo 4,5-5 evben 4-szerezni az erteket.
Akik pedig ugy gondoljak hogy a BTC erteke amig hasznaljuk (ill. ki nem talalnak jobbat) 4 evenkent duplazodik az erteke (a felezes miatt ez 1 eleg logikus kovetkeztetes es nem szamoltunk a penzunk ertekenek csokkenesevel)...azok kozel 20%-os hozamot erhetnek el/ev....

A jovot egyikunk se ismeri, majd meglatjuk... nem hiszem hogy barmilyen kereskedesnel ill. befektetesnel a hirekre hozott dontesek, levont vegkovetkeztetesek tul sok joval szolgalnanak, legalabbis nekem nem ez a tapasztalatom.

;)
Törölt felhasználó 2016. 01. 18. 00:13
Előzmény: #949  zotyó
#953
Jogos, úgyhogy pontosítok is.
1) Bitcoin vagy blockchain: Részemről egyértelműen a bitcoinról beszéltem, a topic is erről szól a címe alapján. Ha félreérthető volt, akkor elnézést!
A blockchain megvitatása önmagában parttalan, mert túl általános kategória. Sokan csináltak már a bitcoin előtt is ilyet, és még jópáran fognak új verziókkal előállni. Másra is jó, pl. én is vettem már részt hashlánc alapú naplóhitelesítés fejlesztésében, és semmi köze nem volt a cryptocurrencyhez, de simán elmenne egyszerűbb blockchainnek.
2) Halottá nyilvánítás határárfolyama:
Szerintem az 1000 usd körüli hype csúcsárfolyamból kiindulva a 10 usd elég szignifikáns (99%) bukó a halottá nyilvánításhoz. Ha máshol nem is de pl. a synergonnál is láttuk, hogy egy lényegében halott ügynek is milyen sokáig van nullától magasabb árfolyama. Nyilván a bitcoinnak is lesz valamiféle muzeális értéke.
3) Mikorra várom a kimúlást:
Nehéz kérdés, ha konkrét dátumot kell rá mondani, mert több olyan tényező is ismeretlen ebből, ami elég bizonytalan.
Jobb híján az általad linkelt cikk adataiból indulok ki, és az elmúlt időszak növekedési ütemét kivetítve, kb. egy-másfél éve lehet hátra a 3 tranzakció/s plafon eléréséig, ahol mindenki kézzelfoghatóan érzékelni fogja a problémát. Ha erre rápakol valaki egy-két DOS támadást, vagy a kínai kormány valamilyen válságintézkedését, akkor lényegében bármikor beállhat a rendszer. Minél nagyobb a normális alapterhelés annál kisebb költség rápakolni egy olyan terhet, amit már nem bír el.
pitcairn2 2016. 01. 18. 00:02
Előzmény: #947  Törölt felhasználó
#952
ihol lenne egy valóban működő, robbanásszerűen terjedő rendszer, amit valóban mobilfizetésre használnak

Mobile payment in Africa | Shift
link

M-Pesa
link
pitcairn2 2016. 01. 17. 23:51
Előzmény: #950  pitcairn2
#951
jav.:

hecker = hacker
pitcairn2 2016. 01. 17. 23:24
Előzmény: #949  zotyó
#950
a technológia kapcsán már engem is "körbeszurkáltatok", csak annyi ezzel a bibi, hogy itt nem hozzám hasonló laikusok fognak "réseket keresni a falon", hanem komplett professzionális hecker-csapatok...

+ az sem túlzottan megnyugtató, hogy korábban ezüst manipulálásra szakosodott ex-JPM-esek futtatják ezt a show-t...

Blythe Masters
link

a többi gyanús elemről már nem is beszélve...
zotyó 2016. 01. 17. 23:10
Előzmény: #942  Törölt felhasználó
#949
"Ez nem halálhír volt, hanem halálos diagnózis. Ez a rendszer ebben a formában képtelen arra, hogy beteljesítse az ígért vágyálmot."
A tranzakciós volumen problémája régóta ismert, a megoldásra több javaslat is van ( az egyiket -Bitcoin XT - éppen Mike Hearn és Gavin Andresen alkotta meg. )
A Bitcoin még nincs kész, fejlesztése folyamatos és szerintem idáig sikeres volt.
Annyit javasolnék még,a félreértések elkerülése végett,hogy amikor itt vitát folytatunk, akkor a technológiáról általában ( Blockchain ) vagy konkrétan a Bitcoin-blockchain-ről beszélünk. A Bitcoin halálos diagnózisáról beszélni szerintem indokolatlan, talán meg kéne állapodnunk arról is,mikor nyilvánítsuk halottnak. (Javasolnám az 1 vagy a 10 USD-s árfolyamot. )Te mikorra várod,hogy kimúlik?
Végül egy friss cikk: link
Üdv:
pitcairn2 2016. 01. 17. 23:07
Előzmény: #939  Törölt felhasználó
#948
már nagyon rég beszélnek effélékről és nem omlott össze a bitcoin

különben szerintem egyáltalán nem alaptalan az efféle "tamáskodás"

a fene se tudja, hogy valójában mi zajlik a színfalak mögött...
Törölt felhasználó 2016. 01. 17. 21:01
Előzmény: #946  Törölt felhasználó
#947
Nincs itt semmifele "bullshit"...

kerdessel valaszoltam, amin icike-piciket sem probaltal gondolkozni!!!
Hany digitalis tranzakciot kotottel 20 eve???
Esetleg a szuleid vagy nagyszuleid 30,40,50 eve???

Nincs itt semmifele utopia!

Hany MB-nyi informaciot toltottel le 20 evvel ezelott???
es most???

20 evvel ezelott mire hasznaltad az internetet???
es most???

Most ezeket a kerdeseket vizsgald mar meg legyszives globalisan!

Tudod hany telefon vonal letezik, mondjuk globalisan???
es hany mobil???

Elarulok neked 1 titkot a vilag nagy reszen embereknek nincs is bankszamlajuk ok mit gondolsz hogyan fizetnek elektronikusan???

Most ne a nyugati vilaggal gyere ami kozel 1Mrd embert erint amibol lejon a 18 ev alatti korosztaly, hanem globalisan gondolkodj legyszi!
Ha igazan erdekel nincs 3 Mrd embernek bankszamlaja!

Segitek ha esetleg nem emlekeznel....
en 20 evvel ezelott a fizetesemet kaptam a bankszamlara, majd kivettem a penzt amire szuksegem volt es azzal fizettem, majd kesobb szerzodest lehetet kotni hogy egyes szamlakat a bankszamladrol fizess es ne keljen a postan csekket feladni, fizetni, sorba allni....

Szoval te szerinted az internet es elektronikus fizetes egyik naprol a masikra lett olyan amilyen???

Mirol volt szo tavaly decemberben Hong Kongba a bitcoin konferencian???
Kik vettek rajta resz???
Hany %-a a banyaszcegeknek kepviseltette magat???
Gondolom arrol is hallottal hogy Peter Wheeler (valoszinuleg rosszul irom a nevet), talalt valamilyen megoldast hogy 1 bitcoin block-on belul tobb tranzakciot kepes hozzarendelni attol fugetlenul, hogy megnovelne a block meretet....
2-4szer javulhat a tranzakcio/masodperc ertek....
(az meg mar inkabb 10-20tranzakcio/masodperc; halkan megsugom 1 ev alatt az atlagos tranzakcio 87k-rol felszokott 240k-ig, jelenleg 194K)

link

A jelenlegi limit 400-500k kozott, az uj lehetoseggel pedig 800k-1,6M tranzakcio/ nap...
es mar hasznaljuk is a jelenleg ismert tranzakcios limit kozel 10%-at....
ha pedig minden evben duplazodik a tranzakciok szama akkor is kell kozel 3ev hogy elerjuk a limitet....
(tudod mit jelent a technologiaban 3ev)....

Nem beszelek melle es nem remenykedek....nekem mar szep penzt beletett a zsebembe a bitcointecnologia...
a jovot nem ismerem ahogy te sem, bar javits ki ha tevedek...

Hallottal 1 hirt amibol levontal 1 vegso kovetkeztetest, vontal mar le korabban kovetkeztetest amirol kesobb megvaltozott a velemenyed, esetleg tobb jobb, pontosabb informacio birtokaban mashogy lattad a dolgokat???

probaljunk a logikai erveknel maradni, vagy mehetunk kocsmai szintre, ki az aki hangosabban es kevesbe moderaltan tud ervelni...

Senki nem kotelez arra hogy bitcoint vasarolj!!!
es arra se hogy gondolkodj ezen vagy mason...

Nincs harag reszemrol velemeny kulonbseg az van...

Sok sikert es legyen szep heted!

Törölt felhasználó 2016. 01. 17. 15:02
Előzmény: #945  Törölt felhasználó
#946
Mire nem figyeltem? Én egyetlen kérdést tettem fel, amire nem válaszoltál, de löktél helyette egy bullshit hegyet. Ezt mellőzheted bátran, mert csak egyre jobban elmerülsz a felesleges részletekben. (Feltéve, hogy nem ez a mellébeszélés az eredendő szándékod..)

A kérdés éppen az, hogy ha egy csodálatos utópiában lenne 3mrd felhasználótok (ami még mindig csak a globális lakosság kisebbik fele), akik legalább 1 tranzakciót el akarnának számolni, akkor ez 15 év alatt tudna megtörténni. Ez a rendszer alkalmatlan arra, amiben reménykedsz. Sok-sok ezerszer ekkora infrastruktúra kellene mögé, hogy azt tudja másodpercenkénti tranzakció számban, mint amiről beszélsz. Nem látszik, hogy ezt ki akarná beletenni. Ráadásul a cikk szerint pedig éppen a jelenlegi farmüzemeltetők, akiknek lenne tapasztalatuk és remélni lehetne tőlük valamit, na pont azok az ellenérdekeltek ebben.
Törölt felhasználó 2016. 01. 17. 14:06
Előzmény: #944  Törölt felhasználó
#945
Nem figyeltel!!!
Hany digitalis tranzakciot bonyolitottak a nagyszuleid atlagosan, 1 nap,het, honap, ev, evtized????
Hany digitalis tranzakciot bonyolitottal 20 evvel ezelott???
es most?
az hogy fizetsz a neten, vagy atutalast vegzel, esetleg 1 ingatlant vasarolsz mennyi idobe is telik meg az elszamolas megtortenik...
Ha jol emlekszem mo-on az ingatlankozvetitoben az adatok nem masodpercre keszek,de nem is percre vagy orara vagy napra...(es ez csak 1 alkalmazas)...

Senki nem allitja, hogy holnaptol vagy 5 ev mulva minden tranzakcio bitcoin technologian fog alapulni, mint ahogy ujsagot, konyvet olvasni vagy tv-t se csak 1 felekeppen lehet hasznalni lehet otthonrol a nappalibol, esetleg az okostelefonodon az interneten keresztul...

Mint irtam a jovo a smart kontraktusokban rejlik....
Kerdesem megteheti-e 1 bank, hogy a kereskedelmi partnereivel bitcoin alapu elszamolassal vegez???
megtehetik-e, hogy ossszecsomagolnak kulonbozo tranzakciokat lasd OTP es mondjuk KSH vagy MKB es egysegenkent minden 10percben elszamolnak egymas fele....
Tegyuk fel 1Mft/csomag vagy 10000$-os vagy Euros egysegenkent...,de lehet ez 100000&-os vagy Euros egyseg is mondjuk mint 1 lot...???
Ja hogy igy a tranzakciok elszamolasa nem 2napig tartana hanem esetleg nehany percig eppen a blockok nagysagrendjetol fuggoen....

(86400masodperc*3 (tranzakcio) kozelitoleg 260000tranzakcio (ha 1 egyseget 100k-nak esetleg 1M-nek veszel) ez kozel 250B$-nyi elszamolas/nap...
6tranzakcio/masodpercnel 500B$-nyi elszamolas/nap

Most vizsgald meg 500B$-t*365nap ez a szam kb. 2-2,5-szer nagyobb mint a vilag GDP-je...

es ez is csak 1 alkalmazas...

Nem tudom mo-on mi folyik a bitcoin felhasznalasaval kapcsolatban de azt tudom, hogy itt au-ban a legnagyobb bankok nem csak konferenciakat tartanak hanem egyre tobb toket es szellemi energiat fektetnek be ebbe a technologiaba, hogyan tudnanak nehany szaz milliot ill. milliardot megsporolni...
(es ez csak a penzugyi resze a dolognak).

Elofordult-e mar veled hogy az elektronikus fizetesedet, esetleg bankartyadon vagy hitelkartyadon az elszamolas nem megfeleloen tortent meg; elarulom nem nehany masodpercre hanem napokra van szukseg hogy ez megtortenjen ill. kijavitsak...

1 egyszeru pl-nal maradva par hete keszpenzt vettem fel, mivel az atlagosnal nagyobb darabszamu keszpenz volt nem szamoltak, hanem elore ellenorzott kotegeket adtak...
a lenyeg az egyik ellenorzott kotegben hibaztak...
a hiba kijavitasahoz tobb mint 36 orara volt szukseg...
ez majdnem 130000 masodperc es ha a jelenlegi 3tranzakcio/masodpercel szamolsz ilyenbol 390000-t tudnak elvegezni ennyi ido alatt...

Vegul is megkaptam az 50$-mat...de 36 orara volt hozza szukseg es csak azert kartalanitottak mert kilatasba helyeztem hogy zarom mindket bankban a szamlamat.

Nem kell minden tranzakciot bitcoin informacioval elismerni, mint ahogy azt sem kell az osszes penzugyi tranzakciot azonnal vegrehajtani, az hogy 1 kozmu ceg, biztosito vagy bank reggel 7-kor vagy este 6kor kerul az informacio birtokaba, hogy a fizetes megtortent...
Mint ahogy 10 evvel ezelott nem mobilon keresztul probaltal kulfoldre telefonalni, ma meg szinte barkivel a vilagon barhol szinte ingyen tudsz azonnal kommunikalni...,de ez nem jelenti azt hogy minden kommunikaciod az interneten keresztul tortenik...

Abban igazad van hogy a bitcoin technologiaban vannak hatarok es jelenleg ezeket feszegetjuk, mint ahogy a 90-es evek vegen jo nehany masodpercre volt szuksegem hogy fellepjek az internetre, majd jo nehany masodpercre hogy letoltson 1 oldalt, majd ha arat lattam az arcabook-on akkor lejottem a netrol es felhivtam a brokert a telefonon hogy vegyen x vagy y reszvenyt, majd jott a mobil es lehetet internet mellett telefonalni...

a vilag nem feher vagy fekete vannak arnyalatok, lehet hogy a bitcoin technologianal hamarosan lesz jobb esetleg ra fog epulni 1 meg jobb rendszer,de szerintem egyelore meg korai leirni...
a jovo majd eldonti!!!

En a vagyonom jelenleg 1%-at ebben tartom es ahogy novekszik a vagyon ugy vasarlok hozza, hogy fenntartsam ezt az aranyt...

sok sikert1
Törölt felhasználó 2016. 01. 17. 11:34
Előzmény: #943  Törölt felhasználó
#944
Miért szerinted milyen gyakran jut egy tranzakciós lehetőség egy emberre? Csak hogy ne legyen elbeszélés egymás mellett: 3 milliárd felhasználó, 6 tranzakció per másodperc. A válasz 15 év, meg az apró. (Az előző bejegyzésemben a 30 év az 3 tranzakció per másodperccel jött ki, de a kedvedért elhiszem azt, hogy 6.)
Elég szám, és szükség szerint a levezetés..
Törölt felhasználó 2016. 01. 17. 10:56
Előzmény: #942  Törölt felhasználó
#943
Nem ertek ezzel egyet...
Egy atlagos elektronikus fizetesnel 2-4 napig tart amig az elszamolas megtortenik...
(az hogy kartyaval fizetsz, nem jelenti azt hogy mindket fel szmara az elszamolas megtortent), csupan azt hogy megallapodtatok, hogy a kovetkezo par napban a vasarlo ill. elado penzugyi intezmenyei elszamolnak egymas fele...
Most penzugyi (tokepiaci termekekrol nem is beszeltunk)....
Mit fog hozni ha elerjuk a jelenlegi 6 masodperces hatarerteket....
(csupan annyit, hogy azok a tranzakciok fognak elobb teljesulni amik a rendszer szempontjabol tobb profitot hordoznak a banyaszoknak akik munkajukkal elismerik a tranzakciokat)...
szoval hetfotol pentekig a nagyobb erteku bitcoin tranzakciok fognak elobb teljesulni ill. napon belul is lesznek periodusok amikor is kisebb tranzakciok elismeresehez tobb ido kell...

Ez meg mindig tobbszor hatekonyabb es olcsobb mint a jelenlegi penzugyi elektronikus atutalas ill. fizetes....
Most a hetvegerol meg nem is beszeltunk...
sot arrol sem hogy a jovoben milyen fejlesztesekkel lehet a 6 masodperces erteket meghaladni....
Csak kepzeld el ha a visa ill. mastercard (smart kontraktusokkal) vagy kulonbozo bankok osszecsomagolnak minden 1-es 10 percben kulonbozo tranzakciokat....
pl.-nak vedd mondjuk mondjuk OTP sajat elszamolasi rendszeren belul osszecsomagol az elozo 10perc, esetleg 30percben levo tranzakciokat amik az MKB vagy Erste esetleg a commerzbank fele kell teljesitenie...
magyarul az atutalasod vagy vasarlasod nem 2-4 nap alatt fog teljesulni es nem x oszegert hanem, mondjuk 10-30perc alatt es a jelenlegi ar toredekert, mondjuk feleert vagy 20%-ert...tudod mennyipenzt takarithat meg ez a bankoknak es mennyi idot a ket felnek????
A technologia pedig folyamatosan fejlodik....
Az internet megjelenesenel ,majd a mobile internetnel is megjelent hogy milyen hatarok vannak, idovel es technologia fejlodesevel pedig ezeket a hatarokat modositottuk....
a 90-es evekben ki gondolta volna, hogy online fogunk chatelni, uzenetet kuldeni, esetleg tv-t nezni...

Bitcoin technologia mint barmilyen technologia nem tokeletes viszont rengetegen dolgoznak rajta hogy nagysagrendekkel jobb, olcsobb, gyorsabb es hatekonyabb legyen mint a jelenlegi rendszer...
Törölt felhasználó 2016. 01. 17. 10:10
Előzmény: #940  zotyó
#942
Ez nem halálhír volt, hanem halálos diagnózis. Ez a rendszer ebben a formában képtelen arra, hogy beteljesítse az ígért vágyálmot. A 3 tranzakció/sec az egyenesen nevetséges. Máshol korábban nem szembesültem vele, ezért számomra nagyon hasznos volt a cikk, amit linkeltél. Egy ilyen primitív buktató feltétel nem teljesítése eszembe sem jutott volna. Miheztartás végett elmondanám, hogy ennél egy átlagos magyar közig. informatikai rendszert is többre méreteznek. Ez az egész nem hogy egy globális fizetési megoldás nem tud lenni, de még egy kisebb bolthálózatot sem tudna tisztességgel kiszolgálni, és akkor még nem is beszéltem némelyik komolyabb webáruházról. Ha pl. az emberek fele szeretné használni, akkor kb 30 évente (!!) jutna egy emberre egy tranzakciós lehetőség.
És akkor még bele sem mentem a két kínai csákó meg a kínai tűzfal kockázataiba.
Törölt felhasználó 2016. 01. 17. 09:26
Előzmény: #940  zotyó
#941
Szia Zotyo,

link

En tavaly marciusban kezdtem vasarolni a bitcoint, majd szep lassan gyujtogettem, a tavaly osszel 1 komolyabb momentum indult meg benne...ezert nyitottam benne jo nehany spekulativ poziciot...
Az elozo heten viszont (velemenyem szerint rovid tavon max3-9honap) jelenleg negativ momentum van benne, ezert en kiszalltam es elhoztam spekulativ poziciok nyereseget...
(viszont amit befekteteskent vettem azt tartom, mert szamomra tovabbra is a lehetoseg megvan).
Most pedig figyelek es varom hogy az arfolyam kepes lesz-e a 340-300-as szint ala zarni (nagy valoszinuseggel ez a szint tartani fog)....
Miert csokken a bitcoin arfolyama, engem nem igazan erdekel mert a hirekbol nem lehet megfelelo informaciohoz jutni...
en arra tipelnek, hogy a karacsony elotti szezon vegevel ill. a globalis piacon levo bizonytalansag miatt, jo nehany ember aki bitcoinba fektetett jelenleg nem teszi ill. nehanyan adjak mert kell a penz mas poziciokhoz....

Azzal tokeletesen egyetertek, hogy a masodpercenkenti 3-4 tranzakcionak is van felso hatara, sokan 6 vannak akik 7-8-at is elkepzelhetonek tartanak...ha 5tranzakcio/masodpercet nezel akkor kb. (86400 masodperc/nap kozel 430k tranzakciot kepes a rendszer elismerni, veghez
vinni)
Lehet, hogy a jelenlegi penzugyi intezeteknek ez a 430ezer tranzakcio/nap amit az egesz rendszer (decentralizalt) elismer, sok penzt megtakarithat....
Jelenlegi rendszerben T+1,T+2 illetve bizonyos esetekben nehany naptol egeszen 1 hetig kell varni hogy a tranzakciok teljesuljenek....
Ha csak a Visa ill. Mastercard-ot vizsgaljuk ok jelenleg tobb mint 250B$-t ernek...(pedig csak a penzugyi tranzakciok 1 reszet vegzik, lassan es dragan).
Ha a bitcoin tenyleg akkora jovo elott all mint amit a bitcoin community var akkor meg jo parszor fogjuk hallani a halal hiret....

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek