Topiknyitó: Portfolio 2018. 04. 23. 17:41

Lemondott Mészáros Lõrinc a polgármesterségrõl  

Ugrás a cikkhez
Lemondott Mészáros Lõrinc felcsúti polgármesteri tisztségérõl - tájékoztatta közleményben az MTI-t. A dokumentum szerint Mészáros Lõrinc döntésérõl április 20-án írásban is tájékoztatta Felcsút község
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2018. 05. 07. 12:51
Előzmény: #157  Peterbond
#160
Küzdeni kell a korrupció ellen az UNIOban is! De neked nem terjed ki a figyelmed az UNIOra, pedig Magyarország is benne van! A fejétől bűzlik a hal, de a kritikád nagyon részrehajló és kivételező!
Vazsmegyei 2018. 05. 07. 12:48
Előzmény: #152  Dehogynincs
#159
1., A pénztártagok magántulajdona mindenkor a hatályos törvények szerint alakult ki és a hatályos törvények szerint változott meg!
-
2.,A hárommillió is ugyanolyan magántulajdonos (volt) mint a Mészáros Lőrinc a mögötte álló (csak szerinted igazi) magántulajdonosokkal!
signal2
signal2 2018. 05. 07. 12:48
Előzmény: #150  pampa
#158
Hogy érted, hogy a nagyon magas jövedelműeknek kedvezett? Ők is kb. a várható nyugdíjuknak azt a 25%-át kapták volna onnan, mint az alacsony keresetűek. Tehát nem aránytalanul kaptak volna többet onnan, hanem arányosan. és ugyanez a helyzet az állami nyugdíjrendszerrel is. Főleg a járulékplafon eltörlése óta. Megjelentek a milliós nagyságrendű nyugdíjak.
Peterbond 2018. 05. 07. 12:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#157
2. Errol beszelek. A magan tulajdonod veded de a kozosnel felteszed a kezed hogy hat ott normalis ha lopnak. Pont azt mondom ( de lathatoan teljesen felreerted ) hogy igenis szova kelll tenni a korrupciot. Kuzdeni kell ellene akar vizsgalobizottsagokkal nyilt palyazatokkal es azzal hogy arra nem szavazunk akinek a szomszedja 100 milliardos allami palyazatokon gazdagodik meg.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 07. 12:45
Előzmény: #150  pampa
#156
Magyarán megbeszéltük (a durchsprechen tükörfordítása helyett). Nem jutottunk nyugvópontra, de nem is várom el, hogy egy hozzád hasonló bolsevik lelkületű embernek meg tudjam magyarázni a magántulajdont. Jogod van ahhoz, hogy L magántulajdonát a sajátodnak érezd.
Két apróságot kifelejtesz.
1. a fidesz a választási ígérete ellenére nem védte meg a magánpénztárakat, hanem kifosztotta őket.
2. a hatályos tövények szerint mindig magántulajdon volt.
A strómanságot nem tudom bizonyítani. Csupán olyan közvetett bizonyítékaim vannak rá, hogy ML a G-nap előtt semmi különöset nem ért el a versenyszférában és csak a G-nap után kezdett el közpénzekből gazdagodni.
Azt teljesen hihetőnek tartom, hogy a ML és családja nevén akkora vagyon van, ami vetekszik Csányiéval.
Peterbond 2018. 05. 07. 12:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#155
1. Mar a magam peldajan keresztul is tudom hogy nem igaz. De ha erdekel mondok masik peldat. Dedapam meg juhasz volt az urasagnal. Volt az urasagnak is juha meg dedapamnak is ( persze aranyaiban sokkal krvesebb ). Dedapam meg arra is ugyelt hogy nem egyutt etette a juhokat hanem o kulon vett takarmanyt es szemes takarmanyt es azzal etette az oveit. Pedog az urasagnak aztan kerekitesi kulonbseg lett volna az a mennyisegu takarmany amibe dedapam  irkai kerultek es senki meg nem mondta volna hogy az oveinek is hordott belole.
Apam is volt kepviselo testuleti tag a faluban. Sose tett el semmit vagy fogadott el valamit esetleg intezett valamit sajat haszonra a kozosbol.
Egyeb peldara van szukseged? Attol hogy te lopnal ha volna lehetoseged nem mindenki olyan. Vannak emberek akik ha penztarcat zalalnak kiveszik a penzt es vagy bedobjak a kukaba vagy jo esetben az iratokat visszakuldik. Es vannak akik hianytalanul visszaadjak vagy leadjak megha nincs is benne azonosito irat. Adtam mar le en is penztarcat metromegaloban pedig siman zsebre vaghattam volna gond nelkul.
Törölt felhasználó 2018. 05. 07. 12:42
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
De nehogy megmagyarázd!!!
Igazából a másodikat se értem, de a téma szakértője Simicska, azért javasoltam.
Törölt felhasználó 2018. 05. 07. 12:37
Előzmény: #151  Vazsmegyei
#153
Az első kérdésedet nem értem.
-
A másodikra ha jó választ akarsz kapni, kérdezd Simicskát!
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 07. 12:34
Előzmény: #148  Vazsmegyei
#152
Tudom, hogy trollt etetek, de válaszolj két egyszerű kérdésre!
1. A pénztártagok magántulajdona a mindenkor hatályos törvények szerint alakult-e ki a manyupban?
a. igen
b. nem
2. Melyik csoport nagyobb létszámú: a hárommillió pénztártag vagy Mészáros Lőrinc a mögötte álló igazi tulajdonosokkal?
a. hárommillió pénztártag
b. ML stróman és köre
Vazsmegyei 2018. 05. 07. 12:32
Előzmény: #146  Dehogynincs
#151

Tele van már a nyugati világ strómanokkal, akiknek a számláin tengernyi pénz landol, de azok is a feltételezésed szerint "törvénytelenül" lehetnek a számláik tulajdonosai? 
-
Nekik szabad de a felcsútiaknak tilos gazdagodni?
pampa 2018. 05. 07. 12:29
Előzmény: #146  Dehogynincs
#150
A MNYP már sokszor átbeszéltük. Nem volt magántulajdon a szó valódi értelmében. Ahogy el sem vették a szó valódi értelmében, hiszen ha nyugdíjba megy ugyanúgy megkapja!
Ez a rendszer az állam szempontjából veszteséges volt, és egyedül a nagyon magas jövedelműeknek kedvezett!
.
Amennyiben szerinted stróman akkor miért nem tiltakozol az ellen amikor Magyarország leggazdagabb embereként írnak itt egyesek róla?  :)
Vazsmegyei 2018. 05. 07. 12:28
Előzmény: #145  _Bekre_Pal_
#149
 
Pal! Akkor mi az amit "kifogásolt" a magántulajdon érdekében? "Neki" lehetnek milliói, de a felcsútiaknak tilos felhalmozni a magántulajdonukat?
Vazsmegyei 2018. 05. 07. 12:25
Előzmény: #138  Dehogynincs
#148
Jó lenne már, ha a magántulajdont és annak felhalmozását tanulmányozhatnád, miért is az állami tulajdon rovására történik? 
-
Nem minden a magántulajdon, mert akkor már mindenki egyformán gazdag lehetne!A felcsúti magántulajdon gazdagodás bezzeg frusztrációt okoz nálad! 
-
Fel sem tételezed, hogy minden magántulajdon törvényes keretek között alakult ki! Ha nem így történt, akkor jöhet azoknak az "államosítás"! vagy mi a terved az állami tulajdonnal?
pampa 2018. 05. 07. 12:25
Előzmény: #145  _Bekre_Pal_
#147
Olvastál itt magukat "függetlennek" vallóktól olyan személy gazdagodását firtató hozzászólást aki nem köthető a FIDESZ-hez?   :)))
.
Ez bizonyára azért van, mert ebben az országban csak a FIDESZ közeliek gazdagodtak meg......  :))))
.
Mikor értitek már meg végre, hogy nincsen értelme az emberekben lévő irigységre építeni a következő kampányt is?
.Már 3x nem jött be, talán negyedszerre sikerülni fog?  :)))
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 07. 12:24
Előzmény: #144  pampa
#146
Nekem nincsenek olyan barátaim, akik Mészáros-módra gazdagodtak meg. Ha lennének ilyen barátaim, akkor már nem volnának a barátaim.
A 90-es évek szoci vagyonátmentéséhez jelentősen hozzájárult az ellenzéki kerekasztal, ahol az Orbán-félék mindenféle felhatalmazás nélkül tárgyaltak a fennálló hatalommal, bár akkor Orbán doktor még csak mellékszereplő volt.
lLőrincet másképp ítéljük meg. Én strómannak tartom. Nem az övé az a tengernyi vagyon, ami a nevén van és amit ő maga sem tud számon tartani.
A manyupokkal nem voltál ennyire elnéző. Pedig ott hárommillió pénztártag vásárolt a pénzén tulajdont. Például mol, tvk, egis, richter, otp, matáv részvényeket.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 05. 07. 12:18
Előzmény: #144  pampa
#145
"Látom neked az a problémás, hogy Mészáros gazdagodott meg, ha más pl. a te barátod járt volna így már nem zavarna?"
 
aztán ezt miből látod? szerintem nem tett olyan kijelentést, amiből erre kellene következtetned
pampa 2018. 05. 07. 12:13
Előzmény: #138  Dehogynincs
#144
Látom neked az a problémás, hogy Mészáros gazdagodott meg, ha más pl. a te barátod járt volna így már nem zavarna?
.
90 után nagyon sok volt MSZMP tag családtagja lett évek alatt brutál gazdag!Senki sem feszegette ezen személyek meggazdagodásának a körülményét.Jókor voltak jó helyen mondták egyesek.....
.
Látod nekem semmi bajom Lőrinc gazdagodásával addig amíg szállodát,irodaházat,gyárat, céget, üzemet, termőföldet,állattelepet stb.... vásárol a pénzén!
Vazsmegyei 2018. 05. 07. 12:12
Előzmény: #140  Dehogynincs
#143
A manyupért még mindig a gazdagok  és az állami pénzek lenyúlásával foglalkozó károsultak sopánkodnak!
Törölt felhasználó 2018. 05. 07. 12:12
Törölt hozzászólás
#142
Vazsmegyei 2018. 05. 07. 12:10
Előzmény: #137  Peterbond
#141
Azért mert semmi közöd hozzá! Ha lenne ott a bíróság és ügyészség!
Attól függetlenül befejezhetnék már ezeket az uszításokat és a kitalált gazdagodásokban való turkálásokat! 
Az általánosítás   az ábrándozás megrontója! 
A közpénzek felhasználásának kisajátítása nem a te feladatod!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek