Topiknyitó: Portfolio 2011. 08. 25. 10:02

A gazdagokra vetne ki új adót a Fidesz?  

Ugrás a cikkhez
A kormánypárti parlamenti képviselők körében felmerült egy átmeneti szolidaritási adó kivetése a gazdagabb magánszemélyekre. Erről Pálffy István kereszténydemokrata politikus beszélt a Klubrádiónak nyilatkozva. A kormánypárti képviselők...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=154321
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2011. 08. 25. 22:06
Előzmény: #79  tokos.
#80
Meg egy aprosag.

A 46 ev ugy jon ki, hogy ipari tanulo volt 3 evig, aztan szult ket gyereket, vagyis a valos munkaban letoltott ido kevesebb volt, mint 40 ev.

Hasonloan a mostani nyugdijasoknak beleszamitott az egyetem, a katonasag, a gyerekek utani gyes ilyen-olyan szakkepzesek, szoval jo darabig kellene keresgelni kozottuk, mig olyanra lelsz, aki ledolgozott 40 evet. Regebben az is mehetett nyugdijba, akinek 20 ev jogviszonya megvolt. Nem keves ilyen van. A katona tuzolto rendor bagazsrol meg meg nem is irtam...

Szoval nem kell a rizsa a sokat szolgalt nyugdijasokrol, van olyan is, mutatoba...
tokos. 2011. 08. 25. 21:57
Előzmény: #77  tokos.
#79
Abban bizontalan vagyok, hogy a nettojanal kap tobbet, vagy a bruttonal is, majd megkerdezem, de az utobbi remlik.
Törölt felhasználó 2011. 08. 25. 21:57
Előzmény: #77  tokos.
#78
(#74)
Az egyik koolléganőm, akit nem túl rég leépítettem 60 évesen ment nyugdíjba, kb. 46 év munkaviszonnyal.
(#73)
A nyugdíjasok többsége szerintem 30-at sem dolgozott.

Ez nem azt jelenti hogy ő a kivételek közé tartozik?
tokos. 2011. 08. 25. 21:52
Előzmény: #76  ujonc
#77
Magyarorszagon ilyen jok a nyugdijak. pedig volt egy vagass 2008 jan 1-tol, akkor kb. 8 szazalekkal csokkentek a kezdo nyugdijak, ha jol emlekszem.
A cegnel amuugy eleg jok a berek, a kollegano viszont az alacsonyabb jovedelmuek koze tartozott., kb. 2 misi/ev volt a penze.
Miota nyugdijba ment eggyertelmuen javult a helyzete, a cegnel nemigen volt beremeles, o meg kapta a nyugdijemelest alapbol.

ujonc 2011. 08. 25. 20:21
Előzmény: #74  tokos.
#76
És ezzel most mit szeretnél mondani, hagy Magyarországon ilyen jók a nyugdíjjak? Vagy a cégednél ilyen alacsony a bér?
Törölt felhasználó 2011. 08. 25. 18:39
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#75
Édesanyám tanár, iskolakezdés. A tesók meg villognak A6os audival ingyen tankönyvért. Szóval van itt még ezenfelül is megkülönböztetés....
tokos. 2011. 08. 25. 18:28
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#74
Az egyik koolléganőm, akit nem túl rég leépítettem 60 évesen ment nyugdíjba, kb. 46 év munkaviszonnyal.

Több nyugdíjat kap, mint a fizuja volt.

Nehogy sírva fakadjak már.
tokos. 2011. 08. 25. 18:25
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#73
A nyugdíjasok többsége szerintem 30-at sem dolgozott.
tokos. 2011. 08. 25. 18:23
Előzmény: #69  tokos.
#72
"2009. évben 7.446.000 Ft járulékfizetési felső határ feletti éves összevont jövedelem esetén a
magánszemélyeknek és az egyéni vállalkozóknak különadót kellett vallani és fizetni, aminek
értéke 4% (2008-ban az összeghatár 7.137.000 Ft volt).
Az egyéni vállalkozókat is beleértve 2009-ben összesen 274 ezer fő vallott különadót, mely
27 ezer fővel kevesebb az előző évinél.
Az egyéni vállalkozói különadótól eltekintve, a magánszemélyek által elért összevont
jövedelem nagyságrendjének vizsgálata alapján megállapítható, hogy 7.446.000 Ft feletti
jövedelmet az összes adózó 2,1%-a, 95 ezer adózó ért el. A bevallásban feltüntetett különadó
összege a 2008-as adathoz képest 3 milliárd Ft-tal 24 milliárd Ft-ra csökkent."

link

Ami következtetés ebből levonható szerintem:

A bérek olyan nagyon nem emelkedtek, a járulékplafon feletti jövedelmek aránya nem változott jelentősen.

Ha a kormányzat úgy dönt, hogy mondjuk a járulékplafon felett bevezett egy 10%-os adót, ez kb 60 mrd-t jelenthet.

Ennél szerintem egyszerűbb, és jobban kifizetődő befagyasztani a nyugdíjakat, az kb. dupláját hozná.

Ha a Bajnai kormányzat 2011-es adótábláját vesszük, ami 12 misi felett 40.64% (bruttóhoz képest) lett volna, ez kb. 18% pluszt jelent a 17%- (szuperbruttó) hoz képest, de sokkal magasabb jövedelem felett, szerintem kb 50 mrd-vel szopatták volna az 1 misi feletti jövedelműeket (lin 17%-hoz képest).

Ez az én véleményem szerint nem akkora tétel, ami miatt érdemes negatívan diszkriminálni őket a többi jövedelemhez képest.

Illetve egy apróság, rémlett egy 25 körüli szám, de ez 24 mrd volt, nem 24 ezer adózó.
Törölt felhasználó 2011. 08. 25. 18:23
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
De kipróbálhatja a közmunkát is.
És el is magyarázhatná miért nem jár nekik a minimálbér.
Törölt felhasználó 2011. 08. 25. 18:15
Előzmény: #65  tokos.
#70
Kívánom neked, hogy 45 tisztességesen ledolgozott év után, dőzsölhessél havi 50-70 ezerből.Ja és ha valaki azt mondaná neked, hogy élősködsz az adófizetők pénzén
remélem nem vágod pofán.
tokos. 2011. 08. 25. 17:50
Előzmény: #68  tokos.
#69
Pontosítás, ez a közlemény azt hiszem 2009-es volt, részben érintette Bajnait is.
tokos. 2011. 08. 25. 17:48
Előzmény: #67  opposition2002
#68
Valamikor régebben valamelyik apeh közleményben lejött, hogy hányan fizettek (még Gyurcsány idejében) szolidaritási adót.

Bizonytalan vagyok benne, hogy 25 ezer, vagy 125 ezer ember volt, elő lehetne guberálni, fenn volt a hálón.

Az 7.5 misinek felel meg, ebből kb. sejthető, hogy hányan eshetnek évi 12 misi fölé.

Nem sokan, de az nagyon bosszantja az elvakult komcsikat. Érdekes, hogy Kapolyi lineáris adója az évi 2 mrd osztaléka után, vagy Gyurcsányé az évi 100 misi után viszont nem...

Nem zavarta őket az sem, hogy a dicsőséges bolsevik kormányzás alatt, az EVÁ-sok negatív adót fizettek be a költségvetésbe...

Hiába, ha az egyik egy adag sz@rt rak elé, azt is bevágja örömmel, a másiktól meg a libamájat is kiköpi.

opposition2002 2011. 08. 25. 17:34
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#67
penznyelo,

Őszintén, szerinted az adózók hány százaléka keres évi 15 millió felett? (szuperbruttóval, 1,27-es szorzóval ez azt jelenti, hogy havi 1 millió bruttót).

Pontosan ezek a havi 1 millások jártak volna a legjobban, és az a felett keresők. Az adózók kb. 0,5%-a lehet ez összeg felett (a 4 millió adóbevallást készítő ember 1%-a biztosan nem tartozik ide, max 10-20 ezer ember úgy saccra).

Namármost minek ennek a fél százaléknak külön adókulcsot fenntartani, abból jelentős többletbevétel úgysem jön már be, hiszen aki tehette (lásd a már említett Kapolyit), eddig is osztalékként vette ki a pénzét a vállalkozásából).

És azt se felejtsük el a Bajnai féle adótábla meghagyta volna az adójóváírást, tehét lehet, hogy felül egy kicsit kevesebb folyik ki, de alul több, a minimálbáreseknek megmaradt volna a 0 közeli állapot, a végcél szerint meg most mindenkinek 16% lesz. Úgyhogy a Bajnai féle adótábla is nagy lyukat ütött volna a költségvetésen, csak azt a szocik már elfelejtik, hogy azt ők szavazták meg. (a Fidesz meg van annyira hülye, hogy ezt nem kommunikálja ezerrel, és hagyja, hogy az a sötét komcsi propaganda terjengjen, hogy azért kellenek a megszorítások, hogy az ötgyerekes magasjövedelmű Orbánnak jó legyen, meg hogy az adózók 90%-a rosszul járt az új adórendszerrel).
tokos. 2011. 08. 25. 17:30
Előzmény: #65  tokos.
#66
A közalkalmazottak nem kaptak béremelést évek óta (ha jól tudom legalábbis), a nyugdíjak meg emelkedtek a még válság alatt is meg azóta is folyamatosan.
tokos. 2011. 08. 25. 17:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#65
"- úgy látszik,hogy a rokik,nuggerek beharangozott megnyúzása nem hozta meg a kívánt eredményt (ezt ugyan elég sokan,elég sokszor elmondták...),innen nem lehet többet elvenni (legalábbis annyit biztos nem,mint amennyi kell) "

Mivel én is tudom a másik f@rkával verni a cslányt, van ötletem.

Pl. a nyugdíjak befagyasztása nominális értéken. Ez rögtön hozna vagy 100-120 mrd-t egy év alatt.

tokos. 2011. 08. 25. 17:21
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#64
OTTER,

Ha maradt volna a Bajnai kormány, ..optunk volna, mint a torkos borz. Én legalábbis. Szocikkal a hátuk megett garantáltan nem lett volna 15 millás felső sáv, mivel bankadó sem lett volna, és a manyupok miatt is qrva sok pénz ment volna el továbbra is, legalább 600-700 mrd toltak volna le a torkunkon, mindenféle adócsökkentés nélkül.
tokos. 2011. 08. 25. 17:16
Előzmény: #62  tokos.
#63
Apróság, bevalom, jelenleg nem adózok 20.32-vel, kb 16% körül van az enyém is a családi kedvezmény miatt.

Én amúgy ezt faragnám inkább, nem a lineáris adót.
tokos. 2011. 08. 25. 17:11
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#62
pénznyelő drága,

Vedd már észre, hogy indokolatlan adóelőnyt a szocik alatt kaptak az igazán gazadpok, amikor a Gyurcsány féle, meg Kapolyi féle elvtársak 20%-kal adóztak, míg a magamfajta, hozzájuk képest csóró f@sz 35-40-nel, meg pluszban egy rahedli járulékkal tartottam el a szavazóikat.

Legalább neked legyen már annyi sütnivalód, hogy nem veszed be ezt a szoci demagógiát, amivel az átlag bolsevik szavazókat hülyítik.

Csendestől ezt nem várom el, tőled igen.

Amúgy jelenleg is adóelőnyben vannak, mert 16%-kal adóznak, mi meg 20.32-vel, de ez apróság az eddigiekhez képest, és legalább tervben volt, hogy kiegyenlítik.
pandatag 2011. 08. 25. 17:06
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#61
Necces, de a sokat szidott Viktor végülis Soros tanitványa, pár hónapja a mesternél történt látogatás után már elejtett 1-2 mondatot, hogy "még újabb válságidőszak jöhet hamarost".Ott vagyunk. Forronganak az erőviszonyok, főleg, hogy Kínát most úg y tűnik csak el tudják ütni a líbiai oiltól, amire biztos berág de mivel sem neki, sem az amcsiknak, sem az európaiaknak, ruskiknak nem lehet érdeke a totális bedőlés (legalábbis remélem)- ezért csak megoldják valahogy ezt a szitut is komolyabb népharag nélkül. De az okosok azt mondják, hogylink
Bár, nem szeretem a folyamatos huhogást, mert önbeteljesítő jóslatként működhet. Mi az ami a legrossabbként történhet itt? Elbukod a pénzed.Nem hiszem, hogy megtörténne, de ha mégis- akkor újra felállunk és kezdjük előlről. Egészség, család meglegyen- az az igazán fontos.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók