Topiknyitó: Portfolio 2010. 07. 30. 11:32

A hitelminősítők lemaradtak - többé nincs szükség az IMF támogatására (Cséfalvay)  

Ugrás a cikkhez
A csütörtöki magyar kötvényaukciókon tapasztalt megugró kereslet is azt támasztja alá, hogy a hitelminősítők "le vannak maradva", amikor arra figyelmeztetnek, hogy leminősíthetik Magyarországot - nyilatkozta a Bloomberg hírügynökségnek Cséfalvay...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=136671
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 12:49
Törölt hozzászólás
#360
Phylaxa 2010. 08. 04. 12:43
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#359
Szerintem rosszul teszed, de ez a te dolgod. Valószínűleg ez amit most írtál ez abból fakadhat, hogy túl sokat adsz arra amit mondanak és nem várod meg amíg érzed a valós életben a hatást. Szerintem kevés lesz a 29 pont, de bízom benne, hogy nem állnak le és valóban nekiállnak vásárlóerőt teremteni. Az off-shore 10%, ha megcsinálják valóban akkor tetszik. De látod feltételesen írtam. Pont az a legnagyobb probléma, hogy jó lenne már érezni is valamilyen döntésnek a hatását és nemcsak patetikus lótúrókat hallgatni. Így talán eljuthatnánk oda is, hogy tervezni tudják az emberek a holnapjukat.
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 12:20
Előzmény: #357  Phylaxa
#358
a helyzet az, hogy én azért lenézem azt, aki legalább 3 éves ÉS elhiszi azt a kijelentést, hogy a 29 pont eredményeként 56 nap alatt a csődközeli helyzetből stabil gazdasági alapokra helyezte az országot a kormány (egyéni képviselői indítványokkal).

vagy ez nem túl pc?
Phylaxa 2010. 08. 04. 12:03
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#357
Állj! Senki nem néz le senkit! OK?

Figyelj! Amire azt mondtam, hogy unalmas és sajnos még jövő szeptemberig a csapból is folyni fog, az az, hogy mennyit kell majd fizetnünk onnantól kezdve. Megoldási javaslat pedig szintén rém unalmasan a következő:

Az IMF-től kölcsönt kell majd felvenni és abból. Semmi több. Elég egyértelmű, hogy mire mondtam az "unalmas" kifejezést. Ami nagyon fontos, hogy állj le ezekkel a lenézésekkel és hasonló kitalációkkal ok? Semmi alapjuk nincs és nem is lesz. Szabad idődben majd keresd visza, hogy mikor használok ilyen kifejezéseket amikkel megpróbálsz felruházni és mikor mászok bele bárkinek is a lelkivilágába. ELárulom soha. Felesleges is keresned. Köszi előre is, hogy nem mondasz többé ilyesmit!
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 11:03
Törölt hozzászólás
#356
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#355
Sajnálom! Ejnye-Bejnye a minimum... :)
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:50
Törölt hozzászólás
#354
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#353
Nem, erre még nem figyeltem fel. Alapból hiszek neked (is), csak vigyázz, mert mostantól erre is figyelek és az első alkalommal, amikor más nevében beszélsz, a fejedre olvasom... :)
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:46
Előzmény: #347  Törölt felhasználó
#352
De akkor is kérjél bocsánatot!

BTW, hozzáértésnek mondani - alapvetően - baloldali nézetű emberek cikkeiből kivágott számokat és azt érvek alátámasztásaként bedobálni a kommentekbe nekem nem tűnik túl nagy hozzáértésnek. Pláne ha azok csak bizonyos körülmények (időtávok, ismerős?) között ( vagy az adott téma nem összefüggéseiben történő vizsgálata esetén) állják meg a helyüket...
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:45
Törölt hozzászólás
#351
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#350
Ügyes! Leheletfinom célzás...

Elárulom, hogy nem szoktam bocsánatot kérni, mert nem szoktam olyasmit csinálni amiért kellene... (nyilván nem kell egyetértenünk ebben, de a szar szar marad, ha meg kell enni, azaz a finom és durva sértegetések között nem látok különbséget, és ha innen nézitek, nem is különbözünk annyira egymástól... )
tokos. 2010. 08. 04. 10:41
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#349
"Picit még reménykedek abban, hogy talán az önkori választások után javul a helyzet, de már nem bízom ebben igazán. "

Túl nagy reményt ne fűzz a dolgokhoz.
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:37
Törölt hozzászólás
#348
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:33
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#347
Nincs miért, így nem is fogok és megkérlek rá, hogy szálljál le rólam. Köszi.
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:32
Előzmény: #330  togyozo
#346
Togyozo:

"Mo. a választások után simán lehetett volna egy "bull" sztori, hiszen volt egy stabil, alapvetően az aktív középosztályra támaszkodó kormány, ami lehetőséget teremtett arra, hogy a régóta halogatott strukturális intézkedéseknek nekilássanak. Továbbá Mo. az elmúlt években tényleg figyelemre méltó eredményeket ért el hiánylefaragásban, és a régióban a relatív helyzete sokat javult az elmúlt évben (pl: többi országban nincs ilyen stabil többsége a kormánynak, most nem nálunk hanem a régiós versenytársaknál kell komoly megszorításokat csinálni stb.)."

Ezzel a szövegeddel is teljesen egyetértek. Maximálisan így gondolom és bár nem szavaztam a Fideszre, mégis bíztam a fentiben és az eddigi tevékenységüket éppen ezért éltem meg baromi nagy csalódásként, mert nagyon nem ezt tették. Jópárszor leírtam már én is, mit gondolok az eddigi tevékenységükről, most nem ismétlem magam. Picit még reménykedek abban, hogy talán az önkori választások után javul a helyzet, de már nem bízom ebben igazán.
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:30
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#345
Kérjél bocsánatot!!!!
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:28
Előzmény: #330  togyozo
#344
"Az IMF hitelkerettel kapcsolatban:

Idén az ÁHT hiány+lejáró kötvény állomány kb. 2250 mrd. ft.
Amire az ÁKK idén kb. 1750 milliárdnyi aukciót tervezett.
Jövőre az ÁHT hiány+lejáró kötvényállomány+hiteltörlesztés kb. 3650 mrd. ft.
Vagyis az ideihez képest jövőre kb. 2szerezni kellene a kötvénykibocsátást.
Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy ez mekkora problémát okozhat... "

--- Egyébként ha a ballib marad kúrmányon, akkor pontosan mi változik ezekben a számokban? Elárulom: semmi. Tehát most akkor a jelenlegi kormány nyakába varrod ezt a helyzetet, amit örököltek? Elárulom mi változott volna, ha marad a kúrmány: IMF hitelből fizetett volna IMF törlesztőt...

"...A helyzetet meg tovább súlyosbítja, hogy 2011-12-ben közel 10 mrd. EUR értékben kellene kibocsátani devizakötvényt, ami messze több, mint amennyit valaha is ki tudtunk nyomni ennyi idő alatt. Persze lehet azt csinálni, hogy forintban bocsátunk ki és az MNB átváltja, csak akkor fogy a tartalék, ami a jelenlegi helyzetben megint nem szerencsés..."

--- Pontosan miből áll össze az a 10 Mrd EUR?

Mo. a választások után simán lehetett volna egy "bull" sztori

--- Szokásos ballib feltételes mód...

, hiszen volt egy stabil, alapvetően az aktív középosztályra támaszkodó kormány, ami lehetőséget teremtett arra, hogy a régóta halogatott strukturális intézkedéseknek nekilássanak.

--- Kerülném az ilyen szavakat, hogy "stabil", mert a kúrmány kellőképpen instabil volt és a "támaszkodó"-t, mert kvázi kizsákmányolásról beszélünk. Folyamatosan reformokról beszéltek az elkúrt 8 év alatt, de csak adóemelésig és megszorításokig jutottak...

Továbbá Mo. az elmúlt években tényleg figyelemre méltó eredményeket ért el hiánylefaragásban,

--- 2002 ~52% -> 2010 ~ 8X%? Figyelemreméltó!!!! Bámulatos!!!

és a régióban a relatív helyzete sokat javult az elmúlt évben (pl: többi országban nincs ilyen stabil többsége a kormánynak, most nem nálunk hanem a régiós versenytársaknál kell komoly megszorításokat csinálni stb.).

--- Az elkúrt években a versenyképességünk folyamatosan romlott, pontosan miről beszélsz?

Ehhez képest a választásokat követő héthez képest a magyar éven belüli hozamok 50-70 bp-ot, 3 éves hozamok 158, az 5 évesek 143, a 10 évesek 86 a 15 évesek pedig 78 bp-ot emelkedtek.

--- És? Ez mind a kormány bűne, right? Egyébként az elkúrt években stabilan magasan tartott alapkamat nem sokszorosát vitte el ennek a "változásnak"?

És a forint is kissé odébbment azóta. Ez kb. 120-150 milliárdot jelent a költségvetésnek.

--- Lásd eggyel feljebb...

(Azt már hozzá sem teszem, hogy ha normálisan kormányoznak lehet már a választások utáni szintek alatt lehetne a magyar hozamszint)

--- Aha, ballib feltételes mód. Szokásos. Mi lenne ha ... ?
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:27
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#343
Mivel látom, hogy ittléted célja valóban a kötekedés és személyeskedés, érdemi mondanivalót tőled mind a hozzáértés, mind a szándék hiánya miatt nem várhatunk, így korábbi ígéretemnek megfelelően, a hozzászólásaidat átugrom. Tegnap kísérletet tettem arra, hogy ez ne így legyen, nem sikerült.
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 10:13
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#342
akarod mondani számokkal alátámasztott DE MÉG VÉLETLENÜL SEM IGAZOLT érvelését. Pont most nyaltad az EURHUF vs. EURRON-os 1 éves "bizonyításod" (demagógia a javából) és mint azt már többször leírtam, ilyenkor egyszerűen továbblépsz (holott a te "terminológiádban" HAZUDTÁL) és lényegtelen dolgokon kezdesz el lovagolni, úgy mint szerinted ki ért mihez...

Kérjél bocsánatot!!!
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 08:56
Előzmény: #332  Phylaxa
#341
AZért Phyl, már ne haragudj, de egyszerűen le "unalmas nota"-zni togyozo számokkal igazolt érvelését, miközben te - már többször kiderült - hogy statisztikai alapfogalmakkal sem vagy tisztában... Hagy ne kommentáljam.

Nem muszáj gondolkodni, meg nem mindenki érthet hozzá, de legalább nehogy már azt nézzük le, aki igen.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek