Topiknyitó: forest_30 2007. 04. 03. 10:24

Mtelekom  

Ujra motiváció van a paperban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 05. 14. 09:00
Előzmény: #7019  Törölt felhasználó
#7020
Sziasztok!

Kíváncsian várom, mennyi erő van még a papírban. Roka! Köszönöm a menű ajánlatot. A sörrel kapcsolatban szavamon foghatsz:)

Törölt felhasználó 2008. 05. 14. 08:51
Előzmény: #7017  Törölt felhasználó
#7019
koxxx:Már vagy 100szor felmerült ez a kérdés..

Részemről eszem ágában sincs adni, amíg össze nem szedi magát .
Nem vmi kockázatos...eláll.
(Persze nem kell kajára, se egyéb)

sagittar: drukkolok, az etióp jól hangzik...kár hogy közelebb nincs, különben szavadon fognálak, biz isten.... :))
Törölt felhasználó 2008. 05. 14. 08:48
Előzmény: #7017  Törölt felhasználó
#7018
810-820 közé fog beesni pénteken... Osztalék 10, az árfolyamnyereség 20 %-kal adózik, ezt is vedd figyelembe. Szerintem hosszú távon mindenképpen érdemes 800 körül beszállni... (ha 800 ft körül már ~8%/év hozam, + ha egyszer bevezetik az ojrót - Veres PM szerint 2011-re, reálisan szerintem 2013-ra - akkor ez a 8% euróban számolva igen kellemes kis hozam lesz és ennek az árfolyamon is meg kell látszania! (feltéve ha marad ez az osztalékpolitika, de hát miért ne maradna, az Mtelekom fejlődése során most a "fejőstehén" korszakában van....)
Törölt felhasználó 2008. 05. 14. 08:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#7017
Üdv

Korábbi kérdésem utánjártam, látva, hogy egy kis vita kerekedett belőle. A matyi pénteken eladható, osztalékot akkor is kapunk belőle.

Egy általános kérdés, ki hogyan vélekedik a kérdésről /én már 90%-ban döntöttem csak kíváncsi vagyok/.
Akkor tehát: 885-ös átlagárral osztalék után eladjam-e a Mátyásaimat vagy tartsam. Ki hogy döntene?

Üdv
Törölt felhasználó 2008. 05. 14. 08:18
Előzmény: #7015  Törölt felhasználó
#7016
Mindenki cselekedjen saját belátása szerint. Ha visszaesik 800-ra, az majdhogynem a mélypontra történő visszaesést jelenti. Annak érdemes csak eladni, aki tud árfolyamveszteséget kompenzálni a nyereséggel. Mondjuk mostanában nem volt nehéz veszteséget összeszedni.
Törölt felhasználó 2008. 05. 14. 08:09
#7015
szerintetek osztalék után érdemes Mtelt venni?
abban gondolkodom, hogy leesik mondjuk 800 körüli szintre. Ha pénteken megvenném, akkor az már egy tuti bázis, vágás után miért esne tovább? persze eshet, de akkor is elindulhat egy spekulációs felvásárlás ebbe a biztos papírba. ti is mondtátok, hogy gyorsan visszakorigálhat. érdemes vele foglalkozni?
ti hogy látjátok?
kissherceg 2008. 05. 13. 20:34
Törölt hozzászólás
#7014
Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 20:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#7013
10-20 sörért egy Nóbel-békedíj, nem semmi:)
Nincs célom, csak jó lenne összehozni a közösséget akár "live" is. Nem lenne moderátor, bárki szabadon káromkodhat :)

link
(Akit nem érdekel a blogom, ne kattintson a linkre:D)
kissherceg 2008. 05. 13. 20:21
Törölt hozzászólás
#7012
Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 20:20
Előzmény: #7006  Törölt felhasználó
#7011
Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 20:16
#7010
Még 1-2 jó trade és mindenki a vendégem egy virtuális korsó sörre.:)

Még 4-5 jó trade és mindenki a vendégem egy igazi korsó sörre.:)

Még 100 jó trade és mindenki a vendégem a párizsi etióp étterembe, amit Róka ajánlott:)

Szép estét és sok sikert minden fórumtársamnak!
Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 20:07
Előzmény: #7008  Törölt felhasználó
#7009
Brunnerbal !

Én helyedben hallgatnék macikára , a mit mond , helyesebben ír ott az igazság.
Az állandó ugrálás fárasztó és értelmetlen is.
4000 ft az a wakeboardpályán 2 óra vizisizés itt Szegeden ,nagyon jó dolog , a fiam imádja én meg nézem....de komolyra fordítva:

az osztalék az nem rossz pénz , és ha kiszámolod , hogy mennyit kapsz érte és mennyi a TE papírod reálhozama , azt kell , hogy mondjam , hogy 800ft-os telcsi beszállóval még jobban is jártál volna....az árfolyam pedig ha minden emelkedik akkor ugyis emelkedni fog.....pár száz millás forgalma meg amúgy is mindig van , tehát megválni tőle az sem nagy gond.

Az elemzésekhez csak egy sort:
még néhány napja azt mondták , hogy a forint már nem erősödik tovább......ma csak 1%-al lett erősebb és még lehet , hogy erősödik.....de itt semmi sem biztos , még egyszer mond Bernanke úr valami baromságot és minden vagy le vagy fel.....ahogyan azt a hiszti.....a félelem és a kapzsiság meghatározza.....ennyire egyszerű most tözsdézni !
Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 19:08
Előzmény: #7007  Törölt felhasználó
#7008
igen
Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 18:47
#7007
egy lámer, de rövid kérdést engedjetek meg.

NEM akarok MTELT venni már, technikai a kérdésem!

Vegyünk alapul egy blue chipet, mondjuk az Mtelt. Ha holnap nyitóban mindenképp meg akarnám kapni, akkor az működőképes lenne, ha adnék egy limitáras vételi megbízást 900at megadva, ugye?

Igy nyitóban tuti megkapnám, a reális, nyitó áron, tehát nem 900-on, hanem azon, ahol nyitóban nyit. Tehát ha 885-ön nyitnátok, akkor 885-ön, ha 878-on, akkor 878-on és még véletlenül se az általam megadott limiten. Jól gondolom?

És mindenképp kapok nyitóban papírt, hacsaknem 900 fölött nyitnátok.
Jó az eszmefuttatásom?
Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 18:37
Előzmény: #7005  Törölt felhasználó
#7006
nem akarok beledumálni a sok értelmes hozzászólásba.
De
Nem a mikor.. hanem a milyen áron kell eladni hogy nyerjél a papirral is meg az oszti is meglegyen
ez a lényeg.
mert mi a lófa....nak adod el ha többet veszítesz a papiron, mint nyersz az osztalékon
MATEK.. számoljon mindenki
ezért se adnám el a 800 beker papirokat vágás után SE.. majd ha azok is nyerőben lesznek nyáron
Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 18:28
Előzmény: #7004  danikam
#7005
nem vagyok szakember de csütörtökön zárásba kell lennie, pénteken eladhatod....
danikam 2008. 05. 13. 18:25
Előzmény: #7003  Törölt felhasználó
#7004
Akkor most valami szakember tisztába tenné nekem ezt a kérdést, hogy meddig kell tartanom az Mtel. részvényeket ahhoz, hogy megkapjam az oszatalékot.
Az mtel. honalpján a közleményben az szerepel, hogy az jogosult az osztalék kifizetésére, akinek a papirok május 20.-án a
tulajdonában vannak.

Ez mit jelent?
május 20.-a 00.00 óra ?
vagy május 20. 09.00 óra?

Ha eladom május 15.-én, akkor értelmezésem szerint a T+3 nap hiába van, május 20.-án már nincs a birtokomban a papir.

Vagy nem?

Elöre is köszönöm a magyarázatot és a segitséget!!!

Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 17:42
#7003
Szerintem a tőzsdén a türelmet a legnehezebb megtanulni. A bolond is kiszámolja hogy mikor adja el pluszba a részvényt és mikor bukóba. De kivárni azt hogy annyit nyerj amivel már jól jársz!!!. Egyik évben azt vettem észre hogy a kötéeim eredménye pozitív volt, de a kötés díja elvitte az összes pénzt. A másik amit évek alatt észrevettem, ha csak simán vettem volna 2 éve fotit mindegy mennyit, akkor tavaly 4*es pénzzel szálhattam volna ki. De ha bármi mást veszel az is legalább 2*es lett volna. Azóta megnyugodtam. Fél egy év a minimum.
Ha meg nagyon el akarom adni, akkor idejövök hallgatom a sok optimistát és megnyugszom. itt végül is majd mindenkinek van olyan papírja mint nekem és ők se akarnak bukni. Ennyi. Ez is pszichológia.
Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 17:30
Előzmény: #6997  Törölt felhasználó
#7002
Nézd, az ilyen 'hullámok' meglovagolásához nem ártana pl. minimál szinten vmi tecnikai elemzést megtanulnod...ezenkívül az a bizonyos türelem, ami hiányzik...
Ha ki-be ugrálsz amint van rajta fél%od idegbajt feltétlen kapsz, de a pénzed nem lesz több, pláne, hogy lesznek bukók is ugye...
Sztem kezdj el olvasni a dologról kezdetnek.
Vagy menj el valamelyik gyorstalpalóra...akkor már lesz vmi fogalmad, és mások véleményét is jobban tudod mérlegelni...
Igy lehetetlen neked mondani bármit, mert háttérismeretek hiányában úgysem tudod feldolgozni, legfeljebb vakon csinálni (ezt meg ugye senki nem venné inkább a lelkére).....
Ha tényleg érdekel szánj rá egy kis időt, ha meg nem, akkor felejtsd el inkább, mert abból nem fogsz 'meggazdagodni', hogy ettől a fórumtól várod a 'megváltást ':))

Törölt felhasználó 2008. 05. 13. 17:25
Előzmény: #6996  Törölt felhasználó
#7001
köszi hajrá. bár így lenne. hallottam olyan véleményeket a fórumon, hogy még nincs vége a válságnak.

konkrétan tudtok olyan embert a fórumon, aki több milliót bukott vagy nyert és ezt be is vallotta?

Topik gazda

forest_30
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek