Topikgazda: Törölt felhasználó 2006. 09. 29. 17:05

Prostitúciós és drog a GDP-ben: akár 1% plusz  

Ugrás a cikkhez
Várhatóan felfelé módosítják a GDP adatokat azok a korrekciók, amelyek eredményét jövő héten közli a KSH. Az uniós módszertannak megfelelően láncindexeket használnak, illetve számításba veszik a drogtermelés és -kereskedelem, valamint a prostitúció nagyságát is. Ez utóbbi két tétel előzetes becslések szerint 1 % körüli mértékben növelheti a hivatalos GDP-t.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=74287
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 07. 20. 19:42
#4
Pofon ütötte a Pesti Srácok egyik újságírója Puzsér Róbertet, súlyos testi sértés miatt nyomoz a rendőrség
https://telex.hu/belfold/2024/07/20/puzser-robert-abraham-robert-pesti-sracok-pofon-rendorseg-feljelentes
Ez a bejegyzés azonban kiverte a biztosítékot Ábrahám Róbertnél, aki éjszaka arról posztolt a Facebookon, hogy igaz a hír, kezet emelt Puzsér Róbertre. „Sokáig, évekig toleráltam a drogos Puzsér hazudozásait, vicceskedő faszságait, cigányozásait, és minden egyebet. A mai napon ez már nem sikerült. … Az utolsó percig próbáltam úgy megoldani, hogy ne kelljen rá kezet emelnem. Nem sikerült. Kiprovokálta.”
______ miért finnyás? ___________
Nem tudom, hogy Puzsér drogos-e, de az egyik ep-listavezetőnk vélhetően kokainista és egy hajdani ep-listavezetőnk  hátizsákjában extasy tablettát talált a belga rendőrség miután meztelenül távozott egy brüsszeli ereszen egy csoportos buzipartiról.
Törölt felhasználó 2006. 09. 29. 21:25
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Na ez aztan a jo mentooves otlet. Nem mintha nem lenne gazdasagi alapja az egesznek, sot. A drog es Prostitucio buisnes csodakat tudna muvelni egy GDP-vel, elvegre ket olyan "elvezetrol" van szo amire a polgari koltsegvetes jelentos resze szamitodik. Bizonyara ezert is volt szukseg erre az uj fajta kozmetikazasra, mivel a bevett szokasu kozmetikazastol mar "elkopott a bor az arcokon", hat legyen valami olyan amit nem lehet letagadni, szamokban is szepen mutat a csunya szamok mellett, ami vegerdmenyeben egy pozitiv jelleget olt a magyar gazdasagi helyzetre.
En csak azt nem ertem -egyelore- , hogy akkor ezek utan mi lesz? Mik lesznek az erdekek ? Rendorseg, majd hagyja a drogozast eszkalalodni - azert a kemenyebb drgok teren erdemesebb volna konzervativaknak maradni - , hadd menjen a bizsnyic, jol mutat majd tole a dzsidipink, es , tovabba erteho modon az ajakulaciok szama is emelkedni fog - csak sajnos ez a nepesseg szamaban nem igen fog meglatszodni :(( - amire buszken pislog egy jokorat a PM ur, hogy; "lam, szorgos nep ez a magyar.Hogy eddig miert is neztuk oket mas szemmel ? Nem lett volna ez az allamhaztartasi deficit eszkalalodas."
Viszont , ha a rendorseg "jobban" vegezne a dolgat, akkor meg a drogosok es ejakulaciok szamai csokkennek, ami , bar ideig oraig ,elso megjelenesukkor a GDP-ben jol korrigalnak az illuziokat - ugyancsak nem tenne jot a dzsidipinknek. Szoval egy olyan hur kerult fel a hangszerre, amit nagyon ki kell tapasztalni , hogy s mint kell azt megpengetni, ugy, hogy szepen is szoljon, harmoniaban a .....-val
Törölt felhasználó 2006. 09. 29. 21:09
Előzmény: #1  portfolio
#2
Hétfőn jelenhetnek meg azok a GDP adatok, melyek az uniós normákat figyelembe véve a korábbinál szélesebb körbe mérik a bruttó hazai termék előállítást. Bele kerül a klakulációkba a prostitúció, illetve a drogtermelés és -kereskedelem, mely a GDP-t akár 1%-kal is feltornázhatja. A módosítást 200-ig vezeti vissza a KSH az összehasonlítahtóság kedvéért.
A drogtermelés és kereskedelem számbavételéhez az adatokat az orvosi és igazságügyi statisztikákból veszi majd a hivatal, emellett a rendőrség és az adóhivatal forrásaira támaszkodnak.
A prostitúciónál az érdekvédelmi szervezetek adatszolgáltatásaira illetve oknyomozó riprtokra épül a statisztika. Az értékeket a fogyasztói alkalmak száma illetve az átlagár szorzataként kapták.
Egy másik módszertani változás, hogy a KSH a volumenindexek számításánál eddig fix bázist használtak, de ezentúl áttérnek a láncindexre. A fix bázisnál 5 évente váltották a bázisévet, ami miatt a gazdaság szerkezeti változásait csak torzítva tudták figyelembe venni (kiszámolták a GDP adatokat pl. 2000-es vagy legutóbb 2005-ös bázison/bázisáron, és ez alapján történtek az összehasonlítások az előző évvel). A láncindexes módszernél mindig az előző évet tekintik bázisnak (tehát az árstruktúra évente változik).
portfolio.hu

Topik gazda

JP
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek