Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2021. 02. 24. 18:58
Előzmény: #32396  algore
#32400
Pl. ezt nézze meg mindenki, és aztán gondolkodjon el és nézzen magába, hogy mennyire káros pl. a helyzet bagatelizálása: https://youtu.be/7XHzz7Q88gA
dmz 2021. 02. 24. 18:52
Előzmény: #32393  PusztaPutyin
#32399
Szerintem a lenti ábra többet mond ennél. November 1-én volt a szlovák közösségi tesztelés. November 4-től meredeken csökkenésnek indultak a lakosságarányos új esetszámok és a következő 3 hét során a felére(!) csökkentek. Magyarországon ugyanezen időszak során nem a felére csökkent, hanem tovább nőtt a járvány intenzitása. A szlovák közösségi tesztelés hozott egy átmeneti javulást, amit csak ideiglenesen sikerült megőrizni.  Végleges megoldást nem a tesztelések fognak hozni, hanem az átoltottság. 
https://ourworldindata.org/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&time=2020-10-16..latest&country=SVK~HUN®ion=World&casesMetric=true&interval=smoothed&hideControls=true&perCapita=true&smoothing=7&pickerMetric=total_cases&pickerSort=desc
dmz 2021. 02. 24. 18:31
Előzmény: #32392  apocca
#32398
Látogass el a koronavirus.gov.hu oldalra és tételesen látni fogod a büntetések, szabálysértések pontban, hogy hányan mentek szembe a hatóságok által evárt viselkedéssel. Azokban az országokban, ahol ez kevésbé kiterjedt volt, kevésbé futott fel a járvány és alacsonyabb maradt a népességarányos halálozás. 
dmz 2021. 02. 24. 18:28
Előzmény: #32391  algore
#32397
Valóban a múltból származó idézetek ezek, a jövőből nehéz lenne. 
A hazai járványadatok szerint tényszerűen berobbant augusztus második felében járvány. Te pedig augusztusban és szeptember elején többször kétségbe vontad, hogy ez megtörtént volna, indoklásod szerint a hivatalosan jelentett covid esetek nem aktív esetek voltak, hanem korábban már lezajlott inaktív esetek utólagos detektálása és erre hoztál PCR metodikai hibákat. Ami önmagában semmit nem jelent, amíg külön nem igazolod, hogy valóban álpozitív esetek lettek volna. Semmi ilyesmit nem mérlegeltél. 
Konkrétan szerepelt tőled olyan mondat, amiben tényszerűen csodaszernek nevezted az ivermectint. 
Semmit nem igazoltál a vakcinával kapcsolatos rémhír terjesztésedről. Ide linkeltél egy izraeli szennylapot és francia fórumcikket, ahol megfelelő megalapozottság nélkül állítanak a vakcinával kapcsolatos, elhallgatott tömeges haláleseteket. Semmilyen hivatalos statisztika nem támaszja alá ezt. 
Többször kijelentetted, hogy a maszkviselés szerinted nem jár pozitív hatással és ezt zavarodott teóriákra alapoztad, amely szerint influenzajárvány nincs, RSV és rhinovírusoknál viszont nem tapasztalni visszaesést, TEHÁT a maszkviselés covid tekintetében szerinted hatástalan. Egy borzasztó rossz vicc vagy és úgy tűnik az is leszel, amíg le nem állítanak. 
Ezekkel szemben én annyit állítottam, hogy ivermectinnel kapcsolatban a korábbi alakalmazásoknál jóval magasabb dózisokkal IS találoztam mindenféle neten terjedő nem hivatalos szürkezónás terápiákban, aminek a kockázati profiljáról személy szerint én nem vagyok megyőződve. Többször jeleztem továbbá, hogy bármilyen vényköteles gyógyszert kezelőorvos írhat fel a lehetséges gyógyszerinterakciók és a beteg kórtörténetének ismeretében, ezek nem nyilvános fórumra valók, főként ha az OGYÉI figyelmeztetése szerint megvezetett laikusok tömegesen felvásárolják, ráadásul nem humán formában. Jeleztem azt is, hogy tévúton jársz, ha az OGYÉI állásfoglalással nyíltan szembemenve egy közforgalomban nem hozzáférhető és covid terápiára itthon nem jóváhagyott gyógyszert csodaszerezel. Semmiféle covid terápiában nem alkalmazták ezt a gyógyszert akkor és azóta sem itthon. 
Minimális realitásérzékkel neked is meglenne, hogy a fenti pontok közül melyek ütköznek alapvető etikai elvekkel.
algore 2021. 02. 24. 18:24
Előzmény: #32393  PusztaPutyin
#32396
Ezek egyre nyilvanvalobbak lesznek. Kijonnek eves halalozasi adatok, csak kiugro kategoria sem, es jonnek a szamok az orszagokbol, allamokbol, amik nemet mondtak a sok faszsagra, es latszik a kulonbseg.
http://www.aier.org/article/how-does-all-of-this-end/amp/?__twitter_impression=true
USA-ban nepvandorlas indult New York es Kalifornia allambol Texasba es Floridaba. Az emberek es cegek labbal szavaznak. 
http://nypost.com/2021/02/13/new-yorkers-are-fleeing-to-palm-beachand-businesses-are-too/? utm_medium=browser_notifications&utm_source=pushly&utm_campaign=819468
A sok agressziv fasz meg egyre jobban es hangosabban toporzekol... 
fatihszultan 2021. 02. 24. 18:19
Előzmény: #32394  apocca
#32395
Gondolom, lehet valami szlovák mutáns is.... Ott a tátrai levegőtől biztos megerősödött a vírus is.
apocca
apocca 2021. 02. 24. 18:13
Előzmény: #32393  PusztaPutyin
#32394
pontosan emléxem:) November elején az volt itt a sláger hogy országos teszt a szlovákoknál és ez a követendő járványkezelés és például nekik majd normál karácsonyuk lesz, stb. Most meg jó ideje ki se mozdulhatnak otthonról, meg a többi, erre csúcsra ment a fertőzés, a halálozás (miközben nem is az a protokoll a covid mellett elhalálozott besorolásra, mint nálunk).
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 24. 17:57
Előzmény: #32392  apocca
#32393
Igen, a szlovák példa nagyon plasztikus. Mielőtt teszteltek megkérdeztem itt a többieket hogy ez mire lesz jó. Jól ki lettem osztva, minden voltam csak nem felvilágosult. Aztán lám mire mentek. Az egész világbohóckodás továbbra is azt gondolom hogy tök felesleges, de legalább jó káros.
apocca
apocca 2021. 02. 24. 17:32
Előzmény: #32390  dmz
#32392
bullshit, nagyon tesz a virus a lakosság járvány megértésére, még a lock down-ra is tesz, maszkra, meg  a tesztekre. Tanulmányozd a szlovákok jelenlegi helyzetét pl.
algore 2021. 02. 24. 17:26
Előzmény: #32388  dmz
#32391
Ujabb adag csusztatas, elorangatva a multbol, mert beegtel megint a hulyesegeiddel. Szanalmas. 
Azt allitottam tavaly, hogy nem igaz az az allitasod, hogy augusztusban 'berobbant' a jarvany. Es ez nem is igaz. 
Nem csodaszereztem az ivermectint, te hazudtad nagy nyilvanossag elott, hogy rendkivul veszelyes, es 100x-os dozisban adjak. En ezeket a hazugsagaidat cafoltam. 
A maszkviselesnek vannak karos hatasai, es ami karos hatasokat en allitottam, igazoltam is. 
Az oltaslobbi letezeset csak a leghulyebbek tagadjak, pl az EU parlament es Bizottsag sem tagadja, el is itelte az oltaslobbit EU hatarozatban, azt is linkeltem szepen megfeleloen. 
Azt, hogy a Pfizer vakcina a covidon atesetteken sulyosabb hatasokat okoz, szinten megfeleloen igazoltam, de a CDC is kenytelen volt elismerni, eloszor persze elhazudta, ahogy vartuk toluk. 
Majd akkor szolalj meg, ha hazudok valotlant barmivel kapcsolatban, mint te tetted ivermectin ugyben. 
Te minden megalapozottsag nelkul hazudtal, riogattal a vilag egyik legfontosabb es biztonsagosabb gyogyszere ellen, amit most mar az egesz vilag hasznal Covid ellen. 
Covid terapiarol terjesztettel valotlansagokat. 
Miutan szembesitettelek a hazugsagaid valotlansagaval, akkor sem hagytal fel vele. 
Vigyazz, le ne leplezd ki vagy, mert komoly eljarast kaphatsz ezert a nyakadba. 
Csak sunyin, alamuszin csinald tovabb az aknamunkat, ahogy eddig is :) 
dmz 2021. 02. 24. 17:06
Előzmény: #32389  apocca
#32390
Akkor is megkérdeztem, most is ezt teszem: miből gondoltad, hogy az orvosi kamaránál jobban tudod, hogy milyen helyzet milyen következményekkel jár? Konkrétan úgy fogalmaztak, hogy az utóbbi napok robbanásszerűen növekedő járvány esetszáma katasztrófával fenyeget, ennek elkerüléséhez pedig a kormány hatékony és azonnali intézkedéseire lesz szükség. Neked ez nem tetszett. Az első hullámban meghaltak 500-an, a második hullámban pedig meghaltak 14000-en. Nekem meg ez nem tetszik, főként hogy ezt a számot lehetett volna mérsékelni, ha időben megérti a lakosság jelentős része, hogy mit jelent egy járvány. 
apocca
apocca 2021. 02. 24. 16:47
Előzmény: #32386  dmz
#32389
csak csúsztatásban tudsz gondolkodni, először "óvatosságra figyelmeztetés", aztán most már "potenciális veszélyhelyzetekre figyelmeztetés". Újra a gyengébbek kedvéért, amit kifogásoltam az orvosi kamara közleményében akkor, az katasztrófára való figyelmeztetés. Mivel te tudod jobban továbbra is, akkor csúsztass megint egyet az emlékezésedben:) Kabaré vagy azért egy kicsit. (memóriád frissítésére még azon is ment köztünk a vita, hogy a katasztrófára való figyelmeztetés az feltételes módban íródott, vagy kijelentő módban).
dmz 2021. 02. 24. 16:21
Előzmény: #32377  algore
#32388
Te állítottad azt tavaly augusztusban és szeptemberben, hogy nincs semmiféle járvány, a hivatalosan lejelentett esetszámok hamis pozitív esetek. 
Te csodaszereztél egy covid terápiára az ogyéi általá nem javasolt, nyilvános közforgalomban nem hozzáférhető gyógyszert. Nem mellesleg egy olyan időszakban, amikor álllatgyógyászati termékeket kezdett el felvásárolni a félrevezetett lakosság. 
Te kérdőjelezted meg a maszkviselés hatékonyságát. 
Te lengetted be többször, hogy a maszkviselésnek káros hatásai lennének, amit nem tudtál megfelelően igazolni. 
Te csökkentetted a vakcinába vetett közbizalmat, ide értve, hogy vakcinafejlesztést nem érzed megfelelő válasznak, nem érezted sikertörténetnek, vakcinalobbit emlegettél és olyan cikkeket írtál be ide, amelyek megfelelő megalapozottság nélkül állítják, hogy súlyos, eltitkolt mellékhatásai lennének. 
Ennyit a coviddal kapcsolatos hazugságokról. 
algore 2021. 02. 24. 16:18
#32387
A nagyon elmaradott Japanban a kovetkezo gyogyszereket talaltak hatasosnak es engedelyeztek Covid terapiara: klorokin, hidroxiklorokin, ivermectin, azitromycin, doxycyklin. Ezeket alkalmazzak kulonfele kombinacios terapiakban.
Hulye ferdeszemuek, beszoptak hogy hatasos a logyogyszer :) 
A bolgarok gyartjak az ivermectint es oriasit fognak kaszalni rajta. 
dmz 2021. 02. 24. 16:13
Előzmény: #32382  apocca
#32386
Egy orvosi kamarának pontosan az a dolga, hogy potenciális veszélyhelyzetekre figyelmezetessen és azt elkerülendő, megfelelő időben, megfelelő irányban formálja a közvélekedést. De te már akkor is jobban tudtad. Ugyan rosszul tudtad, de végig úgy érezted, hogy jobban tudtad. 
dmz 2021. 02. 24. 16:09
Előzmény: #32383  PusztaPutyin
#32385
USA adatokat írok, mert az a legtranszparensebb: 
covid halálozás: 500 ezer fő
más statisztikákból kiderül, hogy az előző időszakhoz képest kb 400 ezerrel nőtt a tüdőgyulladásos halálozások száma. Biztosan van sok olyan covid halálozásként lejelentett eset, ahol nem játszott érdemi szerepet a vírus és van olyan is, hogy valaki meghalt és nem volt covid teszt elvégezve. Statisztikai hibák, pontatlanságok vannak mindkét irányban. De a tüdőgyulladás meglehetősen komoly szövődmény és közvetlenül is halálok. Ezek a számok nekem azt mondják, hogy a hivatalos covid statisztikák egy jelentős részében valós szerepet játszott a vírus. 
p-b 2021. 02. 24. 15:54
#32384
Tud valaki publikált/transzparens  adatot, hogy hány fő regisztrált eddig covid védőoltásra Mo.-on?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 24. 15:53
Előzmény: #32381  dmz
#32383
Igen, a szarrá mutálódás szófordulat volt az enyém konkrétan. Köszönöm hogy szántál időt a válaszra, és különösen köszönöm hogy ilyen kíméletes hangnemben.
 
Cserébe elmesélek egy történetet ami barátunk édesapjával esett meg. Az öregnél koronavírust diagnosztizáltak, és ezen annyira felizgatta magát, hogy szívelégtelenséggel ott helyben meg is halt a dokinál. Komoly fogadást merek rá kötni, hogy az ő esete is a koronavírussal elhunytak statisztikáját növeli.
 
Olyan az egész sztori, mintha most találtam volna ki, úgyhogy még azt is megértem, ha nem hiszed el. Már vagy két hete volt, nekem még mindig olyan mint egy rossz vicc.
apocca
apocca 2021. 02. 24. 15:51
Előzmény: #32375  dmz
#32382
nem óvatosságra figyelmeztetés volt, ha nem katasztrófával való riogatás (és ezt kifogásoltam pont egy orvosi kamara kapcsán legkevésbé röhögcsélve). A te véleményed meg szóra se érdemes, lásd az előző mondatot, max inkorrekt csúsztatásokra, ferdítésekre vagy képes. Arról a permanens primitívségedről ugye ne is beszéljünk, hogy min fogyatékos az, aki nem ért veled egyet, ne talán másként látja a dolgokat.
dmz 2021. 02. 24. 15:38
Előzmény: #32379  PusztaPutyin
#32381
Az előzményekből világosan látszik, hogy nem neked írtam, hanem apoccanak. Sőt, még az is kivehető, hogy ő előbb mlített engem mint én őt. Az idézet valóban tőled származott, a viselkedés nem kifejezetten rád vonatkozott, mert voltak itt még ebben a kórusban. Néhány ember itt úgy osztja az észt, hogy végig fordítva ült a lovon. Ami előfordul, de érdemes lenne ezt valahol beépíteni a viselkedésbe és akkor mondani a frankót, ha a tavaly nyári volt bármi, aminek nem az inverze teljesült. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek