Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2017. 04. 21. 20:28
Előzmény: #6217  pomperj
#6220
Köszi a válaszod!
hellforceone 2017. 04. 21. 20:00
Előzmény: #6218  hellforceone
#6219
(korrigalva) Kerdes, hogy egy tokos(nek tünö), de kirekeszto, hatarokat lezaro vezetes mennyire tud hatekony lenni, foleg Europaban, ahol a tortenelem mar megmutatta, hogy az eros elhatarolodas es nemzeti szuverenitas HOVA vezethet.
hellforceone 2017. 04. 21. 19:58
Előzmény: #6201  Törölt felhasználó
#6218
Lehet, hogy ez volt Le Pen legjobb beszede, de en nem birtam vegighallgatni... Az elso fel oraban mas sem tortenik, mint omlik a szar, hogy mindenkit ki kell zavarni, idegenek irany haza, meg kell vedeni Franciaorszagot a bevandorloktol, vissza az orszagunkat stb stb. Persze ertem en ennek is egy reszet, de egyszeruen tul tomeny. Az egesz beszed egy oras, de ahogy beletekergettem, a gazdasagi elkepzelesekrol nagyjabol osszesen beszel talan 5 percet... Nem Oroszorszag akar lenni, de azert az elkepzeles az, hogy majd az allam kezbe veszi a dolgokat... Mar lathattuk, hogy hova vezet az ilyesmi. Az allam nem jo gazda. A Whirlpool pelda is eleg utos... Trump utan Le Pen is ezzel akar operalni, hogy majd jol megadoztatja a kulfoldon gyartott termekeket... Kerdeses meg, hogy Trumpnak is ossze fog e jonni ez az elkepzelese, de szerintem tobb hatrannyal jarna, mint elonnyel. Szoval lehet, hogy sokan Le Pennek drukkolnak es alternativa sincs - eleg nagy baj van mar, ha tenyleg nincs - , de ebbol a Le Penbol es elkepzelesbol en nem kerek. Ugyanakkor az is igaz, hogy ezek az emberek es ezek a hangok azert tudtak ennyire megerosodni, mert az eddigi vezetes toketlen volt. Kerdes, hogy egy tokos(nek tünö), de kirekeszto, hatarokat lezaro vezetes mennyire tud hatekony lenni, foleg Europaban, ahol a tortenelem mar megmutatta, hogy az eros elhatarolodas es nemzeti szuverenitas vezethet.
pomperj
pomperj 2017. 04. 21. 19:22
Előzmény: #6216  Tibi0002
#6217
Tibi, van 3 ellenervem. 1)TLT most egy fel korrekcio teteje kornyeken lehet. Es a kovetkezo 1-2 evben meglepoen sokat eshet. A kamat innen mar csak felfele mehet, TLT arfolyama meg le. link 2)Biztos vagy benne, hogy 30 evig fogod tartani? Lattam statisztikat, hogy akik TLT-t vettek, foleg intezmenyek, azok is ugy gondoltak. Aztan atlag 8 ev utan eladtak. Erdemes 30 evre rogziteni a mostani kamatot? 3)Most en nem veszek USD reszvenyt (csak ha mas okom van ra), es amig az ECB easing tart, addig ott se (kiveve ha mas okom van ra). Vannak jobb hosszutavu jo lehetosegek: India, Japan, Brazil, lithium stb. 4)Ha a penzt nagyobb biztonsagban akarod mint a penzpiaci rovid papirokban, ahova a brokerhaz teszi a cash-t? Akkor vegyel 1 eves USA T-note, vagy 1-3 eves nemet allampapirt. Ugyan nem sokat hoz, de azt biztos visszafizetik. Ha a franciak kilepnek, meg kaszalhatsz is nagyot rajta;-) Azt nem tudni, mikor lesz a valsag. Persze, lesz; de a mikor ismeretlen. Azok nem egyik naprol a masikra tornek ki, hanem elotte 2-3 honappal lehet sejteni.
Tibi0002 2017. 04. 21. 18:34
Előzmény: #6213  pomperj
#6216
Mi a véleményetek a TLT-ről? Venni fogok, mert válságban viszonylag kiegyensúlyozottan ment, és egyszer felfelé húzták meg, 2008. végén. Több részletben tervezem, mert szerintem jó eséllyel eshet innen néhány pontot.
kiegyezo 2017. 04. 21. 12:43
Előzmény: #6213  pomperj
#6215
Koszi, igen, ezt értem. Mondjuk, én asszem csak 1 kis csomagot tudok venni :-). Amin én elképedtem, hogy a bevétel lezuhant az investing és a Morningstar szerint is a korábbi 1%-ára ... hogy micsoda???
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 12:40
Előzmény: #6211  pomperj
#6214
Én belevettem az oroszokba, . Nekem elég ha felpattan és eladom.
pomperj
pomperj 2017. 04. 21. 11:26
Előzmény: #6212  kiegyezo
#6213
Areva vacak? Honnan nezve? Nezd meg a #6203, mit mondott erre Templeton, a legnagyobb global investor-kiraly ;-) De komolyra forditva. AREVA ugyanolyan levert mint mindenki az uran-szakmaban, a 12 ev pusztito bear maket utan. De francia, ott sok atomeromu van, es aligha mehet csodbe a francia aramtermeles alapcege, akarki az elnok. Ha nem kell a penz valami masra most 5 evig, keves jobb hely akad neki, mint 5 kis csomag AREVA, amit minden honap 27-en megveszel. Miert 27? Mert a ho vegen erdekesen viselkedik; szeret felpattanni utana. Most epp 4.40 EUR aron van. A chart meg arra utal, hogy sokkal tobb lesz az ara, nem is sokara. Most epp 8 honapja korrigal, es mar nem bir lefele menni. link
kiegyezo 2017. 04. 21. 10:38
Előzmény: #6197  pomperj
#6212
Az Areva elég vacakul néz ki, nem? Mi tortént ott, tudtok róla valamit?
pomperj
pomperj 2017. 04. 21. 09:48
Előzmény: #6210  pomperj
#6211
7)Mexico bull. Egyelore az a munkahipotezis, hogy a 4 eves EWW bear piacnak januarban volt vege, es most (iv of 1) hullamban van. Meg egy eros szokelles varhato a tavasszal; felfele. link 8)Peru 10 honapja korrigal, valoszinuleg egy flat a-b-c korrekcio (ii of c) szakaszaban jarunk. Meg lehet egy eses. link 9)A PSE Filippino Index ujra bull emelkedesben van. link 10)A Lengyel EPOL Index attort a kritikus ellenallasokan, es akar sok honapos tovabbi bull lehet belole. 11)Russia RTSI emelkedeset korlatozza, hogy felulrol egy 5 eves oldalazo haromszog felso vonalaba utkozott. Alulrol viszont egy eves support vonal tartja. Egyelore nem tudni, merre fog kitorni. Nem tippelnek szivesen; am, ha a klasszikus logika ervenyesul, akkor esik egy kicsit hogy az (E) is meglegyen, aztan nagy erovel attor felfele. link 12)Torok index TUR, igen szep 5 hullamos bull rallyt csinalt, ahogy vartuk is. Most (v of 1) hullamban lehet. De meg nem tort ki az eso trendvonal alol. (Viszont XU100 index mar kitort). link
pomperj
pomperj 2017. 04. 21. 09:10
Előzmény: #6208  Keffer
#6210
Azsiaban short-term felpattanas indult. 1)Argentina tovabbra is szep bull. 3 het oldalazo korrekcio utan ujra felfele indult. Ha az ARGT 6 chart jo, akkor (iii of 3) hullamban emelkedik. link 2)Brazil BOVESPA az emelkedo csatornaban az also support vonalon van, es onnan probal felpattanni. EWZ februar ota oldalazo korrekcioban van; az 5 eves eso trendvonal van a feje folott. Amikor azon attor, oriasi rally indulhat felfele. A PBR tavaly oktoberig 10 honap alatt 300%-ot emelkedett...es azt most 6 honapja korrigalja, epp 9.00 korulig esett, ami fibo 38% korrekcio. Meg egy eses lehet, de ha attor felfele a 10.0 USD szinten, akkor ujabb igen szep rally formalodhat 17-23 savig. link 3)Kina egy eve oldalaz egy szuk savban, most eppen korrigal lefele, es nincs erdekes lehetoseg. 4)Columbia is kuzd az ellenallason valo attoressel, egy emelkedo 1 eves haromszog formaban van. Akarmikor sikerulhet kitorni; es onnan 60% rally indulhat. Az ICOL is, EcoPetrol is bull kilatas. link 5)India bull. Aprilis eleje ota kis oldalazo korrekcioban van, de a bull trend meg sokaig maradhat. link 6)Japan NIKKEI bull market, de most egy korrekcio aljan jar. Erosen tuladott, es most indulo felpattanasban van. A financials MTU NMR es az exportor szektor eros, az auto kevesbe. link folyt. kov.
pantya70 2017. 04. 21. 03:04
Törölt hozzászólás
#6209
Keffer 2017. 04. 21. 02:59
Előzmény: #6187  pomperj
#6208
Tegnap azt írtad, hogy a szerdai kereskedés alaposan orrba vágta néhány várakozásodat, de még visszatérhet minden a régi kerékvágásba. A csütörtöki nap melyik verziódat erősítette, az eredetit, vagy az orrba vágósat? :D
kozi723
kozi723 2017. 04. 20. 19:29
Előzmény: #6204  pomperj
#6207
Tegnap en is beszalltam 14,72-ert DO-ba. Tripla alj formacio kozelinek tunik. TA alapon tetszik, a napok ota lathato forgalom mar kevesbe.
Keffer 2017. 04. 20. 19:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#6206
Hogy megindultak az usákok! Napközben eladtam a maradék 60%-nyi s&p shortomat is, de azon már nem vettem olajat, hanem maradtam kesben azzal, hogy majd olcsóbban visszaveszem az s&p shortot (hátha kilő), vagy esetleg majd abból veszek még olaj longot, ha lemenne 49 környékére, és ott fordulós lenne...Erre lehet, hogy már holnap vissza vehetem az s&p shortjaimat? Paraszt short a shortra... :D:D:D
pantya70 2017. 04. 20. 15:52
Törölt hozzászólás
#6205
pomperj
pomperj 2017. 04. 20. 15:42
Előzmény: #6197  pomperj
#6204
Ma is van PBR 9.00 alatt.
pomperj
pomperj 2017. 04. 20. 14:36
Előzmény: #6200  Törölt felhasználó
#6203
Tudod, mostanara kialakult itt egyfajta Global Value Investing atmoszfera. Egy kicsit a jo oreg John Templeton stilusaban targyalgatjuk a piacokat. Es abban is hasonloak vagyunk, hogy probaljuk a max. pesszinmzmus idejen a veteleket keresni: Ahogy Sir Templeton szokta kerdezni, "hol van a legnyomorultabb helyzet most?" Hol van csodhelyzet kozeli szituacio, munkanelkuliseg, magas inflacio? Az rossz hir, hogy bear market van? dehogy. Az lesz a jo hir, hogy nemsokara vege van. Es forditva: igyekszunk kifele onnan, ahol maximum az euphoria, minden szepnek latszik, es ujabb 30-50% emelkedest prognosztizalnak a lelkesek mindenfele, hajanal fogva elorangatott erv mellett, es rajzolnak buborek szivarvanyokat koroskorul. Itt ilyeneket nem latunk jo ideje. Lessuk az irracionalis tul-ertekelesek lehetsoseget. es probaljuk a racionalis iranyokat keresni. Az atlag investor nem szereti ezt a fajta hangulatot. Kapunk eppen eleget a stilusunk miatt. Csak mikozben az atlag investor tenylegesen +2%-ot keres az inveszticioin, nekunk azert joval tobbet szokott sikerulni. Es az epp eleg jutalom, marmint a szajunk sarkaban kibukkano kis mosolyon kivul.
pantya70 2017. 04. 20. 12:31
Törölt hozzászólás
#6202
Törölt felhasználó 2017. 04. 20. 12:29
#6201

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek