Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
mit jelent az ingatlanlufi durranása a gyakorlatban?
néha elmélázok azon, hogy el kellene hagyni európát, ilyenkor mindig canada jut az eszembe, esetleg australia, új zéland...
Ennel tobb negativ momentum?BankAmerica -5.9%, JPM -3.8%, Citibank -4%, Apple -3.3%,
es akarsz negativ momentumot? ;-)
1)A Trump politikai drama ma megforditotta a piacot. A Russia balhe, az FBI balhe, es az osszes valasztasi Trump hazugsag egyszerre szakad a piac nyakaba. Honapokkal ezelott irkaltam a Nixon-Trump rally hasonlosagarol; es lam, most mar a mediakban ujra "obstruction of justice" a vad hagzik Trump ellen, ami azonos azzal, amibe Nixon belebukott, A Trump-vizsgalat elkerulhetelen, a bizonyitekokat nem lehet tobbe eltuntetni, sem lehazudni. Az uj Watergate beindulni latszik.
2)A kovetkezmenyek az egesz vilagon napokon belul erezhetok lesznek. A bizalom oriasit esett Amerika irant, es ezzel minden mas penzugyi eszkoz irant is. A tulertekeles (lasd a tegnapi Amazon, Google, Apple. Facebook eszmefuttatast) hirtelen lathatova valik, meg az esetleges kovetkezmenyek is. A dollar gyorsulva zuhan. A bond piacon rohannak a treasury biztonsagaba (TLT +1.3%) , mikozben a gyengebb bondok (HYG -0.5%) esnek. A csalodas oriasi, es nincs vege.
Holnap reggelre az Azsia piacok, amik tobbsegben amugy is gyengultek az utolso par napban, legalabb akkorat fognak esni, mint SPY ma.
3)Elkezdtem elemezni a piac varhato kilatasait. Az utolso 16 honap rally lehetseges szamozasi alternativait is felul kell vizsgalni; de elso korben megis a napos kilatasokat kell mindegyik fo piacon atgondolni. Hatha lehet rajta jol keresni. Ez egykent mindig kotelezo, ha mint most az SP500-ban, az Advance/Decline=1/5, es a NASDAQ-ban A/D=1/20, es ugyanez a helyzet DAX-ban is.
Egyebkent kivancsi vagyok Trump kitartasara. Ma azt mondta a beszedben, "never, never, ever give up!" Meglatjuk.
Van 1 picike shortom DJIA-ban...Ha 20400 esne utana jo eselyel megindulhatna benne 1 negativ momentum ahogy a TA kereskedok elkezdenek adni...akkor pedig nagyon gyorsan 18000 korul talalhatjuk magunkat.
1)A bankok ma nagyot estek. XLF, KBE -2%-nal nagyobbat esett, es minden USA nagybank -2% kornyeken van.
A piac mintha a Trump igeretek veget, mint banki szabalyzok eltorlese es/vagy adocsokkentes betarthatatlan kilatasra diszkontalna. Vagy mert Trump megbenul mint elnok, vagy elkezdodik egy elhuzodo bukasi riziko?
Az SPY az utolso 15 nap ala szakadt 1 ora alatt. Most alatta egy nagy gap van, es eleg konnyen tudna tovabb esni. Egyelore marad a tegnapi velemenyem, "cash is king", egy idore jonak tunik.
2)Paralel az arany emelkedik, az olaj tartja magat. A penz meg megy ki az USA-bol. Eleg ritka az ilyesmi.
Véleményem szerint Kanada egy igen fejlett ország, amely ráadásul természeti kincsekben gazdag.
Ezen kívül ott az Általad említett pozitív bevándorlási politika, amely komoly előnyt jelent USA mostani bevándorlás ellenességével szemben. Amerikának ott van Trump, Kanadának a vagány és liberális Trudeau (és a védelmi miniszter). Nekem ha választani kéne, hogy hova költözzek, biztos Kanadát választanám a kettő közül. Nem hiába mentek oda a kínaiak is. Egyébként az ingatlanlufit figyelik és kezelik célzott különadókkal.
Az alapkamat ha jól tudom 0,5%. Előbb utóbb ott is emelni fognak ha infláció lesz, és akkor újra elkezdheti megközelíteni a CAD az USD-t.
Tehát az USA mellett van, fejlett, nincsenek a közelben az oroszok, fogadják a bevándorlókat, nem fegyverpártiak mint az amcsik, olajban és vízben gazdag ország, normális politikusokkal. Csodálkoznék, ha a Trump-pal szemben bizalmatlan befektetők és bevándorlók nem találnák meg a szomszéd Kanadát.
Tudtok vmi aktuálisat a kanadai jegybanki politikáról?
Milyen hatással lenne egy újabb válság az olajárra?
Nem vagyok meggyőződve, hogy a fogyasztás nagyobb mértékben csökkenne, mint a kitermelés (csődök, stb.)
Nezd ugy, hogy amig az USD gyengul addig az olaj erosodik...(nagy valoszinuseggel)...Nyilvan a juniusi kamatemeles belekavarhat az ugybe...2 kamatemelesben nem vagyok biztos iden...mert az ev masodik feleben fenyderulhet arra ami sokak szamara nem vilagos, hogy milyen rossz allapotban van az usa gazdasaga es akar recesszioba is kerulhet.
1) Jo kerdes. Az vilagos, hogy USD Index leszakitotta mindket supportot, es a kek szinu paralel csatornaban esik. Es ha az USD Index, DX, a fibo 62% ala is esik, akkor eleg egyertelmu, hogy a dollar erejenek vege van hosszabb idore. Mar a tavaly marciusi 98.5 ala beesett, az volt a wave (4) support, es az is leszakadt. En dollar-bazison vagyok, es nem jon jol az USD gyengules. Szoval? az vilagos, hogy hosszabb es nagyobb USD korrekcio van. A hetes charton kesz a (5) hullam, es vele a (C) hullam.
link
Es ha igy van, akkor korrigalja az egesz 2011 ota tarto USD emelkedest; de ilyen hosszu idore most meg nem gondolunk. A napos charton a leszakadas latszik, meg az, hogy hol a fibo.
Fundasan bajban vagyok mert most erre nincs jo magyarazat: a FED meg 2 kamatemelest igert, viszont Dragi semmit nem mond, csak tartja a zero kamatot.
link
2)Viszont az is igaz a masik oldalon, hogy Euro eros spekulacios hatszelben emelkedik. Itt van a futures volumen es a spekulatorok (=deviza hedge fundok) velemenye.
link
A spekulatorok USD short futures volumene most mar a (kek szin) 3 eves csucson van. Es a fordulopontokon ok szoktak megfurodni, nem az insiderek. Mikor jonnek ra, hogy tultoltak az Eurot? fogalmam sincs, egyelore marad a fibo szint mint elso velemeny.
link
Szoval, elobbutobb sokan lesznek a csonak azon oldalan, es helyre fog billenni. De most a sepkulatorok meg USD ellen fogadnak....meg hogy nem lesz FED kamatemeles. A velemenyem tehat annyiban valtozott, hogy USD a 92-104 savban fog , valoszinuleg evekig hullamzani.
2)A HUF majustol a szokasos nyari szezonban van. Olyankor szokott erosebb lenni, mint a tavaszok idejen. Most sok a turista, jon be a penz foleg EUR-ban, es ilyenkor veszik rajta a forintot. Igy HUF szezonalisan erosodik. Ez szokasosan a futesi szezon elejeig tart, oktoberig a HUF uthet par erosebb szintet. De azert nem valami orias mozgas szokott a nyar lenni, egyelore az a valoszinu, hogy az oldalazo haromszogben marad.
link
Kanada nehez ugy...en ki szoktam nyomtatni vadi grafikonjat ha eppen kereskedem a part....ha nem akkor csak tableten csinalok screenshotot es idonkent ranezek....
Kanadai gazdasag nagyon ki van teve a nyersanyagoknak ill. hogy ezek eppen milyen trendben vannak...Eppen 1 ingatlan lufi kiduranasanak vagyunk tanui ott, extrem alacsony nyersanyag arak mellett...es jo nehany penzintezet akik a lakas hitelezesben reszt vettek komoly problemakkal kuzd....(ez komoly gazdasagi problemat okozhat).Demografialiag is komoly problemak vannak kb.10-15 ev mulva Japan sorsara juthatnak, elonyuk Japannal szemben hogy a bevandorlasi politikajuk ill. migransok ezt a trendet lassithatjak....Ha az olaj ara es egyeb nyersanyagok ara nem kezd jelentosebb emelkedesbe a kovetkezo 6-18 honapban akkor hasonlo dolog tortenhet a CAD-al mint ami tortent GBP,MXN,RUB-el talan annyi kulonbseggel hogy a CAD nem fog ertekebol veszteni 40-60%-ot hanem mondjuk csak 15-30%-ot ettol fuggetlenul elmeletileg lehet benne kisebb parabolikus emelkedes USD/CADNyilvan ennek az eselye kevesebb mint 30%,de komolyabb problemak felszinre kerulese eseten elofordulhat....Na ott en vevo lennek kisebb %-ban....
Nem allitom hogy igy lesz es 1 olajar emelkedes ill. nyersanyagar emelkedesek hatasara ennek az eselye gyorsan 0-ra csokkenhet,de jelenleg benne van a pakliban...
Kanada rendelkezik az egyik legertekesebb nyersanyaggal a vilagon, aminek jelenleg az erteke eszmeletlenul alacsony....ez pedig a jo minosegu IVOVIZ!!!!
Tevedes jogat fenntartom!
Csökkent a bizalmam USA (Truman) és GBR (brexit) irányába, az EU-ban meg problémák vannak (migrans, politikai).Mi a véleményetek Kanadáról? Láttam vadi USD/CAD elemzését, de érdekelne fundamentálisan is.
Ugye ott az olaj, stb.
;)Netflix-et es Tesla-t kihagytad...Egyebkent eszmeletlenul hasonloan latjuk a piacot...A legrosszabb az hogy mar szinte mindenki magyarazza, hogy peldaul az amazon miatt van verfurdo a tobbi retail rv-knel...(es hogy uj korban elunk)...
Nem ketlem hogy az online ertekesitesek folyamatosan nonek, peldaul egy atlag au-ral heti 50-150$ kozott kolt online vasarlasokra...nem veletlenul jon az amazon is hozzank...
Ezzel szemben viszont a velemenyem az lenne hogy a retail szektorban levo verfurdonek nem ez az egyetlen oka!!!
Mindenki jon a mesevel, hogy az amerikai gazdasag milyen jol teljesit, meg hogy a dollar erosodni fog hosszu tavon...es hogy miert kell optimistanak lenni, a napokban olvastam pl. a portfolio egyik bloggerjetol, hogy hisztorikusan csak picit dragak a rv-ek...
A problema azzal van, hogy sokan nem eltek mas kulturaban ill. gazdasagi rendszerben igy nehez velemenyt formalni...Usaban van 70-90millio ember aki foodstamp-en ill. szocialis segelyeken el, ez mellett van jo nehany millio akik alul foglalkoztatottak, tehat nem a kepesitesuknek ill. szakmajuknak megfelelo ill. szintu munkaban dolgoznak, raadasul az amcsi de meg az au-ral munkaero piac sokkal kulonbozobb mint az europai, nem hogy a magyar...a fejlett orszagokban sokan reszmunka idoben ill. tobb munkahelyen (part-time ill. casual dolgoznak)...a munkaero piaci adatoknal amikor azt latja az ember hogy ujabb x mennyisegu munkahely keletkezett ez nem jelenti azt egyenesen hogy a gazdasag annyival jobban teljesit...Nezzunk 1 peldat van nekunk 1 olajfurassal foglalkozo mernokunk aki mondjuk keres 100-180K-t...az elozo evek olaj ar esese miatt ugy dont a ceg hogy leepiti esetleg mostantol csak reszmunkaidoben foglalkoztatja...a regi jol fizeto munkaja ill. minden kedvezmeny ami ehez jart elveszti...vagy keres maganak az eppen megtiport szektorban egy hasonlo allast,de mivel a szektor szenved ezert nem 100-180K kozott ajanlanak neki teljes allasu munkat mindenfele jutattasokkal, hanem ajanlanak neki 1 kulso kontraktori poziciot, ami mondjuk 60-80K esetleg meg ennel is kevesebb, majd az eddig otthon levo ill. reszmunkaidoben dolgozo feleseg kenytelen elmenni ill. ijabb casual vagy part-time munkat vallalni hogy a csaladi koltsegvetest kiigazitsa....mi tortent:1 ember elvesztette az allasat 100-180K/ev-talalt egy kontraktor poziciot mondjuk 80k-ert-a feleseg pedig ujabb casual vagy reszmunkaidoben dolgozik ujabb 10-20 orat mondjuk 10-20K-ert
ebben az esetben 1 munkahely megszunese eppen 2 ujabb munkahely letrejottet segitette...az igaz hogy a csalad bevetele eves szinten mondjuk akar 20-80K-val kevesebb es keveseb idejuk marad nyaralasra ill. szorakozasra...igy ritkabban mennek etterembe, ritkabban mennek vasarolni es jobban odafigyelnek hogy mire koltik a penzuket....es az altalam vizionalt lehetoseg 1 pozitib pelda, nem jatszottunk a gondolattal hogy az illeto nem talal egybol allast, esetleg a feleseg nem a szakmajanak ill. korabbi kepesitesenek megfelelo munkat talal....
Az auto ertekesitesek es retail eladasok sok mindent elarulnak a gazdasagi aktivitasrol ezeket erdemes alaposabban megvizsgalni...az amcsi rv-ek pedig nem picit dragak hanem eszmeletlenul dragak tulertekeltek...Vannak cegek amiknek a kovetkezo 90 evben hasonlo profitot kell elerniuk hogy a rv ara indokolt legyen....(90 ev) jelenleg 3-5 evre nem kepesek 1 szektorban elore tervezni, nemhogy 10; 20-ra vagy 90-re...Nasdaq ill NDX konyen eshet 50-60%-ot ill. DJIA eshet siman 20-25%-ot es meg akkor sem lesz olcso, csak nem eszmeletlenul draggak lesznek a rv-ek hanem nagyon dragak...10-12K alatt kezdodne a DJIA hogy hisztorikusan hogy kezdenenek olcsova valni a rv-ek...attol pedi nagyon messze vagyunk...;)
Ha a keszlet adatok atlagat nezed mondjuk 5-10 eves tavlatban akkor meg mindig rendkivul magasan van....(nem a csucson,de nagyon magasan) es jelenleg meg mindig tul-kinalat van...ezert irtam ra, hogy jo eselyel eshet az ar....NEM BIZTOS,de en legalabb 40-45%-os eselyt adok ra hogy ujra teszteljuk minimum a 35$-os arat...,de az uljabb aljra is van minimum 10-15%-os esely...(az pedig kozel 25$-os ar)....
Szoval lehetosegrol van szo egyelore nem tenyrol....
Nemcsak az olajjal van bajom. Az egesz piacot 4 ceg tartja fenn es viszi a hatan.
1)Amazon. PE=180, PB=21. Ilyen szamokkal a tizedet se adnam erte, nemhogy 966 dollar/reszveny arat.
2)Apple. PE=18, PB=6. Earnings alapon vehetonek latszik. Dehat a 813 B USD kapitalizacio azt jelenti, hogy minden 1 Mrd db uj iPhone elore be van arazva 813 USD arra. Es a foldon mar most majdnem mindenkinek van iPhone-ja. Honnan vesznek minden evben ujabb 1 Mrd db vevot a 813 USD aru telefon megvetelere? Kizart, hogy meg 2 evig ez fenntarthato legyen.
3)Google. PE=31. PB=4.5 Orrverzes magasra ertekelt. Es a 620 B USD kapitalizacio? Minden foldlakotol be kene venniuk evente kb. 100 USD-t ahhoz, hogy fenntarthato legyen. Ki akar ennyit fizetni ??
4)Facebook. PE=38, PB=7. Eszement tulertekeles egy pletykafeszek szorakoztato kozpontert. Aminek szinten csak reklam bevetele van.
Egyszeruen az a helyzet, hogy megis, honapok ota ezek mennek fel, es semmi mas nem. Mintha a homo sapiens fajnak a kizarolagos jovokepe az lenne, hogy iPhone-on a Google-al rakeresunk a Facebook-ra, hogy vegyunk iPhone-t az Amazonon.
Ázsia: mérsékelt optimizmus
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019