Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2014. 12. 02. 17:39
Előzmény: #4759  pomperj
#4780
Szia Pomperj.

"amelyik BIZTOSAN nem megy csodbe (=nincs adossaga)."

Milyen Debt/Total Capital (MRQ) értéket tartasz egészségesnek? Kérdem, mert a szűrő szoftver szerint az Energy szektorban nincs "adósságmentes" cég (fura is lenne).
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:09
#4779
Ha kepes lenne az olaj tartani a 65-70-es szintet, akkor meguszhatjuk az ontest es likvidalasokat....
Holnapi nap ezert kicsit erdekes lehet, kivancsi leszek a 10:30-as inventory adatok utan hogyan viselkedik a piac ill. a szereplok...
Ugy nez ki, hogy az oroszoknal az alacsony olaj arra a legegyszerubb megoldas szuletett, a Rubel folyamatosan ertektelenedik.....(a mozgasa mar lufis jelegeket olt..)
Erdekes lehet, majd ha az olajar stabilizalodik a USD/RUB kereszt....
Arany es ezust mar az elmult hetekben is erdekesen mozgott, nyilvan a napon beluli volatilitas no, az ezustben tegnap volt az elmult 2 ev legnagyobb mozgasa.....
(nem mondom, hogy 100-osan trendfordulot jelez,de nagyvaloszinuseggel)....
foleg ha meg latunk nehany hasonlo napot ahol is a piac kepes napon belul -2-5%-os arfolyamingadozasbol +1%+5%-os arfolyamnovekedessel zarni.....ilyen volatilitasok utan legtobbszor a piac elkezd trendelni 1 iranyba...
Hogy meddig, nem tudom,de majd meglatjuk szamomra nem elkepzelhetetlen februar es majus kozott az 1350-1420-as ar...
Ezustben nagyobb fantaziat latok jelenleg mert, jobban megutottek, kisebb piac, es Shanghaj-i tarolokban nagyon kezdenek lecsokkeni a keszletek....
Tehat ezustben az elmozdulas sokkal gyorsabban, hevesebben megtortenhet es konnyen elmehet az arfolyam 20,5-26$ koze februar es majus kozott....es meg lehet, hogy ala becsulom...

Amik erdekesek lehetnek a jovore nezve:

a korrelaciok olaj elmozdulasa es nyersanyagok arfolyamingadozasa kozott megfigyeleseim szerint novekszik....

Arany es ezust pedig az Azsiai es europai piacok nyitva tartasakor gyengelkedik majd usa zarasra erosodik, ez foleg pentekenkent volt megfigyelheto kivetel az elozo pentek....
(gondolom kozre jatszhatott a svajci nepszavazas, hogy 1 kicsit ra segitettek....)

Elmeletileg a kovetkezo hetekben a forintnak erosodnie kellene az euroval szemben, majd meglatjuk, hogy mit hoz az elet....

A legegyszerubb kereskedesnek pedig a USD/JPY par ahol is szinte meg lehet venni minden 80-100pipes esest 1 laza 3ATR-es stoppal....(kivancsi vagyok meddig fog ez tartani), bar mar 1 honapja ez megy....raadasul az olaj igen csak gyengelkedik....
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 15:06
Törölt hozzászólás
#4778
-bubu-
-bubu- 2014. 12. 02. 14:54
Előzmény: #4774  pomperj
#4777
köszönöm a gyors véleményedet nagy tisztelettel........

üdv
emerald 2014. 12. 02. 14:54
Előzmény: #4773  eurocent
#4776
Köszi!
Én próbálkoztam tegnap PBR-el. Gondoltam max. mögé teszem az előző nyereséget. Előbb utóbb jó lessz...:)
Viszont olajjal ellentétben nem jár le.-micsoda előny!
tberki 2014. 12. 02. 14:53
Előzmény: #4773  eurocent
#4775
szerintem ezek korrektek
pomperj
pomperj 2014. 12. 02. 14:47
Előzmény: #4771  -bubu-
#4774
Megneztem, szerintem korrekt.
En nov.7 ota vagyok bull.
link

A blogban ma update. A chart azt mondja, (iii)subwaveben vagyunk, a legszebb bull 2 het johet mostanaban. (A kitores utan csinalhat 2-3 napos visszatesztet.)
eurocent 2014. 12. 02. 14:42
#4773
1. Olajár 85USD köröl stabilizálódik.
2. Egyes olajos cégek árfolyamát már most vonzónak találják.
3. 2016 a FED kamatelérés elérheti a 3%-ot. Ennek fő nyertese a Bank of America (BAC) lesz.
4. SP500 eléri a 2.275 szintet min két 8-10%-os korrekcióval.
emerald 2014. 12. 02. 14:28
Előzmény: #4768  pomperj
#4772
1)Bár sokan örülnének egy index esésnek. Ez a mai dax 10K certi kiütéses buli után nagy meglepetés lenne egy minusz 5-10%-os esés.

2)Arany bányászaim szemponjából csodás lenne, ha legalább azt a bizonyos következő szintet elérnék. Mondjuk utánna IAG-t shortolnám, az úgy tud esni mint semmi más...:-)

5) Putyinnak még az éjjel küldtem a stratégiai tippeket....:-D
De előtte vettem egy adag PBR-t, csak h ki ne maradjak a ralliból.
:-)))))

Indiáról nem tudtam, akkor már értem h a short stoppok aktiválódása váltotta ki a hirtelen rallyt.

Köszi az infókat!
Good luck!
-bubu-
-bubu- 2014. 12. 02. 14:21
Előzmény: #4770  pomperj
#4771
link

arany videós elemzés

megtennéd, hogy véleményezed?

köszönöm
pomperj
pomperj 2014. 12. 02. 14:10
Előzmény: #4768  pomperj
#4770

6)India enyhitette az import arany vasarlasi korlatozasokat. Szerintem a tegnapi rallyban sokat segitett, hogy az emelkedesben sok Indiai short pozicio covering volt. Es ma mar kevesebb lesz, de mivel van kitores, sokan forditanak az iranyon onnan is.

7)Van egy takeover spekulacio: Paramount (PFG) van eladason, es CDE akarja megvenni?
Aki szereti a hedge poziciokat, nos ebben a parban meg van mit kiszoritani.

8)A lista baratsagos:
ABX +4.3%, AEM +6.9%, AU +9.1%, GG +8.2%, GFI +9.2%, SLW +7.2%, NEM +6.8%, AGI +7.7%, IAG +11.3%, AUY +7.4%, KGC +8.5%, NGD +13.7%, GOLD +6.4%, RGLD +7%.
b4ndyTA 2014. 12. 02. 14:03
Előzmény: #4768  pomperj
#4769
Szia!

Ezt nem értem: "Nem kene fesziteni a hurt sokaig. Szerintem azok a regi operativ tervek, amelyek az USA mukodokepesseget biztositjak, nos, mar leporoltak oket.

Nem kell ahhoz SorosGyuri kezet megkerni, egyikojuknek sem, hogy megoldjak a problemajukat ha akarjak."

Segíts! :)
pomperj
pomperj 2014. 12. 02. 13:52
Előzmény: #4759  pomperj
#4768
1)Ket hetnyi almos mozgas utan SPY tegnap meglodult. Egy napnyi mozgas nem ad sok tampontot. A NASDAQ az, amin annyi biztosan latszik, hogy a TOP az "island" volt" felfele is gap, lefele is gap. Az ilyesmit szoktak a TA-ban fordulonapnak nevezni. Van meg egy nagy gap okt.30-rol, 4100 szinten, ami a mostani alatt van 5%-al. Igazabol azt is be kene toltenie, mielott barmi mast csinal.

2)Az ARANY viszont eleg egyertelmu lett.
EGy nap alatt 80 USD meretu gyertyat csinalt, ami sokeves ritkasag. Es abbol 50-et meg is tartott zarasra, 1210 korul.
Szoval, nagy momentummal megindult fel. ES igen, azt gondolom hogy ez (iii) hullam, ami sok napon at fog menni felfele. Megkozeliti, sot meghaladja az
1300-1340 szintet.

3)Arany kitort, a banyaszok egyelore meg nem. De ok is megindultak. Nagyon bull formaju eros gyertyak vannak mindnel. Persze a szokasos elcsapat nez ki legszebben: ANV EGO IAG KGC NGD TGD, de a nagyok mint ABX AU es NEM is szepen neznek ki.

4)Az ezust is nagyon eros. SLW bezarta a gap-et, es nagy volumennel emelkedik. SLV persze koveti. A majdnem tiszta ezustbanyaszok, mint CDE es PAAS persze kitores elotti pillantban levonek latszanak.

5)Putin meglepetes-szeru Deli Aramlat leallitasi lepessel azt jelezte, hogy nem alszik. Es 2-3 masik hasonlo lepessel tobbet lokhet az olajon felfele, mint barki.

Es a korabbi otleteket emerald utjan mar tudja;-), (lasd tegnap, 20.14 ora), szoval, ezzel jelezte hogy szereny puhitassal azokat mar kivitelezhetoeknek is gondolja.

Az olaj ongyilkos ar-zonaja 50 korul van, azt senki nem birja 3 lelegzetvetelnel tovabb. Nem kene fesziteni a hurt sokaig. Szerintem azok a regi operativ tervek, amelyek az USA mukodokepesseget biztositjak, nos, mar leporoltak oket.

Nem kell ahhoz SorosGyuri kezet megkerni, egyikojuknek sem, hogy megoldjak a problemajukat ha akarjak.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 11:50
Előzmény: #4763  felcsorgok
#4767
Szia Én arra számítok, de nagyon ronda ez a havis gyertya :S

És ezt 5 nap alatt csinálták , most lesz a kritikus rész , ez a hét meg a jövő hét eleje, utána jön a hideg USA-ba is, Én tartom.

W1-en a 20-as mozgó szerintem megtartja.
D1-en a szalagok kitágúltak, nem igazán tetszik.
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 11:18
Előzmény: #4765  Törölt felhasználó
#4766
Törölt felhasználó 2014. 12. 01. 21:45
Előzmény: #4760  hellforceone
#4765
Szia,
az tulzas, hogy nagyon otthonosan mozgok benne....
de nem jelent gondot matematikai modelek alapjan, kiszamolni, meghatarozni, hogy milyen esellyel mozdulhat el az arfolyam es mennyire....
Szeintem ezt rajtam kivul meg jo par ezer kereskedo megtette...
A tegnapi nap csak azert volt erdekes, mert a svajci nepszavazas utan voltunk, es mivel nem ment at ill. nem szavaztak meg igy nagy esely volt az ontesre.....sokan mondjak erre, hogy levadaszak a stoppokat...
(megjegyeznem, hogya november vegi piaci adatok es matematikai modelek alapjan majdnem 95%-os eselye volt es van, hogy az ezust az evet 13,78-18,31 kozott zarja)....
amit lattunk nem mas mint a piac letesztelte az egyik iranyt....
Nem hiszem, hogy tul sok embert erdekel ez a resze a kereskedesnek.....
Nem szeretnem azt a latszatott kelteni, hogy tudom, hogy mikor es merre fog menni az arfolyam, mert nem tudom.....

Ismetlem nem tudom, hol lesz az arfolyam kesobb.....!!!

amit tudok, hogy milyen esellyel mozdulhatunk el, es megprobalom kovetkezteteseimet es informaciokat amivel rendelkezek, lekereskedni...

Hogy ertsd az elso arany banyasz ceget marciusban vettem es juliusig 15-ben szereztem kisebb reszesedest, nehanybol mar kivagott a stop....., es meg mindig az aranybanyasz portfoliom tobb mint 20-25%-al alulteljesiti a benchmarkomat...

Van fizikai aranyam is nagyon kis mennyiseg es fizikai ezustom is, meg SLV es SLW-m is....

Nem ismerlek, es nem tudom milyen kereskedo vagy,de nagyon nem ajanlom, hogy aranybanyaszokat vegyel kereskedjel tokeattetellel, mert szerintem ugy nagyon rosszak az eselyeid....
es a tobbseg penzt veszit igy....
mint irtam SLW-n 16-17$ kozott ill. alatta hasznalatm volna 1,25-1,5szoros tokeattetelt....,de nem tobbet es sajnos a piac nem volt kepes ezt a szintet elerni....

Sokkal biztonsagosabb, ha kereskedni akarsz GDX,SLV,SLW-vel kereskedni, befektetni,de nem napi szinten inkabb mondjuk ugy hosszu tavra es tokeattetel nelkul ezeken a szinteken...

Ha van olyan penzed amire tudod, hogy nincs szukseged a kovetkezo 5-10 evben es kepes vagy 30-50%-os elmozdulast vegig ulni es nyugodtan aludni, akkor talan erdemes a vagyonod 10-33%-at nemesfemekbe, arany es ezustbe fektetni....
persze a felelosseg a tied ugyanugy mint a lehetseges veszteseg ill. nyereseg....
nem befektetesi tanacsnak mondtam, hanem leirtam, megosztottam hogy en hogyan cselekszem.....

Mint kiderult az ezustre AFA-t kell fizetni mo-on, szoval lehet, hogy erdemesebb SLV-t,SLW-t vasarolni,de ugye az sose lesz olyan mint a fizikai.....

Jelenleg banyaszcegekbol amiben erot latok technikailag es fundasan:

NST.asx,
RSG.asx,
OGC.asx,
KCN.asx,
RRL.asx,
link

de ezek kereskedesehez gyomor kell, meg nemi tapasztalat....
mert ha azt mondanam, hogy 1 aranybanyaszokbol allo portfolio ill. arany es ezustben levo portfolio, tud am mozogni akar 1-2 nap alatt akkorat amekkora 1 atlagos magyar csalad teljes vagyona, vagy amiert dolgoztak 1 eleten keresztul....

Mondhatnank ugy is hogy 5-10szerese annak amivel nehanyan itt feltetelezgetnek demon, hogy mennyi hozamot is lehet elerni a kereskedessel...
(es ezt kepes par nap alatt produkalni, szoval nagyon esznel kell lennie, vagy nagyon jol kell tervezni a kockazatokkal)

Ha izelitot szeretnel ilyen mozgasokbol, nezz meg egy USD/RUB shortot vagy USD/NOK shortot,de kizarolag csak mickro kontraktussal, hogy ne fajjon annyira a tanulo penz!!!

Szoval az elso es legfontosabb szabaly, ne veszits penzt!!!
A hozam pedig elobb utobb jon, ha kepes vagy addig eletben maradni a piacon ill. marad eleg penzed, hogy kereskedj, mire rajossz, hogy hogyan kellene....

Sok sikert es ovatosan!

emerald 2014. 12. 01. 21:41
Előzmény: #4759  pomperj
#4764
Köszönöm,
jó kis gondolatok...;)
Beveszem az olajos cégeket is a figyelő listámba:)
felcsorgok
felcsorgok 2014. 12. 01. 21:17
Előzmény: #4663  Törölt felhasználó
#4763
Hogy látod most a gázt? Az arany, ezüst szépen visszakorrigált, de a gáz maradt majd 4%-os veszteségbe. Elmehet 5-ig az év végére?
bobsurf
bobsurf 2014. 12. 01. 21:14
Előzmény: #4761  Törölt felhasználó
#4762
arany hanyatlik? 5hetes csúcson van jelenleg.
Törölt felhasználó 2014. 12. 01. 20:52
#4761
Elvtársak!
Miért nem erősödik a dolcsi az arany-olaj hanyatlása ellenére?

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek