Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 28. 10:04
Előzmény: #4637  pomperj
#4640
Tokeletesen egyetertek veled pomperj, ez a fajta olajar mozgas csak felboritja az egyensulyt, es a kisemberek a 30%-os olajar csokkenesbol igy is ugy is csak a toredeket fogjak eszrevenni a kutakon....
Viszont rengeteg allas, munkahely ceg kerulhet veszelybe....
Abban is egyetertek, hogy a piac sajnos kezd egyre nagyobb divergenciat mutatni es ha nem is mindenfele logikanak mond ellent,de 1 nagyon uj teruletre tevedt.....
En is tartok, hogy terorizmus ill. fegyveres konfliktusok eselye ill. szama megnovekedhet....
Szerintem sokkal nagyobb a baj mint ahogy azt sokan beallitjak, es ezek a jegybankok alltal krealt vasarlasok.....
nagyon rossz iranyba viszik a gazdasagot....
(remelem ujabb haboruk nem lesznek),de piaci turmoil, divergencia elobb-utobb szetfesziti azt a hatalmas ellentetet ami a real gazdasag es a jegybankok alltal krealt rendszer kozott van......
ha pedig igy lesz akkor mindenkinek, de legalabbis a tobbsegnek az lenne az erdeke, hogy minnel hamarabb tortenjen ez meg mert minnel kesobb tortenik annal jobban fog ez mindenkinek fajni.....
(Lehet, hogy 1 nap csak elfogy a bizalom es a piacok fuggoleges esesbe kezdenek, es lehet, hogy sikerul az 1987-es krachot tul szarnyalni....
es az nem vagas, vagy amputalas, hanem executions lesz a legtobb kereskedo eleteben,de legalabbis azokeban akik nagyobb tokeattetelt hasznalnak.....

Csak emlekeztetoul a 87-es valsaghoz hasonlo eses most ugy nezne ki, hogy DJIA esne 3500pontot napon belul, vagy az S&P500 400 pont felett, azert az gyorsan kipucolna a tokeatteteleket....

Szoval en nagyon ovatos lennek a longokkal, mert a kockazat egyre no....
nem szeretnem ha azok akik vicelodnek a mi kis felelmeinken 1 nap bejelentenek, hogy na ez mar a bear regime....miutan elbucsuztak a kereskedesi szamlajuktol....

Legyen szep napod!
tberki 2014. 11. 28. 09:47
Előzmény: #4637  pomperj
#4639
Teljesen egyeterunk Janos. Talan nem latom ennyire vilagvegenek, de valos veszelyeket feszegetsz.
Törölt felhasználó 2014. 11. 28. 09:43
Előzmény: #4634  tberki
#4638
Szia Tberki,

Arabok nem tudom mennyire erzik rosszul magukat naluk talan 40-45$ korul lehet a kitermelesi koltsegek,de az oroszoknal szerintem all a bal......es szerintem az usaban is lesznek erdekes dolgok, mert azert van azert ott is 1 eleg komoly szektor akik az olajban kitermelesben feldolgozasban erdekeltek....
en nem hiszek a 35$-os jovendolesekben, eszmeletlenul sok negativ dolognak kelllene osszejonnie ehez,de 60-70$-os arat el tudok kepzelni honapokig es azzal sokan nem lesznek elorebb ha az ar megprobalja letorni a 60$-os szintet majd ralizik 70-ig es ezt eljatsza parszor.....
marcius kozepe ill. vege utan pedig a szezonalitas sem fogja segiteni az ar emelkedeset....
ha pedig az olaj ar csokken akkor csokken az esely az inflacio emelkedesere es igy meg tobb kamatvagas ill. QE lehetoseget vetiti elore kulonbozo orszagokban.....

Igy mar sokkal valoszinubb, hogy itt au-ban is lesz kamatvagas meg....es ez elofordulhat Norvegoknal, sot logikailag akar mo-on is amit a legtobb gazdasagi szereplo jelenleg elkepzelhetetlennek tart...(persze kicsi az eselye,de mintha kezdene novekedni erre)

En mar kb.8-10 eve nem kereskedek magyar reszvenyekkel, igy ehez nem tudok hozzaszolni erdemben.....

Ha viszont az olajar kepes ilyen szinteken maradni ill. a regios es nyersanyag devizak kepesek tovabb gyengulni, akkor akar az arany es ezust nehez idok ele nez.....
(arankaban es ezustben eleg jelentos pozicioim vannak)

Legyen szep napod!
pomperj
pomperj 2014. 11. 28. 09:26
Előzmény: #4634  tberki
#4637
Szerintem is oriasi rizikokat hordoz az olaj arzuhanasa. Az egesz "sajat magunkat lottuk labon"-ra hasonlit.

1)Az arab orszagok belso problemai konnyen kielezodnek, ha nincs penz. Leallnak beruhazasok, nincs uj project es nincs munka, a fiatalok egyebkent is magas munkanelkulisege lazongasba, sot nyilt fegyveres felkelesbe fordulhat. Erosodhetnek a szelsoseges muszlim szervezetek. A katonai kiadasok esnek, a tabornokok elegedetlenek. Nincs eleg penz a nep szorakoztatasra. Az obol-orszagok gazdasagi csodajanak vege szakadhat.

2)Az oroszok nem hagyjak magukat. Ami biztos: a KGB most is kepes lesz destabilizalni sok orszagban, meg kritikusan fontosakban is. Noni fog a terrorizmus. Nyiltan fognak fenyegetni, bekemenyitenek es bevonulnak, nemcsak Ukrajnaban, mashol is. Az Europai katonai kiadasokat novelni kell majd, recesszio ellenere is.

3)A nyugati vilagban erosodik a polarizacio. Bar szavakban senki nem akar belso EU ellenteteket fokozni, megis az lesz a vege. Erdekbol innentol megeshet, hogy egyesek kilepni akarnak (es fognak), masok nem fizetnek es emiatt masok nem kapnak penzt. Megbuktathato lesz az EU vezetes Kiderul, milyen gyenge a beagyazottsaguk.

Azsiaban van epp eleg vita Kina-Japan-Vietnam-Taiwan-HongKong sokszogben. A tengerhatar vitak, a faji es vallasi ellentetek fellangolhatnak.

4)Rovid tavon meg lehet szivatni Putyint. De, az orosz kitarto, szenvedes-turo, soha nem felejto nep. Tartalekuk tobb van, mint barkinek.

Az USD hosszabbtavu erosodese, Amerika ternyerese ezzel biztositott egy idore. Talan az arany kereslete is.

De hosszu tavon az OPEC mostani dontese katasztrofalisnak bizonyulhat. Hamar abba kene hagyni. Az R/R nem tunik pozitivnak.
Törölt felhasználó 2014. 11. 28. 08:56
Előzmény: #4635  Törölt felhasználó
#4636
en nagy fantaziat latok a USD/CAD longba, ha az olaj nem kezd el hirtelen 1 komolyabb erosodesbe.....
szerintem nagyon realis 1,25-1,4 benne jovo oktoberig...
ha pedig az olaj folytatja a kalvariajat akkor sokkal gyorsabban ill. hamarabb mint oktober....
Törölt felhasználó 2014. 11. 28. 08:14
Előzmény: #4633  Törölt felhasználó
#4635
Tegnap este zártam 0.3-at a 0.5 NOKRUB shortból, a reggeli nyitásnál vágott a stop és a biztosításnak köszönhetően , ott vágott ahová tettem és nem sokkal följebb.... én most nem nyitok többet, a régiek maradnak...
tberki 2014. 11. 28. 07:59
Előzmény: #4633  Törölt felhasználó
#4634
Szia Kisvuk,
nem tudom meddig tarthato ez az allapot. Ennel az olajarnal mar nem csak az arabok meg az oroszok kezdik magukat rosszul erezni hanem masok is, es igy bizony ha sokan kezdenek fekezni akkor annak veszstop lesz a vege...
Jobban erdekel hogy mi lesz a tegnapi nagy olajar es abbol nagy rubel bukta hatasa a magyar blue-kra. A telekomon kivul (de annak megvan a maga baja) mindharom reszvenynek van ezzel baja. Akarmennyire is furcsa talan a molra van a legkisebb hatassal az olajar.

Szinten erdekes lesz hogyan reagal egy hosszu ideig alacsony olajarra a tvk. Szerintem ott lenne ertelme beszallni.
Törölt felhasználó 2014. 11. 28. 07:52
Előzmény: #4631  Törölt felhasználó
#4633
Hat a rubelbol szepen kiszedtek a stopjaim....
persze ki gondolta volna, hogy nehany ora alatt, esik az olaj 73-74-es szintrol majdnem 7%-ot, nalam volt olyan broker akinel 68$ alatt jart az arfokyam....
Mondjuk kicsit gyanakodtam mar tegnap es ezert betettem USD/CAD veteli pozikat hedgelni a USD/RUB-al szemben,de a rubel akkorat ment,hogy jo ha 20-25%-at sikerult csak mentenem a vesztesegeimbol...
legalabb ennyivel kevesbe fajt.....
Nagyon erdekesen mozog a piac, nekem ez eszmeletlenul hasonlit 2007 ev vegere,2008 kozepere.....
Azt sem szabad figyelmen kivul hagyni, hogy szinte az osszes nyersanyag rekord mely szintek korul mozog, vaserc, olaj,arany es ezust is gyengelkedett tegnap.....

Szoval minden rendbe van a gazdasagba es a nyersanyagok zuhannak, ill. azok a devizak amelyek a legfobb nyersanyag eloallito orszagokat kepviselik......
(valami itt nagyon nem tuti....)

Szoval en bovitettem a USD/CAD veteleimet
es barmenyire vakmeronek tunik most mar USD/NOK longom is van persze csak nehany mini pozicio...
es nezegetem talan a ZAR-t is, persze ezeket nem ismerem igazan...,de nekem egyelore ugy tunik nem lesz hirtelen felpattanas az olaj piacan.... ha pedig az olaj doglodik ezeken a szinteken meg 6-10 honapig.......
akkor USD/CAD a mostani 1,13-as szintrol elmehet akar 1,25-1,4-es szintre...( az pedig 1200-2700potty).....

Szoval ma en igy latom, aztan meglatjuk mi lesz a velemenyem jovo heten ill. jovore....

Legyen szep napod!
mozarto 2014. 11. 27. 21:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#4632
Szerintem két irány lehet,ha aranyat vesznek a pénzük gyengül.He nem vesznek a pénzük erősödik.Az USD/CHF görbéből elsőre az USD gyengülés látszik valószínűbbnek.Ez nem jelenti azt, hogy nem vesznek,hanem csak később vesznek.És az is lehet, hogy már vettek is.Az arany görbéje sem olyan bull számomra.Egy konszolidációra, korrekcióra én még számítok.
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 21:11
#4631
Ettől a shorttol sem vagyok elájulva....eddig, szerencse csak 0.5lot
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 19:37
Törölt hozzászólás
#4630
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 18:48
Előzmény: #4628  McDee
#4629
igen, ezt a részt tudom.
épp ezért tapogatóztam az fxcm-nél, ők nagyon magyarázzák, h "no-dealing desk", azaz megy ki a megbízás a piacra, nincs érdekellentét a bróker és az ügyfél között.

ellenőrizni ezt persze nem tudom, de ha ennyire hangosan hirdetik, ráadásul brit cég, hát-.- remélem a legjobbakat.

a futi meg, amit írsz, ezek szerint valami etf, na ez nekem fehér folt, soha nem kereskedtem még etf-fel.

de amúgy köszi :)
McDee 2014. 11. 27. 18:42
Előzmény: #4625  goapsy1
#4628
A CFD nem tőzsdei termék. Ezeket a szolgáltató szintetizálja és sokszor az ügyféllel ellentétes érdeke van. Ők árjegyzőként is fellépnek saját ügyfélkörükön belül. Nagyobb napon belüli volatilitás, vagy likviditáscsökkenés esetén egyszerűen kiszélesítik a bid-ask spreadet. A -sokszor-brutális tőkeáttétel miatt az általuk biztosított úgymond "hitel"-re kamatot szednek, amit a teljes kereskedett volumenre számolják akkor is, ha a számlán rendelkezésre áll a teljes fedezet. Így lehet 1-2% alapletéttel kereskedni. Közben persze az is előfordulhat, hogy short esetében is megterhelik a számlát valamilyen összeggel naponta.
krida
krida 2014. 11. 27. 18:38
#4627
Az olaj zuhén nincs mit csodálkozni, fundásan esik. Vége a nagy arab turbulenciáknak, ez önnagában esést kellett, hogy produkáljon, emellett gazdag amcsi lelőhelyek vannak. Az opec meg nem akarja amcsi malmára hajtani a vizet egy termelésvisszafogással.

Amúgy ezüst, arany is kissé gyanús lett nekem, longot realizáltam, enyhe shortokat nyomok rájuk.
McDee 2014. 11. 27. 18:34
Előzmény: #4624  McDee
#4626
Ezzel együtt talán jobban jársz, ha futures kontraktus helyett a WTI mozgását lekövető USO ETF-re spekulálsz. Most, hogy nem igazán jelentős a contango-backwardation a rövid lejáratokra, a napi görgetés nem fogja torzítani az árfolyamkövetést.
A futures kontraktus és annak fenntartása tőkeigényes, ezért is lehet jobb USO, amiből akár 1 db-t is lehet venni/shortolni most 27$ körül.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 18:30
Előzmény: #4624  McDee
#4625
ha kíváncsiskodhatok még egy picit: mi az eltérés eközött, meg a cfd között (túl a cfd-s szolgáltatói anomáliákon?)

tulképp annyi, hogy a cfd azon a pár szünnapon esetleg nem elérhető? vagy van más is?
McDee 2014. 11. 27. 18:09
Előzmény: #4623  goapsy1
#4624
Minden komolyabb online brókernél elérhető 5 nap/24 órában
Ha jól tudom, akkor a nálunk közelműltban megjelent DeGiro is tudja ezt (is).
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 17:58
Előzmény: #4622  McDee
#4623
Az elméleti fogalmát ismerem, csak ezt hol lehet kereskedni?

Én -amennyit eddig tudtam róla - úgy tudom, hogy a futures az maga az árfolyam, a jegyzés, amit pl egy zárva levő tőzsde esetén jegyeznek, mint pl dax zárás után a dax futi.

És hogy ezt az árfolyamot cfd-vel gond nélkül le lehet kereskedni.

Igen, ezek a jelenségek kétségkívül zavaróak lehetnek, de a bétes certik után számomra kész felüdülés lesz ha "csak" ilyenekkel találkozom :)
McDee 2014. 11. 27. 17:53
Előzmény: #4621  goapsy1
#4622
Futures pl. itt: link

A CFD nem tőzsdei termék. Az Internet tele van CFD szolgáltatók kritikáival, a tüskékkel, melyek a stopok levadászása után egyszercsak eltűnnek, platform lefagyásokkal, más áron teljesüléssel, stb.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 27. 17:43
Előzmény: #4620  McDee
#4621
az.

futures nekem önmagában kínai, ez mit takar kereskedési szempontból?
ha én ezt a "futurest" akarom kereskedni, hol tudnám megtenni?

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek