Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 20:26
Előzmény: #8378  mahatma2
#8380
Látszik, hogy új vagy itt. Évekig rengeteget írtam az OTP topicba (a Mol-ba ritkán), meg volt egy Tippsarok topic is, oda is (évek óta nincs ez a topic). Meg rengeteg kispapír topicba (ezekbe mostanában is írok).

Aztán ezeket a topicokat ellepték a trollok, kamusok, pénzügyi analfabéták, így leszoktam róla.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 20:24
Előzmény: #8375  mr_oven
#8379
Miért? Már megoldották a fiktív és nem fiktív kötvények beazonosítását és elkülönítését? Amennyiben nem, ez azt jelenti, hogy a rendes kötvényes is fizesse vissza a kamatokat?

Ez a visszafizetési kötelezettség a q. károsultakra is vonatkozna, akik évekig tökésítették (újra befektették) a kapott kamatokat?

Ez a visszafizetési kötelezettség azokra is vonatkozna, akik tudták, hogy nem beva biztosított vállalati kötvényt vettek és azért adták el, mert már kockázatosnak ítélték a céget?
mahatma2 2015. 04. 23. 20:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#8378
Ne vedd a szivedre, figura otrombasagait, egyebkent jo ideje tozsdezem, a bet-en is jelen vagyok, de nem igazan emlekeztem figurara. Most 2 napra vosszamenoleg vegig neztem a bluekat es sehol nem lattam figurat. Ha valahol lehet nemi szakmaisagot kepviselni az ebben a kategoriaban van akar technikai alapon akar fundasan. Szoval ez egy ilyen kibic fele, a gyengebbik fajtabol, aki a neheztuzerseg kornyeket keruli, mert ott blodsegei hamar nyilvanvalova valnak.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 20:12
Előzmény: #8375  mr_oven
#8377
A Q kötvényesek azért nem tüntettek, hogy hol kell visszafizetniük az extra kamatokat.

Pont, mint a devizahitelesek. Amikor az árfolyam nekik kedvezett, ill. az alacsonyabb kamatok miatt sokkal kisebb volt a törlesztőjük, mint a Ft hiteleseknek, ezt a nyerőt nem akartám megosztani a bankkal, állammal, másokkal. Amikor bukó irányba ment az árfolyam, akkor persze már tartották a markukat.

Egy tőről fakad mindkettő: hozzá nem értés, hatalmas nyerészkedési vágy, szerződés/feltételek el nem olvasása, kockázatok leszarása.

A Q kötvényes esete pontosan ugyanez. Az extra kamatok az övék, a bukót fizessék ki helyettük. Itt a fiktív kötvény még annyi nyilvánvaló abszurditást is visz a dologba, mint ami Csendesnél is kiválóan látszik: a kapott kamatoknál volt kötvényük, amikor arról van szó, hogy kártalanítás jár szerintük, akkor nem volt.

mr_oven 2015. 04. 23. 20:06
Előzmény: #8360  Törölt felhasználó
#8376
Pontosan ezért nem vettem kötvényt és most várhatom, hogy megkapom -e a teljes részvényállományomat és a pénzszámlámon lévő összeget.
mr_oven 2015. 04. 23. 20:02
Előzmény: #8366  Törölt felhasználó
#8375
A lezárt fiktív kötvények kamatait nem kéne visszafizetni, hiszen azok a szerződések is érvénytelenek és a kamatok bűncselekményekből származnak, másoktól elszedett pénzekből ?
Az elévülési időn belüli szerződések kamatait a nyertesekkel vissza kéne fizettetni, mint bűncselekményből származó értéket és szétosztani a károsultak között.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 19:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#8374
Ebben az esetben a troll kifejezés nekem dícséretnek hangzik, ugyanis ez a troll nem lett q. károsult:)
Most kb. 32 ezer ember lenne szívesen ennek a trollnak a helyében:)))
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 19:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#8373
"Egyet értek. Szerintem minden válasz nélkül kell hagyni a bér trollokat. Rövidesen kikopnak innen."

Ez igaz. Én 17 éve tőzsdefórumozom ezen az egy nicken és hányan de hányan kikoptak az olyanok közül, mint te... Ennél már csak a kispapír topicok kamusai kopnak gyorsabban. Veled is így lesz, pénz nélkül elkullogsz a tőzsdéről és innen is.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 19:29
Törölt hozzászólás
#8372
BudFox
BudFox 2015. 04. 23. 19:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#8371
Én is pont erre akarnék kilyukadni hogy akinek van használható infója az továbbra is írjon ide...

pl :
- hallott -e valaki valamit a részvényekről - valami újat ?

- gyanítom hogy mire lehet majd transzferálni a papírokat alig lesz iroda nyitva...tehát Győrben, vagy Pesten, vagy nemtudom...tán az MNB -nek kell elküldeni az új számlaszámokat és oda küldik a papírokat ?

- szerintetek mikor lehet már transzferálni, hány hét ? szerintem kettő. csak nehogy olyan legyen mint a Pénznyelő c. Tom Hanks filmben :
- Mester, mikor lesz kész a ház ?
- ???....Két hét :D

------------------

Még a Buda Cash -esek se tudják hogy mennyi kár érte őket...nem értem hogy mi tart ilyen sokáig összeszámolni 4000 számlán levő részvényeket ?
johai 2015. 04. 23. 19:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#8370
Te is lehetsz megélhetés tollnok....lehet nincs is kötvényed,csak terelsz,a lényegről terelsz,azért kapod a fizetésed.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 19:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#8369
Ismét nem sikerült érvet írnod, csak személyeskedtél.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 18:37
Törölt hozzászólás
#8368
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 17:43
Előzmény: #8364  Törölt felhasználó
#8367
helyesbítek: a forgalomba hozatalok eredményeiben szereplő összegeket adogattam össze
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 17:42
Előzmény: #8362  csendben
#8366
Na megjött csendes, aki szerint neki azért jár BEVA, mert a "fiktív" kötvények miatt ő nem is kapott kötvényt, de azért a kamatot felvette közben annyira nem volt kötvénye:)
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 17:42
Előzmény: #8364  Törölt felhasználó
#8365
Hát, én összeadogattam évről évre a számokat, biztos, ami biztos.
2014-ben csak júniusig végeztem el a feladatot, felesleges volt tovább számolni, mert fél évre döbbenetes érték jött ki.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 17:40
Előzmény: #8360  Törölt felhasználó
#8364
Még ez is külön benne volt (tehát össze se kellett adogassanak):

"Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a Kötvényeknek a Kötvényprogram keretében történő forgalomba hozatala következtében a Kibocsátó hiteltartozásainak összege meghaladhatja saját tőkéjének összegét, ezért a Kötvényprogram keretében forgalomba hozandó Kötvények a szokásostól eltérő kockázatúnak minősülnek."

Ez a 70 mrd-os kötvénykibocsátás kibocsátói tájékoztatójában (ami része a kötvényvásárlás, jegyzés szerződésének!) szerepelt, a 15. oldalon.

csendben 2015. 04. 23. 17:40
Előzmény: #8348  Törölt felhasználó
#8363
Itt vagyok! :-)
csendben 2015. 04. 23. 17:39
#8362
(#8226) Re: beva vagy nem beva
Értékelés: 0
előzmény (#8225: Nanobot) | válasz erre | Ma, 05:06
Trollt nem etetünk!
camalot

Nem sikerült betartani!

:-)))
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 17:39
Előzmény: #8360  Törölt felhasználó
#8361
"Egyébként minden q. kötvényes hozzáférhetett a q. honlapján balra lent a közlemények, hirdetmények részben a tagvállalatok beszámolójához, jelentéséhez, hirdetményéhez."

A Q kötvény kibocsátói tájékoztatója is tartalmazta ezeket!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek