Topiknyitó: Portfolio 2011. 08. 25. 10:02

A gazdagokra vetne ki új adót a Fidesz?  

Ugrás a cikkhez
A kormánypárti parlamenti képviselők körében felmerült egy átmeneti szolidaritási adó kivetése a gazdagabb magánszemélyekre. Erről Pálffy István kereszténydemokrata politikus beszélt a Klubrádiónak nyilatkozva. A kormánypárti képviselők...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=154321
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 14:16
Törölt hozzászólás
#100
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 14:10
Előzmény: #96  tokos.
#99
bocs, de hogy tisztában legyél vele, nem minden nyugdíjas utazik ingyen
aki meg már igen, azok többsége is az sztk-ba jár kezelésre, kivizsgálásra
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 14:09
Törölt hozzászólás
#98
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 14:03
Előzmény: #95  tokos.
#97
az a többlet 100 és 1000 ft között ingadozhat
tudod nekem is vannak ismerőseim
de azért kérdezd meg, mert nem nagyon lehetsz tisztában a dolgokkal, ha még az is kérdés számodra, hogy a nettó vagy a bruttó bére után kapja-e
tokos. 2011. 08. 26. 13:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#96
csendes,

megneztem, csak semmi ertelme a dolognak.

Csak egy pelda, osszehasonlitjatok az atlagos nyugdijat az atlagos berjovedelemmel. Csakhogy ennek semmi ertelme, az aktiv koru lakossag atlagos jovedelmet erdemes osszehasonlitani az atlagos nyugdijjal, esetleg az atlagos nyugdijas koru lakossag jovedelmevel.

A 132 ezres netto atagfizetes pl. 56 szazalekos foglalkoztatottsag mellett azt jelenti, hogy az aktiv koru nepesseg atlagos jovedelme meg a 80 ropit sem igen eri el, nemhogy a nugdijak 93 ezer Ft-os atlagat.

Ebbol a fiatalabbak meg gyereket nevelnek, torlesztik a frankhiteleiket, a nyugdijas meg utazik ingyen...

Mi a bajotok tulajdonkeppen a nyugdijakkal? A bankarok fizetese mellett ezzel az egy dologgal nincs semmi baj sem az orszagban..
tokos. 2011. 08. 26. 13:47
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
kicsi lany,

mint irtam, a kolleganom tobb nyugdijat kapott, mint amennyi a fizetese volt elotte egy nappal.

Mirol beszelsz kicsi lany?
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 11:35
Törölt hozzászólás
#94
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 11:32
Törölt hozzászólás
#93
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 11:21
Előzmény: #90  tokos.
#92
nemcsak őket szarod le nagyívben, hanem a saját kolleganődet is, aki 46 évi munkaviszony – mondjuk ebből 42 –t le is dolgozott - gyermeknevelés, háztartás mellett is, és tőle sajnálod a havi 90-100 ezer nyugdíjat a te bevallottan 500 k-s jövedelmed mellett,
lehet hogy két év múlva a temetőben lesz, vagy gyógyszerre, orvosra kell a nyugdíja, az egyre növekvő rezsiterhek mellett
az a kolléganő, aki szerdán még „hasznos tagja” a társadalomnak, - mert fele vagy több részét a fizetéséből levonják, az csütörtökön már vérszívó nyugger, aki a te csecseden lóg?
tokos. 2011. 08. 26. 10:48
Előzmény: #88  tokos.
#91
Bocs, eg ykiegészítés, ezért gondolom rossznak, ha a magasabb legális jövedelműeket duplán, triplán sz.patjuk.

A szocik alatt pedig ez volt, progresszív adó, elfogyó adókedvezmények, mind-mind a marginális kulcsot emelte az egekbe.
tokos. 2011. 08. 26. 10:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#90
Csendes,

Mit értesz azon, hogy alacsony? Számomra ez relatív, mennyi biztosítási idő után kapják, mennyi befizetés után.

Szarom le nagyívben, hogy a minimálbérre bejelentett vállalkozó, vagy a fél életét feketézéssel, fusizással töltő iparos kevés nyugdíjat kap, mint ahogy az sem érdekel különösebben, hogy azok sem dúskálnak, akik 20 év szolgálati idő után kapják a nyugdíjukat.
tokos. 2011. 08. 26. 10:40
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#89
2009-ben ment el, és az összehasonlítás is az akkori nyugdíjakra és bérre vonatkozott.

Azóta a nyugdíja emelkedett kb 10 százalékkal, a bruttó bére meg emelkedett volna 5-tel, ha marad.
tokos. 2011. 08. 26. 10:30
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#88
"Emlékeim szerint soha nem írtam itt olyat, hogy egyetértek azzal, hogy a munka- és tőkejövedelmek adózása között ilyen különbség legyen / fennmaradjon. Szóval ezért kár azonnal sértegetni. De ha ha szerinted volt ilyen szövegem, várom az idézetet. Harjá."

Nem emlékszem, hogy ilyet írtál volna, de arra sem emlékszem, hogy bármikor azt írtad volna, hogy egyformán kellene adózniuk.

Ugyanakkor az általad etalonnak tekintett Bajnai-féle rednszerben szó sem volt arról, hogy egyformán kellene adóznia a jövedelmeknek, így szerintem teljesen jogosan feltételezem rólad, hogy szerinted elkülönülten kell kezelni ezután is.

"Másrészt megjegyzem - a te stílusodban -, hogy legyen már annyi sütnivalód, hogy nem veszed be a Fidesz demagógiát, hogy a 16%-ot érted alkották... "

Értem? Mikor írtam ilyet? Nem, nem erről van szó. Többször leírtam már régebben, az egy kulcs lényege, hogy többségében eltűnnek a visszatartó erők az adórendszerből.

Mondok egy példát, az általad olyan nagyon szeretett Bajna-féle adórendszerből.

Évi bruttó 4 misi felett (ez a szuperbruttó 5 misi) az adókulcs a bruttó bérre vetítve közel 41% volt. ehhez jöttek a járulékok, amivel 57% lett.
Ha volt a pógárnak mondjuk 3 gyereke, akkor 6 misi felett az ezek után járó kedvezményt elkezdte elbukni a teljes összeg kb. 10%-ával, ami azt jelenti, hogy ebben a tartományban már minden forintjából 67 fillért vont el a dicsőséges kormányzat, és ebben a munkáltatói járiulékok még nem is voltak benne.

Szerinted van épeszű ember, aki mondjuk némileg tudja módosítani a jövedelmét, és ennek ellenére ki fog fizetni 67%-nyi adót?

A lineáris lényege, hogy az ilyen agybeteg elvonások megszűnnek. Nem miattam csinálták, ez eszembe sem jut, kb. hasonlóan szarnak a fejemre, mint a szocik, egy szavazat vagyok a számukra sem több, sem kevesebb.
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 09:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#87
csendeske, az átlagos nyugdíj 98.000 forint a táblázat szerint. Az átlagos nettó bér 132.000 forint ugyanezen időszakban.
Az, hogy egy nyugdíjba menetellel átlagosan mindössze kb. 25%-kal kevesebb járandósággal kell számolni (életük végéig), azt mutatja, hogy a munkabérekhez képest magasak a nyugdíjak.
A nyugdíjak akkor lennének itt jó helyen, ha a megtermelők nettója radikálisan emelkedne...
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 08:44
Törölt hozzászólás
#86
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 08:40
Törölt hozzászólás
#85
Törölt felhasználó 2011. 08. 26. 00:00
Előzmény: #62  tokos.
#84
Tokos:

"Vedd már észre, hogy indokolatlan adóelőnyt a szocik alatt kaptak az igazán gazadpok, amikor a Gyurcsány féle, meg Kapolyi féle elvtársak 20%-kal adóztak, míg a magamfajta, hozzájuk képest csóró f@sz 35-40-nel, meg pluszban egy rahedli járulékkal tartottam el a szavazóikat.

Legalább neked legyen már annyi sütnivalód, hogy nem veszed be ezt a szoci demagógiát, amivel az átlag bolsevik szavazókat hülyítik."

Emlékeim szerint soha nem írtam itt olyat, hogy egyetértek azzal, hogy a munka- és tőkejövedelmek adózása között ilyen különbség legyen / fennmaradjon. Szóval ezért kár azonnal sértegetni. De ha ha szerinted volt ilyen szövegem, várom az idézetet. Harjá.

Másrészt megjegyzem - a te stílusodban -, hogy legyen már annyi sütnivalód, hogy nem veszed be a Fidesz demagógiát, hogy a 16%-ot érted alkották...
Törölt felhasználó 2011. 08. 25. 23:01
Előzmény: #81  tokos.
#83
Én itt néztem a nyugdíjak összegét.
link
Törölt felhasználó 2011. 08. 25. 22:52
Előzmény: #74  tokos.
#82
"Az egyik koolléganőm, akit nem túl rég leépítettem 60 évesen ment nyugdíjba, kb. 46 év munkaviszonnyal. "

Az új kedvezményt vette igénybe? (nők, 40 év munkaviszony)
tokos. 2011. 08. 25. 22:12
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#81
de, oda tartozik. A ket gondolat egymastol fuggetlen volt, egyreszt arra utaltam, hogy a nyugdijasok jelentos resze baromira nem dolgozta agyon magat, masreszt meg arra, hogy aki viszont osszeszedett 45 ev munkaviszonyt, es elment nyugdijba, az jobban jar, mintha dolgozna, vagyis rizsa az, ami a 45 evet leszolgaltak sanyaru sorsarol szol. Persze aki nem fizetett jarulekot, csak fkleten, az ugy jart. De azokat meg vegkepp ne kelljen mar sajnalgatnom...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek