Hat ja, nekem is hozza a 14.5-@4.9et, nincs levonas, akkor marad
Törölt felhasználó2023. 06. 01. 09:49
#6599
Rakjuk össze, mi történt. 1. Megszorítás, új adó, költségvetés helyzetét javítja. 2. Nem visszamenőleges, fel lehet rá készülni, egy hónap van rá, már meglevő értékpapírra és betétre nem vonatkozik. 3. Adótervezés még fontosabb lesz a megtakarítók számára. 4. TBSZ-t nem érinti, tehát tervezéssel kikerülhető. 5. Közvetlen állampapír megtakarításokra nem vonatkozik. 6. TBSZ nélküli bef alap vásárlás úri huncutság lesz július 1-től.
Ha marad az inflacio, marad a "jol fizeto" allampapir hozam, es marad mindig az ujra beforgatas. 18-10-6-5%. Ez elmegy 2028ig igy kb. Akkor mindenki ujra forgatja be lejaro papirjait es a kifizetet kamatot, plusz az uj forras. Gond a nulla szazalekos kamatszintnel lenne, arra egy darabig nincs esely, addig talpra allhat a gazdasagunk es a vilag gazdasaga, ami beinditja az Allamkasszat
Akkor vajon milyen lépés várható tőlük amikor már mindenkit állampapírba tereltek de még mindig kevés lesz nekik a pénz? Ettől a lépéstől tartok igazán.
Tenyleg hosszu lett, majd elolvasom, elejet veget neztem. Udv koztunk, es koszi a gratulaciot. Elso amihez hozza tudok szolni, hogy nem ez az elso ev, amikor harom kibocsatas van! Tavaly 4is volt. Januar, marcius, julius, oktober.. Tobbit kesobb :)
Szerintem eddigi celja az allamnak az volt, hogy a lakossag finnaszirozza, ezert a lakossagi allampapirt eroltette, mert az visszaforog a gazdasagba. Lehetnek nehezito tenyezok. Nem kapsz a 18%os papirbol, vagy verekedsz erte, nem lesz premium, futamido veget meg kell varnod. Elofordulhat ilyen is, de hogy a penzed lenyuljak, tobbszor megbeszeltuk szinte nulla esely. Az volt a kerdes mibol finnanszirozzak a kamatot, irtam az allando uj betetbol. Most jo ideig johetnek az uj allampapir betetek,amik fedezik a kifizeteseket. Megy meg a penz osztas, nyugdij emeles, nincs olyan nagy gond, hogy fosni kelljen. Ha gond van, eloszor mar a reszvenypiacnakninnen felen kene lennie, utana lehet gondolkodni. Mondjuk en meg azt nem ertem azt miert kell venni, de az mas kerdes. Bux short jo otletnek tunik. Majd meglatom mennyire nyomjak ertekpapirokra a szochot, es milyen kiaramlas lesz. Este beraktak egy 40millas zaro forgalmat, az egy tuske!!
Sziasztok! Először is grat a topikhoz, eddig csak "csendes" szemlélődő voltam és olvastam az ötleteket, meglátásokat, helyzetértékeléseket! Én hozzátok képest kezdő vagyok, 1 éve foglalkozom az értékpapírokkal, ez idő alatt az államkötvényeket úgy-ahogy kiismertem (bár azt tőletek tudom, hogy bőven van még mit tanulni), a részvényekbe még nem mertem belevágni. Az éjszakai rendeletek az én szemeimet is elkerekítették, pedig már az új PMÁP feltételeinél is néztem egyet. Főleg mert eddig nem jött ki évente ennyi sorozatszám, ugye évente eddig 1 volt. Ez a mostani már a 3. lesz fél éven belül. Igyekszem makro szemmel nézni a dolgokat, összekötni a szálakat. A költségvetés finanszírozása ugye jöhet külföldről (EU támogatások, külföldi vállalatok adói, stb) és belföldről (jövedelem adók, forgalmi adók és megtakarítások). Az EU egyre élesebb elvárásokat határoz meg, ezt ugye az itt megjelent cikkekből is olvashatjuk, ergo az onnan érkező támogatások bizonytalanok. Az extraprofit adóval már ütötték eleget a külföldi vállalatokat (erről is volt cikk, a külföldi élelmiszerláncok az EU-hoz fordultak panasszal a versenyhátrányt jelentő intézkedések miatt), úgy gondolom, itt is elértük már a fal közeli pontot. Maradnak a belföldi szereplők. A jövedelemadók az ár-bér spriál miatt nőnek, de nem elég mértékben. A forgalmi adók - az infláció ugyan meghajtotta őket - már inkább csökkennek vagy stagnálnak, tekintettel a visszaeső keresletre, fogyasztásra. Amúgy is árérzékennyé vált a lakosság, ennél nagyobb drágulást már nem nagyon fog eltűrni, mind minőségi (olcsóbb termékek), mind mennyiségi kereslet csökkenés várható, illetve van folyamatban. Viszont a megtakarításokhoz még nem nyúlt a kormány. Na majd most. Beszédes adat így utólag, hogy csökken a PMÁP hozama. Itt is húztátok a szátok (én is) a csökkenő prémiumra, a 8 éves kifutásra, stb. Ennek alapján a tőke megindulhatott volna a részvényekbe, befektetési alapokba, aranyba, stb. Na most viszont a romló állampapír feltételek miatt a "cél" befektetési piac feltételeit is rontották (szocho). Így már nem is annyira versenyhátrányos az új PMÁP. És így még az elegancia is megmarad, hogy előbb rontották az állampapírt, nem utólag, tehát a piaci papírok adóztatása a nagyobb és újabb rossz szájíz az emberben, nem az állampapíré. Mellette a propa... izé, marketing, hogy mennyivel többet kaszálsz állampapírban, mintha bankbetétben tartod a pénzed (amúgy az tényleg visszás, hogy a MÁP+ nagyobb kamatot ad, mint néhány lekötött bankbetét). Egyszóval a mostani rendeletek nyitottak egy újabb forrást a költségvetésbe. Összefoglalva nem gondolom, hogy tragédia lenne, még akár kifejezetten okosnak is gondolnám a megvalósítást, ha nem az én megtakarításom is benne állna. Ettől függetlenül most én is a DKJ-t preferálnám. Kicsit hosszú lett, bocsánat ha sok hülyeséget írtam le, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Magyar Állampapír tulajok