Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2020. 02. 22. 19:53
Előzmény: #1138  berlini
#1140

"Nézzétek meg a WHO térképét."
Mit csináljunk egy hazug szervezet információival?
berlini
berlini 2020. 02. 22. 19:52
Előzmény: #1137  morricone
#1139
Semmilyen reakcióm nem lenne rá.
Semmiképpen nem rohamoznám meg a felheccelt szomszédaimmal a rendőrőrsöt, ha erre gondolsz.
berlini
berlini 2020. 02. 22. 19:51
Előzmény: #1131  gambadoro
#1138
Kinában, ha megkésetten is, de bevezették azokat az intézkedéseket, amelyekkel a meglévő erőforrásaik maximális kihasználásával biztositani tudják, hogy a fertőzés ne terjedjen tovább.
Nagyon helyesen, ilyenkor karanténba kell tenni az érintett városokat, tartományokat. Januárban még lehetett volna másként kezelni, de kétségeim vannak, hogy ahhoz meglettek volna az eszközeik , egészségügyi személyzetük.
Magában VUHÁN-ban szerintem is több a beteg. Hiszen 80% megússza megfázásos tünetekkel. Ezek túlnyomó többségére nem lehetett kapacitás arra, hogy teszteljék és megállapitsák a fertőzöttséget.
Az sem kizárt, hogy a szokásos 10 ezer halott/nap statisztikába belefért napi plusz párszáz. Olyan halottak, akik nem lettek mint fertőzöttek nyilvántartva.
Nézzétek meg a WHO térképét.
VUHÁN tartományon kivül a szomszédos tartományok többségében a regisztrált betegek többsége már gyógyult! A fertőzésben arányában sokkal kevesebben haltak eddig meg mint VUHÁN-ban.
Szerintem annak a valószinűsége, hogy Hongkongban hamisitják a statisztikákat, vagy nincsenek tömegek mint fertőzöttek felismerve, relative kicsi.
morricone 2020. 02. 22. 19:51
Előzmény: #1133  berlini
#1137
Ahol te élsz ,te például milyen reakciód lenne ha oda vinnék őket?? Csak kiváncsiság.
gambadoro 2020. 02. 22. 19:50
#1136
The total number of confirmed cases in Italy has risen to 55, a spike that is attributed to a rise in cases in the country's north.This includes 39 confirmed cases in the northern region of Lombardy and 12 in the Veneto region, the head of the Lombardy health department, Giulio Gallera, said at a press conference Saturday.A 77-year-old female patient with coronavirus was found dead in her Lombardy home, he confirmed.“We can say she is the second victim of coronavirus in Italy,” Gallera said. But he added that authorities still had to "investigate the relation between the death and the virus."Infections spike: In Lombardy, 35 people tested positive in the town of Codogno, two in the city of Cremona, and two near the city of Pavia, Gallera added. All public activities have also been suspended in 10 villages south of Milan, Gallera added. According to the Lombardy region website, train stations in three places affected by the outbreak -- Codogno, Maleo, Casalpusterlengo -- will be closed from Saturday.“All the people (who) tested positive have been in contact, directly or indirectly with the hospital of Codogno,” the governor of Lombardy region, Attilio Fontana, said. Gallera said “patient one” was a 38-year-old man at Codogno hospital, who did not travel to China but met a friend who had. Authorities have been testing colleagues, heath workers, and other people who had close contact with the first patient.
morricone 2020. 02. 22. 19:47
Előzmény: #1118  berlini
#1135
Japán és délkorea földrajzilag kelet ázsiai.fejlettebbek mint Európa nagy része,mégsem tudják megállítani,,nincs mivel lentebb irtam Texasban kutakodnak de 18-24 hónap a gyártásig.új dolog,olyan mint az indiánoknak a nátha!! Nagyon sok lesz a halott szerintem,ja és van két unokám 8,10 évesek nem vagyok optimista.
kukker 2020. 02. 22. 19:43
Előzmény: #1133  berlini
#1134

"Nincs egy fertőzött sem Ukrajnában, de most lett vagy 9 sebesült az összetűzésben."
Ha esetleg pár nap - max egy héten belül - kiderül, hogy van, akkor mit mondasz?
Ez olyan nem lehet majd véletlenül, mint a hajóról elvitt utasok, akiről utólag derült ki, hogy mégis fertőződtek?
berlini
berlini 2020. 02. 22. 19:40
Előzmény: #1129  kukker
#1133
Én pedig azt kivánom, hogy tartsd meg a hidegvéred.
Ukrajnában egy Kinából hazahozott repülő utasainak karanténbahelyezése miatt robbant ki egy hisztérikus lázadás az érintett faluban pár napja.
Nincs egy fertőzött sem Ukrajnában, de most lett vagy 9 sebesült az összetűzésben.
gambadoro 2020. 02. 22. 19:40
Előzmény: #1131  gambadoro
#1132
egyébként klíma vészhelyzet sincs!
gambadoro 2020. 02. 22. 19:39
Előzmény: #1129  kukker
#1131

Kínában konkrétan pánik van
Katonai gépekkel vitték,viszik ki a külföldieket
Azért, ez sokat elmond a helyzet súlyosságáról
Ami az adatokat illeti: ha az igazságot mindenki tudná, akkor nem lehetne kordában tartani az embereket
Még Kínában sem
Abban bíznak, hogy a járvány majd hamarosan kifutja magát, amire az ilyen gyorsan terjedő vírusoknál azért megvan az esély
Félni akkor kell elkezdeni, ha tömegesen kezdenek meghalni az életerős fiatalok...
berlini
berlini 2020. 02. 22. 19:37
Előzmény: #1126  wyl
#1130
Január 20.-a az első nyilvános adat.
Ha azóta 30 napon keresztül minden nap duplázódott volna az esetek száma, akkor ma több mint 1 milliárd fertőzött lenne. (És nem 80 ezer)
Nem ártana számolgatni egy picit.
Tudom, hogy az összeesküvés elméletgyártás mellett erre kevesebb az idő, de szakits rá.
kukker 2020. 02. 22. 19:34
Előzmény: #1127  berlini
#1129

Hát igazából nem tudom, mit mondhatnék neked.
Talán annyit - és ez a legjobb vélhetőleg, amit a beszélgetésűnből ki tudok hozni - hogy én drukkolok, hogy neked legyen igazad.
gambadoro 2020. 02. 22. 19:33
Előzmény: #1127  berlini
#1128

legalább azt a szívességet tedd már meg, hogy megpróbálsz helyesen írni
hihetetlen
berlini
berlini 2020. 02. 22. 19:31
Előzmény: #1120  kukker
#1127
Olvassál utána, hogy mi ez a virus fertőzés, mi a lefolyása és mikor halálos a kimenete.
Utána maj látni fogod hogy mekkora marhaságot irtál.
wyl 2020. 02. 22. 19:30
Előzmény: #1120  kukker
#1126
Vuhanban bizony exponenciális volt a fertőzés, még az inkorrekt kínai adat tájékoztatás ellenére is. Ugyanis legalább egy hónapon át kb. 4 naponta duplikálódott a fertőzöttek száma. 
gambadoro 2020. 02. 22. 19:29
Előzmény: #1117  morricone
#1125
hol olvastad, hogy nemcsak cseppfertőzéssel terjed?
gambadoro 2020. 02. 22. 19:27
Előzmény: #1120  kukker
#1124

egyébként nagyon minimális az esélye annak, hogy valóban komoly gondokat okozzon
persze nem gazdaságilag
mert azt már megtette
ez benne a furcsa ...
berlini
berlini 2020. 02. 22. 19:27
Előzmény: #1117  morricone
#1123
Én is olvastam, az UFO-k!!!!!
Azért veszélyesek, mert a felületükön évekig megmarad a virus.
És azt ugye minden értelmes ember tudja, hogy pár pár ezer éve itt kószálnak köztünk. És hát úgy jártak, hogy túl sok időt töltöttek velünk....elbutultak. Észre sem veszik, hogy ők terjesztik a járványt.
wyl 2020. 02. 22. 19:26
Előzmény: #1116  gambadoro
#1121
Így van, mivel a vírusok anyagcseréje, szaporulata, ugyanúgy működik , mint az emberi sejteké.  Tehát ezért sincs ellene igazán gyógyszer, mert megölné a sejtjeinket is. Egyedül az immunrendszerünk tud ellene védekezni antitest előállítással, vagy az ellenszer (oltás), mely egy lebutított vírust használ fel.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek