Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tésztavirág 2021. 08. 23. 16:03
Előzmény: #3493  Placi82
#3500
Te merre építesz egyébként?
Én is gondolkodtam rajta, de vagy aranyáron vannak a telkek, vagy olyan helyen hogy oda költözzön családdal akinek..
Törölt felhasználó 2021. 08. 22. 09:06
Törölt hozzászólás
#3499
Tésztavirág 2021. 08. 21. 12:17
Előzmény: #3494  Tésztavirág
#3498
Így jár aki kisgyerekesként keresleti piacon akar vásárolni, hogy legyen egy kis kert ahova a gyerekeket kicsaphatjuk, hogy gyalog tudjanak majdan iskolába menni és ne legyek életem végéig taxis… emellett volt másik tényezőnk is ami a környékre hajtott minket, és ami miatt ha egyszer levetjük a horgonyt akkor ott maradunk egy időre… ez azonban nem realizálódott… de ez már egy másik történet…
Tésztavirág 2021. 08. 21. 12:12
Előzmény: #3495  zsoltee77
#3497
Egyébként mi is annyit ajánlottunk végül érte amennyit max kigondoltunk, nem gondoltuk igazán hogy van másik vevő, főleg hogy tavaly már megégettük magunkat ezzel, hogy nem hittük el… de látod adott szó ennyit ér. Mi péntek este kilenckor meg szombat reggel tízkor csesztettük az ügyvédet, hogy hétfőre minden meglegyen…
VUK1980
VUK1980 2021. 08. 21. 10:02
Előzmény: #3495  zsoltee77
#3496
Nagyon tetszett ez a cikk. Igazi piaci feelinget írja le. Itt egyébként elég jól megjelenik a ár kieggyensúlyozása. Ez egyébként Amerikában egy árverésen teljesen természetes, vagyis a rendszer velejárója.
Remélem a nyaralóból befolyt pénz jó helyre megy.
zsoltee77
zsoltee77 2021. 08. 21. 09:39
Előzmény: #3490  Tésztavirág
#3495
nekem is van egy jó sztorim.
Télen a covid kellős közepén léptünk a tettek mezejére, hogy nyaralót vegyünk. Megnéztünk többet kívülről és az egyikbe feleségem bele is szeretett. Figyeltem a hirdetést, gondoltam, most nem tolonganak a vevők. Úgy is lett. 17ről leengedték 15re. Áhhá, gondoltam, itt sürgős a dolog.  Felhívtam a tulajt, hogy megnéznénk. Fia jött megmutatni, tetszett nagyon. Mondtam neki, hogy a ház tetszik, az ár magas. Faterral beszéljünk. Mondom ok, hívom a tulajt, hogy fussunk össze személyesen, hogy megbeszéljük. MEgint a fia jött, de én már vittem magammal 500eFt foglalót. Keményen alkudtam volna, de ugye a srác nem volt kompetens. Hívtam az öreget, mondtam neki h érdekel, de nem az irányáron, max 14et adok érte. Fél órás telefonos küzdelem után megegyeztünk 14,5ben és ott hagynak minden bútort meg gépet. Mondom akkor adnék foglalót, de a gyerek nem akart pénzt magához venni, az apja meg azt mondta, hogy most nem fontos, megegyeztünk, 2 nap múlva rá ér, találkozunk, rendezzük az anyagi részét. Deee mondom nyugodtabb lennék, ha adnék pénzt most. Erre, hogy az ő szava többet ér 500eFtnál, legyek nyugodt, 2 nap múlva úgyis találkozunk. Mondom jó. 2 nap múlva hívom az embert, nem veszi fel. Akkor már gyanús volt. NÉzem a hirdetést, vissza emelték 17re. Hívom a fiát, ő felvette, mondom most akkor mi van? Hááát, hogy az anyja azt mondta 17 alatt nem eladó. De mondom jógyerek, 15ért volt fenn. Hát de eredetileg 17ért. Mondom tudom, addig nem is telefonáltam. Mondtam neki, akkor faternak üzenem, hogy a szava 0Ft-ot ér, sok sikert. Nagyon bántott a dolog, mert ez Karácsony előtt volt, feleségem is el volt keseredve. Eltelt 2 nap, hív a tulaj. Háttt, ő nagyon rosszul érzi magát és bocsánatért esedezik, de az asszony bekavart. Viszont megtartotta az eligazítást otthon és ha még mindig érdekel, akkor 15ért a mienk. Mondtam neki, hogy 1. Átvertél. 2. 14,5be egyeztünk. Hát akkor mi legyen? Mondom semmi, nézünk másikat, sok sikert az eladáshoz. Hát azért gondoljam meg, és ha a másik nem tetszik hívjam fel. PErsze nem hívtam. Hív 3 nap múlva, hogy néztünk-e, mondom néztünk, de ők se tudják mennyi a reális ára. Hát, hogy arra gondolt, hogy akkor a kialkudott 14,5be mégis oda adja. (telefonban hallom a háttérből az asszony rikácsol, hogy megmondtam, 15 alatt nem adhatod oda!!! :D ) Na mondom, most jön a bosszú. Hát figyelj, a történtek után engem max 14ért érdekel. :D
Hu hát ne legyek ilyen, találjunk vmi megoldást. Mondom gondold át, csörögj vissza. Hívott 10 perc mulva, hogy akkor legyen 14,25. Mondom ok, legyen, de mondom akkor mai napon találkozunk adom a foglalót, intézem az ügyvédet. Hát így lett. Azóta eltelt időben kipucolták ezen a helyen az összes valamire való ingatlant és a szembe szomszéd nyáron ledöbbent, hogy tulajváltás történt és ígért érte 18at. Mondtam neki felejtős, mostanában ez nem lesz eladó, vagy csak nagggyon jó áron. Másik utcában szögre ilyen nyaraló 20ért ment el kettő is a nyáron. :)
Tésztavirág 2021. 08. 21. 08:02
Előzmény: #3493  Placi82
#3494
85
Placi82 2021. 08. 20. 15:19
Előzmény: #3490  Tésztavirág
#3493
Ez a mediterrán haz mennyibe fájt volna.? Ha publikus? 
Tésztavirág 2021. 08. 20. 12:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#3492
Mi lakni nézelődtünk. Annyi pénzünk nincs hogy befektetni is vegyünk, és én nem is szeretnék befektetés célra ingatlannal foglalkozni. 
Néztünk péceli házakat is, de Pécel annyira nem nyert meg minket. Gödöllőt ismerjük és két gyerekes családként az oktatási infrastruktúra elég fontos számunkra, amit ott nagyon jó. De a kínálat az egész városban rémes.
Törölt felhasználó 2021. 08. 19. 22:23
Törölt hozzászólás
#3491
Tésztavirág 2021. 08. 18. 16:00
#3490
Leírok egy rövid sztorit.
Gödöllőn nézegettünk újépítést meg használtat. Újépítések rettentő vegyes környékeken, akár olyan szomszéddal, hogy szkafanderben sem mernél hazamenni, mert a patkányok meg a svábbogarak fognak rádugrani, esetleg félnél hogy megesznek a szomszédok egy téli este... vagy csak simán vacak elrendezéssel. Esetleg majd a világvégén fog épülni egyszer. Volt egy klassz használt, nagyon jó környéken, jó áron. Nem véletlen volt jó áron. Az utcafronti falról csúszott le az enyhe lejtőn az épület többi része. Repedés mindkét merőleges falon. Látta statikus, már nem csúszik... ytong szerkezetű ház. Milyen lehetett az alapja, lepkefingból volt?
Vecsésen néztünk egy 13 éves ikerházat zöldmezős beépítésű lakóparkban. "Régi típusú" ikerház közös fallal mediterrán stílusban, de érintkező falon csak földszinten van egy WC mindkét lakásban előtétfallal, egyébként csak lakóhelységek érintkeznek. Kert elég (~470nm), nagy, fedett terasz, gyönyörűen kialakított burkolatok, nagyon otthonos és minőségű beltér minden téren. Meg akartuk venni. Ok, van másik vevő. Ok, ráígérünk. Ok mienk. Ok, utaljatok át fél millát és írjunk alá egy hevenyészett vételit, ami akkor töltött le a tulaj. Nem azt így nem. Ekkor péntek este. Beszéltünk ügyvéddel, hogy akkor szerződés stb. Bekértünk mindent. Amíg a megosztási nincs meg, addig egy petákot se. Közben kiderült, hogy a szomszéd lakás tulaja korábban eladott némi telekrészt, aztán meg kiderült, hogy közben ő el is adta a saját részét. Úgy tűnt minden ok, ügyvéddel hétfőn folyt köv. Erre vasárnap este telefon. Itt volt a másik vevő, lerakta a fél millát meg aláírta a papírt, jó keresgélést... egy kicsit megborultunk, mert nagyon otthonos volt a ház és csak be kellett volna költözni ha az előző tulaj kiköltözik...
Tésztavirág 2021. 08. 12. 09:08
Törölt hozzászólás
#3488
Törölt felhasználó 2021. 07. 19. 17:47
Törölt hozzászólás
#3487
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 20:58
Törölt hozzászólás
#3486
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 14:48
Törölt hozzászólás
#3485
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 14:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#3484
A közjegyzőhöz is velük mentél? :D :D 
Egyébként ha eladást is nézünk, akkor a nyócker garzonomat hiteles vette meg tőlem is.
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 14:22
Törölt hozzászólás
#3483
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 13:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#3482
Nekem is volt már eddig 5 lakáshitelem 14 év alatt, de ezzel az ismeretlen 3-ik tényezővel még nem futottam össze.
Majd lehet a 6-iknál.
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 12:44
Törölt hozzászólás
#3481

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek