Topiknyitó: Zsombéki 2022. 07. 14. 08:01

Mennyire szilárd a Rezsid?  

A kormány elvesztette a rezsiharcot, neked mennyibe fog ez kerülni, mi az alternatívád? A kapkodás és átgondolatlanság okozott álmatlan éjszakát? Átlag alatti fogyasztó vagy, esetleg egy központi gázfűtéses társasház egyik lakója? Minden ami rezsi!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2022. 07. 15. 15:07
Előzmény: #76  Colas
#80
De miért akarják visszaadni azt, amit ki sem tudok fizetni? :)
     
Havi beolvasás alapján havonta 144m3 gázt fizethetek a csökkentett szinten.
    
Augusztus: 20 m3 fel nem használt: 124 m3
Szeptember: 40 m3 fel nem használt 228 m3
Október: 60 m3 fel nem használt: 312 m3
      
Ami után a fel nem használt mennyiségeim elfogynak, onnan fizetem az emelt árat.
   
Kérdés: így lesz? Mert akkor egy szavam sincs. Ha viszont nem és a téli hónapokban százezreket kérnek az el nem fogyasztott gázra, akkor menjenek a hülyeségükkel a francba! 
Peterbond 2022. 07. 15. 15:03
#79
Szóval a rövid válaszom csak annyi hogy üdv a klubban. Ez Orbanisztán, örülünk hogy te is felismerted.
Peterbond 2022. 07. 15. 15:02
Előzmény: #77  Peterbond
#78
Peterbond 2022. 07. 15. 15:02
Előzmény: #72  Phylaxa
#77
Na jó akkor mégis.
.
"Ez most éppen a mindennapokat érinti, ezért nem tetszik, hogy olyasvalamit fizettetnek ki, amit el sem fogyasztok."
.
HÁT EZ AZ. Eddig volt nem egyszer viszamenőleges törvényhozás. Szóltak miatta. Á balos picsogás. MOST hogy 1 azaz 1! esetben téged is érint hirtelen mennyire inkorrekt lett.
.
Eddig ha 1 hét alatt átírtak valamit semmi gond nem volt vele. Engem nem érintett. Jogállamiság, egyeztetés mind libsi hülyeség. a Fideszn ek 2/3-a van ez felhatalmazás hogy döntsön ahogy akar.
.
Engem nagyon felbasz hogy egyeseknek mOST nyílnak fel a szemei mikor ő is látja hogy ja basszus ez engem is érint. Ember érintett ez eddig is csak lesöpörted a figyelmeztetéseket. most meg mindenki megvilágiosodik hogy hát ezt a Fidesz megteheti? Igen ezt tette 12 éven át nem tűnt fel.
.
A logikát réges rég kidobtuk az ablakon meg az igazságosságot. De addig nem volt gond vele amig kedvezett. Addig a pazarlás nem volt gond amíg nem érintett. Most érint.
.
Mondtuk hogy baj lesz ha 3% körül tartjuk a hiányt a legjobb években mert amikor kell majd nem lesz mozgásterünk. Mi lett. Beütött a krach és nincs mozgásterünk. Nem azért fogsz tavalyi év alapján fizetni mert az úgy logikus. Azért mert havi ! szinten kerül 100-150 milliárdba a rezsicsökkentés kipótlása és a behajtott évi 800 milliárd extraadó is kevésnek bizonyult. A fidesznek KELL a pénz ezért lesz tavalyi alapján elszámolva.
.
Én értem mi a bajod csak azt nem értem miért legyenek mások most megértőek és mondják "Jaj szegény Phylaxia" mikor 12 évig nem ezt kapták a másik oldaltól mikor akár maguk akár mások miatt szólaltak fel.
.
Rajtam múlna én nem kérek SEMMI támogatást. Fizetem a teljes piaci árat. Az állam meg adjon támogatást gyerekek után. Nem mintha a 12 év ne így ment volna hogy én fizetek mindent a gyerekesek meg kapják a kedvezményeket de őszintén mondom alapvetően nincs ellenemre. Csak kicsit fura amikor 12 év kedvezményezés után NEM Adóztatva lesznek csak a kedvezmények EGY RÉSZE lett megvonva és már sír mindenki.
.
Most volt egy poszt a facebookon ami kivágta a biztosítékot nálam. Lehet ezért is vagyok ma paprikás. Mindjárt belinkelem. Arról szól hogy a belpesti libsire ugyanúgy 210 KW áram jutt mint a 4 fős vidéki családosra. Konklúzis ne a családokkal fizetesssék meg. Hát mintha az egyedülélő miatt kellene nei fizetnie? Neki aki eddig sokkal több kedvezményt kapott és még mindig ott az SZJA, Csok kedvezményes hitel autó minden. De nehogymár egy dologba ő Njárjon mint eddig 12 évig. És még az a hibás akire csak uugyanaz a feltétel vonatkozna.
Colas 2022. 07. 15. 14:52
#76
Úgy látom sokan nem értik, de még az sem, aki a Portfolió cikket írta. Aki eddig is havonta az előző évi fogyasztása alapján havonta részszámlát fizetett az ezután is így tesz. Csak már az új tarifa alapján. Így a részszámlája magasabb lesz. Így történt akkor is , amikor régen volt tarifa emelés. Most leolvassák az órákat (éves elszámolás lesz). Azután egy év múlva megint. Ha a következő évi fogyasztása már  alacsonyabb lesz, mint az előző volt, akkor 1 év múlva visszakapja a különbözetet (tehát érdemes takarékoskodni a következő egy évben). De lehet hergeléseket írni, hogy visszamenőleges rezsifizetés lesz.Csak nem igaz. Magasabb részszámla -előre - fizetés azonban igen, de eddig is az volt a szabály, hogy az előző évi fogyasztási mennyiség után számolták a havi részszámlákat. Nincs semmilyen változás valójában a metódusban, csak az árban. Nem 5%-ot emelkedik a limit felett a tarifa, hanem többszörös lesz. Ideje takarékoskodni az energiával, szerintem hülye az, aki azt gondolta, ezt végtelenségig lehet tartani, mindegy, hogy milyen csillagászati ára lesz az áramnak, gáznak és kőolajnak. Bár ez utóbbi most esik, a következő az üzemanyag lesz.
Phylaxa 2022. 07. 15. 14:50
Előzmény: #73  Peterbond
#75
Na a konkrét mindenki által érthető, tömény káromkodást én sem szoktam leírni! Az az én bajom! :)
Phylaxa 2022. 07. 15. 14:48
Előzmény: #70  cintanyer
#74
Ez az, hogy nem tudom. Találgatás megy, a portfólió ezt tippeli. Azért valahol jó lenne ha megjelenne valami konkrétum!
Peterbond 2022. 07. 15. 14:44
Előzmény: #69  Phylaxa
#73
Írtam megint jó pár sort de inkább tűrtőztetem magam. Vigyázni kell mit írok mert megint ezért lesz 3/4-e a fidesznek mert én le mertem írni valammit egy fórumon.
Phylaxa 2022. 07. 15. 14:44
Előzmény: #68  Peterbond
#72
Ha okod van rá, akkor nyugodtan panaszkodjál rám! Attól fejlődik minden, ha kommunikálunk. Én elszoktam mondani a véleményem sok mindenről és tudom, hogy kevés embernek tetszik. Ettől még ez a véleményem.
Ez most éppen a mindennapokat érinti, ezért nem tetszik, hogy olyasvalamit fizettetnek ki, amit el sem fogyasztok. Hiszen augusztus 1-től indul a fogyasztásom. Erre kifizettetik velem a régi fogyasztásom alapján a 10-szeres árat. A logika alapján pedig a mostan fogyasztásom pedig majd egy év múlva lesz beszámítva. Ha közben lezárom az órákat, akkor is 100K-kat fizettetnek velem? :)
     
Mondhatnám úgy is, hogy a számlákra az elmúlt éveben rá kellett volna ez alapján írni, hogy "Most a rezsicsökkentett árat fizeted, de bármikor visszamenőlegesen az akkor világpiaci áron ki kell fizetned ugyanezen fogasztással, tök mindegy, hogy akkor majd mennyit fogyasztasz! :)
Ttferenc 2022. 07. 15. 14:38
#71
Persze még semmi konkrétum nincsen, de azért elgondolkodtató: ha például alapból spórolsz, vagy inkább tudatosan, odafigyelve fogyasztasz, úgy, ahogyan a nagykönyben megvan írva, akkor is jól megszivatnak (elvileg).
Nálunk pl most GEO-s hőszivattyú van, évi fogyasztás 6-7 ekwh, plusz a sima áram, mai 3,5-4ekwh (250m"-es ház, 2 felnőtt, kettő gyerek). átlag rezsink 25--26 eft havonta, csak áram gáz nincs. 
Tényleg mindenre odafigyelünk (amit lehet kikapcsolunk, ha nem használjuk, mosogatóképp, gyors zuhanyozás, télen 20-21 fok, nyáron 23-24 fok benti hőm, stb., így sztem baromi keveset fogyasztunk.
Én szívesen fizetek többet, és sztem kell is, kellett volna már rég óta, de, hogy hirtelen 7-8 szerese legyen nekünk is az áramszámla, az már durva és átgondoltan lenne, nem is beszélve, hogy miként fizetik ki ezt sokan.
Reménykedem benne, hogy a kedvezményes tarifákat nem érinti majd és nem csak a 3+ gyerekeseket részesítik előnyben (mert sokan vannak 3 gyerekkel akiknél azért van 3 mert a 3. kb az aranytojást tojó tyúk)
cintanyer 2022. 07. 15. 14:38
Előzmény: #56  Phylaxa
#70
Ez most komoly??
Most akartam kérdezni, hogyan lehet az átalány elszámolást megszüntetni, mert én nem fogom finanszírozni a költségvetési hiányukat 1 percig sem ennek a tetves tolvaj bandának.
Gázfűtés 18-19 fok és nyugdíjas lévén megyek rőzsét gyűjteni a körülöttem lévő (saját!) erdőmbe. A globális felmelegedés termelt bőven elhalt ágakat.
Ha már tözsdefórum, az előrelátó NER oligarchák nemrég rövidítették meg a megtakarításomat (APP).    
Phylaxa 2022. 07. 15. 14:32
Előzmény: #67  oliza
#69
Ne akarjanak egy semmilyen múltbeli egy évet! Augusztus 1-től indul és a leolvasások alapján fizetünk, ahogy eddig is. 
Peterbond 2022. 07. 15. 14:15
Előzmény: #65  Peterbond
#68
Ja és az egész hozzászólasomban nem volt egy beszólás se RÁD. Egyszerű panaszkodás hogy ugyanezért évekig minket baszogattak aztán csak igazunk lett.
oliza 2022. 07. 15. 14:15
Előzmény: #64  Phylaxa
#67
Az én véleményem az, hogy a tavalyi évet (jan-dec) nem lenne korrekt figyelembe venni, pont a fejlesztések miatt, ahogy írtad. Ha már mindenképpen 1 évet akarnak , akkor az legyen inkább 2021 aug - 2022 júl.
Törölt felhasználó 2022. 07. 15. 14:14
Előzmény: #62  signal2
#66

"Ez a nyugdíjkasszás beszólása is mekkora hazugság volt a KATA kapcsán."
.
A Bajnai kormány már előkészítette, hogy a Ukrán kettős állampolgárok, ne kapjanak nyugdíjat, ha Magyarországon nem dolgoztak.
A Fidesz kormány visszavonta.
Peterbond 2022. 07. 15. 14:14
Előzmény: #64  Phylaxa
#65
Nem tudom. Talán mert amikor mi mondtuk ugyanezt ki lettünk nevetve ÉVEKIG. most meg 1 nap alatt megvilágosodottak 1 napi visszafricskát se birnak el. Hát bocs pár év folyamatos alaptalan hazaárulózás után kicsit alacsony az együttérzési szintem másokkal szemben, de még igy évekkel vagyok itt sotime, karvaly, Zhagar vagy a többiek szintjétől.
Phylaxa 2022. 07. 15. 14:06
Előzmény: #61  Peterbond
#64
Az elmúlt év áramfogyasztása: 3400KWh. Gázfogyasztása: 2400m3. Most nyárra beértek a fejlesztések és drasztikusan csökkent mindkét fogyasztás.
     
A cikk alapján az eredmény: brutális energiaszámlákat kap egy éven át, aki fejlesztett úgy, hogy nem lesz szinte fogyasztása. Elhiheted, hogy gyanakodva fogadom ezt az őrültséget és nem értem, hogy miért nem lehet közölni pár értelmes mondatot.
    
A magyar közlönyben mikor jelenik meg tudja valaki?
signal2
signal2 2022. 07. 15. 14:01
Előzmény: #61  Peterbond
#63
Az élet minket igazolt, a józan észt. Kiváncsi vagyok, hogy fidesz-hívek mikor ismerik be maguknak, hogy 12 évig át voltak verve. És nemcsak ebben, gyakorlatilag mindenben.
Abba meg bele sem merek gondolni, mi lett volna, ha ne ma fidesz nyer, és kényszerűségből ugyanezt meglépi egy másik kormány. 
signal2
signal2 2022. 07. 15. 13:58
Előzmény: #61  Peterbond
#62
Ez a nyugdíjkasszás beszólása is mekkora hazugság volt a KATA kapcsán. A nyugdíjkassza idén 2 friss kormányintézkedés eredményeképpen mínuszos úgy 700 mrd Ft-tal, amelyekkel részben megnyerték a választást: 1. szocho 4 %-pontos csökkentése, 2. 13. havi nyugdíj. Ez hiányzik az idei nyugdíjkasszából.
Förtelmes és undorító már ez a zsigeri hazudozás, amit lenyom. 
Peterbond 2022. 07. 15. 13:54
Előzmény: #56  Phylaxa
#61
"Eddig annyi jött le belőle, hogy leolvasás nincs, a múlt alapján fizetsz, amikor még a csövön is a rezsicsökkentés ömlött és a tervezésnek vége. Csodálatos politika. Ehhez minek kellett tanulni bármit is és minek hangoztatjuk a demokráciát? "
.
De amikor itt évekig ondtuk hogy a rezsicsökkentés csak a pazarlást erősíti akkor bezzeg mi voltunk a hazaáruló hülyék. Meg amikor mások a takarékolás hatkonyságnövelésről beszéltek racionalizálásról akkor mi voltunk kinevetve. Nem évekkel ezelött de még hetekkel ezelött is.
.
Ugyanez lesz majd a csirkével és a benzinnel is. Ugyanígy lesz még megszorítás mert a hiány csak nem csökken és bár azsent tehét rezsicsökkentéshez hozzányúltak valahogy a sport Tao támogatásokhoz nem. A kaszinókhoz nem nyúltak, az építóipari cégek árbevétele és leginkább a nyereséghányada az nem fog beesni.

Topik gazda

Zsombéki
4 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek