sajnos a 2008ban indult topik müködese ellehetetlenült (az eredeti moderator mar nem aktiv, a portfolio moderator pedig többszöri jelentes ellenere sem kezd semmit a kialakult helyzettel), remelhetöleg itt folytatodhat tovabb egy kevesbe szürrealis diskruzus
Mondjuk ez szerintem rosszabb, mint ha könyvből veszi, részvényesi szempontból (én is adnék az OTP-nek részvényt 26.000 Ft-ért, igaz, nekem nincs 1 millió db-om :-)). És ez nem tévesztheti meg a gyanútlan részvényest vagy leendő részvényest?
Nem tudom, hogy a user01 által idézett EU szabályok mit mondanak erre, de az ilyen nagy fix (át)kötések nem kivételek? Ilyenkor nem húzza el az árat/ könyvet, átlagárba nem számít bele, stopokat nem aktivál stb. "Csupán" a napi forgalomban fog megjelenni.
"Az OTP múlt hét pénteken jelentette be, hogy elsődleges alapvető tőkeinstrumentum (CET1) visszavásárlási egyedi engedélyt kapott a Magyar Nemzeti Banktól, melynek értelmében 2025. október 31-ig összesen 60 milliárd forintnak megfelelő összegben jogosult saját részvényt visszavásárolni."
...https://www.portfolio.hu/uzlet/20250127/gigantikus-kotes-az-otp-ben-mutatjuk-mi-tortenik-737233 nap vegeig reszkethet az OTP biztos, hogy hany szazaleka lesz az atlagos forgalmaknak
erdekes, hogy azt az arjegyzö darabszam parameterezest azota sem sikerült atallitani....full illegalba nyomul az arjegyzö....remelem a vegen nem a pannyt büntetik meg :D
kimentem múltkor erre a bécsi fúrásra nyílt napra. Érdekes volt kicsit élő(b)ben látni, hogy hogy zajlik ez az ipar. Olyan "nagy" volt az érdeklődés, hogy 1 v 1ben lehetett annyi időt beszélni a cég dolgozóival (a wien energie es az OMV egy közös projektcege), amennyit csak akartam. Majd 2028ban áll csak üzembe az első kútpár 20 MW az elmondottak szerint az első ütem megcélzott teljesítménye, aztán az elmondottak alapján mivel kevés a szabad hely ilyen fúrásokra, nagyjából erre a környékre terveznek helyileg további kutakat majd fúrni. Majd a 30as években a terv a 80 MW. (mondjuk érdekes....a projekt honlapja 200MWről beszél, a fickó meg a helyszínen 80ról...bár lehet más időtávokról beszéltek) Signal ha esetleg érdekel, lesz még 2 megtekintési időpont. A műszaki területre nyilván nem lehet bemenni, ez a "látogatócentrum" ez 2 konténer egymás felett, de a belső full üveg felület az a fúrásra néz, ott lehet nézni, hogy tesznek-vesznek. A konténerben meg makettok, VR sisakos ilyen kis előadás (bár az elég gagyi volt) meg fúrófej, felhozott kőzetek, tervek, ilyesmi....ütemterv. Meg lehet beszélgetni ilyen céges arcokkal. Nem 1 óriási valami, de 1nek érdekes volt - amennyire ez civilben lehet testközelből látni. Most még a fúrás zajlik, helyileg majd ugyanitt lesz a hőcserélő, azt mondták és az majd az lesz becsövezve valami közeli wien energie fernwärme központba.
A 4iG októberben már kifejezetten ilyen szövegezéssel hirdette meg az srv programját. Következetesen végigmenve és belefoglalva minden olyan momentumot, amiről itt szó esett a napokban, amik problematikusak lehettek a Pannergy esetében. Vagy ők voltak nagyon körültekintőek, vagy őket már segítette ebben az MNB.
A lényeg, hogy lehet ilyen srv programot indítani stabilizációs célokra (napi pár ezer db vételi ajánlat a cég részéről, ami vagy teljesül, vagy nem), csak oda kell figyelni. Jól kell időzíteni a bejelentést, olyan hónap után, aminek magas volt a forgalma, akkor sok vételi ajánlattal állhat elő a cég (nem belevenni a könyvbe, mert ugye azt nem komálja a rendelet). És az srv program keretéből megmaradt összeget februárban (vagy az éves beszámoló közzététele után, még a közgyűlés előtt) aukcióban felhasználni. A 4iG nem említi, hogy a beszámoló közzététele előtt 30 nappal leállna az srv program végrehajtásával. Szerintem nem kell leállni, a 2015/1052 EU rendelet 4. cikk (2) bekezdése szerint lehet ekkor is venni, ha egyébként minden feltételt teljesít az srv program.
Azt gondoltam, hogy az aukció csak egy lebonyolítási metódus, de amit a Panny megvesz ezen keresztül az saját részvény lesz amit jobb esetben bevon utána.
Az, és a cég oldaláról nézve egyszerűbb is. Nem kerül többe, lemegy egy délelőtt alatt, stb. Nem kell sokat foglalkozni vele, ugyanúgy kiadják mondjuk a Concorde-nak, az lebonyolítja, ennyi. Ha meg tudott, hogy lesz aukció, akkor az arra szakosodottak (lásd pl. Telekom esete) szépen felvásárolgatják a piacon a részvényeket és bedobják az aukció során, azaz az aukció a piaci forgalmat is meghozza, azok is elégedettek lehetnek vele, akik a piacon akarnak kereskedni.
Szerintem erre is kiterjedt az MNB vizsgálat, azaz hogy a Pannergy milyen megbízást adott a Concorde-nak, abban benne volt-e az, hogy milyen megkötésekkel mehet az srv. Valszeg nem voltak benne a részletszabályok. Tanulópénz. A cég ott hibázhatot, hogy ugyan meg akartak felelni a MAR előírásnak, de nem vették észre, hogy ehhez tartozik még egy részletező rendelet. De az is látszik, hogy az MNB is csak most kotorta elő ezt a rendeletet. Nem lennék meglepve, ha más cégek piaci srv-je miatt is jönnének még megállapítások. Főleg ez a "max annyin vehetsz, mint a legutóbbi kötés és az aktuális max vételi ár" részletszabály mókás. Na ennek felelj meg.
Eddig azt gondoltam valahol, hogy nehéz megszervezni az aukciót, akadályokba ütköznek, (lásd Mtel) emiatt sem indítottak el eddig. Most máshogy látom, az valószínűleg gyerekjáték a piaci srv-hez képest… Szép világ!
PANNERGY - moderalt