Topiknyitó: Portfolio 2010. 07. 30. 11:32

A hitelminősítők lemaradtak - többé nincs szükség az IMF támogatására (Cséfalvay)  

Ugrás a cikkhez
A csütörtöki magyar kötvényaukciókon tapasztalt megugró kereslet is azt támasztja alá, hogy a hitelminősítők "le vannak maradva", amikor arra figyelmeztetnek, hogy leminősíthetik Magyarországot - nyilatkozta a Bloomberg hírügynökségnek Cséfalvay...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=136671
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 08:50
Előzmény: #337  Knight Tyris
#340
KT, így igaz.

"max ha ránézek egy 10 évesze azt monhatjuk hogy a forint meglehetősen stabil volt szerencsénkre ennyi."

Ez különösen. A magas kamatokkal és a sávval beszorítottuk a Ft-ot az erős szélére. Baromi sok pénzért kikapcsoltuk a piaci árfolyamot és stabillá tettük a Ft-ot.
exmnbs1 2010. 08. 04. 08:09
Előzmény: #338  exley
#339
Letelt a 2 hét a kormányra lépés óta, amikorra a közbiztonság fejreállítását ígérték.....
azóta rendőrgyilkosságok napirenden.....
exley 2010. 08. 04. 06:16
Előzmény: #334  tokos.
#338
Forradalom újra fülkékben! A tankok helyett a bankok mérnek csapást a szedett-vedett polgári erőkra.
Knight Tyris 2010. 08. 04. 01:00
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#337
Ja de ha megnézünk egy 3 évest, akkor egyből látjuk, hogy a román lej és a forint is jól begyengült 2008 végén 2009 elején, aztán a a lej ottmaradt a leggyengébb árfolyamszintjénél, majd némi átmeneti erősödés után még most is ott van, ott gyengélkedik a forint meg erősebb szintem áll. - Erősödöt,t stagnált, majd a LEJJEL kb EGYIDŐBEN újra gyengült vmennyit.

link

.
ugyen mennyivel másabb a kép?
csak azt nem értem, hogy régen ilyet nem csináltál, hogy csak ami téged igazol azt rakod be.
Mért nem lehetett volna most is több időtávot barakni, "megfigyelni"? -úgy ahogy pár éve még csináltad?-

Mondjuk az meg a másik része hogy felesleges túl sok dolgot belemagyatrázni, max ha ránézek egy 10 évesze azt monhatjuk hogy a forint meglehetősen stabil volt szerencsénkre ennyi.

link
exmnbs1 2010. 08. 04. 00:09
Előzmény: #320  watson
#336
watson, miért nem mentetek egy kerülettel arrébb az Istvánba? Az bababarát
tokos. 2010. 08. 03. 22:49
Előzmény: #333  togyozo
#335
"1) akik a 100 napos programot csinálták meg is kapták érte méltó büntetésüket a választóktól "

Ez jó. Nyolc év után, mikor már annyi volt az országnak. Négy év után viszont még nagyobb arányban nyertek, mint korábban...
tokos. 2010. 08. 03. 22:46
Előzmény: #333  togyozo
#334
togyozo,

A politika a hatalomról szól. Beledughatjuk a fejünket a homokba, de ettől még ez van. Választások lesznek, és ezt is meg akarják nyerni. Bármelyik nyerte volna a parlamenti választásokat, ezt tenné.

A lényeg majd utána köbvetkezik, nem kizárt, hogy még az IMF-fel is le fognak ülni, ha tiszta lappal játszhatnak, meglátjuk.

"azért az S&P meg DAX nagyon hasonló szinteken tartózkodik mint akkor,"

És mondjuk a cseh tőzsde hogy áll???
togyozo 2010. 08. 03. 22:23
Előzmény: #331  tokos.
#333
Tokos!

"Az ember gyakorlatilag 2 közül választhatott, az egyiktől ezt kapta, a másik 100 napos program néven elhíresült rövidtávú politikai haszna többezer mrd-vel kurtította meg a költségvetést."

Most ahelyett, hogy n+1-szerre is belemenjek az elmúlt 20 év gazpol hibáinak elemzésébe, csak annyit:

1) akik a 100 napos programot csinálták meg is kapták érte méltó büntetésüket a választóktól
2) azért szerintem most sokkal világosabbak a "költsévetési korlátok" amik mentén a gazdpol mozoghat, és aki ezt figyelmen kívül hagyja az igenis nagyon komoly hibát vét

"pl, ami a görögöknél, meg a románoknál zajlott. Mindent túlzás a nyakukba varrni."

azért az S&P meg DAX nagyon hasonló szinteken tartózkodik mint akkor, amik azért talán mutatnak valamit a nemzetközi hangulatból...de persze nehéz választ adni a "mi lett volna, ha" kérdésre
Phylaxa 2010. 08. 03. 22:06
Előzmény: #330  togyozo
#332
Unalmas nóta. A számokat tudjuk és nem hitelből akarjuk a hitelt fizetni. Ezt kell megvalósítani. Gondolom most jövő szeptemberig még a csapból s ez fog jönni.
tokos. 2010. 08. 03. 22:02
Előzmény: #330  togyozo
#331
Sok szempontból tök igazad van. A politikai hibák kétségtelenek, bár az árfolyamot, meg a hozamokat valszeg más is befolyásolta, pl, ami a görögöknél, meg a románoknál zajlott. Mindent túlzás a nyakukba varrni.

Az ember gyakorlatilag 2 közül választhatott, az egyiktől ezt kapta, a másik 100 napos program néven elhíresült rövidtávú politikai haszna többezer mrd-vel kurtította meg a költségvetést.

Ezek alapján melyiket választod?
togyozo 2010. 08. 03. 20:30
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#330
Az IMF hitelkerettel kapcsolatban:

Idén az ÁHT hiány+lejáró kötvény állomány kb. 2250 mrd. ft.
Amire az ÁKK idén kb. 1750 milliárdnyi aukciót tervezett.
Jövőre az ÁHT hiány+lejáró kötvényállomány+hiteltörlesztés kb. 3650 mrd. ft.
Vagyis az ideihez képest jövőre kb. 2szerezni kellene a kötvénykibocsátást.
Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy ez mekkora problémát okozhat...

A helyzetet meg tovább súlyosbítja, hogy 2011-12-ben közel 10 mrd. EUR értékben kellene kibocsátani devizakötvényt, ami messze több, mint amennyit valaha is ki tudtunk nyomni ennyi idő alatt. Persze lehet azt csinálni, hogy forintban bocsátunk ki és az MNB átváltja, csak akkor fogy a tartalék, ami a jelenlegi helyzetben megint nem szerencsés

Egyébként meg ezt már korábban is leírtam:

Mo. a választások után simán lehetett volna egy "bull" sztori, hiszen volt egy stabil, alapvetően az aktív középosztályra támaszkodó kormány, ami lehetőséget teremtett arra, hogy a régóta halogatott strukturális intézkedéseknek nekilássanak. Továbbá Mo. az elmúlt években tényleg figyelemre méltó eredményeket ért el hiánylefaragásban, és a régióban a relatív helyzete sokat javult az elmúlt évben (pl: többi országban nincs ilyen stabil többsége a kormánynak, most nem nálunk hanem a régiós versenytársaknál kell komoly megszorításokat csinálni stb.).
Ehhez képest a választásokat követő héthez képest a magyar éven belüli hozamok 50-70 bp-ot, 3 éves hozamok 158, az 5 évesek 143, a 10 évesek 86 a 15 évesek pedig 78 bp-ot emelkedtek. És a forint is kissé odébbment azóta. Ez kb. 120-150 milliárdot jelent a költségvetésnek. (Azt már hozzá sem teszem, hogy ha normálisan kormányoznak lehet már a választások utáni szintek alatt lehetne a magyar hozamszint)

És mindez miért?
Azért mert a Fidesz a választások után rövid távú politikai előnyökért, a jelenlegi gazdasági szituációt nem felmérve a csontváz retorikát szedte elő, aminek aztán egyenes következménye volt a Kósa-szíjjártó nyilatkozat. Vagy azért mert kellett a tökös gyereket játszani az EU-val és az IMF-el. Pedig egy kis felkészüléssel, meg konstruktív hozzáállással (pl: miből állt volna azt mondani, hogy "jó kivesszük a lex Járait", meg "jó nem cseszegetjük a jegybankelnököt", vagy azt, hogy "jó csak két évre vezetjük be a bankadót") sikerülhetett volna hiánycél enyhítést kialkudni, és a további hitelkeretről is megállapodhattak volna.

És ezek a dolgok tényleg semmibe nem kerültek volna, és rohadtul más lenne az ország megítélése. És nem utolsó sorban nem került volna az országnak több mint 100 milliárdjába.
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 18:02
Előzmény: #323  tokos.
#329
Nem, nem volt rendben a dolog. Sőt, baromi sokszor leírtam ide, hogy nincs rendben. Kár úgy tenned, mintha nem tettem volna.
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 18:02
Előzmény: #326  tokos.
#328
tokos!

Hát hogy gondolhatsz olyat, hogy penznyelo elfogult lenne?!?

Tessék szégyellni még a gondolatért is magad!!!

:)

(Bár úgyis előáll maholnap a " kérjél bocsánatot ezért a kijelentésedért" agyrémével...)

tokos. 2010. 08. 03. 17:53
Előzmény: #326  tokos.
#327
Illetve még egy apróság:

"A cikk következtetésével, vagyis hogy jókora ökörség ez a 40 éves dolog, teljesen egyetértek. Ekkora baeromságot kár csinálniuk, a legnagyobb probléma épp a nyugdíjasok számával van, kár azt akár egy feleslegessel is növelni. "

Ezt a negyvenéves nyugdíjas topicba írtam. 6000 embert érint kb. (állítólag), a kritika súlya tökéletesen megegyezik a 13. havi nyugdíjjal, ami kb 2 nagyságrenddel nagyobb terhet jelentett...
tokos. 2010. 08. 03. 17:50
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#326
Veled ellentétben sohasem állítottam, hogy elfogulatlan vagyok. ennek ellenére sokkal többet kritizáltam a Fideszt az elmúlt pár hétben, mint te valaha a szocikat. Pedig az ország eljutott valahogy ida, ahol most tartunk, de persze ebben is a Fidesz a hibás, mert megszavazta a szoci agyrémet...

Gratula elfogulatlanság bajnoka...
tokos. 2010. 08. 03. 17:46
Előzmény: #320  watson
#325
Nem helyes, ezért szavaztam a 16% lineárisra. Mint utólag kiderült.
tokos. 2010. 08. 03. 17:45
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#324
Tudom, szerinted rendben volt a dolog.
tokos. 2010. 08. 03. 17:45
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#323
Tudom, szerinted rendben volt a dolog.
watson
watson 2010. 08. 03. 17:37
Előzmény: #321  Törölt felhasználó
#322
na azzal méginkább azok :))
hurrá, miénk a gyár :)))
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 17:34
Előzmény: #319  watson
#321
Ha csak nyugdíjkedvezményeket osztogatnának, akkor elfogadnám hogy szocik, de az első gondolatuk az államosítás volt :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek