Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 16. 12:25

A többség elutasítja Paks II.-t  

Ugrás a cikkhez
A magyarok 60 százaléka elutasítja Paks II orosz állami vállalat által, orosz hitelből való megépítését, és kétharmada a megújuló energiaforrásokat részesítené előnyben - derül ki A Medián 2014 decemberében készített, reprezentatív...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=210254
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukutyinbenko 2017. 10. 20. 17:43
Előzmény: #839  salve
#840
Tényleg felesleges mert nem érted meg hogy ez Paks II. topic
" ne térjünk el a tárgytól: arra reagáltam csak, hogy ki szúrta hátba za olimpiai pályázatot (az egy teljesen más kérdés, hogy ettől függetlenül megérte volna olimpiát rendezni vagy sem)"
Aki pedig ilyeneket ír, az szerintem csak politizálni akar, ez pedig a Portfolio gazdasági portál Paks II topic-ja.
Ha egy olimpia gazdasági része nem érdekel, csak hogy ki és hogyan rontotta el a játékodat, akkor tényleg eltévesztetted a házszámot, sőt még az utcát is...
" ismétlem: egyetlen szóval sem érveltem az olimpia mellett (sem most, sem korábban)"
Valójában semmi mást nem csinálsz, mint ekézed aki ellene van/volt. Elég egyértelmű mi az álláspontod a témában, kár ragozni.
"tehát őt kell lehülyézned ez ügyben!"
nem hülyéztem senkit azért mert eltért a topic témájától, csak kértem hogy ne tegye senki, van erre elég topic ezen kívül.
salve 2017. 10. 20. 17:24
Előzmény: #838  kukutyinbenko
#839
ezt feleslgesen írtad itt most össze mert azzal kezdtem az előzőt, ismétlem:
egyetlen szóval sem érveltem az olimpia mellett (sem most, sem korábban) !
az olimpia témát pedig nem én, hanem elemes hozta ide!!, nézd csak: #822  - tehát őt kell lehülyézned ez ügyben!
kukutyinbenko 2017. 10. 20. 17:03
Előzmény: #836  salve
#838
1, ez Paks II topic, ne itt akard az olimpiai témát kivesézni
2, nem érdekel egyik politikus véleménye sem ha hülyeséget támogat. Meghallgatom az érveket és ellenérveket, de a véleményalkotásban nem befolyásol melyik kretén politikus mit hord össze amikor meg akar dumálni valamiről.
8 milliárddal indult, aztán lett tizenvalamennyi, majd 40 X mrd, azután 100 X mrd, végül több mint 200 mrd és még mindig kerülnek elő tételek ,pedig már hónapok óta vége és a kutyát sem érdekelte rajtunk kívül. Az uszoda pedig évi 1 mrd-t fog még elvinni ezért senki nem vállalta az üzemeltetését, maradt az államra. Nem lepődnék meg ha úgy meg 2 mrd lesz azaz 1mrd. No most ezt képzeld el egy Olimpiával ami már tervasztalon 1000 mrd feletti összegről indult . Én inkább el sem képzelem, főleg hogy nagy fantázia sem kell hozzá mivel meg lehet nézni máshol mi lett a vége. Nem véletlenül nem akar rendezni szinte senki, sem nyári sem téli olimpiát. Biztos véletlenül, pedig a legtöbb ahol felmerül jóval gazdagabb fejlettebb ország mint mi.
 
salve 2017. 10. 20. 16:48
Előzmény: #830  sanka
#837
nézd meg a you tube on H Csaba és Kunhalmi monológját :-)   kicsit nagyon önleleplezőek!
aztán nézd meg uyganott ahogy Kálmán Olga, Havas Henrik, Hankiss Elemér és más közismert balliberális közszereplők agyhalottaskodtak (kukutyin elvtársad szóhasználatával élve) az olimpiarendezés melett, més korábban!
és keresd vissza  fővárosi közgyűlésben a 2015-ös nyári, augusztusi szsvazást amikor a fenti elvtársak megaszavazták mint agyhalottak, h. a főváros támogatja az olimpiarendezést!
salve 2017. 10. 20. 16:43
Előzmény: #831  kukutyinbenko
#836
egyetlen szóval sem érveltem az olimpia mellett (sem most, sem korábban)
ne térjünk el a tárgytól: arra reagáltam csak, hogy ki szúrta hátba za olimpiai pályázatot (az egy teljesen más kérdés, hogy ettől függetlenül megérte volna olimpiát rendezni vagy sem)
2015-ben tehát agyhalottak voltak a fővárosi szocik, élükön Horváthtal és Kunhalmival :-)
a vizes vb-ről elmondta Fürjes Balázs Bolgár Györgynek hónapokkal ezelőtt, hogy Gyárfás részéről annak idején nem volt megalapozott azt mondani, hogy (ha jól emlékszem) 40 milliárdba fog kerülni! merthogy - tette hozzá - nem is lehetett évekkel előre pontosan tudni összesen mennyibe kerülhet majd, ráadásul előretervezett költségplafon épp ezért nem is volt! - akkor ezt miért nem hangsúlyozták ki eddig, kérdezte Bolgár? - ez kommunikáiós hiba volt a részünkről, - ismerte el Fürjes. mellesleg: az is le lett írva xx-szer hogy azért emelkedett jelentősen a költség, mert a Dagáyl környékének a területrendezésér is előbbre hozták a rendezés miatt
kukutyinbenko 2017. 10. 20. 16:41
Előzmény: #834  Vazsmegyei
#835
Már ezerszer el lett mondva ebben a topicban (is). Keress vissza, majd 3 év vitái, anyagai elérhetőek sok link-el, de más paksi topic is van a témában, még korábbról. Olvass, ne másokat tornásztass állandóan. Amúgy tényeket te ne nagyon emlegess, mert te aztán zero tényt tettél hozzá a témához. Leginkább kételkedsz, kérdezel, azután a válaszokra nagyjából annyit reagálsz rendszerint: "ezt nem hiszem el"
Vazsmegyei 2017. 10. 20. 16:17
Előzmény: #832  kukutyinbenko
#834
A válaszodat megköszönöm. Nem mondtál újat, de nem is mondtál tényeket. Hivatkoztál prognosztizációkra. Tele van vele a padlás: 
Konkrétan mivel tudod kiváltani a paks2-őt és az mibe kerül, arra továbbra sem adtál tényszerű választ.
kukutyinbenko 2017. 10. 20. 16:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#833
Érvek esetleg? Vagy csak a személyeskedés és a fröcsögés megy? Mert arra meg én nem vagyok kíváncsi :)
kukutyinbenko 2017. 10. 20. 16:01
Előzmény: #829  Vazsmegyei
#832
Neked semmi sem konkrét. Az sem hogy 10 éve mit prognosztizált a magyar atomlobbi az áramfogyasztásunkról, ezzel szemben mi történt. Bezzeg a további lázálmaik és hazugságaik perdöntőek szerinted...
Na ezért értelmetlen veled bármi vita!
" honnan pótolja Magyarország  a kieső paksi áramkapacitást!"
Nem érted ember? 2037-ig működik a mai engedélyeivel, azután meg simán lehetséges újabb hosszabbítás, ahogy ma kinéz. Csak erről kussolnak a szakértő urak, mert akkor nincs nagy építkezés, meg habzsidőzsi 
kukutyinbenko 2017. 10. 20. 15:56
Előzmény: #828  salve
#831
Aki a vizes VB után még Olimpiáért rinyál az menthetetlenül agyhalott. Ott kiderült kicsiben mi lenne az Olimpián nagyban. És az ott történtek nem a spekuláció, meg kalkuláció kategória, hanem száraz tények múltidőben. 
sanka 2017. 10. 20. 15:54
Előzmény: #828  salve
#830
Na ez a fidesz dumája!
Vazsmegyei 2017. 10. 20. 15:44
Előzmény: #825  elemes
#829
Mi neked ma a konkrét Paks2-ről.? Csupa feltételezés találgatás! 
Attól, hogy te is számokkal meg putyinnal bűvészkedsz semmi konkrét adatod nincs a megtérülésről. Sőt azt sem tudod megmondani honnan pótolja Magyarország  a kieső paksi áramkapacitást!
salve 2017. 10. 20. 15:37
Előzmény: #822  elemes
#828
tévedés, mellébeszélés mert nem így volt
az Mszp szúrta hátba (saját magával együtt):
2015-ben hónapokig támogatta a fővárosi közgyűlésben H. Csaba és Kunhalmi videói erről megvannak a you tube on - akkor még nagy nemzeti szuperjó ügynek titulálták mindkettn - majd önös belpol érdekből kihátráltak mögüle, abban bízva hogy egy antikampánnyal (amire valljuk be a az irígy átlagmagyar mindig kapható és felültethető erre a vonatra egy kis szociális demagógiával hogy bezzen nem jut pént elég a lélegeztetőgépekre, stb.), majd később a Momentum féle szsvazás csak azért ért el akkora sikert, mert valamennyi(!) ellenzéki párt rácsatlakozott az aláírásgyűjtésre..
nos ezek után mondta le a MOB a magyar rendezést miután előre tudható volt, hogy a NOB nem adja a rendezést oylan országnak, ahol nem áll az ügy mögött egy konszenzusos, országos támogatás
deszcsakafi 2017. 10. 20. 15:00
Törölt hozzászólás
#827
elemes
elemes 2017. 10. 20. 14:59
Előzmény: #819  salve
#826

"hiszen nem tetszett a cikk tartalma"
.nem egészen. a cikkben volt egy csomó érdekes és hasznos információ. az nem tetszett, hogy az információt sóhajtozással és hanguletfestéssel spékelték meg, amitől émelyegni szokott a gyomrom, a véleménycikkekkel ugyanis általában időt lehet megtakarítani (nem szoktam elolvasni).
elemes
elemes 2017. 10. 20. 14:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#825
...a legszebb pedig, hogy a paks2-vel kapcsolatos konkrét felsorolásra csak tehetetlen gúnyolódással tudtál válaszolni.
kukutyinbenko 2017. 10. 20. 14:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#824
Na erről beszélek! Nem az érveket nézed, hanem hogy a Párt meg az ellenzékiek miket mond a témáról, és ez alapján már döntöttél is. Hogy jön ide az Olimpia? És ha már ezzel jössz, nézd már meg mi történt a vizes VB-vel. Az Olimpia meg ugyanez lett volna nagyban. Gigabukó.  Az adófizetőknek legalábbis, néhány szállodásnak jólesett az biztos, de még az idegenforgalom sem belőlük áll csupán. A vendéglősök, sétahajósok, taxisok szerinted örültek, hogy kevesebb turista érkezett a brutál szállodaárak miatt? Az adóbevételek meg köszönőviszonyban sem voltak a  ráfordításokkal. Ilyenkor szoktak jönni az országimázzsal. No ki emlékszik szerinted idén volt-e vizes VB vagy sem. Még idehaza sem mindenki...
elemes
elemes 2017. 10. 20. 14:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#823
"-mint mindenhez- ehhez is nagyon értesz"
.
ez részben személyiségvonás, részben életkori sajátosság: elég öreg vagyok ahhoz, hogy voltam pár évet az energetikai iparban, pár évet a vegyiparban, pár évet hitech iparban hardver és szoftverfejlesztésen, pár évet kereskedelemben (ehhez tartozott két év marketing, statisztika, PR, HR, közgazdaságtan képzés), két évet építőiparban, egy kis kitérő során jogot tanultam, egy másik kitérő során sürgősségi ellátást. akármerre jártam, legjobban szerettem az új dolgokat megtanulni. nevezhetjük ezt szétszórtságnak is, meg tájékozottságra való igénynek is.
.
nem találtam fel semmit, tehát nincsen saját gondolatom. csak tanultam és hasznosítom a tanultakat. tudod, ami a fejemben van, azt nem lehet elvenni tőlem.
elemes
elemes 2017. 10. 20. 14:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#822
orbán viktor szúrta hátba az olimpiát.
kukutyinbenko 2017. 10. 20. 14:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#821
Olvastam sok szakember érveit, és messze nem mindenki támogatja. Nyilván aki ma olyan székben ül amit évtizedekre biztosítana Paks II puszta léte is, az nem fog ellen mondani semmit. Sajnos ez egy ilyen ország.
Jelzem én pont akkor kezdtem durván elutasítani, amikor az un. "szakemberek"  állítólagos "szakmai" érveiről sorra derült ki, hogy vagy netto hazugság, vagy erősen manipulatív féligazság. Nálam ez pl. felkapcsolja a vészcsengőt. Ha valami tényleg olyan jó, akkor azt az ügyet nem kell hazugságokkal tolni. 

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek