Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TomJerry86 csütörtök, 15:00
Előzmény: #97334  Kata726
#97420
Valaki arulja mar el, ennyire ertektelen ez a ceg? Lemehet 500 forintra is?? 
Getup
Getup csütörtök, 14:59
Előzmény: #97418  Kata726
#97419
1716 -4%
Kata726
Kata726 csütörtök, 14:58
Előzmény: #97408  Csomi_1977
#97418
Hát én már nem értem ezt! Jászai járja a világot, tárgyal, aztán egyszer csak jönnek érte és bilincs? Vagy hogy lesz? 4ig "elvette", állam visszaveszi és készen vagyunk? Amit úgy gondol az állam, az semmis, van ami einstand, a többi maradhat? Ennyire fekete-fehér nem lehet!
Rellim
Rellim csütörtök, 14:57
Előzmény: #97415  Getup
#97417
Itt ma még az 1700 is simán eleshet.
Ha nem ma, akkor holnap.
Csomi_1977 csütörtök, 14:55
#97416
1 éve 1830 volt . És azóta menni mindent történt és mennyi hír volt . A cégérték is magasabb mint egy éve . Valakik nagyon rászálltak erre . már a 2000 is elképzelhetetlen . Egyáltalán nem követi az árfolyam a piacot . 
Getup
Getup csütörtök, 14:53
Előzmény: #97411  Rellim
#97415
Most is ugy pakoljak az eladoit mint a barom...
Getup
Getup csütörtök, 14:52
Előzmény: #97411  Rellim
#97414
Mar nagyon szarul néz ki..minden nap min -3% kesz viccc
Sehmet
Sehmet csütörtök, 14:52
#97413
Fel a fejjel, a forgalom biztató, a remegőkezűek által kiszórt papírokat veszik is! 
Csaba75 csütörtök, 14:51
#97412
Telexen egy nem olyan règi cikk szerint ha az állam részesedèst szeretne mèg venni a 4ig-ben a legalacsonyabb ajánlati ár az elmúlt 180 nap tőzsdei átlagára lehet nagyjából 3000.,- ft a cikk megjelenèsekor. Nos fèl ève rendesen esik a 4ig ....
Nem kell nagy forgalom egy alacsony átlagárhoz....
Az államnak ez  a helyzet most jó amennyiben ez lenne a forgatókönyv4ig átlagár 2025.07 -12  3.226.-
2026 01.- től mai napig  2.754.-
Èrdekes....
Rellim
Rellim csütörtök, 14:48
#97411
Akárhogy is van, ezzel a napi -3% al pár hét múlva elég szarul fogunk állni.
OSZLOPOS csütörtök, 14:47
Előzmény: #97399  Kata726
#97410
1750-en van heti charton a 200-as mozgó.az lehet fogódzó. De szerintem a momentum (hírek, várakozások) most erősebbek.
Aral4 csütörtök, 14:45
Előzmény: #97402  signal2
#97409
Ja , igen ,le kell söpörni a padlást is a Montevideo  utcában. Csinálni kell egy téjeszcsét, de csak válogatott elvtársak dolgozhatnak ott ,akkor jó kezekben lesz a nemzetstratégiai nagy titok. 
Csomi_1977 csütörtök, 14:44
Előzmény: #97407  Kata726
#97408
Jászai valamiért járja az arab országokat és befektetőket keres . Az állam meg megszabadulna egy NER cégtől tisztán . Nagy hülyeség lenne persze de MP keze tiszta lenne 
Kata726
Kata726 csütörtök, 14:42
Előzmény: #97404  Csomi_1977
#97407
Az államot vásárolják ki? Na ebben nem értünk egyet!
Ajánlati könyv komolytalan, mint ha valami kis lófenék cég lenne.
OSZLOPOS csütörtök, 14:38
Előzmény: #97401  boomax
#97406
alapvetően én is azt gondolom, hogy azért lett védelmi meg űr divízió, mert meglátta a Fidesz a hatalmas "lehetőséget" ebben. Az NVIDIA példa rettenetesen rossz, mintha egy Teslát hasonlítanék össze egy szekérrel. Segítek, a 4ig a szekér. szóval, nézzétek meg, mik esnek ma. Bizony. A héten berácsoztak pár embert, szóval elindult, nem vicceltek. Olvasom ma valahol, hogy Hernádi is fókuszban van. Azért ő nagykutya, egy ligában Jászaival. Szóval tegyük fel, nem lesz barátkozás, az állam visszavesz mindent, ami az övé. Növekedés sztori kapa, föld,lyuk, virág. Marad a telekom, meg jóval kisebb hitel. és akkor még lehet izgulni az okosóra és minden más miatt. DE..az államnak jobban kell a pénz, mint bármikor. És nem hiszem, hogy jobban le tud koordinálni többtízmillirdos beruházásokat, mint aki profitorientált.  Szóval ésszerű valami köztes lenne, az a nagy kérdés, Magyar akar e egy képen szerepelni Jászaival vagy sem. Másik...még egy ekkora cég is mint a Rheinmetall, mennyire pofára tud esni, ha az állam "meggondolja" magát. Nagyon durva.  Én ettől még tartom. Az alját meg se próbáljátok eltalálni, majd a bennfentesek "jeleznek" a technikának, és akkor lehet venni. 
tomspice csütörtök, 14:36
Előzmény: #97402  signal2
#97405
Olyan álmodott és alkot meg amit te soha nem fogsz. Ugye, vicc?
Csomi_1977 csütörtök, 14:33
Előzmény: #97399  Kata726
#97404
Ez be 1600 alá fog menni és ott is marad . Totális befektetői bizalom vesztés van már . És abban is igazad van ,hogy nyomják le a 180 napos átlagárat . Szerintem kivásárolják az államot év végén 
Getup
Getup csütörtök, 14:32
#97403
Azert -3% ot csak sikerül ezeknek köcsögöknek zarasra megcsinalni...
signal2
signal2 csütörtök, 14:24
Előzmény: #97401  boomax
#97402

Ugye, ez csak vicc? A 4iG mit tett eddig le az asztalra a védelmi iparban? Mi az, amit mindenki másnál jobban tud gyártani, szolgáltatni? 
Egyébként én Ruszin-Szendivel megegyezö véleményt írtam be ide többször is. Nemcsak a koncentráció a baj, hanme eleve az, hogy nemzetstrat´ßegiai információk miért kerültek egyáltalán magánkézbe ekkora mértékben. Ráadásul nem arról van szó, hogy a 4iG feltalált valami hatalmas újdonságot, és azt adja el az államnak, hanem a korábban az állam tulajdonában levö cégek lettek átjátszva a 4iG-hoz. Ezt vissza kell csinálni. Biztonsági és gazdasági indoka sem volt.
boomax csütörtök, 14:14
Előzmény: #97314  hocus-opus
#97401
A tegnapi Ruszin-interjúból: 
"Hogyan kerülhetett a magyar védelmi ipar magánkézbe? Miért árazták túl az összes szerződést? Hogyan lehetett, hogy a SAFE-program kapcsán a 31 projektből 30 egyetlen céghez futott be?" 
Hadd kérdezzek én is:
Hogyan történhetett, hogy egy alapjaiban videókártya-gyártó cég (NVIDIA) a világ legértékesebb vállalata lett? Miért árazzák túl az összes chipjüket, és ezzel realizálnak 65%-os nettó profitot? És miért vannak a nagy IT-cégek mégis megőrülve értük, 100 ezres tételekben rendelik a chipeket? 
Megmondom, Ruszin Úr: mert az NVIDIA gyártja toronymagasan a legjobb chipeket. 
Most már érthető, miért visz mindent a 4iG? 😉

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek