Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
algore 2021. 10. 29. 16:31
Előzmény: #49411  papafilip
#49420
Persze hogy kulonbozik. Atlagolt adatok nem mondanak semmit, de lehet olyan konkluziot megfogalnazni, hogy atmenjen a publikacio. 
Ha idos nokben - 400%-ot is elerheti a vakcinahatekonysag, idosekben (65 felett) atlagosan is negativ, fiatalokban nagyon pozitiv, persze hogy lehet azt mondani, hogy a "vakcina ved". A papir mindent elbir. 
Ezert nem a konkluziot kell sosem elolvasni, hanem az adatokat megnezni, es ertelmezni magadnak. 
A vakcina ved. 
Csak idosekben es nokben nem igazan, valamint a gyenge immunrendszeruekben nem. 
Azaz a veszelyeztetettekben pont nem. 
A covid es az oltas kapcsan SEM lehet egy kalap ala venni a nepesseget es altalanos kijelentest tenni. Az atlag kb senkire nem lesz igaz covid eseteben. 
csendben 2021. 10. 29. 15:44
#49419
Ma még nem volt,de nem árt frissíteni: https://www.youtube.com/watch?v=_axvIddxc6Y
csendben 2021. 10. 29. 15:42
Előzmény: #49416  kukker
#49418
Tudam,hgy még valami hiányzik a mai napból...De,hogy pont ez lett volna az,erről nem vagyok meggyőződve.....Tisztelem a vallásos embereket,amíg nem próbálnak megtéríteni. A tetteim megítélését is bízzd nyugodtan az Úrra. Majd csak elintézi velem valahogy a dolgot.
Törölt felhasználó 2021. 10. 29. 15:39
Előzmény: #49416  kukker
#49417
Ámen! 
kukker 2021. 10. 29. 15:26
Előzmény: #49414  csendben
#49416

A tetteidet ítéltem meg barátom, nem téged.
Azért meg nem aggódom.
Azt Isten teszi.
Aggódjon azért az, aki a hazugságot szereti, aki a Sátánt szolgálja és a hazugság az élete.
csendben 2021. 10. 29. 15:11
Előzmény: #49412  Phylaxa
#49415
Teljesen normális,hogy ha valaki érdemben próbálja megelőzni a nagyobb bajt,ha erre módja van.
csendben 2021. 10. 29. 15:10
Előzmény: #49413  kukker
#49414
"Ő ezt nem mondta, hanem felsorolt érveket.": felsorolt -tényként!- állításokat,amik abban a formában nem feleltek meg a valóságnak. Éppen ezért nem láttam értelmét ezekről a kijelentésekről beszélni. Legalább olyan szélsőségesek voltak,mint a közutálatnak örvedő virológusok: "mindentől megvéd,mebment,stb." kijelentései.A minősítésemre ne pazarold a drága idődet: felesleges.Én sem teszem veled...... Az utamért se aggódj:én járok rajta. :-)
kukker 2021. 10. 29. 15:04
Előzmény: #49410  csendben
#49413

"Sőt:még covid sincs,csak megbetegítik az embereket.... Azt hiszem,mind a ketten jobban járunk,ha ezt a diskurzust itt és most befejezzük"
Ő ezt nem mondta, hanem felsorolt érveket.
Amiket te természetesen nem tagadtál, mert képtelen vagy rá, helyette, megvádoltad valami olyasmivel, amivel őt semmisé akartad tenni, de ez nem így van, mert van, aki tisztában van azzal, amit így tettél és átlát rajtad.
Vigyázz, mert nagyon is látható az, amit képviselsz, a stílusod nagyon "ügyes" és hamis.
Vigyázz, mert nem jó az út.
Phylaxa 2021. 10. 29. 14:53
Előzmény: #49405  csendben
#49412
"A postcovidot úgy lehet megelőzni,ha az ember nem lesz covidos". 
      
Mindenkinél más és más a fertőzés hatása. Ezenkívül mindenki fogyaszthat olyan természetes anyagokból készült termékeket, melyek növelhetik az ellenállást ( erősítik az immunrendszert). Az, hogy nem kapom el a COVID19-et egy hit. Az én hitem az, hogy elkaphatom. Így az immunrendszeremen múlik, hogy mennyire leszek beteg vagy mennyire lesznek szövődményei. Ezt én gondolom így természetesen.
    
Ha már megkaptam és nagy szarban vagyok akkor pedig:   
Hogy igaz-e vagy nem , fingom sincs, egy ember mesélt magáról, amikor beteg lett ettől a vírustól. 40 fokos láza volt napokig és Neocitrán-t tolt akkora hőmérsékleten, amit még el tudott viselni, hogy a tüdejét védje, miközben "priznic"-ben csökkentette a lázat. Nem ment sehova, mentők mentek ki tesztelni. Azóta folytatja a melót, nem tud semmiféle maradandó szövődményről, a tüdejét sikerült megvédenie, orvos nem látta azóta sem. Nos még egyszer, nem tudom, hogy igaz-e, mindenesetre megjegyeztem, ha netán velem is előfordulna. Nyilván nem reklámozom, de ott van a tudatomban. Így hallásra jobbnak tűnik mint a lélegeztetőgép. Természetesen ne kerüljön rá sor senkinek sem!
papafilip 2021. 10. 29. 14:49
Előzmény: #49393  algore
#49411
Azért az összefoglalód elég lényegesen különbözik a Svéd tanulmény összefoglalójától.Interpretation: "Vaccine effectiveness against symptomatic Covid-19 infection wanes progressively over time across all subgroups, but at different rate according to type of vaccine, and faster for men and older frail individuals. The effectiveness against severe illness seems to remain high through 9 months, although not for men, older frail individuals, and individuals with comorbidities. This strengthens the evidence-based rationale for administration of a third booster dose."
csendben 2021. 10. 29. 14:36
Előzmény: #49407  Törölt felhasználó
#49410
Sőt:még covid sincs,csak megbetegítik az embereket.... Azt hiszem,mind a ketten jobban járunk,ha ezt a diskurzust itt és most befejezzük... Üdv!
Törölt felhasználó 2021. 10. 29. 14:35
Előzmény: #49405  csendben
#49409
https://www.egeszsegkalauz.hu/betegsegek/fertozo-betegsegek/valneva-uj-magas-hatekonysagu-vakcina-a-lathataron-ezt-lehet-tudni-rola/kc63krj
Mit gondolsz, ez mikorra készülhet el? Talán ez lesz a legkisebb rossz mind közül. 
Én a régi technológiában hiszek. De a kínaival az a bajom, hogy kínai.
csendben 2021. 10. 29. 14:34
Előzmény: #49403  algore
#49408
Idézet a linkedről: "Most egy tanulmány kimutatta, hogy míg a Covid elleni vakcinázás elengedhetetlen a súlyos betegségek és halálesetek megelőzéséhez, még a teljesen elkapott egyének is elkapják a vírust - és továbbadják.
"...."Az eredmények azt sugallják, hogy még a teljesen beoltott személyek is jelentős kockázatot jelentenek a fertőzésre, az elemzés szerint a teljesen beoltott kontaktusnak 25% esélye van arra, hogy elkapja a vírust egy fertőzött családtagtól, míg a be nem oltott kontaktusnak 38% esélye van a fertőzésre.A számok azonban nem derítik ki a betegség súlyosságát, míg a csapat figyelmeztet arra, hogy ezek a számok a lehetséges értékek tartományába esnek, ami azt jelenti, hogy a különbség pontos mérete nem tisztázott.":
Törölt felhasználó 2021. 10. 29. 14:33
Előzmény: #49402  csendben
#49407
-Fertőzés ellen nem véd
-Továbbadás ellen nem véd
-Megbetegedés ellen nem véd
-Félévente adathatod be magadnak a következőt, mert addigra ellenanyag a nullához konvergál...
...csak nem kerülsz kórházba, talán... Hozzáteszem, a kórházakban meglehetősen sok második-harmadik oltás utáni páciens van.
Erre akartam utalni.
Hát kössz. Ezt merészelik "védőoltásnak", meg "vakcinának" nevezni? Hát ez kurvára nem az.
Phylaxa 2021. 10. 29. 14:32
Előzmény: #49404  algore
#49406
Tegnap, miután elolvastam a kormánydöntést, bekapcsoltam a tv-t és belenéztem egy riportba, mely a kormánydöntést hivatott indokolni. Az orvos a következőt mondta bele a kamerába: "Nem tudunk semmiféle mellékhatásról!"
      
Ezután megdöbbentem és kikapcsoltam a tv-t.
csendben 2021. 10. 29. 14:30
Előzmény: #49404  algore
#49405
"Mindig csak a tulelesre es halalozasra koncentralunk ha oltasok "ellen" kell beszelni, pedig micsoda nagy baj a hosszu covid es azt kell megelozni. " Ugyan ezt se én mondtam,de a lényegét tekintve egyetértek vele.A postcovidot úgy lehet megelőzni,ha az ember nem lesz covidos! Amirők te beszélsz,az az,hogy covidos leher,de ne legyen postcovid... A két nézőpont között szöges ellentét van! A "holnap majd azt mondod" része a hsz-ednek,csupán fikció,feltételezés (ráadásul, alaptalan)... Maradjunk csak azon a ponton,hogy ki és mit mondott tényegesen! Csak emlékeztetnélek,hogy a lentebbi egyik hsz-ed kapcsán feltett kérdéseimre, még nem válaszoltál (tényszerűen: az általad adott diagramm alapján az oltottak halálozása alacsonyabb,mint az oltatlanoké).
algore 2021. 10. 29. 14:20
Előzmény: #49401  csendben
#49404
Te mondtad. 
Mindig csak a tulelesre es halalozasra koncentralunk ha oltasok "ellen" kell beszelni, pedig micsoda nagy baj a hosszu covid es azt kell megelozni. 
Most mar arrol sem beszelt senki. 
Senki nem mondta soha, hogy fertozes ellen ved. 
Senki nem mondta soha, hogy hosszu covid megelozes miatt erdemes oltatni. 
Holnap majd azt mondod, senki sem mondta soha hogy idoseket a betegseg es halalozas elkerulese miatt erdemes oltatni? 
De sok mindent nem mondott senki, ami besult... 
algore 2021. 10. 29. 14:17
Előzmény: #49393  algore
#49403
Itt egy n-edik vizsgalat, az oltasfanatikus Imperial college - tol.
Jarvanyugyi vizsgalat, azaz kontaktok fertozodeset nezik. 
Ilyen iranybol nezve is azt talaltak, hogy
az oltott ugyanugy fertoz, mint az oltatlan (ergo, semmi hatasa nincs a jarvanyterjedesre, vagy nyajimmunitasra, igy semmilyen racionalis indok nincs mindenkit oltani - nincs ugyanis tarsadalmi elony). 
http://www.theguardian.com/world/2021/oct/28/covid-vaccinated-likely-unjabbed-infect-cohabiters-study-suggests
Erre mondtam korabban, sorra jonnek majd az eredmenyek a valo eletbol, amit a Pfizer es CDC nem tud majd manipulalni. 
csendben 2021. 10. 29. 14:08
Előzmény: #49400  Törölt felhasználó
#49402
Ezt nem egészen értem! Mit is akartál ezzel mondani?
csendben 2021. 10. 29. 14:07
Előzmény: #49399  algore
#49401
Ki mondta neked , hogy a postcovid miatt kell oltani? Én nem emlékszem,ohgy ilyent bárki is mondott volna....Már csak azért is,mert a -mint a neve is mutatja- a post állapot az aktív beteg állapotot követi...

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek