A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Ugyanakkor kevés olyan innováció volt a világon, amelynek annyiszor keltették volna a halálhírét, mint a Bitcoinnak, s eddig mindig tévesen. Az alábbi honlap szerint már 88 alkalommal temették, mégis él: link
Üdv:
Mike Hearn Bitcoin programozó nagyon sötétnek látja a jövőt, ezért kiszállt a "kísérlet" mögül. A világsajtó rácsapott a hírre, esik az árfolyam. link link link
(A grafikont a prohardver.hu fórumáról másoltam ide.)
Üdv:
Törölt felhasználó2016. 01. 10. 22:39
#937
link (McDee) hivta erre az oldalra fel a figyelmemet....
Miközben az arany 9 százalékkal lett olcsóbb, és az energiahordozók 40 százalékot estek, van olyan befektetés is, amely 37 százalékot hozott a konyhára: a Bitcoin.
Tavaly év elején egy uncia aranyért 1167 dollárt fizettek, ma nagyjából 9 százalékkal kevesebbet adnak érte. Az amerikai részvényindexek többnyire stagnáltak, az energiahordozók pedig nagy esést szenvedtek el, az S&P GSCI Energy index 40 százalékkal került lejjebb 2015 eleje óta. Utóbbi zuhanását elsősorban az olaj mélyrepülése okozta, a WTI ugyanis 42, a Brent nyersolaj árfolyama 45 százalékot esett.
Eközben viszont volt olyan alternatív befektetés is, amellyel sokat lehetett keresni: a legkedveltebb virtuális pénz, a Bitcoin dollárral szembeni árfolyama 37 százalékkal erősödött 2015-ben. Magyar szemmel persze mondhatnánk, hogy a BUX index majdnem 45 százalékot ment, ami még ezt az emelkedést is felülmúlja, de az alacsony hozamkörnyezettel küzdő fejlett piacokon igencsak nehéz volt olyan eszközosztályt találni, ahol érdemi árfolyam-emelkedésből profitálhattak a befektetők.
2010 júliusában még nem igazán vette komolyan a világ a Bitcoint, akkor egy egységét 0,6 dollárért lehetett megvenni. Ha valaki az elsők között szállt be, és még mindig nem adta el a Bitcoinjait, akkor kb. 713-szorosát éri most a befektetése. De azt is látni kell, hogy 2013 végén 1000 dollár körül is járt a kriptopénz árfolyama, és napok alatt is hatalmas ingadozásokat mutatott a kurzusa a létezése óta eltelt közel hat évben. 2015-ben január közepén esett éves mélypontra, 177 dollárra az árfolyama, majd néhány lokális csúcs után az év utolsó negyedévében teljesített kiemelkedően.
A rali egyik oka lehet, hogy a Bitcoint működtető technológiát, a blockchaint a világ egyre több nagybankja és hagyományos pénzforgalmi szereplője kutatja, és tetemes összegeket fektetnek be ezzel foglalkozó cégekbe. Ez megerősítheti magába a kriptopénzbe vetett befektetői bizalmat is, sőt a hétköznapi használatára is ösztönző hatással lehet. Ezenkívül október elején végre elindult az olimpikonként és Mark Zuckerberg beperelőiként is ismert – és nem mellesleg Bitcoin-milliomos – Winklevoss fivérek saját alapítású New York-i tőzsdéje is.
Más vélemények szerint már az is sokat segít a Bitcoinnak, ha éppen elmaradnak azok a botrányok, amelyek újra és újra elbizonytalanítják a befektetőket. Az év utolsó negyedévében csak egy ilyen negatív hírhullám sújtotta a kriptopénzt arról, hogy az Iszlám Állam részben Bitcoinban gyűjt adományokat a sötét weben, de még ez sem viselte meg igazán az árfolyamát. Egy biztos: aki Bitcoinba fektet, nagy kockázatot vállal, de nagyot is nyerhet vele.
Szerző: Turzó Ádám Pál"
2015-ben a világ legjobban teljesítő devizája címet a bitcoin szerezte meg, USD-ben számolva közel 40%-ot erősödött. Második a szomáliai shilling, míg harmadik a gambiai dalasi lett.
(bloombergview.com) link
BUÉK:
Valószínű, hogy több dolgot hozzárendelhetünk, mint amit most el tudunk képzelni. Nem csak a pénzügyeket, az egész társadalom életét átalakító szerepe lehet a Bitcoinnak a jövőben.
Üdv:
Angol nyelvteruleten is hasonlo dolgokkal peldaloznak...
akik pedig ertenek hozza ahoz hasonlitjak az ilyen tipusu hsz-kat mint amikor az internet es a kereso oldalak megjelentek...
voltak akik nem szerettek a kereso oldalakat voltak akik az internetet...
persze, hogy a kereso oldal nem igazan mukodik internet nelkul (ahoz ido kellett, a "jol" informatak).....
Azon persze el lehet vitatkozni, hogy mit rendelunk a Bitcoinhoz (USD,AUD, esetleg arany,ezust vagy mas nyersanyagokat ill. derrivativ poziciokat es mennyit)....,de hogy akarja valaki hasznalni a Blockchain-t a Bitcoin nelkul???
u.i.: talan ezert probalom en a Bitcoin-t digitalis propertynek tekinteni....
A Bitcoinról mi a véleményed? Látsz ebben lehetőséget fizetési piac oldaláról?
Kóka János:
-"A Bitcoin, mint fizetőeszköz a volatilitása, szabályozási problémái miatt belátható időn belül nem válik mainstreammé, legalábbis ebben a formában biztosan nem. A mögötte lévő technológia, a blockchain viszont rendkívül érdekes. Azt várom, hogy az emögött álló úgynevezett distributed ledger koncepció meg fog jelenni a piacon igénybe vehető szolgáltatásként. Arról van szó, hogy a tranzakciók biztonságát, nyomonkövethetőségét nem egyetlen megbízható központ, hanem hatalmas számítási kapacitással rendelkező, ezért kijátszhatatlan hálózat garantálja." link
Üdv:
Lerohanták a bitcoin feltételezett alapítójának házát: link
:)
"A BitFilmes beszélgetésen Nagy Dániel említette, hogy szerinte egészen biztosan nem egyetlen emberhez köthető a Bitcoin, hanem többen írták a kódot. Most éppen mindenesetre egy ausztrál férfi lehetséges "Satoshisága" körül terjed a pletyka..."
( link )
Üdv:
Én egy érdekeset hallottam róla, mégpedig azt, hogy elvi lehetőség van arra, hogy bitcoint lehessen küldeni az Ethereum hálózatán keresztül. Amúgy nem értek hozzá, remélem nem mondtam butaságot.
Üdv:
Persze nem azt mondom hogy ne vegyel, en is kivancsisag keppen osszebanyasztam kb 50 dollarnyit amikor indult a halozat, de szamold ki hogy egyaltalan olcsobb-e generalni mint venni.
Komolyabb osszeget beletenni viszont meg a bitcoinnal is ezerszer rizikosabb.
Mivel nem erdekel a programozas, igy gondolom spekulacios cellal akarsz venni.
60,000,000 ETH lett krealva es eladva IPO-kent, utana elso evben 18,000,000 krealodik es folyamatosan csokken az uj ermek krealasa amig 64 ev mulva eleri az 1% inflaciot.
Mar csak ezert is nem jo otlet spekulacios cellal megvenni.
Nekem tech szinten is vannak fenntartasaim, szerintem tul optimistak a celkituzeseik. En arra szamitok hogy beta utan nagyon sok elvaras fog kodbe veszni, es nem fog tudni felnoni a hype-hoz.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046