Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mrider 2021. 10. 29. 09:14
#49360
Meg is jelent a rendelet.
Rohadjanak meg.
vigkrisz 2021. 10. 29. 09:02
Előzmény: #49358  green1899white
#49359
a biztonsági övet sem érdemes bekapcsolni, hiszen elmentél autóval a boltba és nem történt baleset
green1899white 2021. 10. 29. 08:55
#49358

Ki volt aki jelezte hogy átesne már a fertőzésen ? Asszem tobzoska ..
Mindegy , mondom ..  Én nekem a héten sikerült elvileg ..
Hát ilyen fos betegséget még életemben nem láttam ..  Nyugodtan ess át te is valahogy ..  A világ leggyengébb betegsége ..  Egyébként szerintem úgy lehet - most húlyén hangzik - de ne arra gondolj hogy valahol megfertőződsz - ha eddig sem ..  pont ez volt nálam is .. Hogy hogy a francba nem kapom el ? Nálam több emberrel ( idegenekkel) kevesen érintkeznek , egyszer valaki kérdezte is itt , hogy ki az aki sok emberrel érintkezik és nem volt covidos ill alig ismer covidost ..  Akkor mondtam hogy szerintem ebben én viszem el a pálmát ..  Na szóval sztem nekem az "segített " Hogy vasárnap kint voltunk egy erdőben és kwa hideg volt - legalábbis ahogy én voltam öltözve , amúgy jó idő volt ahol sütött a nap, a kocsit ott is hagytuk egy réten - bent az erdőben viszont rohadt hideg volt ..  mondom ebben a cuccban .. 
Na aztán hétfőn semmi - kedden reggel viszont nehezen keltem fel , mintha előző nap cementes zsákokat cipeltem volna vagy hasonló, rögtön eszembe jutott a hideg erdő ..   Aznap szabadnapos voltam , később kezdett fájni a fejem meg szóval szarul éreztem magam , egyre gyengébbnek , volt ott egy vendég nő ő is nézte a fejem hogy forró , lázmérőm nincs , de tuti lázas voltam .. Csináltam egy teát - alig vártam hogy elmenjen a nő , mondom le kell feküdnöm ..  sose szoktam nappal .. Este az asszony hozott  aspirint meg ki tudja miért egy covid tesztet ..  ezt nem mondtam neki ..  és pozitív ..  Beszedtem az aspirineket majd egész éjjel szakadt rólam a víz ..  De reggel mentem melózni ..  Ennyi , tegnap is voltam - gyakorlatilag észre sem vette senki .. Most tényleg olyan mint egy allergia ( gondolom mert eddig nem voltam allergiás) kicsit kapar a torkom - meg kicsit . "folyik a orrom :):)  "
csendben 2021. 10. 29. 08:53
Előzmény: #49355  algore
#49357
Dressen Brianne Dressen férje is, aki súlyos neurológiai sérüléstszenvedett az amerikai AstraZeneca COVID vakcina vizsgálat utahi részén 2020-ban. Miután az első adag megsérült, Brianne visszalépett a vizsgálattól.
 Nehéz lenne feltételezni,hogy elfogultság nélkül mérlegelne bármit is.....
csendben 2021. 10. 29. 08:50
Előzmény: #49354  algore
#49356
Látom,már megint kezded! "biztosan nincs annyi eszed"... És akkor te vagy megsértődve?
algore 2021. 10. 29. 08:43
Előzmény: #49354  algore
#49355
... Brian Dressen... 
algore 2021. 10. 29. 08:41
Előzmény: #49353  csendben
#49354
A folyamat elejen a hatasossag (- 40)-(-110)%, es ez a legelso Pfizer vizsgalatbol is kiderul, csak at van mindenki verve es neked biztosan nincs annyi eszed, hogy fel tudnad fogni. A vizsgalati adatokbol kiderul, csak alaposan kell azokat megragni. 
Nem mindenre van persze adat se. 
A masik csalas, amit elkovettek, hogy a sulyos mellekhatasokat elszenvedoket "protokoll megszegesre" hivatkozva toroltek a vizsgalatbol, es az adataikat is. 
Igy lett a vakcina biztonsagos, holott sorra jelentkeznek emberek hogy ok torolve lettek az elso dozis utani sulyos mellekhatas utan. 
(pl felszolalt a mostani gyerekengedelyeztetesen Dr Brian Dressler, akinek a felesegevel tortent ez) 
Ez torvenyileg csalas. 
Ez nagyon egyszeruen kideritheto lett volna, ha a Pfizert kertek volna, hogy lesz szives bemutatni, a torolt alanyok adatait is. 
Majd pedig az alanyokat megkeresni. 
A tudomanyos vizsgalatok ellenorzesenel ez a normalis. 
De ha 5 milliatd embert akarunk beoltani evi 2x, egy kiserleti valamivel ami csak vrszhelyzeti engedelyt kaphat, akkor a veszhelyzeti engedelt kiadasa elott ezt nem tesszuk meg. 
Nem keves emberrol es mellekhatasrol van szo, a 40,000-es vizsgalatban pl 2,000 korul ha jo emlekszem. 
A Pfizer hasonlo csalasert tobbszor jogerosen el lett itelve. 
Notorius visszaeso. 
Az FDA es mas hatosagok pedig hagyjak, bunreszesek. 
csendben 2021. 10. 29. 08:29
Előzmény: #49341  algore
#49353
"A legmagasabb védettség kifejlődéséhez tehát a jelenlegi oltási protokoll szerint (az első dózistól számított) 7 hét szükséges, azonban már a folyamat elején meghaladja a hatásossága az 50 százalékot." (Pfizer-Astra)...
green1899white 2021. 10. 29. 08:18
#49352

Igen , ebben van valami hogy ezekkel a statisztikákkal csak átq@rjuk magunkat , főleg az "oltásellenesek"  mivel ezeknek a zöme - úgy fake hogy rettegtessen ..  lásd a magyarországi 30e halottat - most csak egy példa .. Mindenki tudja hogy nem haltak meg itt ennyien ( legalábbis nem covidban ) mégis ez a hivatalos ..
vagy vegyünk egy másik példát : Románia    most ugye az aktuális rettegtetési faktor .. 
Románia covid fertőzöttek (eset) száma :  1 600 000    / 19 000 000 ból
vagyis 17 400 000 román  nem volt covidos . ( a többi sem, csak kimutatták valamilyen tesztel hogy pozitív)
Ezzel egyébként Románia 63 ik még mi is előttük vagyunk 55 ik
és akkor vitatkozunk hogy 10 ből 7 oltatlan vagy fordítva ..  lényegében tök mindegy - mert nem covidban halnak meg ..
JamesT 2021. 10. 29. 08:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#49351
Szerintem ettől kézenfekvőbb a válasz.
Fix a gázos egy báb, de vannak mögötte olyanok akik képesek is számolni és előre gondolkodni.
Ha csak a saját munkahelyem nézem kb 20% akkor se menne el oltakozni de 15% tuti nem ha ez munkahely váltással járna és jelenleg se úszunk a humánerőforrásban, fluktuáció van emberhiány van még 15% hirtelen kopás a termelékenységet, ezzel együtt a profitot pillanatok alatt vágná vissza tartósan és lereagálni se tudnák kb sehogy. A jelenlegi fluktuációra, hiányra sincs recept nehogy egy hirtelen munkaerőforrásra.
Amilyen mennyiségű és méretű cégekről van szó, hatalmas kiesést okozna Lölőnek is a humánerőforrás hirtelen és drasztikus esése, szintén nem lennének képesek ekkora kiesést lereagálni, a piacon meg az marad pozícióban aki időre pontosan mennyiséget minőségben teljesít.
Ez nem az EÜ nem állami szint ahol eshet bármeddig se számít max Pista bácsi hamarabb hal meg a belgyógyászaton mint kellene vagy a sgürgőn 5 óráról nyolcra nő a várakozási idő.
Magán szektor magán zseb a profit csökkenést, vagy piaci pozícíóból kiesést nem biztos hogy megkockáztatja ha viszonylag magas számú a vakcinát elutasítók száma és ezt ma már minden cégvezető látja és számításba kell vegye nem véletlenül rögzítik a HR-esek az oltottságot.
Befog jönni a kényszer a munkaadókra is hamarosan ez a véleményem, Lölőék megoldják a mentességet ezzel megoldja a munkaerő kiesés veszélyét, sőt egy vékony réteg számára kecsegtetőbbé teszi az ottani munkavállást.
Egy ilyen gondolkodási módot abból a fickóból nem nézek ki de más ezt is megoldja helyette.
Törölt felhasználó 2021. 10. 29. 07:45
Törölt hozzászólás
#49350
vigkrisz 2021. 10. 29. 07:40
Előzmény: #49340  tobzoskanátha
#49349
ha végignézted volna a beszélgetést, akkor hallhattad volna, hogy bizony beszéltek az elhízásról
vigkrisz 2021. 10. 29. 07:40
Előzmény: #49341  algore
#49348
de ebben mi a csalás? 
ha megfordítjuk a te negatív nézőpontodat, akkor teljesen egybecseng a dolog avval, amit mindig és mindenki mondott, hogy a második oltás után két héttel vagy védett
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 10. 29. 06:18
#49347

kicsit szkeptikusan kezdem bele az elmúlt nap történéseinek az olvasásába, de le a kalappal előttetek, az összes kételyemet megfogalmaztátok a tegnapi döntésekkel kapcsolatban, komolyan ez már minden határon túlmegy
azt hiszem a Fidesz ezzel megásta a saját sírját, a választásokkor már csak bele kell löknünk őket
Mészáros előtt pedig le a kalappal, azt hittem ő lesz az első, aki ez az agyrém mögé áll
JamesT 2021. 10. 29. 00:30
Előzmény: #49341  algore
#49346
Jó ideje nézem ahogy statisztikázol és többen is az adatokat a maguk módján elemzik, értem a statisztikákból kihozott véleményeket és azt látom az ütközések inkább a statisztikák hibáiból adódnak. 
Más esetben talán komolyan vennék hasonló adatokat de ebben a helyzetben úgy érzem valós hihető, komolyan vehető adatok talán nem is léteznek túl nagy az érdek ami a ferdítéshez és elsumákoláshoz húzza a szúrjunk le mindenkit évente 2szer oldalon. Ezzel szemben a tagadjunk meg mindent oldalon is sarkosabbak és hasonlóan elsarkított adatokat szednek össze.
Olyanon megy a vita amit kb senki sem ismerhet pontosan mert hatalmas az érdek hogy ne tudja senki a teljes igazságot.
Ha csak a magyar statisztikát nézem ahol Pista bácsi autóbalesetben elhunyt de 4 héttel az eset előtt igazoltan kovidos volt és húzza a halálozási arányunkat, szerintem ez mindent elmond a helyzetről ahogy Cilike mama is elmondta az is kovidban hal meg aki nem kovidban halt meg....
Ezek után a statisztikákon rágódás kb értelmetlennek tűnik számomra.
tobzoskanátha 2021. 10. 29. 00:25
#49345
A nemzetközi szakirodalom szerint a delta-variáns megtépázza a gyermekeket.
Gyerekeket szoktam kérdezni, mi a vírushelyzet iskolában, de még nem meséltek megtépázott gyerekekről. Persze ez nem nagy minta, csak bő 300-as.
JamesT 2021. 10. 29. 00:18
Előzmény: #49331  Törölt felhasználó
#49344
Csak 1 a baj annak akinek a megélhetése múlik majd ezen, annak akár végzetes vagy komplett családokra kiható próbatétel lesz ez is sajnos.
tobzoskanátha 2021. 10. 28. 23:12
Előzmény: #49315  totoro
#49343
Én biztos voltam benne, hogy lesz szigorítás okt. 23-a után. Én többek között azért vagyok "vírustagadó" mert ilyen a járványkezelés. Elindul a 4. hullám, de 2 hónapig rendezvények román importtal. Majd, amikor erősödik a hullám és megy a hiszti a maszkért, akkor jött valami alibicselekvés. Ez nem járványkezelés, hanem a hülyék hülyítése.
emeric41 2021. 10. 28. 23:09
Előzmény: #49328  harlem
#49342
És ki az a Parragh László?
Egy senki! 
Mi jogon hoz ő bármiféle döntést? Vagy egyáltalán törvénymódosítást. Főleg ami alkotmány ellenes.
Megy Ő is a börtönbe.
Lesz kb 2 millió Mihazánk szavazó.
algore 2021. 10. 28. 23:01
Előzmény: #49337  papafilip
#49341
Statisztikailag pedig ott a csalas, hogy az 1. oltas 1. percetol a 2. oltas utani 14. napig oltatlannak szamitasz statisztikailag.
Ha ekkor fertozodsz, korhazba kerulsz, netalan meghalsz, akkor az oltatlanok fertozodtek, betegedtek, haltak. 
Marpedig ez a kb 3 honap igen esemenydus idoszak statisztikailag az oltottak szamara. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek