Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Feketefoton1
Feketefoton1 2022. 09. 29. 09:08
#77840
megkaptam a PBR 3.osztirészét, majdnem 18% jött ki erre a negyedévre, ez hogy van, hogy az osztalékot 3 részre határozzák meg?
Ensis 2022. 09. 29. 08:25
Előzmény: #77808  kajli_man
#77839
Bocsi, én sem szorulok rá a támogatásra, de igénybe vettem. Végre kapok vissza valamit abból, amit befizetek. Mert igyekszem egészségesen élni, így kevésbé valószínű, hogy engem kell majd dohányzás miatt tüdőrákkal, vagy piálás miatt májzsugor miatt kórházban ápolni. Mert stadionba nem járok, focit sem nézek. 42 éves vagyok, és kizártnak tartom, hogy lesz nyugdíjam - mert mire oda jutnék, kitolják 80 évre a korhatárt. És még sorolhatnám...
Viszont "csináltam" gyerekekeket, így hozzájárultam, hogy ne haljon ki az ország; szorgosan és becsülettel fizetem az adót, amit általában arra költenek, amire k*vára nincs szükségem. 
Szóval bocs, de hadd járjon már a támogatás. Hogy azt érezzem, volt egy pici értelme befizetni a fityingjeimet.
vvince
vvince 2022. 09. 29. 07:05
Előzmény: #77835  Clint
#77838
Clint & Betsy
Azt hiszem felreertettetek. En az eszmeiseget taglaltam h teoretikusan mi is lenne a celja.
Egyebkent ha emlekeztek 18/36%-ra, az emelt % " csupan" a rezidualis reszre alkalmazando.
Senki nem mondta h minimal vagy median ber kene legyen a savhatar, ugyis lehet pl. h csak a felso 0.5%-ot erintse...de hangsulyozom ez csak elmelet. Emellett valos riziko lenne h (vissza)erositene a szurke/fekete gazdasagot.
Ahogy 2. reszben irtam en sem ebben latom a megoldast a NER dozsolese, lenyulasa, meg alt. korrupcio kozepette...
A kozelgo recesszioban ekkora inflanal amugy sem hiszem h meg megkene nyirbalni a lakossag jovedelmet. A NER-related ktgvetest kene "racionalizalni"
Törölt felhasználó 2022. 09. 29. 06:57
Előzmény: #77832  Zedisdead
#77837
Mit nem hiszel rajta?
2 éve szajkózom, hogy 10 év ZIRP és laza monetáris politika következménye, hogy valaki túlvállalja magát, és valahol kialakul egy válsággóc a pénzügyi szektroban.
Ha emlékszel rá 1 éve mondtam, hogy 100%, hogy megképződött a válság, csak még nem látjuk hol.
Törölt felhasználó 2022. 09. 29. 06:53
Előzmény: #77834  kozi723
#77836
Nem, nem ezt mondtam.
Bizonyos határ felett lehet extrém magas az adó (sávosan).
Biztos voltam benne, hogy erre rá fog cuppanni valaki.
Nos a kapitalizmus legnagyobb problémája az, hogy van egy kiváltságos kaszt (nevezzül felső 1%-nak), akik a jövedelmek és a vagyon 40-80%-át birtokolják, erős kapcsolati hálóval, politikai háttérrel, és elképzelhetetlen versenyelőnyökkel rendelkeznek. Generációról generációra örökítik a gigantikus vagyont (éas halmozzák), és ezért van az, hogy a te fiad akkora versenyhátránnyal indul az életben, amit 400 generáció alatt sem tud ledolgozni, még ha legszorgalmasabb és legokosabb is.
Valójában azért növekednek az adósságok (és most is ez a nagy gond), mert van egy réteg, aki a vagyon nagy részét birtokolja. Hogy lehessen pumpálni a GDP-t, és a vagyonból fakadó hatalmat is meg lehessen őrizni, nos erre találták ki a hitel intézményét. És ennek egyenesági következménye, hogy kialakult az adósságkapitalizmus, hiszen enélkül 50 éve recesszió lenne. Az, hogy most 300% felett a világ adóssága, az azt jelenti, hogy viszont van egy réteg, aki nettó hitelnyújtó... (persze kicsit ez is bonyolultabb, de a lényeget tekinteve így van)
És a kapitalizmus olyan, hogy akinek van, abból még több lesz, vagyis a pénztőke (ami nem más mint puszta hatalom) egyre koncentrálódik, hiszen akinek sok van, annak idővel még több lesz...
Ezen kozi jó lenne, ha elgondolkodnál, mert itt van a kutya elásva. 
Csak ugye te is olyan vagy, mint itt szinte mindenki, hogy nem látod a fától az erdőt, csakis és kizárólag a te önző kis perspektyvádon keresztül látod a világot. És ezt nem sértésből írom le pont neked, hanem azért mert azt gondolom valamiért, hogy képes vagy a gondolkodásra, és okulsz belőle.
Clint
Clint 2022. 09. 29. 05:55
Előzmény: #77826  vvince
#77835
Szerintem a progresszív szja se igazságos, se szolidáris nem lenne itthon.
Bocsi, de semmi kedvem újra 40 % szja val adózni a minimálbér vagy jobb esetben a medián bér felett. Miközben 
1. A legnagyobb szarkupacban (covid alatt, illetve most) is szétlopja az országot a csuti és csürhéje
2. Majd adózok tobbet, ha a vállalkozók sem zsebre dolgoznak számla nélkül. 1 napra elkérve 2 heti adózott fizetésemet. Minimálbér után adózva, bazi nagy terepjárókból kiszállva 
3. Az emberek 95 % semmit nem tesz, csak a létező legkisebb minimumot. Az aki képzi magát, széthahtja magát a munkahelyen, hogy kapcsolat és örökös ner lopási státusz nélkül jusson egyről a kettőre. Nos, az fizessen több adót? Ezzel is "ösztönözve", hogy ne próbáljon kitörni a lusta többségből?
Ez az ország mentalitás és gondolkodás szempontjából már régen megérett a pusztulásra...
kozi723
kozi723 2022. 09. 29. 00:00
Előzmény: #77805  Törölt felhasználó
#77834
Tehat ne takaritsak meg, ne tegyek felre a gyerekemnek, basszak el minden penzt, vegyek uj autot 4 evente, fogyasszak. Vagy pedig tegyek felre nyugodtan, aztan ha feldobtam a tutyit, akkor a gyerekem fizessen be utanam 50%-ot , hogy azt ellensulyozzak azzal, akik egesz eletukben elbasztak mindent ami utan nincs mit ujraosztani. Hat ez aztan hatalmas gondolatmenet. Azert teszek felre, hogy megkonnyitsem a sajatom es masok eletet a jovoben. A logika akar mukodhetne is, de miutan a nagy tobbseg nem ezt teszi, akkor miert az en megtakaritasom utan befizetendo ado huzza ki a szarbol a koltsegvetest?! Huzza ki a szarbol a koltsegvetest kollektiven mindenki. En nem azert “sporolok”, hogy a szomszednak felaron uj teto lehessen a hazon. Bocs, lehet hogy onzo dolog, de ez van.
Zedisdead 2022. 09. 28. 22:57
Előzmény: #77831  KrisztinaI
#77833
Azért ez ismert prbléma, pl magyarországon az OTP ezt szivja már egy ideje.
De ezek a 7xes tőkeáttételllel operáló nyugdijalapok, ez mellbevágó.
Zedisdead 2022. 09. 28. 22:51
Előzmény: #77830  Zedisdead
#77832
ezt nem hiszem el. 2008 visszatér...
This 2019 Pensions Regulator report that looked at the top 600 UK pension schemes, with total assets of around £700bn. It found that “the notional principal of schemes’ leveraged investments totalled £498.5 billion; interest rate swaps were held by 62% of schemes and accounted for 43% of all leveraged investments” and that “The maximum permitted level of leverage ranged from 1x to 7x”.
KrisztinaI 2022. 09. 28. 22:49
Előzmény: #77829  Zedisdead
#77831
Zedisdead 2022. 09. 28. 22:43
Előzmény: #77829  Zedisdead
#77830
uhh, ez durva. amerikában és UKban a nyugdijalapok tőkeáttételesen hedgelnek az eső kamatok ellen. de mi van, ha a kamatok emelkednek? fizetésképtelenné válnak
.Liability driven investing (LDI) is perhaps the predominant pension strategy in the U.S. corporate pension plan landscape. Approximately half the pension plans in the U.S. invest 50% or more of their pension portfolios in a LDI oriented fixed income allocation, with total commitments estimated at almost $3.5 trillion dollars.
ez elég durván hangzik. A FEDnek egy ponton be kell dobnia a törölközőt, persze ez még jóval távolabb lehet, mint a BOE.
Zedisdead 2022. 09. 28. 22:33
Előzmény: #77821  KrisztinaI
#77829
Állitólag UKben nyugdijalapok kerültek a fizetésképtelenség közelébe, ezért avatkozott be a BOE.
-
https://twitter.com/BondHack/status/1575208869889835008
-
erről az LDIról hallott valaki? Jól értem a pension fundok tőkeáttétellel vettek kötvényeket? Ez meg mi a f*sz???? Melyik világegyetemben tűri ezt meg a szabályozó hatóság?
Betsy
Betsy 2022. 09. 28. 22:21
Előzmény: #77826  vvince
#77828
érdekes koncepció, de valahol sosem tartottam jogosnak. Volt erről egy statisztika USA-ban, hogy a milliomosok jelentős, közel 90%-a egy jó vállalkozásból, vagy megfelelő szakma választásával lett gazdag. Sokan sokat tanultak érte, mondhatni rengeteget akár. 
Büntessük azokat, akik jobban akarnak élni? Akik tesznek a jövőjükért? AKik élni szeretnének és nem csak túlélni?
Persze, ez személyi döntés, néha és többnyire családi hozott szokás, vagy pont az ellen menni. Statisztika az is, hogy ritka, hogy valaki ezt a "szokást" meg tudná törni, de nem lehetetlen. Valakik élnek vele.
Szívesen fizetnék én is több adót, ha a lehetőségek számát növelnék. De jelenleg nem ez van. Hanem inkább parasztvakítás. oktatás? vicc. ha ráhagyod magad a kormányra (jelenleg kb bárhol a földön), akkor cs*szheted. Ha nem teszel magadért? Lesodrodsz az útról. 
Ha nem haladsz elég gyorsan, az út pora nem mögötted szél fel, hanem rád.
Ez lehet nem lesz PC, úgyhogy aki erre érzékeny, forduljon el. Fizetgethetünk itt akármennyit, meg lehet ezt szolidárissá is tenni, de amíg az ifon eladások száma rekordokat dönt amerikában, amikor hányszor haljuk, hogy a gazdagok, a prémium alig 1%, de a prémium telefon 50%-os részesedéssel bír, akkor mondhatnám, hogy MIVAN??? Az emberek tartják fenn azt a rendszert, ami így viselkedik velük. Ha az emberek nem változnak, nem változnak a körülmények. 
atrtja a mondás, az ember a lábával szavaz (vagyis ahol fizet, ahova megy, amivel az idejét tölti, azzal szavaz a jövőjére és a jövőre)
vvince
vvince 2022. 09. 28. 21:54
Előzmény: #77797  SirDMR
#77826
A progressziv szja-t nem igazsagosnak neveznem, inkabb szolidarisnak. A jomodubbak akiknek mar nem kenyerre kell, kicsivel tobbel jarulnak hozza a kozoshoz, ami reallokacioval kikothetne a legraszorultabbaknal (pl.rezsi-tamogatas, tuzifa, stb). Emberi szolidaritas.
Az mar masik dolog h kishazankban eloszor inkabb " hatekonysagot" kene novelni, mivel hatalmas osszegek, kozpenzek folynak el haszontalanul, korrupcio, stadion-epites, stb.
En ott latnek munkahoz...
pomperj
pomperj 2022. 09. 28. 21:53
Előzmény: #77823  pomperj
#77825
NG
mintha ma talajt fogott volna NG is, es megfordult felfele
es igy a  mai zaras elott az oldalazo haromszog eset (C) hullama kesznek tunik, es elindult fel (D):
Lasd a mai korabbi NG chartokat. 
Akkor viszont DVN, SWN es EOG szobajovo lehet vetelre.
KrisztinaI 2022. 09. 28. 21:52
Előzmény: #77823  pomperj
#77824
Köszi. :-)
pomperj
pomperj 2022. 09. 28. 21:41
Előzmény: #77816  pomperj
#77823
OIl daytrade
Szepen alakul, eddig a varakozas szerint impulziv jellegunek latszik a 15min chart
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220928v01xel85k.jpeg
KrisztinaI 2022. 09. 28. 21:12
Előzmény: #77816  pomperj
#77822
Ma UK inflációkövető állampapír +17% 
KrisztinaI 2022. 09. 28. 21:07
Előzmény: #77816  pomperj
#77821
A mai  10y yield esés oka egyes vélméenyek szerint, hogy az emberek  azt hiszik, hogy a FED a BoE példáját fogja követni...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek