Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Az MNB-nek bar nem lehet nyeresege, de tudjuk, hogy van ez tokeletes megoldas, es meg a felesleges beruhazasok mnkahelyei is megmaradnak, es ervenyesulhet az akcelerator hatas
"Én csak ELADÓT irtam. Az azt jelenti hogy nem BIZOMÁNYOSt"
Mondom, hogy te még sose láttál brokicéges szerződést.
Megismétlen huszadjára: bármilyen értékpapírt veszel brokicégen keresztül, az egy bizományosi adásvételi szerződéssel történik. És ebben az eladó a brokicég, a vevő pedig te.
Ha nem vagy tisztában az alapokkal se és nem láttál még egyetlen ilyen szerződést sem, akkor miért állítasz bármit is meggyőződéssel?
Törölt felhasználó2015. 04. 23. 15:27
#8336
A HVG hetilap megkérdezte a Pénzügyi Stratégiai Non-profit Felszámoló Kft., hogy a fellelhető ügyfélvagyont miért nem kaphatják meg soron kívül a Buda-Cash ügyfelei. A kérdésre a felszámolást végző cég azt a választ adta, hogy "jelenleg a nyilvántartások nem egyezőek, és vannak gátló körülmények." A cikk szerint a gátló tényezők közül a legkézenfekvőbb a Matolcsy által említett 96 milliárd forintos hiány fedezetét jelentő vagyonzárlat. A vagyonzár miatt azonban számos ügyfél már panaszt tett a Fővárosi Főügyészségnél és a Nemzeti Nyomozóirodánál, azzal érvelve, hogy törvénytelenül olyan dolgokat tartanak zár alatt, melyek az övék.
"Összefoglalom neked a Quaestor Zrt. azt állitotta a szerződésben hogy az övé a kötvény."
Feltöltesz egy képet erről a szerződésről?
"Összefoglalom neked a Quaestor Zrt. azt állitotta a szerződésben hogy az övé a kötvény. Igy utólag azon megy a görcsölés hogy ez a Hruria kötvénye."
Megismétlem: a Q értékpapír vele kötött egy bizományosi adásvételi szerződést. Ebben az eladó a Q értékpapír. De ettől még a Hruria a kibocsátó és a jogok, kötelezettségek az értékpapírral kapcsolatosan vele keletkeztek. Ez MINDEN brokicégnél és minden értékpapírnál így van.
Az MNB nyereségéből pl. lenne rá keret. Lehet, hogy értelmesebb lenne, mint csodazongorát venni, vagy túlárazott luxuskecókat, esetleg 200 mrd-os az unortodox közgazdaságtant oktató "alapítványokba" fektetni...
Lehet, hogy a köv. stadion építése helyett is értelmesebb lenne a pénzt a károsultakra költeni.
Az MNB vagy az állam meg ugyanúgy megpróbálhatná behajtani a Q. vagyonából (felszámolás, büntetőeljárás), ahogy ezt a feladatot most az Alapra (= BEVA-ra) sózza.
2018-ban meg valóban mindenki oda húzza az X-et, ahova szeretné.
Persze ilyen formaban mindent mi fizetunk, de van egy koltsegvetes, mely eseten pl a megaloman beruhazasok helyett, jelesul erre csoportositananak at, megoldast jelent. Persze hallom mar figura erveleset, hogy ha megaloman is a beruhazas azert munkahelyeket teremt akcelerator hatas stb. Mindennek ellenere viselni kellene a terheket aranyosan az allamnak is, majd aztan egyszer valasztunk, hatha van jobb. (Nem jobbik)
"Itt is pont leirod bizományosi adásvételi szerződés-a bizományos nem tulajdonosa a dolognak."
Nem hát. Hol írtam, hogy az?
Te hivatkoztál arra, hogy amikor Q kötvényt vettél, a Q értékpapírcg volt az eladó. Igen, az volt a bizományosi eladó. Mindig az. Minden értékpapírnál. Ezt magyarázom neked.
De ettől még a kötvény kibocsátója a Hrurira volt. És a jogok, kötelezettségek vele kapcsolatban állnak fenn.
Igaz. Indirekte száll be az állam, nem mondja ki a saját felelősségét, mégis átvállalja a pü-i szolgáltatoktól a be nem hajtott vagyonrész kifizetését, csak időben elnyújtva és "áttételesen".
150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195